Jump to content

KK Crvena Zvezda 19/20 - "Sa Jadrana Köln se vidi"


Mairosu

Recommended Posts

Pa gledajte ovako, Braun (nije neki kosarkas, al je kosarkas ipak)dok je igrao imali smo igru, tacnije mogli smo da prenesemo loptu i organizujemo napad i imali smo prednost. Kad je ovo nesto uslo da ga zamjeni izgubili smo igru i prednost, a prenosenje lopte je trajalo pola napada i onda jbg. I to je tako stalno. Sad da je to neki perspektivan igrac, pa da ga trpimo, cekamo, ali ljudi svi znamo sta i koliko on moze, odnosno da ne moze nista na ovom nivou kosarke. Pa ne moze me niko ubijediti da je struka zadovoljna ovakvom igrom fc3. Pa uzmi samo u obzir da je on stranac, koliko bi se zadrzo u klubu. Samo to. 

Ovoliko strpljenja mozes samo da imas za nekog domaceg top prospekta, kojeg si uz to platio nekom grdne pare, pa da opers i sebe i njega menadzera, da bi opravdao ulozeno.

 

Bez daljnjeg nije sve do njega, ali treba ekipu stalno motivisati da vraca zaostatak koji ovaj sjebe kad udje, a imajte na umu da na drugoj strani nisu klinici nego ljudi koji hljeb zaradjuju i hrane porodicu od kosarke.

 

I jos jedna stvar, ne znam sta je gore, da ostane ili da ga gurnu u fmp, da uzima minute mladim igracima, narocito mladim na  poziciiji pleja koji su deficit kod nas vec duze vrijeme a vec ima slicnih koji im minute kradu.

Od dva zla ne znam sta da biramo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Za FMP nema ko sta da prigovara...to je privatni klub njegovog oca i tamo moze da igra 1 na 5 ako zeli...Zvezda je vec druga prica i bojim se da ce ovo inacenje imati dugorocnije posledice od jedne lose sezone u EL...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Teski trenuci, i to ne samo u Evropi vec i u ligi. Ne igramo nista, gubimo i od jacih i od slabijih , atmosfera je tanka bas i napetost raste, i pritisak i nervoza i teske reci. Nemamo polet u ekipi, nemamo pleja koji je srce svakog tima. Filip Covic nije Paolo Maldini pa da zasluzuje tu da bude znanjem i statusom njegovog oca. U Fmp u mu je pravo mesto, bez pritiska, njegov klub i tu moze da ima i ok ucinak ali ovo je Zvezda i ovde treba mnogo vise ako imamo ambicije. Treba nam trener, i jos dva igraca , ako vec Derek Braun ne moze , trener mora biti iskusan, mlad trener bi samo doveo do dublje krize.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZiS said:

Za FMP nema ko sta da prigovara...to je privatni klub njegovog oca i tamo moze da igra 1 na 5 ako zeli...Zvezda je vec druga prica i bojim se da ce ovo inacenje imati dugorocnije posledice od jedne lose sezone u EL...

 

Čisto da ne budeš u pravu:

 

Quote

Ukupan budžet Zvezde, uključujući i FMP, iznosi 5.600.000 evra bruto. Od te sume 2.000.000 ide na izmirivanje nasleđenih dugova, a na plate i premije izdvojeno je 3.600.000 evra, za sve selekcije.

 

jeste vest iz 2015 mrzelo me da kopam dublje i da nadjem relevantniju, al ako neku zajebanciju (FMP) plaća CZV KK tj troškovi FMP-a se namiruju iz Budžeta CZV kako to može biti privatni klub NČ i može da se radi šta god kako god?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ZiS said:

Za FMP nema ko sta da prigovara...to je privatni klub njegovog oca i tamo moze da igra 1 na 5 ako zeli...Zvezda je vec druga prica i bojim se da ce ovo inacenje imati dugorocnije posledice od jedne lose sezone u EL...

 

Sta kad postane i CZV privatni klub? pa jos Covicev?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, slavisa said:

 

Sta kad postane i CZV privatni klub? pa jos Covicev?

 

onda za svoje pare može u Dunav da ga baci, a i u Savu...  dok ga finansiramo mi gradjani, moraju i on i Ostoja, kao i ostali državni službenici, činovnici i nameštenici da odgovaraju nama gradjanima za svoje postupke jer plaćanjem poreza ovoj državi mi njima obezbedjujemo egzistenciju.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

 

Sve najgore. Daleko mu lepa kuća i nek nastavi lepo da priča na TO.

 

 

Ako se još malo potrudiš, možda i sam počneš da veruješ u ove budalaštine. Činjenica je da nam SVAKU utakmicu prednost i još bitnije IGRU koju imamo, nestanu kad uđe ovaj čunj...ne uznemirava te to?

 

 

Cinjenica je to zato sto je Covic rupa u odbrani. Napadacki ucinak mu je gotovo isti kao i Braunov sto sam i zeleo da pokazem statisticki, u smislu organizacije igre. Braun je igrac bez suta koji u pozicionom napadu, kada se napuni reket potpuno beskoristan. Covic napadacki moze da bude pretnja jedino u sutu za tri poena. Samo zelim da ukazem da imamo dvostruki problem na kljucnoj poziciji u timu. Ako je vama normalno da ti prvi ili kako vec hoces da ga nazoves plej za 4 meca ima 10 asistencija i 10 izgubljenih lopti uz 25% suta iz igre onda ili ste slepi zbog obog drugog koji je jos i gori jer je krater u odbrani ili vas to ne zanima no samo aj da napisem nesto protiv Filipa. Covic nema pojma, eto otkrili ste Ameriku ajmo jos 100 postova da nam objasnite da nije igrac za EL. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stondisha said:

 

Čisto da ne budeš u pravu:

 

 

jeste vest iz 2015 mrzelo me da kopam dublje i da nadjem relevantniju, al ako neku zajebanciju (FMP) plaća CZV KK tj troškovi FMP-a se namiruju iz Budžeta CZV kako to može biti privatni klub NČ i može da se radi šta god kako god?

Na papiru koliko ja znam stoji da je njegov...i hala i svi prateci objekti...To sto on u drzavi Srbiji moze od "prvorodjenog" da muze kako mu se cefne i da novac koji je namenjen KKCZ preusmerava i na svoj klub, to je vec pitanje za nepostojece drzavne organe...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se sinoćnjeg meča tiče, da je Barsa imala samo Ribasa umesto onog klinca (a kamo Delaney ili Huertel) rašrafila bi nas neprijatno. Samo činjenica da su i oni morali da improvizuju sa pozicijom plejmejkera sinoć nas je spasila bruke. Davies nas je rasturio pod košem na obe strane. 

 

Mi smo se borili i borbu ne mogu da osporim. Međutim, naša energija je pogrešno kanalisana i trebalo nam je u dosta situacija da odigramo mozgom a ne srcem. Imamo težak strukturalni problem u ekipi koji izjeda čitav organizam ekipe, koji neminovno vodi prestrojavanju, preuzimanju, alternativama, improvizaciji. Zna se ko predstavlja taj problem i time kanali i ostale. Da se razumemo, Lorenzo je sinoć bio tragičan u fazi napada, neverovatno mlako ide na obruč umesto da krene agresivno pa makar da izvuče neki faul. Jako je pasivan. Međutim, i kretnje ostalih su dosta skromne. Usled nedostatka kreatora igre (a još jednom da pomenem da imamo i pravog razgraditelja naše igre u sopstvenim redovima) dolazi do situacija da Stratos igra 1 na 5, da Gist izlazi iz opanaka i deluje nekontrolisano, da Dobrić spušta loptu na parket i sl. Nedostajao nam je mnogo Baron jer je on naš DALEKO najbolji šuter, a osim toga je i redak igrač koji zna da dribla loptu bez da se pogodi u nogu. Jenkins je u očajnoj šuterskoj formi, rilja brat za sve pare ali to jednostavno nije dovoljno, on nije Lazić već čovek koji je do skoro bio potentan napadač. Stvar je samopouzdanja jer on ni na zagrevanju ne može da pogodi ništa. 

 

Jedini igrači koji zapravo igraju svoju igru su Faye i Boriša, s tim što je to kvalitativno jako upitno za EL nivo. Kuzmića moramo da vratimo lagano jer je Ojo jednostavno nemoćan u EL, a nemojmo da se zavaravamo da je Jovanović ikakvo rešenje. Jeste nešto spretniji (a ko nije od Odžare) ali je manje voljan dodavač i ovde bi izgledao gotovo podjednako smešno. 

 

Zaključak svih zaključaka je da mi nemamo šta da tražimo u EL sa Filipom, to je jebeni aksiom. Možda Lorenzo nije taj, možda su neki igrači limitiraniji za EL nego što mislimo - ali sve je to jedno MOŽDA dok je SASVIM SIGURNO da Filip u ovoj konkurenciji jednostavno ne može da bude čak ni "optimalno loš" već jednostavno njegova "igra" ubija celu ekipu i menja uloge i ofanzivno i defanzivno. Nijedan trener to ne može da promeni.

 

Neimar apokalipse koji se lavežom odaziva na prezime Vesić je po ko zna koji put pokazao kakav je diletant i kriminalac jer osim zamene semafora ja zaista ne vidim nikakav napredak stanja komfora u jebenom Pioniru. Posle utakmice sam izgledao kao da sam ja igrao, a sve vreme sam mirno posmatrao.

  • Like 28
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

To što je Barsa sakata i što smo se borili u prvom nas je spasilo neke ozbiljnije razlike. Stvarno je skandal kako igramo napad, izgubili smo, ako se sećam, 13 lopti u prvom, tako se ne igra košarka. Jako je skromno to što igramo u ofanzivi i to, naravno, aktuelni trener nije mogao da popravi za 2 dana, pa opet idemo u neka soliranja gde se neki igrač snađe, neki su u lošoj ulozi a one u lošoj formi ne umemo da sakrijemo. Pod hitno dovesti trenera, svakako da igrački svi vidimo gde je problem ali za početak nam treba neko da nas postavi na noge, ako je ikako moguće.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pešić je sinoć brutalno objasnio matorom Čoviću koliko mu sinak nije dorastao igranju na ovom nivou. To su radili i drugi treneri naravno, ali ono sinoć je bilo baš bolno. Nekoliko puta čak nije uspeo da prenese loptu uz 2 bloka saigrača, zbog pritiska odbrane Barse na njemu. Em se izgubi vreme, em se troše igrači koji pomažu, a u napadu ne dobiješ bukvalno ništa jer i sam Filip crkne dok prenese loptu. I da nije tako, on je bolno limitiran na obe strane terena. Eventualno može da ubode neku asistenciju ili pogodi šut preko ruke za 3, što se dešava jako retko. Nije problem samo u tome. Problem je što njegovi saigrači nisu veverice pa da ne vide pomenuto, i to jako loše utiče na njihovu psihu što doprinosi raspadu i igre i njih samih. Jednostavno je čovek kancer tima, i njegovu inferiornost i užasne fizikalije za jednog košarkaša će brutalno eksploatisati svaki pismen trener, što se već uveliko i dešava. Statistika ne laže, a uživo to izgleda još gore. Nema napretka niti šanse za bilo kakve rezultate dok se on šetka po terenu...

 

Još jednom da pomenem odvratnog poltrona Kuzmanovića, a i Plavšića, koji bukvalno ne smeju da kažu istinu i nazovu stvari pravim imenom vezano za Filipa. Sramota. Sve su stigli da pomenu sem Filipa, iako je slepcu jasno sve iz prvog pasusa... sramota! Kao da slušam nebojšu krstića... 

 

Ako je Čoviću cilj da me ekipa ovako izgleda, da se blamira i on i sinak, da se gube utakmice i novac zbog sujete i neprihvatanja očiglednog problema...  be my guest. Na kraju će Zvezdu gledati samo njegova familija i botovi. Postoje tu i drugi problemi, loša selekcija igrača, nemanje krštenog trenera i centra, ali ovo je problem broj 1 koji mora da se reši prvi, da bi ekipa "prodisala".

 

Ne smem ni da pomislim šta će grobari da nam rade ove sezone, a to su porazi u najavi koji će najviše boleti.... 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ZiS said:

Na papiru koliko ja znam stoji da je njegov...i hala i svi prateci objekti...To sto on u drzavi Srbiji moze od "prvorodjenog" da muze kako mu se cefne i da novac koji je namenjen KKCZ preusmerava i na svoj klub, to je vec pitanje za nepostojece drzavne organe...

 

klub kao klub je sportsko udruženje



a  vlasnik nekrentnina je preduzeće
 

KOBE GROUP DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU BEOGRAD





tako da Nebojša Čović laganini može da izadje u javnost i da krene da kuka ko Prvorodjeni da je go ko pištolj da nema ništa on mučenik i ostale nebuloze...


ps.

ima i ovo preduzeće koje je povezano sa Kobe group DOO, al stvarno bi bio zaludan posao da tražim šta i kako...

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Issey said:

Pešić je sinoć brutalno objasnio matorom Čoviću koliko mu sinak nije dorastao igranju na ovom nivou. To su radili i drugi treneri naravno, ali ono sinoć je bilo baš bolno. Nekoliko puta čak nije uspeo da prenese loptu uz 2 bloka saigrača, zbog pritiska odbrane Barse na njemu. Em se izgubi vreme, em se troše igrači koji pomažu, a u napadu ne dobiješ bukvalno ništa jer i sam Filip crkne dok prenese loptu. I da nije tako, on je bolno limitiran na obe strane terena. Eventualno može da ubode neku asistenciju ili pogodi šut preko ruke za 3, što se dešava jako retko. Nije problem samo u tome. Problem je što njegovi saigrači nisu veverice pa da ne vide pomenuto, i to jako loše utiče na njihovu psihu što doprinosi raspadu i igre i njih samih. Jednostavno je čovek kancer tima, i njegovu inferiornost i užasne fizikalije za jednog košarkaša će brutalno eksploatisati svaki pismen trener, što se već uveliko i dešava. Statistika ne laže, a uživo to izgleda još gore. Nema napretka niti šanse za bilo kakve rezultate dok se on šetka po terenu...

 

Još jednom da pomenem odvratnog poltrona Kuzmanovića, a i Plavšića, koji bukvalno ne smeju da kažu istinu i nazovu stvari pravim imenom vezano za Filipa. Sramota. Sve su stigli da pomenu sem Filipa, iako je slepcu jasno sve iz prvog pasusa... sramota! Kao da slušam nebojšu krstića... 

 

Ako je Čoviću cilj da me ekipa ovako izgleda, da se blamira i on i sinak, da se gube utakmice i novac zbog sujete i neprihvatanja očiglednog problema...  be my guest. Na kraju će Zvezdu gledati samo njegova familija i botovi. Postoje tu i drugi problemi, loša selekcija igrača, nemanje krštenog trenera i centra, ali ovo je problem broj 1 koji mora da se reši prvi, da bi ekipa "prodisala".

 

Ne smem ni da pomislim šta će grobari da nam rade ove sezone, a to su porazi u najavi koji će najviše boleti.... 

A pre samo mesec dana se ovde pricalo kako smo brutalno jaci od njih , kako nemaju tim, bla bla, iako smo i tad imali Covica i iste ove igrace, iako se i tad znalo da Derik nije onaj Derik iz Efesa , da Lorenco igra prvi put u Evropi, da vecina debituje u Evroligi, dobro da bar malo realnost dolazi do vecine, jedina dobra stvar uz povratak Kuza u nasoj kosarkaskoj sekciji ovih dana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, PERICA!!! said:

Pa gledajte ovako, Braun (nije neki kosarkas, al je kosarkas ipak)dok je igrao imali smo igru, tacnije mogli smo da prenesemo loptu i organizujemo napad i imali smo prednost. Kad je ovo nesto uslo da ga zamjeni izgubili smo igru i prednost, a prenosenje lopte je trajalo pola napada i onda jbg. I to je tako stalno. Sad da je to neki perspektivan igrac, pa da ga trpimo, cekamo, ali ljudi svi znamo sta i koliko on moze, odnosno da ne moze nista na ovom nivou kosarke. Pa ne moze me niko ubijediti da je struka zadovoljna ovakvom igrom fc3. Pa uzmi samo u obzir da je on stranac, koliko bi se zadrzo u klubu. Samo to. 

Ovoliko strpljenja mozes samo da imas za nekog domaceg top prospekta, kojeg si uz to platio nekom grdne pare, pa da opers i sebe i njega menadzera, da bi opravdao ulozeno.

 

Bez daljnjeg nije sve do njega, ali treba ekipu stalno motivisati da vraca zaostatak koji ovaj sjebe kad udje, a imajte na umu da na drugoj strani nisu klinici nego ljudi koji hljeb zaradjuju i hrane porodicu od kosarke.

 

I jos jedna stvar, ne znam sta je gore, da ostane ili da ga gurnu u fmp, da uzima minute mladim igracima, narocito mladim na  poziciiji pleja koji su deficit kod nas vec duze vrijeme a vec ima slicnih koji im minute kradu.

Od dva zla ne znam sta da biramo.

Uopste ne branim Filipa, ali nije bas tako. Vidi: https://www.euroleague.net/main/results/showgame?gamecode=32&seasoncode=E2019#!playbyplay

 

Kada je usao juce prvi put u igru rezultat je bio 12:8. Igrao je do kraja poluvremena do 33:30. S njim (ili uprkos njemu) smo u tom periodu bili i na + 13. Po meni je trojka ocajnog u napadu Jenkinsa prekinula momentum, mada je i Barca imala dosta promasaja sa distance u 1. poluvremenu. Nismo to iskoristili. Nas su sinoc u stvari pobedila 3-4 igraca i Pesic.

 

Drugi put kada je Covic usao u igru je bilo posle 4. faula Browna. Tu je zakazao, ali ni Brown posle nije bio mnogo bolji. Imao je u 2. poluvremenu dva brutalno dobra probijanja i polaganja u kos, ali posle su polaganja (posebno sa leve strane) bila za ocaj. Filipa su pritiskali, a on se slabo oslobadjao lopte kad ju je vec uspeo preneti. Mada, i kolege mu se nisu bas previse nudili; bili smo staticni. Kada je izgubio loptu pri dodavanju iz zadnjeg polja, saigraci jednostavno nisu gledali sta radi. On je zvao sekundu-dve pre dodavanja, ali oni su se svi zaputili prema kosu... Ogroman izraz nemoci Covica ali i tima je bio kad je Gist uzeo loptu u zadnjem polju, preveo je i krenuo na maltene postavljenu odbranu Barce prema kosu. Izvukao je faul, ali to je bio znak totalnog rasula. Mi smo stojecki bili nokautirani vec u 3. cetvrtini.

 

Ne ide ovo na dobro. Sve i da Pasqual dodje ne znam sta on moze da uradi u kratko vreme. Ekipu treba trgnuti. Treba ovoj ekipi trener-motivator i minimalno jos jedan play. Brown ume, ali samo s vremena na vreme. Filip ne ume. Njega bih stavljao samo u ABA ili ga vratio u FMP. Ojo je juce bio solidan, ali nisam na cisto sta s njim nije u redu. Koordinacija pokreta sa vidom... nesto tu nije u redu. Ima problem pored svoje nezgrapnosti.

Edited by drakon1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, VLADIMIR PERIC VALTER said:

Nije se pricalo da smo jaci od njih? Ok

 

Nije ok.

prospeš kilometarski upis da nam objasniš kako si ti u pravu, pozoveš se na neke nepostojeće upise nepostojećih forumaša i sad si ti kao nešto ljut i pitaš jel sve ok.  Nije OK dok se ne izvineš za neistine koje iznosiš ili ne citiraš te upise na kojima si hteo da jeftino poentiraš i izneseš svoju agendu ovde  (crkveni miševi, nikad jadniji tim i šta već pišeš ovde poslednih dva meseca).

not-cool-dude-not-cool-at-all

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...