Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

Problem sa CTX i Elektronikom je što su bili preko 50 kubika pa nije mogao da se vozi na potvrdu. A pandur čim te vidi na njemu ako si klinac odma te zaustavlja. E sad na selu kod moje babe jedan naš gastarbajter je svom sinu ugradio motor elektronika na ATX tako da je on jurcao po selu preko 100 na sat ali je motor bio ekstra nestabilan jer ATX nije projektovan za tako nešto. Posle par godina se raspao, doduše taj matori je voleo kroseve i išao je sa njim na divlje staze tako da mu je verovatno on došao glave.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo jeste bila "strava" i vozao se po trkama u tim "bantam" kategorijama...

https://bjbikers.com/tomos-elektronik-90-legenda-koja-je-i-danas-trazena/
03fc32bfae4ab6c52afd1de802fab111.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

9 minutes ago, Igor_ said:

Ma auto, ocu da odmorim i ono usput vidim nesto sto nisam😂

Trebaju mi neke manje poznate lepote Srbije koje nisam video, ima na sajtu bas dosta toga. 

Ako startuješ sa Severa Kosova, usput može da ti bude Djavolja varoš. Od Rudara desno do Prolom banje i tu je.

 

Ako prolaziš kroz Niš...ide posebno uputstvo...😉

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ters said:

@zoran59 Prije nekog vremena sam pominjao Seju Alihodzica, autmobilsku legendu iz Sarajeva. Nazalost, danas sam na klix vidio da je preminuo

 

https://www.klix.ba/auto/preminuo-sead-alihodzic-slavno-ime-autosporta-u-bih/230904181

 

Ters, poznavao sam ga - tj. ja njega kao posmatrac, on mene nije.  I na drugoj temi sam okacio i fotku. Ovde:

 

 

Majko mila, kako vreme ide.

 

Ja sam vec 4 decenije emigrant. A u mladosti sam se takmicio motorima i autima. Ima tamo nizvodno tema o tome.

 

Bio sam proletos u domaji (moracu napisati nesto o tome). Damir Stimac je jos ziv, osim Abartha iz '70-ih ima i Chrysler iz '50-ih. Goran Strok je vec davno iselio u Englesku, pojma nemam je li jos ziv.  Mladen Gluhak, moj komsija, se pre 15 ili 20 godina ubio.

 

I sad mi ti javis ovo za Alihodzica. Mogu samo da placem i familiji izrazim saucesce.

 

❤️

 

Jebiga.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/30/2023 at 4:54 PM, Eddard said:

E, to sam uvek mrzeo i nikad nisam koristio, osim na pismenim zadacima iz srpskog, gde je po zakonu moralo.

 

Jel su trazili naliv pero? Onda mi je jasnije sto si mrzeo. Npr sa kuglicom (ala klasicna hemijska) odlicna stvar su olovke sa tim patronama jer je mastilo u njima bolje nego u velikoj vecini hemijski. Koristim takvu, kupio u Lidlu jer ima vrh koji moze da se koriste na touch screenu a uopste je ne koristim za to vec za pisanje. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Janne240 said:

Emzejac?

Imao ovakav....samo je bio sa maskom oko fara, malo drugačiji rezervoar u drugi, rezonatorski auspuh...a bio je puno lepši nego izvorni model. Trampio sam, odnosno dao sam Fisher video rec, betamax sistem, soft tuch, za MZ i novu, nenošenu, kacigu Nava 2...

 

spacer.png

 

Jednom priliko, kad ssam se vraćao iz Sofije, na Gradini, sam ga prodao graničnom policajcu za 1500 guldena :s_w: i obezbedjen prevoz do Niša....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Imao ovakav....samo je bio sa maskom oko fara, malo drugačiji rezervoar u drugi, rezonatorski auspuh...a bio je puno lepši nego izvorni model. Trampio sam,  kacigu Nava 2...

 

Koco, brate, ako se ikada upoznamo, izljubicu te da se rastopis od slina.

 

Moj MZ je bio '76. godiste. I uredjivan i preuredjivan do besvesti. I isto plavi! - a dva drugara su imali jedan crveni a drugi onaj blesavo zeleni. Mozda ces se smejati - jos uvek negde na tavanu imam servisni fabricki prirucnik. Na nemackom, koji slabo ali donekle adekvatno znam.

Fotke su negde tamo na tavanu, moracu ih pronaci i skenirati.

Zahvaljujuci dedi parizanu iz ww2, imao sam neke diplomatske veze u istocnoj Nemackoj, pa nabavljao delove, savete i literaturu. MZ je prodavao TS 250 nama, a takmicio se u enduro sampionatu Evrope sa 370 (u klasi 500). I nas drumski TS 250 je imao 4 brzina, TS 250/1 5, a njihov enduro 6. Pa sam nabavio njihovu "piramidu" i sjebao menjac.

 

Ne samo to.

 

Prva kaciga, jos onako otvorena, dok sam vozio Tomose, je bila neka nepoznata marka.

Sledeca, "integralka." je bila Nava 1. A nakon nje sam kupio Navu 2. Onaj fazon kad krenes sa otvorenim vizirom a kod  neke brzine ti aerodinamika sama sklopi vizir. Vrh tehnologije!

 

Ako me zdravlje posluzi, kad opet dodjem u domaju ima da uradimo genocid nad teladi i prasicima.

 

Forum je qrtz, sluzi da se svadjamo, ali je meni vremeplov i podmladjuje me. Procitam ovu temu i bolje se osecam.

 

❤️❤️❤️

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zoran59 said:

 

Koco, brate, ako se ikada upoznamo, izljubicu te da se rastopis od slina.

 

Moj MZ je bio '76. godiste. I uredjivan i preuredjivan do besvesti. I isto plavi! - a dva drugara su imali jedan crveni a drugi onaj blesavo zeleni. Mozda ces se smejati - jos uvek negde na tavanu imam servisni fabricki prirucnik. Na nemackom, koji slabo ali donekle adekvatno znam.

Fotke su negde tamo na tavanu, moracu ih pronaci i skenirati.

Zahvaljujuci dedi parizanu iz ww2, imao sam neke diplomatske veze u istocnoj Nemackoj, pa nabavljao delove, savete i literaturu. MZ je prodavao TS 250 nama, a takmicio se u enduro sampionatu Evrope sa 370 (u klasi 500). I nas drumski TS 250 je imao 4 brzina, TS 250/1 5, a njihov enduro 6. Pa sam nabavio njihovu "piramidu" i sjebao menjac.

 

Ne samo to.

 

Prva kaciga, jos onako otvorena, dok sam vozio Tomose, je bila neka nepoznata marka.

Sledeca, "integralka." je bila Nava 1. A nakon nje sam kupio Navu 2. Onaj fazon kad krenes sa otvorenim vizirom a kod  neke brzine ti aerodinamika sama sklopi vizir. Vrh tehnologije!

 

Ako me zdravlje posluzi, kad opet dodjem u domaju ima da uradimo genocid nad teladi i prasicima.

 

Forum je qrtz, sluzi da se svadjamo, ali je meni vremeplov i podmladjuje me. Procitam ovu temu i bolje se osecam.

 

❤️❤️❤️

E mojn Emzesaki je bio 250/1....

Ako dodješ u domaju, nek se tvoje kosti do moj Niš promaju* a ja ne bih forsirao "navedeni genocid" već start up program  - dete od svinju, lavor salata i kofa špricer....a posle će vidimo.

Nije forum Zoćo qrtz, već su ljudi. Umislili neki da je to mesto gde izlečiti svoje komplekse....a kako bi se inače mi upoznali, da nije foruma ?

 

* majanje po niški ti je neobavezna šetnja

Edited by Constantin
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...