Jump to content

Zivot i standard u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

2 hours ago, urosg3 said:

Dobro sad kad smo se obračunali sa reakcijom, kontrarevolucijom i iredentistima - vedrije teme 🙂



Ovdje noći nisu tako plave
nigdje sunce nema takav sjaj
ovdje nisu takve trave
zemljo moja, zemljo moja


Kad peva boldovani deo pomislim e, a mogli smo budemo Holandija i te trave 🙂
 

 

Ja nikad nisam obratila paznju na text te pesme...sta kazes trave :lol_2: krave, prave, zdrave....

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Daniel Den said:

Ovaj sastav,ovo obraćanje nije moje i ja se od istog najstože ogradjujem.Ipak nalazim za potrebno da se nadje ovde.Autor je anonimni korisnik

foruma pa autorstvo nije moguce navesti.

 

"Sve vise nekih likova sa srpovima i cekicima i dedom iz OZNE...

Partizani, Sovjeti, skojevci, brdsko-planinski oslobodioci Vracara i Dedinja, kuriri i partizanke, mitraljesci, Nikoletne, bombasi, ilegalci, krivonogi sibirski hrtovi, pojedinci u cokulama civilne zastite, deco palih boraca, pioniri i pionirke, polaznici partijske skole, proleteri, radnici i seljaci, postena inteligencijo, nastavnici odbrane i zastite, vojna i civilna lica na radu u JNA, vojni penzioneri, narodna milicijo, udbasi, debelguzi oficiri, komandiri brigada i korpusa, bezbednjaci, saradnici Sluzbe, milicajske kurave, semenkari, stanovnici "stanova solidarnosti", stanovnici vojnih naselja i oficirskih blokova na Novom Beogradu, posetioci vojnih odmaralista, sluzbenici konzulata, podrumasi, nosioci crnine jos od 4. Maja 1980, diplomci defektoloskog fakulteta, ucesnici Rankoviceve pratnje '83, ljubitelji lika i dela druga Krcuna, pucaci na mladost Beograda, kacketasi, golootocani i pazani, crnogorski generali, boljsevici, prijatelji Jovanke Budisavljevic, omladinci i omladinke, avangardo radnicke klase, teoreticari Pokreta, svi sto su nekad imali sliku druga Sloba, sivi mantilasi i kozni kaputasi, Mashinke i Staljinke, Iljici-Karlosi i ostali teroristi, trockisti, maoisti, menjsevici, samoupravljaci, predsednici kucnih saveta, delegati u "mjesnoj" zajednici, Krkote i Cabarkape na radu u strukturama bezbednosti, Subnorovci, radni ljudi i gradjani, licka i ina sirotinjo, spanski borci, sedmojulci, stanari u tudjim kucama, Kozomore, Ubiparipi, udarnici, borci protiv velikosrpske hegemonije, radnici Sigurimija i KOS-a, komesari, nocni cuvari ambasada, seoski ucitelji, osnivaci JUL-a u Sapcu i Rumi, deco partijskih sekretara, narodni heroji, aktivisti, pregaoci, trinaestojulci, radnici saveznog sekretarijata za unutrasnje poslove, clanovi saveta Federacije, sefovi kabineta druga Spiljka, drugovi i drugarice, deco predsednika sindikata, clanovi radnicke kontrole, fabricko obezbedjenje, zadrugari, kolhoznici, sovhoznici, predratni komunisti, banijska kolono, 5. kozarska najezdo, drniski taljigasi, napredni omladinci, kordunaski oslobodioci Sumadije, deco kordunaskih oslobodioca Sumadije, osoblje sa "Galeba", Dobrice i Dedijeri, posetioci Muzeja Revolucije, boracke porodice iz 6 Kaplara, revidirci i rehabilitovani, socijalisti sa ljudskim likom, slusaoci Titovog govora u Splitu '63, drugovi sto kazu "neshta" i "oklen", paprikari, pravoslavni Hrvati, internacionalisti, Stevani Mirkovici, stipendisti JUL-a, Delte i Karici, govornici od 24. decembra 1996, kolonisti iz Backe Palanke, brkate Crnogorke, mahaci plavome vozu, komunisticke sudije, borci, penzioneri, socijalni slucajevi, hrkljusi, potomstvo 6. licke proleterske brigade, vojni atasei, piljari iz Rusnja, novobeogradski nesrbi, ljubitelji institucija sistema, pijanci oko plota, budni gradjani, cokulasi, stafetasi, polaznici skole RO u Bileci, rezervni majori, inspektori, dousnici, "liberali" od 1971, tasteri, pozornici, revnosne komsije, nosioci spomenice, pitomci policijske akademije '55, diplomci sestomesecnih kurseva bezbednosti, profesori marksizma, sekretari partijskih organizacija, ZUR-ovci, predlagaci amandmana, idejni radnici i deco vojnih lica...

proslo je vase."

 

Od svega pobrojanog bio:

 

1) pionir - automatizmom,

2) omladinac - automatiznom, ali u ophodjenju bio omladinac samo kada su stariji nepoznati ljudi zicali za neku pomoc - "evo sada ce ovaj  omladinac da vam unese vrecu kupusa u haustor - hajde decko..."

3) drug - uglavnom kada bi mi neko sluzbeno obracao - zbog moje mladosti je rijetko ko osjecao potrebu za takvu vrstu formalnosti - uglavnom je bilo druze odbij...

4) radni ljud - bas tako kako pise u jednini. 

 

Post je tacan - proslo je vrijeme svih gore pobrojanih kategorija - ukljucujuci i ove 4 u koje sam spadao. 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

Pa valjda ovakvih kao sto je ovaj Đurkovic, naucnik za Evropu koji se zalaze za fizicko kaznjavanje dece, i neprestano pise ovakvo umlje:

 

Quote

С друге стране, и ми српски интелектуалци, а свакако и наша Црква, смо нешто у међувремену изгледа ипак урадили. Вратили смо на сто многе теме, људе, идеје, вратили легитимност српског национализма и борбе за то да Србија, Српска, Црна Гора поново постану државе српског народа, а не празне титоистичке љуштуре. И Богу хвала, по општој оцени, српска омладина је данас изразито националистичка, цркве су недељом пуне озбиљног света, преведено је и објављено много вредних књига. Упркос томе што су велики делови политичке, пословне и интелектуалне елите услед корупције и бескарактерности наизглед привржени тиотизму, Србија по дубини сваким даном све више постаје српска држава.

A isto i njegov kompanjon, onaj iz beogradskog sindikata, skraceno BS iliti bullshit koji bi da posrbljava Beograd. Kaze, previse je kosmopolitski, posrbiti to treba. Ili njihov guru, Antonic, koji neprestano nesto preti, pa evo u najnovijem tekstu, kaze ako zarate istok i zapad, sto je sve izglednije, nekakvi "oni" su za to mali da se mesaju,  ali će zato iskoristiti priliku da dohvate zubima za grlo one koje mogu tu unutar zemlje, ove bre, "autosoviniste". Sve sam intelektualac do doktora nauka.

 

E, kad zbog takvih čije je sad vreme ova njihova izrazito nacionalisticka omladina ponovo napuni groblja, koja eno željno čekaju na naraštaje nove, što bi rekao onaj Mikula u pesmi, što je neminovno ako nastavi da sluša ovakve, citirao bih jednog drugog mislioca: "Ne tražite od mene da mi bude žao tih ljudi. Žalim ih isto kao što žalim hiljade poginulih u Sodomi i Gomori." - Džon Do, 7 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Pa valjda ovakvih kao sto je ovaj Đurkovic, naucnik za Evropu koji se zalaze za fizicko kaznjavanje dece, i neprestano pise ovakvo umlje:

 

Intelektualac i nacionalizam ne mogu da stoje u istoj rečenici, osim ukoliko ne piše da se intelektualac protivi nacionalizmu. I ne znam zašto svaka frustrirana budala spominje Tita i SFRJ kada ni on ni SFRJ više ne postoje. Valjda rade kompleksi i pokušavaju da traže uzrok za svoje frustracije u istoriji, baš kao i oni što kmeče zbog 500 godina pod Turcima i sličnih budala. Što se tiče nacionaNističke omladine, iskreno im želim da čiste ulice, otpušavaju kanalizaciju ili da rade neki sličan posao koji odgovara takvom intelektualnom nivou. Kakva god bila SFRJ, to što su nacoši išli iza rešetaka i što su popovi bili na uzdi je civilizacijska tekovina koju ovaj ispljuvak od države neće baš skoro dostići.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ters said:

 

 

Post je tacan - proslo je vrijeme svih gore pobrojanih kategorija - ukljucujuci i ove 4 u koje sam spadao. 

Stvarno? ja cu se jako zabrinuti ako je proslo vreme boraca protiv velikosrpske hegemonije, radnih ljudi i gradjana, internacionalista, penzionera, seoskih ucitelja, novobeogradskih nesrba....ovo jbte ko da je Seselj pisao, i sta im smetaju pravoslavni Hrvati i brkate Crnogorke - fetish neki? Nije problem ima danas voska za depilaciju :classic_biggrin: i licka i druga sirotinja? Seseljizam...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Intelektualac i nacionalizam ne mogu da stoje u istoj rečenici, osim ukoliko ne piše da se intelektualac protivi nacionalizmu. I ne znam zašto svaka frustrirana budala spominje Tita i SFRJ kada ni on ni SFRJ više ne postoje. Valjda rade kompleksi i pokušavaju da traže uzrok za svoje frustracije u istoriji, baš kao i oni što kmeče zbog 500 godina pod Turcima i sličnih budala. Što se tiče nacionaNističke omladine, iskreno im želim da čiste ulice, otpušavaju kanalizaciju ili da rade neki sličan posao koji odgovara takvom intelektualnom nivou. Kakva god bila SFRJ, to što su nacoši išli iza rešetaka i što su popovi bili na uzdi je civilizacijska tekovina koju ovaj ispljuvak od države neće baš skoro dostići.

Ima tamo na ovim sajtovima gde naucnici objavljuju ove tekstove i nekoliko normalnih, koji i pored toga sto za sebe tvrde da su nacionalisti, u komentarima napušavaju i Đurkovica i Antonica, obojicu zbog salonskog nacionalizma koji nema veze sa stvarnim svetom. Ovog prvog gledaju kao jadnika, pa i ne obracaju bas paznju na njega, a drugome porucuju da kad je vec doktor sociologije, umesto sto neprekidno 15 godina ogovara istih nekoliko lica, zaradi za 'lebac tako sto ce uraditi sociolosku analizu. Kako to da ta "nacionalisticka omladina" i ostali jedno pricaju, ama vecina ih ima zelju da pobegne na mrski zapad, i kako to da 95% izaslih na izbore stalno glasaju za stranke koje su na liniji mrskog "zapada". Sto je stvarno predlog koji ima smisla.

 

Ali naucnik valjda nema kad, jer se jos uvek u svakom drugom tekstu bavi projektom rimtutituki od pre 30 godina. Jos uvek mu smeta sto su pre 30 godina u sred nacionalistickog divljanja nekoliko njegovih ispisnika propagirali pacifizam. Jos da objasni zasto im onda on nije udario kontru, pa dao svijetli primer, i otisao u dobrovoljce, tad kad je imao oko 30ak, pa bog da ga vidi.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Stvarno? ja cu se jako zabrinuti ako je proslo vreme boraca protiv velikosrpske hegemonije, radnih ljudi i gradjana, internacionalista, penzionera, seoskih ucitelja, novobeogradskih nesrba....ovo jbte ko da je Seselj pisao, i sta im smetaju pravoslavni Hrvati i brkate Crnogorke - fetish neki? Nije problem ima danas voska za depilaciju :classic_biggrin: i licka i druga sirotinja? Seseljizam...

 

Vrijeme boraca protiv srpske hegemonije je proslo - definitivno su u nestajanju i svake godine ih je sve manje... Evo idu izbori, pa mi pokazi opciju koja ce dobiti vise od 2% a koja je protiv srpske hegemonije ?  Penzionerima je vrijeme sigurno proslo, imaju 10%-15% zivota pred sobom, seoski ucitelji nestaju kao kategorija, internacionalisti isto tako... Ja ovo citam kao konstataciju, ne kao vrijednosni sud o bilo kojoj od pomeutih kategorija - i cini mi da je istinito, bio to seseljizam ili nesto drugo...  Jedino mi je za vojsku,  policiju, i partijske strukture  drago sto nestaju...Za ostalo sam ravnodusan...Nema seoskih ucitelja - idemo dalje, bice online tutori ...

 

Edited by ters
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ters said:

 

Vrijeme boraca protiv srpske hegemonije je proslo - definitivno su u nestajanju i svake godine ih je sve manje... Evo idu izbori, pa mi pokazi opciju koja ce dobiti vise od 2% a koja je protiv srpske hegemonije ?  Penzionerima je vrijeme sigurno proslo, imaju 10%-15% zivota pred sobom, seoski ucitelji nestaju kao kategorija, internacionalisti isto tako... Ja ovo citam kao konstataciju, ne kao vrijednosni sud o bilo kojoj od pomeutih kategorija - i cini mi da je istinito, bio to seseljizam ili nesto drugo...  Jedino mi je za vojsku,  policiju, i partijske strukture  drago sto nestaju...Za ostalo sam ravnodusan...

Ovo je definitivno vrednosni sud a ne naivna konstatacija, gde se izjednacavaju "nesrbi" sa ostacima komunistickog rezima. Sutra ces ti biti penzioner, pa tako njihovo vreme nikad ne prolazi. A definitivno nema sta da se raspravlja sa "decom xxx", to je bezobrazluk. Klasicna nacionalisticka baljezgarija umotana u neku kritiku komunizma. I sta je "njihovo" vreme donelo? Pinkovsku kulturu, poseljacivanje (I ovde bez uvrede seljaka) I odbacivanje civilizacijskih normi, dok mladi nacionalsti sanjaju o zapadu ili zive u bubble opljackanih para, ko su njihovi roditelji?

 

Oslobodioci bele tehnike?  

Link to comment
Share on other sites

Ja ne sporim odredjene tekovine SFRJ-jota, ali, sve to sto je radjeno onda, nekako je bilo nedovrseno. 

Pogledajmo infrastrukturu. Sve je to uradjeno nedovoljno, i kvantitativno i kvalitativno. Nekako "u knap" sa mnogim uskim grlima. Pa recimo kanalizacija. Izgradjena za neki deo grada, a onda se posle XXX godina tu izgradi jos i dom zdravlja - I eto ti belaja! Cevovodi, malih precnika, postaju usko grlo I kanalizacija se posle gotovo svakih padavina izliva. 

Pa onda salju nesretne radnike iz vodovoda da otpusuju. I tako u nedogled. Ukratko: tezak "ciganluk" I "ciganjska posla". 

Zeljeznica , na primer, nikad nije bila dovoljno dobra, cak i u "zlatnim vremenima"! 

Putevi: uglavnom los kvalitet asfalta, uzak kolosek - taman za fice i stojadine. Sa savremenim kolima, na mnogim dvosmernim ulicama dva automobila ne mogu da se mimoidju. 

I takvih "uskih grla" je bilo (i Jos uvek jeste- kao zaostavstina tih vremena) na svakom koraku. 

Kada se govori o standardu i to treba uzeti u obzir, ne samo kampovanje na Jadranu uz parce hleba i kruha, i carnex pastetu, uz sviranje na gitaru kraj logorske vatre. 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Darth Bane said:

Ja ne sporim odredjene tekovine SFRJ-jota, ali, sve to sto je radjeno onda, nekako je bilo nedovrseno. 

Pogledajmo infrastrukturu. Sve je to uradjeno nedovoljno, i kvantitativno i kvalitativno. Nekako "u knap" sa mnogim uskim grlima. Pa recimo kanalizacija. Izgradjena za neki deo grada, a onda se posle XXX godina tu izgradi jos i dom zdravlja - I eto ti belaja! Cevovodi, malih precnika, postaju usko grlo I kanalizacija se posle gotovo svakih padavina izliva. 

Pa onda salju nesretne radnike iz vodovoda da otpusuju. I tako u nedogled. Ukratko: tezak "ciganluk" I "ciganjska posla". 

Zeljeznica , na primer, nikad nije bila dovoljno dobra, cak i u "zlatnim vremenima"! 

Putevi: uglavnom los kvalitet asfalta, uzak kolosek - taman za fice i stojadine. Sa savremenim kolima, na mnogim dvosmernim ulicama dva automobila ne mogu da se mimoidju. 

I takvih "uskih grla" je bilo (i Jos uvek jeste- kao zaostavstina tih vremena) na svakom koraku. 

Kada se govori o standardu i to treba uzeti u obzir, ne samo kampovanje na Jadranu uz parce hleba i kruha, i carnex pastetu, uz sviranje na gitaru kraj logorske vatre. 

 

Pa znas kako. Ovo si sad napisao onako bez veze ali u stilu kritike. Kao prvo sve(skoro)  sto si nabrojao je izgradjeno poslije drugog svjetskog rata.Kanalizacija se obnavlja (od prilike) svakih 50-60 godina. Usput bi se trebali svi sahtovi cistiti svake godine, pa se ne bi izlivala kanalizacija. Pruga je poslije rata gradjena sa normalnim kolosijekom. Asfalt se mijenja  svake druge godine pa do desete godine zavisno od opterecenja puta. Tako isto je sa nasipima protiv poplava. vjestackim jezerima za pijacu vodu itd,itd......Sta je od svega ovoga radjeno poslije mrskog Titovog vremena?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, koca popovic said:

Pa znas kako. Ovo si sad napisao onako bez veze ali u stilu kritike. Kao prvo sve(skoro)  sto si nabrojao je izgradjeno poslije drugog svjetskog rata.Kanalizacija se obnavlja (od prilike) svakih 50-60 godina. Usput bi se trebali svi sahtovi cistiti svake godine, pa se ne bi izlivala kanalizacija. Pruga je poslije rata gradjena sa normalnim kolosijekom. Asfalt se mijenja  svake druge godine pa do desete godine zavisno od opterecenja puta. Tako isto je sa nasipima protiv poplava. vjestackim jezerima za pijacu vodu itd,itd......Sta je od svega ovoga radjeno poslije mrskog Titovog vremena?

To su sve bili aktuelni problemi jos  tada. Secam se 80-tih a tada je jos sve bilo sveze tj relativno novo i taze. Zaostavstina toga je da I danas-danas Beograd recimo vapi za sirokim ulicama i bulevarima. Dvomilionski grad a gde ti imas put sa 3-4 trake na svakoj strani.

Gde god se okrenes, susreces se sa zaostavstinom jednog , ipak mizernog vremena. 

Link to comment
Share on other sites



To su sve bili aktuelni problemi jos  tada. Secam se 80-tih a tada je jos sve bilo sveze tj relativno novo i taze. Zaostavstina toga je da I danas-danas Beograd recimo vapi za sirokim ulicama i bulevarima. Dvomilionski grad a gde ti imas put sa 3-4 trake na svakoj strani.
Gde god se okrenes, susreces se sa zaostavstinom jednog , ipak mizernog vremena. 


Pa 1980. godine Beograd nije vapio za bulevarima od 3-4 trake a imao ih je (nbg, sajam). Ili misliš da je u starim delovima grada trebalo porusiti jedan red kuća u svakoj ulici da ima mesta za 3 trake.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

To su sve bili aktuelni problemi jos  tada. Secam se 80-tih a tada je jos sve bilo sveze tj relativno novo i taze. Zaostavstina toga je da I danas-danas Beograd recimo vapi za sirokim ulicama i bulevarima. Dvomilionski grad a gde ti imas put sa 3-4 trake na svakoj strani.

Gde god se okrenes, susreces se sa zaostavstinom jednog , ipak mizernog vremena. 

Uske ulice su  problem gotovo svih evropskih gradova.

Kada se vec govori o urbanizmu, to je jedna od stvari koje su neupitno bolje funkcionisale tada, jer od 2000te pa do danas vlada opsti haos. Vodovod i kanalizacija koju spominjes su pravljni da zadovolje potrebe privatnih kuca na Zvezdari, kraj oko Velizara Kosanovica, a  nakon 2000te tu pocele da nicu stambene zgrade, da ne spominjem da su postojece zgrade dobile sprat. Onda se ljudi cude zasto im iz slavine piski kao svojevremeno na moru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

A sta mu to znaci "sabanizacija"?

To je kad se pagani dosele u Rim, pa umesto da se u Rimu ponašaju kao Rimljani, počnu agresivno da nameću Rimu svoja verovanja i sistem vrednosti. E sad, ima tu kvaka 22 - kakav je Rim bio Rim, tako su i pagani uspeli da ga šabanizuju. Silver lining je da je možda vreme Rimljana prošlo, ama vreme pagana nikad nije ni bilo. Zašto, pa kad god su mislili da je konačno došlo njihovo vreme, uvek se nekako desilo da na kraju završe zguženi, i još više unezvereni nego što su bili. Takva im valjda karma :lol_2: 

Edited by Milenko Puzigaca
  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darth Bane said:

Ja ne sporim odredjene tekovine SFRJ-jota, ali, sve to sto je radjeno onda, nekako je bilo nedovrseno. 

Pogledajmo infrastrukturu. Sve je to uradjeno nedovoljno, i kvantitativno i kvalitativno. Nekako "u knap" sa mnogim uskim grlima. Pa recimo kanalizacija. Izgradjena za neki deo grada, a onda se posle XXX godina tu izgradi jos i dom zdravlja - I eto ti belaja! Cevovodi, malih precnika, postaju usko grlo I kanalizacija se posle gotovo svakih padavina izliva. 

Pa onda salju nesretne radnike iz vodovoda da otpusuju. I tako u nedogled. Ukratko: tezak "ciganluk" I "ciganjska posla". 

Zeljeznica , na primer, nikad nije bila dovoljno dobra, cak i u "zlatnim vremenima"! 

Putevi: uglavnom los kvalitet asfalta, uzak kolosek - taman za fice i stojadine. Sa savremenim kolima, na mnogim dvosmernim ulicama dva automobila ne mogu da se mimoidju. 

I takvih "uskih grla" je bilo (i Jos uvek jeste- kao zaostavstina tih vremena) na svakom koraku. 

Kada se govori o standardu i to treba uzeti u obzir, ne samo kampovanje na Jadranu uz parce hleba i kruha, i carnex pastetu, uz sviranje na gitaru kraj logorske vatre. 

 

 

Uskih grla kod gradnje infrastrukture je uvijek bilo i bice - nije samo nas specijalitet. Vankuver je gradio Canada Line od 2006-2009 a vec 2010 godine je postalo ocigledno da je kapacitet nedovoljan...  I potrebno je produzavati podzemne stanice da bi se kapacitet povecao a za to vise nema novaca. SFRJ nije bila idealna  - cak ni blizu idealnog, ali nije bila ni uzas kakvom je pokusavaju predstaviti. U SVOM VREMENU i U TADASNJIM SVJETSKIM PRILIKAMA je bila relativno pristojna zemlja za zivot. 

 

Mnogih stvari iz SFRJ se trebalo rijesiti, i mislim da smo ih se rijesili - ali nije trebalo dozvoliti da ih zamijene iste ili gore stvari.

 

Edited by ters
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, ters said:

 

Uskih grla kod gradnje infrastrukture je uvijek bilo i bice - nije samo nas specijalitet. Vankuver je gradio Canada Line od 2006-2009 a vec 2010 godine je postalo ocigledno da je kapacitet nedovoljan...  I potrebno je produzavati podzemne stanice da bi se kapacitet povecao a za to nema novaca. 

 

 

Ok. Onda je bio super zivot u bivsoj Jugoslaviji I zavrsavam diskusiju na tu temu.

P. S. Steta sto nema vise kinika- razbio vas je na ovoj temi - u paramparcad vas je rasturio!!! Ali, nema vise takvih koji pisu tako elokventno ko on. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Ok. Onda je bio super zivot u bivsoj Jugoslaviji I zavrsavam diskusiju na tu temu.

P. S. Steta sto nema vise kinika- razbio vas je na ovoj temi - u paramparcad vas je rasturio!!! Ali, nema vise takvih koji pisu tako elokventno ko on. 

 

Ako je ko imao dobar standard zivljenja u toj (ili u ime te) SFRJ - to je koliko se sjecam upravo Kinik.

Edited by ters
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Darth Bane said:

Ok. Onda je bio super zivot u bivsoj Jugoslaviji I zavrsavam diskusiju na tu temu.

P. S. Steta sto nema vise kinika- razbio vas je na ovoj temi - u paramparcad vas je rasturio!!! Ali, nema vise takvih koji pisu tako elokventno ko on. 

Džabe elokvencija ovde treba argumentacija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...