Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

zvu.jpg

Tzv pernica, motivi iz Vrnjacke banje. Sad ocigledno sluzi za drugo, ali ima isti miris kad se otvori, zanimljivo, i posle svih decenija. Ne znam koje je drvo.

 

 

Politikin dodatak kad nisu poklanjali i propagirali velimirovice i slicnu bagru nego nesto drugo

 

per.jpg

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste, to i ja kazem. Na stranu komunizam, niko u to nije ni verovao, ama komunisti su bar pokusavali da uvode nekakvu savremenost i urbanost, a od kad su to od 1989 poceli da ponistavaju i da silom zavode nekakvu "narodnu kulturu", gde joj mesto nije,za druge ne znam, ali meni je to ekstremno neprijateljsko okruzenje. A posebno su ga zabiberili poslednjih godina. I zato me bas zabole paja ako bilo ko ili bilo sta to potpuno raz...na koji god hoce nacin,nemam ja sa time nista. Oni su unistili svet sa kojim sam mozda mogao da budem kompatibilan, dobro, i tada bih cepidlačio, ali bi svakako bio kompatibilniji, pa je red da i njihov svet umre, to sam vec vise puta napisao i rekao. I to me zabole. Šta god posle nastane, moze samo da bude bolje, jer od ovog seljoberstva i rurbanosti gore nema. Jednu poštu ne umeju da organizuju, ono, beš ti zemlju gde ne možes da budeš siguran da će ti stići pošiljka koju si narucio, nego to zavisi od toga kako se nekom random Peri tog dana digne, i gde ulice proglasavaju za građevinske parcele pa ih prodaju "investitorima" , i gde popurdani haraju gde stignu, ne sano po školama, a oni ce zemlja da budu. I to još imaju obraza da zahtevaju da ih smatraju za ravnopravne ovi gde je plavo na onoj karti Evrope. More ršu... Satri to pa da zapevamo.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2023 at 9:20 AM, Kronostime said:

Ko o cemu - Milenko o posti.

:lol_2:

Ne, nego o elementarnom nepostovanju i gradanina, i sebe. Jednom sam na ebay kupio nesto od coveka iz Kanade, to je bilo kad AliExpress nije ni postojao, 2004 godine. I taj je napisao adresu "ime i prezime, ulica i broj,mesto i broj poste, Europe, USA" i tako poslao. To sam video tek kad je stiglo, posle vise meseci. E, i to je iz Kanade otislo za USA, bilo tamo neko vreme, pa je neko precrtao USA i poslao za Evropu. Gde je to u Evropi stiglo, ne znam, nema pečata. Onda je to tako islo verovatno tamo, ovamo, dok neko nije pogledao broj poste i mesto, i prosledio gde treba i na kraju je stiglo. Doduse i postar je bio profesionalni i skolovani postar,koji kad je otisao u penziju je poceo taj zulum sa tom postom zbog koga sto se mene tice neke trebe bukvalno obogaljiti, sistematski ih tako prrmlatiti da vise nikad ne mogu da hodaju, jedu ili disu bez bolova. A  ovim ljudima kroz cije ruke je prosla ta posiljka dok nije stigla,pozlatile im se te ruke, i obraz i sve, i to su ljudi, to su zemlje, a ovima ovde seme im se zatrlo, i izvizdim im se na zemlju gde ne moze covek da bude siguran ni da ce mu hebena posiljka stici. Takvo ovno i treba spaliti bombama, a koopernikus moze da se dere i prijavljuje koliko hoce, i to me zabole,ja o njima i njihovoj  "zemlji" misljenje necu nikad promeniti. 

 

Eventualno da svaki od njih pojedinacno dokaze delima a ne baljezganjima da nije vise...zna on sta, nego covek koji drzi do sebe kao ovi ljudi koji su u sustini potpuno random nebitnom liku na kraju isporucili na pravu adresu posiljku iz vica sa adresom "pera peric, Jugoslavija". Ruke im se pozlatile, i glave, i zemlje, a za ove ne postoje reci kojima moze da se opise gad koji im je sustina.

 

Dobro, ima tu nekoliko hiljada normalnih, i sve ih je manje, a ovo ostalo je sve samo gad, te prema tome moze da im se desava sta hoce i da im radi ko sta hoce, ko im klati koske, i treba. Jebo ih sve baja mali knindza u prkno.

 

Kad smo vec kod toga, je li, gviritelji iz prikrajka, da li taj peva te njegove pesme na onim mestima odakle su njega i tu bagru najurili i tek tad i zbog toga sto su takve najurili su poceli da idu civilizacijski napred, a da nisu to uradili i sad bi se ponovo ovi tamo drali, litijasili i jeli, jeli, jeli...? Ali im ga zavukose, kako i treba sa takvima, i sad im jedino preostaje da grizu sami sebe. Ako, ako, samo tako.

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Evo, dokaz

 

IMG-20230624-073547.jpg

 

To je bio originalni disk sa programskim jezikom, neregistrovan na sajtu proizvođača, za slucaj da se ološ unormali pa pocne da se bavi normalnim stvarima od kojih je ta, a ne f kosovima i ostalim glupostima. Poenta je, i sa ovakvom adresom je disk stigao na kraju, a ovima ovde, koji su odgovorni za ta "nestajanja" paketića u postama,  seme im se zatrlo, i dabogda svi da prođu kao onaj policajac/policajka sta li su bili, sto su imali na terasi bitkoin majner, pa zbog nekog nagorelog kabla ili nesto otisli da mirisu travu odozdo. I oni, i sve sto im je najmilije isto tako da prode. Neljudi koji nemaju ni elementarno licno dostojanstvo i treba tako da prođu i da im se zatre seme, da se ne širi vise bolest dalje. A ko o cemu ja o posti, zato sto se blago hebe meni za njihovu usranu palsnka zemlju gde nema nista osim sto je palancanima vrh, a to je da zabijaju u dupe, pa ja onda moram da narucujem iz Kine nesto sto kod njih nema, i nece ni biti jos 20 godina minimum, a mozda ni tada, niti su pa oni culi za takve stvari, i u stvari ih i ne zanimaju i da su culi. I zato, seme... posebno ovima iz pošte.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Evo, dokaz

 

IMG-20230624-073547.jpg

 

To je bio originalni disk sa programskim jezikom, neregistrovan na sajtu proizvođača, za slucaj da se ološ unormali pa pocne da se bavi normalnim stvarima od kojih je ta, a ne f kosovima i ostalim glupostima. Poenta je, i sa ovakvom adresom je disk stigao na kraju, a ovima ovde, koji su odgovorni za ta "nestajanja" paketića u postama,  seme im se zatrlo, i dabogda svi da prođu kao onaj policajac/policajka sta li su bili, sto su imali na terasi bitkoin majner, pa zbog nekog nagorelog kabla ili nesto otisli da mirisu travu odozdo. I oni, i sve sto im je najmilije isto tako da prode. Neljudi koji nemaju ni elementarno licno dostojanstvo i treba tako da prođu i da im se zatre seme, da se ne širi vise bolest dalje. A ko o cemu ja o posti, zato sto se blago hebe meni za njihovu usranu palsnka zemlju gde nema nista osim sto je palancanima vrh, a to je da zabijaju u dupe, pa ja onda moram da narucujem iz Kine nesto sto kod njih nema, i nece ni biti jos 20 godina minimum, a mozda ni tada, niti su pa oni culi za takve stvari, i u stvari ih i ne zanimaju i da su culi. I zato, seme... posebno ovima iz pošte.

 

Zalutalo u Montanu, USA  jbg.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Gde god da je zalutalo, njima tamo na pamet nije palo da otvaraju "neisporucive posiljke" pa da kradu ono sto je u njima, a onda da to prodaju na "postanskim aukcijama". Zemlja lopova i degenerika koji samo štrokave, i nisu ni za šta sposobni, to je sve. Jebeš zemlju koja ima izreku "prvi se mačići u vodu bacaju". I kod takvih će neko sprovoditi kampanju protiv nasilja. Jedina kampanja protiv nasilja koja na takvom mestu moze da uspe je njihovo mentalitetsko nasilnistvo, od koga je i to sa nepostovanjem klijenata poste, tako brutalno fizicki unistiti sto je moguće više, da se nikad ne oporave od toga, i da onda budu manji od makovog zrna.

 

Primer za to sa postom. Kako u Kini mogu da znaju gde je posiljka pa da svako malo salju mejl o statusu posiljke a ovde ne znaju koji je postar zadužio posiljku i da li je uopste ispirucio ili je istu ukrao, ili bacio? OK ako neko ne prijavi da mu posiljka nije stigla, a ne treba potpisivati prilikom uručenja ne mogu da znaju. Ali zato ako neko prijavi da mu posiljka nije stigla, postaru dnevnica manje, a ako se kod istog poštara dva puta ponovi nepravilnost - šut karta. Ako se isto desava i sa onime ko ga zameni, šut karta tom šefu isporuke. Ako se to ponavlja 10 godina i sa raznim šefovima i postarima streljati upravnika pošte. Ako se isto dešava u vise mesta u toj zemlji, streljati glavnog direktora poste. Tako se to radi.

 

A te "aukcije za neisporucive posiljke" ukinuti kao travestiju, i kome sledećem padne nešto slicno na pamet, streljati i njega.  Ko im klati koske.

 

Bio je slucaj sa neisporučivanjem čak i u Japanu, ali kad se to desi, o tome sazna ceo svet, kao o kuriozitetu. Neki poštar tipa 15 godina nije isporucivao posiljke ali ih nije ni bacao nego gomilao u stanu. Kako je to otkriveno nisam zapamtio,mozda je umro pa komsije prijavili, za pricu nebitno. Poenta je da je na kraju otkriveno, da se posta javno izvinila, i da su sve posiljke isporucene posle svih tih godina. Nisu prodavane na "poštanskim aukcijama za neisporucene pošiljke".  To je zemlja. To su ljudi. A one koji se tako ne ponasaju nego se jos hvale svojim krađama i time sto su nesposobni treba sve streljati.

 

To je kao u prici koju je jednom dr kadzija angovnic iskenjao o Koci Popoviću. Navodno nekad neki cetnik pocetnik kad je bio negde na straži na pocetku rata prepoznao Kocu kao komunistu ali ga propustio negde u nekom selu. I sad posle rata kad su se svodili racuni, ovoga nahvatali i trt mrt, naisao Koča slucajno, i ovaj poceo da se poziva na to kako ga je tad i tad pustio da prode a znao je da je komunista, pa ako moze da ga zaobiđe ta čaša koja mu sledi, a ovaj mu rekao kao "hebi ga, bio si četnik". To! To care! Tako se to radi.

 

Jebi ga, krao si posiljke, ili su ih krali za tvojega vakta i time si podrivao celo drustvo tako sto si narusio poverenje i drustveni dogovor, a boga mi i zakone si krsio. Sad pokusaj šta si iskenjao. Tako se ponašaju normalni ljudi. Srbende sta rade to me ne zanima, jer oni za mene ne postoje odavno i takvi kao oni, to nisu stvarni ljudi.

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2023 at 9:20 AM, Kronostime said:

Ko o cemu - Milenko o posti.

:lol_2:

I nije samo ono, nego me bas zabole za njihovu palanka zemlju gde nema nicega osim onoga za sta su palancani culi, a vise im i ne treba, i onda ja moram da narucujem stvari postom, vec 20 godina a oni ih pola ukradu. More dobro je sto ne vicem uzdnnp.

 

On 6/18/2023 at 4:26 AM, Constantin said:

 

U tebi baš čuči Prežihov Voranc emoji3059.png
 

 

E, a sto ovo? Jel zbog drvene pernice? Pa to je bila tradicija. Ja sam bio jedini u generaciji koji je u prvi razred krenuo u odelu sa kravatom. Nije da sam zbog toga posle bio posebno omiljen, ali tako je bilo :lol_2: Moji su skoro svi sa svih strana bili prosvetni rabotnici jos u kraljevini, neki su bili i direktori lokalne gimnazije, neki cak drzali privatnu skolu pre rata, pa se znao neki red :lol_2:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

E, a sto ovo? Jel zbog drvene pernice? Pa to je bila tradicija. Ja sam bio jedini u generaciji koji je u prvi razred krenuo u odelu sa kravatom. Nije da sam zbog toga posle bio posebno omiljen, ali tako je bilo :lol_2: Moji su skoro svi sa svih strana bili prosvetni rabotnici jos u kraljevini, neki su bili i direktori lokalne gimnazije, neki cak drzali privatnu skolu pre rata, pa se znao neki red :lol_2:

Gojko sisa...:smiley58:. oprosti...

 

Ma ne zbog pernice, nego zbog komentara...:s_d: inače, ja nikad nisam mosio pernicu. Kasnije, posle 6-7. razreda bile popularne aktovke, a tu je bilo mesta za olovkice. Valjda moji nisu imali tada još i za pernicu. Tad je EI bio mnogo tanak s platama, a maman je bila kućanica. Dobro je da sam i knjige imao. Kasnije je fabrika Rendgen aparata postala jedna od najjačih pa je bilo isprdjivanje i pisanje rapidografima.....

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/25/2023 at 10:18 AM, Kronostime said:

FzeWLqhWAAAxOD9?format=jpg&name=small

Impresivo, samo sto nije  tacno. Brana je sovjetska konstrukcija, placena sovjetskim kreditima, izgradjena masinama koje su donesene iz SSSR-a.  Jugoslovenske firme su samo ucestvovale u radovima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Constantin said:

Gojko sisa...:smiley58:. oprosti...

 

Ma ne zbog pernice, nego zbog komentara...:s_d: inače, ja nikad nisam mosio pernicu. Kasnije, posle 6-7. razreda bile popularne aktovke, a tu je bilo mesta za olovkice. Valjda moji nisu imali tada još i za pernicu. Tad je EI bio mnogo tanak s platama, a maman je bila kućanica. Dobro je da sam i knjige imao. Kasnije je fabrika Rendgen aparata postala jedna od najjačih pa je bilo isprdjivanje i pisanje rapidografima.....

 

Ja nosio.

4 hours ago, DJORDJE said:

Impresivo, samo sto nije  tacno. Brana je sovjetska konstrukcija, placena sovjetskim kreditima, izgradjena masinama koje su donesene iz SSSR-a.  Jugoslovenske firme su samo ucestvovale u radovima.

Ucestvovale u radovima? Prodavali pamet, lose li je. E @DJORDJE, nemoj da si los navijac......

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

 

Ucestvovale u radovima? Prodavali pamet, lose li je. E @DJORDJE, nemoj da si los navijac......

Nije lose, ali daleko od toga da su jugoslovenske firme izgradile asuansku branu. To je projekat koji je trajao 20 godina, cena verovatno prevazilazi godisnji BDP Jugoslavie iz 60te, drzava jednostavno nije imala kapaciteta da izvede tako nesto.

YU mitomanija se ne razlikuje previse od one o dusanovom escajgu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...