Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

2 minutes ago, Kronostime said:

Je l` si se setio i batina od @Darby O'Gill zbog "igracke"?  :classic_biggrin:

 

Više zbog toga koliko sam mu kablova sjebo praveći raklice i municiju ortacima, kad tri metra kabla PGP 5x2,5 od trofaznog postane monofazno 😎

 

Bez zezanja, to je više bila kevina "dužnost", matori me je izlemao tri puta u životu, za svaki put kad pogledam sa ove vremenske distance ne da sam zaslužio... Samog sebe bih olešio triput gore.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stiletto said:

 

Više zbog toga koliko sam mu kablova sjebo praveći raklice i municiju ortacima, kad tri metra kabla PGP 5x2,5 od trofaznog postane monofazno 😎

 

Bez zezanja, to je više bila kevina "dužnost", matori me je izlemao tri puta u životu, za svaki put kad pogledam sa ove vremenske distance ne da sam zaslužio... Samog sebe bih olešio triput gore.

Mene su posle takvih radova 3 nedelje zvali Zebra.

Kakav sam bio - hvala Bogu da ni sinko, a i u siroj rodbini nema nikog ko se umetnuo na mene.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Stiletto said:

Podseti me @Kronostimena susednoj temi...

 

D9BUUnZWkAAcD0r?format=jpg&name=4096x409

Ja ovime jednom umalo sam sebi da izbijem oko. Nekako se metak odbio od cega ne znam, ali je bilo blizu, i pogodio me direktno u oko, nego sreća pa od drugog razreda OŠ nosim naočare pa je staklo puklo ali meni nije bilo ništa 🙄

 

A gora ludost je bila prangija pravljena kod mašinbravara, sa pasent onime za udaranje. E time stvarno jednom umalo da jedan pogine. Kako je ono bilo pasent to je imalo trzaj, da otkine ruku. Letela je po 50m :twak: I jednom je taj stajao iza kad se prangija otrgla i proletela mu jedno 20cm pored face, i posle vise to nismo koristili. Najluđe je sto je to doneo "roditelj" da se deca igraju, zato sto smo pravili prangije od čega stignemo, pa da nam ucini i da nas iznenadi profi prangijom. E zato su ih bombardovali.

Edited by Milenko Puzigaca
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Eddard said:

A jel pravio neko gumpuške 😎? Moje omiljeno oružje 😀

U moje se to vreme zvalo pasuljaca, po municiji koja se koristila. Letva, dve gumice i stipaljka, ako mislimo na istu stvar.

 

13 hours ago, Stiletto said:

 

Više zbog toga koliko sam mu kablova sjebo praveći raklice i municiju ortacima, kad tri metra kabla PGP 5x2,5 od trofaznog postane monofazno 😎

 

Ja sam bio mastovit, kod dede u supi sam otkrio male eksere bez glave pa sam njih koristio da pravim municiju,  imala reputaciju magnuma.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Republika Gvineja uvela je novu valutu 1971. godine i nazvala je sili. Ta reč na njihovom jeziku znači - slon. Na svoju najveću novčanicu od 500 silija je 1980. godine centralna banka Republike Gvineje postavila je upravo lik Tita, maršala i doživotnog predsednika Socijalističke Federativne Republike Jugoslavije .

Bila je u opticaju oko pola decenije, sve do 1985. godine. Sama ova novčanica ne predstavlja nešto specijalno u numizmatičkom svetu, ali je istorijski jako zanimljivo da je su iz Gvineje odlučili da na nju stave baš Tita.

Interesantno je to što su Gvinejci metnuli Malog Jožu, daleko pre nas, a mi smo odštampali prve novčanice sa njegovim likom upravo te godine, kad je kod Gvinejaca prestao da važi.


ef7ce5e6823a8808d48ba284922f2975.jpg

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...