Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

9 hours ago, Kronostime said:

 

Gledao i ko ne voli klizanje.

https://www.index.hr/sport/clanak/zadivili-su-svijet-i-na-valentinovo-u-sarajevu-usli-u-povijest-sporta/2538454.aspx

 

Ja se sećam da sam 15 minuta bila bez daha.

Postavljen je link na tekst sa hrvatskog indexa koji navodi da je to najgledaniji  sportski događaj ikad u Britaniji a po važnosti treći, iza OI i osvojenog Mundijala.

I zašto bi danas bili zabranjeni 🤗❤️

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, mladenvzz said:

...Milka Babović:Jayne ima na sebi crnu haljinicu,posutu zlatnim šljokicama,a Chris...................

Poslednji put sam i gledao klizanje kada je Milka komentarisala, imao si 1.5 kanal i ne puno izbora sta da gledas. Danas sa ovih 500-600 kanala nema se ni vremena za klizanje, a bilo bi mi i neobicno da slusam drugog komentatora, klizanje bez Milke je kao kupanje sa carapama.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DJORDJE said:

Poslednji put sam i gledao klizanje kada je Milka komentarisala, imao si 1.5 kanal i ne puno izbora sta da gledas. Danas sa ovih 500-600 kanala nema se ni vremena za klizanje, a bilo bi mi i neobicno da slusam drugog komentatora, klizanje bez Milke je kao kupanje sa carapama.

Uvek je bilo nesto "... haljina sa sljokicama". :)

 

Otišla je nezaboravna Milka: Aksl, šljokice i kompletići

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Pričala mi je prijateljica iz Sarajeva kako je sve bilo napeto i nervozno pred otvaranje igara jer su bili sve organizovali, i semafori su ribari, ali nije bilo snega.

Bukvalno noć pred otvaranje je sneg pao.

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Janne240 said:

Seca li se ko reklama za kosulje Kamensko?

 

Ne sećam se reklama, sećam se košulja, rado sam ih nosio. Imali su prodavnicu u Starom Merkatoru, u prizemlju.

Link to comment
Share on other sites

Usisivac je bio ozbiljna investicija, bas kao i TV, zato su morali da se ukrasavaju, plus domacice u to vreme nisu imale Zadrugu, pa su morale da necim ubiju vreme. Nego ti Sloboda usisivaci su mogli da se koriste i za vazdusnu uzbunu, toliko su bili tihi.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Mene je kao dete to uspavljivalo...otvorena terasa i zvuk usisivaca, zima, milina. 😄

Zgodan je bio sa onom drskom lako se koristio i prenosi i za FIAT 750 SC ili deluxe, kada je trebalo pocistiti.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

On 2/28/2024 at 9:15 AM, Kronostime said:

GHZ90agXwAArc70?format=jpg&name=small

 

Od Panceva do Vrsca i nazad - eh, to je bio prevoz.

Kakav autobus....

:classic_biggrin:

Secam se kao dete dok me je mati dovodila u Pancevo, kod rodbine tamo kod aerodroma UTVA, bio je neki sinobus koji je cesto tuda prolazio prugom iza nekog drvoreda topola a u dvoristu te kuce, stajala je stara Vespa, sa onim sirokim sedistem, a baba mi je donosila slatkis zeku od secera na stapicu.

Edited by Janne240
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Janne240 said:

Secam se kao dete dok me je mati dovodila u Pancevo, kod rodbine tamo kod aerodroma UTVA, bio je neki sinobus koji je cesto tuda prolazio prugom iza nekog drvoreda topola a u dvoristu te kuce, stajala je stara Vespa, sa onim sirokim sedistem, a baba mi je donosila slatkis zeku od secera na stapicu.

Eh, imao rahmetli babo jednu `60 godiste

piaggio_vespa_faro_basso-7_1.jpg

 

i BMW R80RT

250x188.webp

 

Dala ih  majka u staro gvozdje - mrzi i danas motore.

:twak:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...