Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

Da, po običaju ne primećujete provinciju, a trebalo bi, i u senci je svega toga uspeh Psiholjuba, koji je preuzeo Surduličane i u poslednjih 10 utakmica ima poraz od Zvezde, dva remija u gostima (Metalac i Spartak) i sedam pobeda (Zlatibor, Radnički i TSC). U 8. kolu je, nakon poraza od Vojvodine u N.Sadu bio zakovan na poslednjem mestu na tabeli, a sada je sedmi i sa 5 bodova manje od klubova koji su najozbiljniji pretedentni za izlazak u Evropu. Takodje, izbacio je Čuku iz Kupa i nalazi se u 8 ekipa koje mogu osvojiti Kup. 

Link to comment
Share on other sites

Sve to jeste kratkotrajan uspeh, ali srpskom fudbalu treba uspesan klub, a ne uspesna ekipa na terenu.

 

Bilo je jos vecih uspeha, Borac je bio 2. kada je bio trener Lalatovic i bas je taj Borac na kraju postao poznat po skandalu da je neki drugi klub promenio ime u FK Borac samo da bi nastavili da uzimaju pare iz kluba i da ne bi morali da isplacuju igrace.

 

Ljudima povezanim sa igracima i trenerima moze da imponuje to sto neki igrac ili trener rade dobro, za siri sloj je vazno da postoje ljudi u nekom klubu koji imaju neku viziju, marketing, nacin da uvere ljude da klub predstavlja njih.

 

Uzmimo FK Vojvodinu - uzeli kup, bili zamalo drugi, sad su zamalo drugi, a sa druge strane, sve je to jer je neko preusmerio drzavne pare u klub i to ne zbog toga sto ih voli nego zbog toga da neki napune dzepove, a klub moze da se slika. I zasto bi neko ulagao svoje vreme, zivce, druge stvari i pratio takav klub (ili bilo koji drugi u Srbiji), ako se zna da njihov uspeh i nije bas "uspeh" i da ce to sve da se zavrsi sa raspadom sistema.

 

Da nema evropskih takmicenja ne bi ni pratio FKCZ, niti bi me zanimalo ko tamo igra ili koga su doveli.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Barkley#34 said:

Da, verovao je u moćnu viziju i sponzorisao vas je i dok ste se raspadali. Znao je da će doći vedri dani.

Pa, trebalo mu je sponzorstvo, pošto su tek došli na srpsko tržište, i trebao mu je zvučan klub. Sigurno je da su to pomogli i određeni političari, recimo Škundrić, ali da nisu želeli da sponzorišu, ne bi ni sponozorisali. Na krajeva davno bi se povukli iz cele priče da nemaju određenu korist iz toga.

Dokle će biti videćemo

 

Na kraju krajeva potrebno je samo da posetiš zvaničnu stranicu Gazproma i da vidiš da Zvedu tretiraju jednako kao ostale klubove/takmičenja koji sponzorišu.

 

https://www.gazprom-football.com/sponsorship/

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Naravno da imaju korist ali ona sigurno godinama nije bila zato što ste uspešni i veliko ime.

 

Nemam problem sa tim šro vas sponzorišu ni koliko daju, ni što su vam omogućavali da povlačite pare kako vama odgovara da se ne biste raspali. Nemam problem jer je to običaj u ovakvoj zemlji a i mi imamo x takvih aranžmana i u KK i u FK.

 

Imam problem samo sa tim naivnim objašnjenjem o "stranoj firmi koja sam bira kako će i u šta da ulaže" u ovoj banani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Barkley#34 said:

Naravno da imaju korist ali ona sigurno godinama nije bila zato što ste uspešni i veliko ime.

Pa Zvezda je uspešno i veliko ime, bez obzira na lošije rezultate u prošloj deceniji. Veliki klub sa tradicijom, sa velikom bazom navijača u zemlji i regionu. Bivši prval Evrope i Sveta, sa nekim značajem u evropskom i svetskom fudbalu. Sve je to bilo ono što im je trebalo, ali je presudila masovnost brenda, posebno kada su prvi put ozbiljno ušli na tržište. 

Nije ni Šalke imao ne znam kakve rezultate, ali su zvučno ime bez obzira na to sa veikom bazom navijača.

Link to comment
Share on other sites

Salke lezi u industrijskoj zoni i to bas u privrednoj grani koja je interesantna Gaszpromu. Veca riba jede manju ribu, imaju odlicnu reputaciju u sklapanju poslovnih ugovora(business friendly environment) uz jos par gradova u Nemackoj . Gelzenkirhen je centar solarne energije, imaju nadimak ''Rudari'' i sa razlogom su oni izabrani a ne recimo Dortmund, Leverkuzen ili Keln. Uplitanje sportskih klubova vise dodje tu vise kao dodatni benefit i nije ni primarni cilj, odredjeni interes postoji.  Generalno cela ta drzava Severna Rajna-Vestfafija je velika industrijska zona i svaki grad je dobro profilisan i sa drugom granom industrije se dici. 

 

Kao produkt svakog jakog industrijskog grada stvori se jedan stabilan sportski kolektiv, nema veze koji je sport u pitanju.

 

Edit: Da se ne lazemo, po ovom kljucu koje sam naveo ako bi nekog trebao da sponzorise Gaszprom to bi trebalo iskljucivo da bude Vojvodina, ali taj film iz poznatih razloga necemo gledati. Nijedna vlast ne bi dozvolila ovakav tip decentralizacije.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Pa Zvezda je uspešno i veliko ime, bez obzira na lošije rezultate u prošloj deceniji. Veliki klub sa tradicijom, sa velikom bazom navijača u zemlji i regionu. Bivši prval Evrope i Sveta, sa nekim značajem u evropskom i svetskom fudbalu. Sve je to bilo ono što im je trebalo, ali je presudila masovnost brenda, posebno kada su prvi put ozbiljno ušli na tržište. 

Nije ni Šalke imao ne znam kakve rezultate, ali su zvučno ime bez obzira na to sa veikom bazom navijača.

Pa nije Gasprom marka odeće pa da mu je potrebna masovna reklama na našem tržištu. Sve je to bio deo međudržavnog sporazuma kojim je usput obezbeđeno i finansiranje CZ. Partizanu se davalo iz drugih izvora, po potrebi, i "svima" dobro.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Barkley#34 said:

Pa nije Gasprom marka odeće pa da mu je potrebna masovna reklama na našem tržištu

Reklama je jedno, brendiranje je drugo..Gazprom želi da se brendira kroz ulaganje u fudbal i to nije ništa novo.

Te priče oko međudržacnog sporazuma koji je uključivao Zvezdu, su sami bajke i ja ne razumem kako te budalaštine mogu da prodaju nekome kao ti.

Gazprom je u Zvezdi desetak godina i za to vreme je uneo u klub između 50 i 60 miliona evra. Da li stvarno veruješ da to rade zbog nekog međudržavnog sporazuma? Pa davno bi se povukli da je tako.

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Ta'veren said:

Salke lezi u industrijskoj zoni i to bas u privrednoj grani koja je interesantna Gaszpromu. Veca riba jede manju ribu, imaju odlicnu reputaciju u sklapanju poslovnih ugovora(business friendly environment) uz jos par gradova u Nemackoj . Gelzenkirhen je centar solarne energije, imaju nadimak ''Rudari'' i sa razlogom su oni izabrani a ne recimo Dortmund, Leverkuzen ili Keln. Uplitanje sportskih klubova vise dodje tu vise kao dodatni benefit i nije ni primarni cilj, odredjeni interes postoji.  Generalno cela ta drzava Severna Rajna-Vestfafija je velika industrijska zona i svaki grad je dobro profilisan i sa drugom granom industrije se dici. 

 

Kao produkt svakog jakog industrijskog grada stvori se jedan stabilan sportski kolektiv, nema veze koji je sport u pitanju.

 

Edit: Da se ne lazemo, po ovom kljucu koje sam naveo ako bi nekog trebao da sponzorise Gaszprom to bi trebalo iskljucivo da bude Vojvodina, ali taj film iz poznatih razloga necemo gledati. Nijedna vlast ne bi dozvolila ovakav tip decentralizacije.

 

Kakva slucajnost da je Gerhard Sreder iz Severne Rajne-Vestfalije u upravnom odboru Gazproma. Ali siguran sam da to nije imalo uticaja, nego cisto trzisni princip. 😀

 

Dok u Srbiji, na primer, umesto da podrze najuspesniji, najuticajniji i najpoznatiji klub u zemlji koja im je stratesko uporiste, oni sponzorisu -- Zvezdu. Budale. 

 

Pritom, upravo je neko podelio (doduse neproverenu) informaciju da Vojvodina dobija 3 m od Srbijagasa. Ne znam da li je to istina i da li vazi za FK ili celo sportsko drustvo ali znam da jako dobro stoje u rukometu i odbojci, dok se Zvezda recimo u oba sporta raspada iako je u odbojci dugo radila odlican posao na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...