Jump to content

EVROPSKA UNIJA


McCarthy

Recommended Posts

Odma iza Nemačkih uniformi su bile Sovjetske uniforme ali je to lukavo isečeno. Pre nemačkih su bile neke iz 1700. ili tako nešto, prilično šarene ali su i te izbačene da može da se koristi za ispiranje mozga.

 

Evo ovde imate kolaž slika :

 

https://www.isamaalinemuuseum.ee/?page_id=1096&lang=en

 

U principu vrlo interesantno. Rade čak i one imitacije bitaka.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Odma iza Nemačkih uniformi su bile Sovjetske uniforme ali je to lukavo isečeno. Pre nemačkih su bile neke iz 1700. ili tako nešto, prilično šarene ali su i te izbačene da može da se koristi za ispiranje mozga.

 

Evo ovde imate kolaž slika :

 

https://www.isamaalinemuuseum.ee/?page_id=1096&lang=en

 

U principu vrlo interesantno. Rade čak i one imitacije bitaka.

 

THE BIGGEST MILITARY FESTIVAL IN BALTICS...

 

Fino, ali kakvih ljudi ima. Generalno, što se tih naci budala, ima ih dosta po Baltiku, uopšte u tom delu Evrope, ali ne mogu da veerujem da je neko iu čiste dokolice uradio ovako nešto.

8 hours ago, 033zero330 said:

Valga military festival, bilo je svega. Što je najžalije od svega, nije prvi put da radiš ovakve gluposti i postavljaš umobolne debile...

Misliš da sam to uradio namerno i da sam znao da je to neki festival ? Još prebacuješ na lično. Dobro, da znamo gde smo.

Link to comment
Share on other sites

Mađarska vlada će finansirati besplatne karte u jednom pravcu za Brisel svim ilegalnim imigrantima koji žele da uđu u EU, pošto su kažnjeni sa 200 miliona evra zbog toga što ne daju azil imigrantima, ako EU nastavi da nameće Mađarskoj propise koji ne omogućavaju zadržavanje migranata na granici.

 

https://apnews.com/article/hungary-orban-eu-migration-fines-ae7e763618b0630dc947068b261de958

 

Pa stvarno, zašto mučiti ilegalne imigrante boravkom u Orbanovoj Mađarskoj, po nekim neuslovnim kampovima, kad je u Briselu mnogo lepše za život?!

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Nek grmi jako said:

Mađarska vlada će finansirati besplatne karte u jednom pravcu za Brisel svim ilegalnim imigrantima koji žele da uđu u EU, pošto su kažnjeni sa 200 miliona evra zbog toga što ne daju azil imigrantima, ako EU nastavi da nameće Mađarskoj propise koji ne omogućavaju zadržavanje migranata na granici.

 

https://apnews.com/article/hungary-orban-eu-migration-fines-ae7e763618b0630dc947068b261de958

 

Pa stvarno, zašto mučiti ilegalne imigrante boravkom u Orbanovoj Mađarskoj, po nekim neuslovnim kampovima, kad je u Briselu mnogo lepše za život?!

 

hahaha bas juce sam rekla kako sam poslala neke indijce u Belu kucu kod Kamale ..... imajuci u vidu DeSantisa kada je pre dve godine poslao ilegalce direktno u Martha's Vineyard :lol_2: 

 

...i ne znam da li je on ili neko drugi slican, napunio autobus koji ih je odveo ispred kapije Pelosi. Zato ako Kamala pobedi, zna se gde ce svi da se parkiraju....

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Мџе said:

Koja sprdnja je ovo hapšenje Durova, optužnica na nivou obdaništa. Liberté i égalité malo juče.

Kada je podignuta optužnica? Sada čuh da je uhapšen, nisam imao pojma da je postojala optužnica za njega. Lik je Putinu pokazao srednji prst, u Kini Telegram je zabranjen - da bi na kraju Durov bio uhapšen u Francuskoj. U svakom slučaju, plaši me ovaj potez i kako će se odraziti na slobodu govora. 

Link to comment
Share on other sites

Polako sa stavovima. “Optuzba” je nagadjanje, kao i sam cin hapsenja. Vest je veoma stura i bez potvrda. Izgleda da je hapsenje zato sto se pravio pametan pa ignorisao pozive policije. Uhapsice te i za saobracajni prekrsaj ako se ne odazoves sudu. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Telegram ne poštuje nikakvu privatnost niti zakone, tamo imate kriminal, terorizam i slično potpuno legalno. Možete recimo da stavite video kako se čoveku seče glava i baš Vas briga ako porodici ubijenog to smeta i tome slično. Pravo je čudo da nije ranije uhapšen. A čudim se i zapadu što ranije nije zabranjen.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Ma da brate, ti deliš ovde nedozvoljen sadržaj i moderatora treba da uhapse. A da ne pričamo da se druge platforme imale mnogo teže propuste pa nikada nikoga nisu hapsili nego uvek ide novčana kazna. Dokle ide ta ostrašćenost? 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Telegram ne poštuje nikakvu privatnost niti zakone, tamo imate kriminal, terorizam i slično potpuno legalno. Možete recimo da stavite video kako se čoveku seče glava i baš Vas briga ako porodici ubijenog to smeta i tome slično. Pravo je čudo da nije ranije uhapšen. A čudim se i zapadu što ranije nije zabranjen.

Zar slično ne možemo reći i za WhatsApp?

 

Meni je to odgovornost raznih vlada i njihovih zakona a ne foruma. Mogu ja da kažem raznorazne klevete itd bilo gde, ali ako postoji zakon gde neko može da te izvede na sud i pošteno obari zbog toga, biće ih mnogo manje. Nije na meni da odlučujem šta je kleveta a šta ne, to je za sud. E sada, ako ne postoji saradnja sa organima države koje se bave tim stvarima i zaštićuje trolove, to je druga stvar. Videćemo. Nadam se da nije u pitanju zataškavanje slobode govora.

Link to comment
Share on other sites

Spoiler

Kakvu to slobodu govora mi ovde pominjemo?

 

Sve to me podseća na period pre osamdeset godina, kada je nakon ulaska u Drugi svetski rat američka vlada pokrenula kampanju ratnih obveznica na kojoj je predstavljena slika umetnika Normana Rokvela u borbi protiv autoritarne pretnje iz Evrope. Slika koju su odabrali bila je Rokvelova Sloboda govora, koje se neki sa foruma sigurno sećaju i koja prikazuje čoveka koji ustaje da kaže svoje mišljenje na sastanku lokalnog veća u Vermontu.

 

Slika je tada okupila naciju oko onoga što je Luj Braj još sredinom 19. veka nazvao - neophodnim pravom.

 

Sada je upravo to pravo ponovo na udaru evropske vlade, koja polaže pravo na cenzuru onoga što svet sme da govori o politici, nauci i drugim temama. I zaista, pretnja iz Evropske unije može uspeti da umanji slobodu govora do mere koju sile Osovine nisu mogle ni da zamisle, niti su imale kapaciteta da je sprovedu kada se uzmu u obzir mahom prekookeanske teritorije gde su ljudi mislili i govorili slobodno. 

 

S tim u vezi treba napomenuti da su tokom 1940-ih, ljudi morali da putuju na sastanke odbora da bi izrazili svoje mišljenje, dok se danas velika većina političkog govora odvija preko interneta i posebno društvenih medija. 

 

Zato je internet trebalo da bude najveći napredak za slobodu govora još od pronalska štamparije.

 

To je takođe razlog zašto su vlade provele decenije pokušavajući da kontrolišu govor preko interneta, odnosno da regulišu šta ljudi mogu da iskazuju ili da čitaju na mreži.

 

I tako smo stigli do toga da je jedna od najvećih pretnji slobodi govora danas Evropski zakon o digitalnim uslugama, jer taj čin zabranjuje govor koji se smatra "dezinformacijom" ili "podsticanjem" na osnovu toga što grupa ljudi, koju niko nije ovlastio za arbitražu, arbitrira šta je to dezinformacija, a šta podsticanje...

 

Pa iako su Nemačka, Francuska, Britanija i druge zemlje kriminalizovale govor koji se smatra huškačkim ili ponižavajućim za pojedince ili grupe, rezultat napada na slobodu govora je malo promenio neonacistički pokret u zemljama poput Nemačke, koji dostiže rekordne brojke. 

 

Ali je, međutim, ućutkao ostatak društva.

 

Prema anketama, samo 18 odsto Nemaca oseća se slobodnim da javno iznese svoje mišljenje. Pedeset devet procenata Nemaca ne oseća se slobodnim da se izjašnjava nasamo među prijateljima, dok svega 17 odsto njih kaže da se slobodno izražava na internetu (https://www.zeit.de/politik/deutschland/2023-12/meinungsfreiheit-zensur-studie-freiheitsindex-deutschland-2023).

 

Idejom da se kriminalizuje neki govor na internetu tako što će se kažnjavati disonantni tonovi, napadači na slobodu govora ućutkali su zapravo pogrešne ljude, ali sada u Evropi postoji ogromna cenzurna birokratija, a želja da se ućutkaju suprotstavljeni glasovi postala je nezasitna.

 

I pošto se to sprovodi neometano u Evropi, nastavak je usledio kada je ta ideja prenesena i na američki kontinent u poslednjem slučaju sa Ilonom Maskom. Jer nakon što je Mask kupio Tviter i demontirao većinu programa cenzure kompanije, mnogi na levoj strani su poludeli, a taj bes se samo povećao kada je Mask objavio čuvene "Tviter fajlove", potvrđujući dugo poricanu koordinaciju i podršku raznih vlada u ciljanju i suzbijanju slobode govora.

 

Kao odgovor, vrh Demokratske stranke okrenuo se Evropi i pozvao ih da iskoriste svoj Zakon o digitalnim uslugama da nametnu cenzuru Amerikancima. EU je odmah odgovorila preteći Masku konfiskacionim kaznama ne samo za njegovu kompaniju već i za njega samog.

 

Bio je to slučaj kada se neodoljiva sila susretne sa nepokretnim objektom. Jer, pokret protiv slobode govora je konačno pronašao jedinog čoveka koga se nije moglo maltretirati, primoravati ili pretiti da se pokori.

 

Maskov prkos samo je pojačao napade na njega u medijima, akademskim zajednicama i vladama. Pa ako se Mask može slomiti, oni koji su protiv slobode govora će ponovo imati efektivnu kontrolu nad velikim opsegom govora na globalnom nivou.

 

Ova kampanja je nedavno došla do vrhunca kada je Mask imao smelosti da intervjuiše Donalda Trampa. U iščekivanju intervjua, jedna od najozloglašenijih ličnosti koja se bori protiv slobode govora, evropski komesar za unutrašnja tržišta i usluge Tjeri Breton, poslao je preteću poruku Masku u kojoj je pisalo: "Pratimo potencijalne rizike u EU u vezi sa širenjem sadržaja koji može da podstakne nasilje, mržnju i rasizam u vezi sa velikim političkim ili društvenim događajima širom sveta, uključujuči debate i intervjue u kontekstu izbora.

 

Pa da li je moguće da to ide do te mere napada na slobodu govora da EU ima nameru da cenzuriše osobu za koju je glasalo 70 miliona Amerikanaca??!?

 

Breton je takođe upozorio Maska da su "sve proporcionalne i efikasne mere ublažavanja uvedene u vezi sa povećanjem štetnog sadržaja u vezi sa relevantnim događajima". Drugim rečima, što se više komenarišu događaji iz različitih uglova, veća šansa je da EU nastupi sa represivnim metodama u odnosu na izražavanje na interentu...

 

Odgovor Bajdenove administracije nije bila predsednička izjava koja upozorava bilo koju stranu vladu da ne pokušava da ograniči prava nekog Amerikanca na slobodu govora, makar taj Amerikanac bio i predsednički kandidat. Naprotiv, Bela kuća podržava da se dozvoli Evropskoj uniji da radi ono što je zabranjeno američkim Ustavom.

 

Ova američka administracija je verovatno vlada koja se najviše bori protiv slobode govora od kada je Džon Adams potpisao Zakon o pobuni. Podržali su masivni sistem cenzure, stavljanja na crnu listu i kažnjavanja suprotstavljenih glasova, te dali punu podršku uključujući i guranje društvenih medija da prošire cenzuru u oblastima koje se kreću od kontrole klime do rodnog identiteta.

 

Rezultat svega je da ljudi idu u zatvor zbog tvita u kome ismevaju političke figure ili se upisima na mrežama javno protive nošenju hiruške maske... I to ne samo kod Putina i kod iranskog ajatolaha, već i u zemljama zapadne demokratije, za šta smo nekada mislili da je - nemoguće.

 

Pa kad neko zbog bezveznog tvita i kome sprda Hilari Klinton zaglavi mardelj, zašto bi vlasnik Telegrama bio pošteđen takvog tretmana?

 

Edited by Nek grmi jako
Link to comment
Share on other sites

On 8/25/2024 at 12:19 PM, Мџе said:

Koja sprdnja je ovo hapšenje Durova, optužnica na nivou obdaništa. Liberté i égalité malo juče.

 

Temelji na kojima pociva evropski egzepcionalizam se polako ruse, a sloboda govora kao jedna od vrednosti koja je znacajno doprinela velikom usponu zapada, biva kolektivno zaboravljena, obezvredjena i ugusena. Jesi video nedavna hapsenja u Britaniji?

 

A pogle' tek cenzore sa teme kako se raduju.


Aplikacija za razmenu sadrzaja i ideja koja je van uticaja drzava, religijskih organizacija i korporacija i koja ima milijardu korisnika je globalni problem. Jbg, potrebno je Durovu zavrnuti usi i naterati ga na saradnju.

 

On 8/25/2024 at 4:18 PM, Dzoni_m said:

Polako sa stavovima. “Optuzba” je nagadjanje, kao i sam cin hapsenja. Vest je veoma stura i bez potvrda. Izgleda da je hapsenje zato sto se pravio pametan pa ignorisao pozive policije. Uhapsice te i za saobracajni prekrsaj ako se ne odazoves sudu. 

 

 

 

Aj ne seri.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

...Ruski predsednik uvek na prvoj liniji borbe za slobodu govora

 

 

Russian President Vladimir Putin’s press secretary has a warning for France: You better have a good case against Telegram CEO Pavel Durov.

“The accusations are very serious indeed, and they require an equally serious basis of evidence,” Kremlin spokesperson Dmitry Peskov said at his press briefing Tuesday according to news agency Interfax. “Otherwise, this is a direct attempt to restrict freedom of communication and, one could even say, to directly intimidate the head of a large company.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Putin je bitan u ovoj proči samo zbog pretpostavke da bi on koknuo Durova da može, a ne hapsio kao Makron.

 

Jer nije dovoljno to što mogu svi da koriste Telegram, treba imati kontrolu nad kodovima... A lik nije dozvoljavao da ga niko pritisne sve dok nije napipao mardelj u Francuskoj... Sad će morati da legne na rudu, ako želi da ne prođe gore nego Asanž.

 

I neka se spremi Mask. On je sledeći.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Nek grmi jako said:

Putin je bitan u ovoj proči samo zbog pretpostavke da bi on koknuo Durova da može, a ne hapsio kao Makron.

 

Jer nije dovoljno to što mogu svi da koriste Telegram, treba imati kontrolu nad kodovima... A lik nije dozvoljavao da ga niko pritisne sve dok nije napipao mardelj u Francuskoj... Sad će morati da legne na rudu, ako želi da ne prođe gore nego Asanž.

 

I neka se spremi Mask. On je sledeći.

 

Pa kad Putin ima osnova da ti prebacuje za gusenje slobode govora onda znas da si prejebo i onog severnokorejskog ludaka xD

 

Ocekivao sam da Durova mozda Putin "navaljnuje" (ev. Britanija, jer oni danas prednjace u zapadnom svetu u nastojanju da cenzurisu internet i bo'me poceli su sa procesuiranjem za kojekakve izmisljene konstrukte poput govora mrznje na FB i sl.), ali izgl. da ce Makron to uraditi ako ovaj odbije da saradjuje, a mislim da Durov nece imati izbora nego da sprovede odredjene ustupke.

Link to comment
Share on other sites

Ma naravno da će dati kodove čim mu pokažu fotke Asanža tipa - nekad i sad.

 

Jer ako to ne učini, može da mu se desi da gleda uživo grofa Monte Krista ili čoveka za gvozdenom maskom, pošto je u francuskom nasleđu da zatvore nekoga i da onda bace ključ. 

 

Spoiler

Nevezano za ovo, video sam u Siriji svojim očima u tvrđavi Al Husn, ili Krak de Ševalije kako su je zvali Francuzi, tamnicu ukopanu tridesetak metara u zemlju, veličine manje od dva kvadratna metra, u koju su stavljali ljude i samo im užetom dostavljali hranu i vodu odozgo... Zaledio sam se na plus 40 kada sam stao iznad te rupčage ispod koje je tamni ponor.

 

A u nekom intervjuu je Durov pričao kako su uvek i svuda oko njega agenti raznih obaveštajnih službi. Čim sleti na neki aerodrom, odmah ide odvajanje u sobičak i tretman kao što je Severina imala na prelazu Batrovci...

 

Čak mu je CIA došla u neku kuču koju je iznajmio u Americi, da ga pitaju kako je, kako mu ide, da li je zadovoljan životom... Mislim, sve je ukazivalo da će neko da ga makne, čak je i čudno što je ovoliko pretekao. Drugi su bili samo brži od Putina, koji je sigurno takođe hteo da ga se dočepa.

 

Tako je to u svetu koji se diči "slobodom govora".

 

 

Edited by Nek grmi jako
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Nicklord said:

Telegram inače jedini od svih tih velikih platformi može da vidi poruke korisnicima i čuva ih. Ne znam kako im je uspelo da prodaju tu priču kako su oni sigurni

 

Telegram je FSBovsko đubre, da se ne lažemo.

 

 

 

What the Telegram founder’s arrest means for the regulation of social media firms

 

Quote

 

Telegram is different. The service does offer end-to-end encryption, through a little-used opt-in feature called “secret chats” but, by default, conversations are encrypted only insofar as they can’t be read by any random person connected to your wifi network. To Telegram itself, any messages sent outside a “secret chat” – which includes every group chat, and every message and comment on one of the service’s broadcast “channels” – is effectively in the clear.


 

 

 

Čak i veseli Viber ima e2e enkripciju:

"Starting with Viber 6.0, all of Viber's core features are secured with end-to-end encryption: calls, one-on-one messages, group messages, media sharing and secondary devices. This means that the encryption keys are stored only on the clients themselves and no one, not even Viber itself, has access to them."

 

Za one koji odavno (ne računa se nagli priliv korisnika posle agresije Rusije na Ukrajinu) imaju Telegram (kao npr. ja, al ga koristim samo u okviru jedne grupe prijatelja, ima nas preko 30) - verovatno ste primetili da kad god se neko nov priključi / instalira Telegram, to je u najvećem broju slučajeva baš problematična ekipa uglavnom neutralaca ili ljubitelja "alternativnih" teorija, da ne kažem nešto teže :wicked:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On je bio u konfliktu sa putinom ali se posle toga verovatno dogovorio sa njim i Telegram nema nikakvih problema u Rusiji, mislim da sva ministarstva čak imaju tamo svoj kanal. Većina režimskih propagandista ima svoj kanal takođe. Telegram je registrovan u Dubaiju što mu verovatno pomaže da izbegne sankcije, jer je na njemu najzastupljenija najgora ruska propaganda. Doduše popularan je i u Ukrajini pa verovatno i zbog toga nije na crnoj listi jer bi i njima napravili štetu.

Link to comment
Share on other sites

Durov je jos pre 10god odjebao Putina i odbegao iz zemlje.
Telegramu je nekoliko puta zapreceno gasenjem u RU u medjuvremenu, da bi aplikacija sve to prezivela, a krajnji epilog je da ga ne koriste samo ljudi bliski ruskoj vlasti za samopromociju, nego cak i ruska vojska, tkd je vrlo moguce da je postigao neki tajni dogovor sa vlastima u RU...

...tesko je zamisliti da u drzavnom uredjenju kakvo je u RU, neko posluje sa takvim uspehom bez neke saradnje sa vlastima...

...no sve i da je tako, hapsenje je politicki motivisano, a optuznica je i dalje smehotresna.

Edited by RatzenStadt
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Durov se odavno pomirio s Putinom, svojevoljno ili nateran, ne znam, ali kod Rusa se oduvek zna kako stvari stoje.

Svi su oni više ili manje deo službe... pre ili kasnije.

 

18 minutes ago, Klotzen said:

Doduše popularan je i u Ukrajini pa verovatno i zbog toga nije na crnoj listi jer bi i njima napravili štetu.

 

Neka ga oni svi koriste u sreći i veselju, da nemam ovu šarenu grupu ekipe s kojom se znam 30+ godina ja bih to odjebo s telefona.  I računara.

Doduše, sad se vodi rasprava o prelasku na nešto drugo, ali mrka kapa izgleda :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fancy said:

Durov se odavno pomirio s Putinom, svojevoljno ili nateran, ne znam, ali kod Rusa se oduvek zna kako stvari stoje.

Svi su oni više ili manje deo službe... pre ili kasnije.

 

Misliš da Zakerberg nije deo službe? Ili i njega podvodiš pod ovo "svi". U tom slučaju pardon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...