Jump to content

Super liga Srbije


Drug Crni

Recommended Posts

48 minutes ago, goldberg said:

 

Ne razumem, kakve sad veze imaju rukomet i vaterpolo?

 

U klupskom rukometu novca nema, a reprezentacija nikada i nije bilo nesto dobra.

 

Aludiras da je stalno trebalo finansirati VK CZ i VKP ako zelimo da imamo rezultate u reprezentativnom vaterpolu? Greska je sto neke pare idu VK Sabac, VK Radnicki, VK NBG?

 

Potpuno je svejedno ko dobija te pare u tim manjim sportovima, bitno je da li ima ili nema talenata i da li ce im se dati sansa. Treneri koji dobro rade sa mladim igracima ce uvek raditi u klubovima koji imaju najvise novca, nevezano za ime kluba.

 

Sto se tice fudbalskih klubova, ovakav nacin finansiranja je poguban za razvoj navijacke/sportske kulture u zemlji, jer jedan ili dva kluba imaju finansije i rezultate mnogo iznad ekonomije u zemlji, a svi ostali u skladu ili ispod razvoja ekonomije u zemlji. A posto smo mi siromasno drustvo, klupski fudbal nam ne sluzi za relaksaciju i razonodu kao u jacim ekonomijama (zato tamo ljudi i podrzavaju klubove bez obzira na rezultate) nego klupski fudbal sluzi kao iluzija sopstvene velicine i kao tepih za izbacivanje frustracija (otud i uprave u klubovima koje se svake sezone upinju da jedni druge predstave kao neprijatelje).

Prodaješ maglu i opet prosipaš brdo budalaština. Zvezda je klub koji je ime u evropskim razmerama i sve to zbog rezultata i sportske tradicije i ni jedan klub u Srbiji ne može to da nadomesti i dostigne ni za sto godina. Zvezda je i srpski brend i regionalni brend, a ako misliš da ako Zvezda ostane bez para svi potrčati da gledaju Javor ili Metalac, varaš se. Zvezda i kada nije imala para i kada je bila pred katancem i kada nije imala rezultate, je imala veću podršku nego svi zajedno. Ali ti očigledno ne poznaješ Zvezdu i ne znaš šta je Zvezda, tako da ti je moj savet da se odmah prebacio na neki drugi klub i da daš primer i da pokažeš kako si dosledan. Još me sada podseti da si ti autor onog bisera da nećeš da gledaš zvezdine mečeve zato što znaš da će da pobede. Biser decenije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Constantin said:

Znači, kada bi se nekim dekretom ugasili "blizanci" fudbal u Srbiji bi nestao...k'o dinosaurusi....????

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

Ne bi nestao, ali više ne bi bio bitan. Koga zanima fudbal u Srbiji bez Zvezde i Partizana, pa i sa njima, ali bez njih....Daj da se ne lažemo i ne živimo u bajkama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Prodaješ maglu i opet prosipaš brdo budalaština.

 

Ironija je da si upravo dokazao zasto je sadasnji sistem toliko stetan i zasto stvara mnogo vise negativnog nego pozitivnog.

 

Napisao si da je vaterpolo propao jer VKP ili VKCZ nisu vise klubovi u koje se ulaze najvise novca. Kad sam ti naveo zasto mislim da nisi u pravu, umesto odgovora, dobio sam samo emotivnu tiradu:

 

1 hour ago, Don Juan said:

 

Zvezda je klub koji je ime u evropskim razmerama i sve to zbog rezultata i sportske tradicije i ni jedan klub u Srbiji ne može to da nadomesti i dostigne ni za sto godina.

 

I zato si ti sta - ponosan na sebe jer navijas bas za Crvenu zvezdu, a ne za Javor ili Metalac?

Ovo je kao da ja kazem da sam ponosan sto sam pravoslavac jer je pravoslavlje utkano u srpstvo, a i nikad nismo imali papu ili ekstremna tumacenja svetih spisa.

 

Mislim, jasno ti je da ti meni ovo nisi napisao jer se sporimo oko nekih cinjenica ili jer je neko tvrdio da je Javor osvojio vise titula, samo niko za to ne zna. Napisao si mi sve ovo zbog emotivnih razloga.

 

Idemo dalje:

 

1 hour ago, Don Juan said:

 

Zvezda je i srpski brend i regionalni brend, a ako misliš da ako Zvezda ostane bez para svi potrčati da gledaju Javor ili Metalac, varaš se.

 

Zasto se ovo smatra kao znak neceg dobrog?
 

Pa toliko klubova u svetu nema nekih uspeha, pa ih ljudi prate, gledaju, navijaju za njih, los im je dan ako su poslednji, dobar ako su usli u seriju pobeda.

 

Samo kod nas je normalno navijati za klub zbog uspeha?

 

1 hour ago, Don Juan said:

 

Zvezda i kada nije imala para i kada je bila pred katancem i kada nije imala rezultate, je imala veću podršku nego svi zajedno.

 

Necemo sad da pisemo neistine.

 

Taj klub koji nije imao para je lagano bio drugi na tabeli (dobro, jednom je bio cak treci!), lagano je i dalje imao drugi najveci budzet za plate u zemlji, svi ostali klubovi bi samo mogli da sanjaju da "nemaju para i da su pred katancem" kao Crvena zvezda tih godina. Jer, svi ostali klubovi malo - malo pa stavljaju pravi katanac na vrata. Pa vaskrsnu pod nekim drugim imenom.

 

1 hour ago, Don Juan said:

 

Ali ti očigledno ne poznaješ Zvezdu i ne znaš šta je Zvezda, tako da ti je moj savet da se odmah prebacio na neki drugi klub i da daš primer i da pokažeš kako si dosledan.

 

Ovo je isto kao "nisi pravi Srbin ako nisi za Vucica ili ako nisi za to da Kosovo ostane u sastavu Srbije".

 

Vidi, jedno je da ti imas misljenje da je Kosovo sveta srpska zemlja ili da je Crvena zvezda srpski nacionalni fudbalski klub ili da je Vucic spasitelj Srbije (dobro, ovo bas i nije u redu). To je tvoje misljenje, nisi usamljen u njemu i nekorektno je, a i kaznjivo nazivati nekoga glupim, zatucanim, ovakvim ili onakvim jer ima takvo misljenje.

 

Sasvim je drugo moje pravo da kao navijac Crvene zvezde ne smatram da je to srpski fudbalski nacionalni tim, da je normalno da taj klub uvek bude na 1. ili 2. mestu, da uvek treba da ima posebnu podrsku drzave. Isto kao sto mogu da budem pravoslavac, a da ne mislim da moras da budes pravoslavne vere da bi bio Srbin ili da kazem da mi je stalo do drzave u kojoj zivimo, a da ne mislim da je Kosovo neodvojivi deo Srbije (dajem samo primere, ne znaci da su sve ovo moji stavovi).

 

1 hour ago, Don Juan said:

 

Još me sada podseti da si ti autor onog bisera da nećeš da gledaš zvezdine mečeve zato što znaš da će da pobede. Biser decenije.

 

Ne, ja ne podrzavam klub koji obara rekorde u evropskom fudbalu i radi nesto sto ne uspeva ni najjacim evropskim klubovima, pa ni bilo kojem sampionu, ma koliko bio dominantan.

 

Mozda neki od vas podrzavaju i Graficar u superligi, sta smeta, mozda zatvarate oci na namestanje meceva i besmislenost postojanja gomile klubova koji su uvezani na hiljade nacina sa upravama onih najvecih i najuspesnijih, to ne znaci da nemam pravo da se distanciram od tog rugla od takmicenja koje nema nikakvu funkciju osim da se dve grupe ljudi svadjaju do smrti nastojeci da dokazu da njihovo *ovno manje smrdi.

 

Sad ces ti da kazes da je isto da li Crvena zvezda docekuje Liverpool i Macva docekuje Crvenu zvezdu (zapravo neces, ali samo dajem primer), a ja ti kazem da je ovo prvo fudbalski dvoboj dva fudbalska kluba, a drugo dvoboj fudbalskog kluba i kolektiva koji je ruglo i sluzi samo da bi se neki njegovi igraci dokazali protiv Crvene zvezde, da rodbina i prijatelji malo navijaju svako za svog dragog na terenu i da kriminalci u upravi dogovore neki transfer, a moguce i nesto jos gore.

 

Zato sam i napisao taj "biser", takmicenje je vredno gledanja samo ako u njemu mozes da izgubis, a mozes da izgubis samo ako je nekome sa druge strane stalo do pobede svog kluba. Recimo, liga sa Osijekom, Rijekom, Hajdukom, Dinamom, Sarajevom, Novim Pazarom, Olimpijom, Celjem, Mariborom, Buducnosti, da ne nabrajam dalje ima smisla, liga sa klubovima znanim i "koga to oni zanimaju" ne treba ni da postoje jer ni takvi klubovi ne treba da postoje, barem ne na profesionalnom nivou. Ne zanimas nikoga - blatnjav teren, dresovi bez icega, lopta pa trcite rekreativno za njom.

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno ne mogu da ulazim u duzu raspravu

 

Ali primeri za ostale sportove su potpuno besmisleni

 

Prvo, vaterpolo je sport gde se ulaze mizeran novac i gde se prilicno lako pravi jak klub... sto smo videli na dugogodisnjem primeru Partizana, a posle i Zvezde

 

Becej je inace bio prvak Evrope u vaterpolu, toliko o tome

 

Za rukomet ti je isto los primer, s obzirom da su veciti maltene unistili taj sport vestackim pumpanjem love i slabljenjem ostalih klubova... Metaloplastika, Jugovic Kac, Sintelon, itd, do pre 20 godina su nasi klubovi znacili u Evropi

 

Primer iz kosarke bolje da ne spominjem,Cacak unisten, Vrsac unisten, Kragujevac unisten, Zrenjanin unisten, Novi Sad i Nis unisteni, sve na konto gruvanja para u Zvezdu i Partizan

 

Zato nam i ide sve bolje u kosarci, bukvalno se vide rezultati i u reprezentaciji

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vepar said:

Stvarno ne mogu da ulazim u duzu raspravu

 

Ali primeri za ostale sportove su potpuno besmisleni

 

Prvo, vaterpolo je sport gde se ulaze mizeran novac i gde se prilicno lako pravi jak klub... sto smo videli na dugogodisnjem primeru Partizana, a posle i Zvezde

 

Becej je inace bio prvak Evrope u vaterpolu, toliko o tome

 

Za rukomet ti je isto los primer, s obzirom da su veciti maltene unistili taj sport vestackim pumpanjem love i slabljenjem ostalih klubova... Metaloplastika, Jugovic Kac, Sintelon, itd, do pre 20 godina su nasi klubovi znacili u Evropi

 

Primer iz kosarke bolje da ne spominjem,Cacak unisten, Vrsac unisten, Kragujevac unisten, Zrenjanin unisten, Novi Sad i Nis unisteni, sve na konto gruvanja para u Zvezdu i Partizan

 

Zato nam i ide sve bolje u kosarci, bukvalno se vide rezultati i u reprezentaciji

Valjda možeš da praviš razliku između kupiti jak tim i napraviti igrača. Ovo prvo može svako, ovo drugo i ne. No sačekajmo da ova generacija siđe sa scene, pa ćemo videti šta će biti.

Rukometni klubovi u Srbiji su nestajali zajedno sa firmama koje su ih finansirale. SIntelon ti baš i nije najbolji primer, ali dobro. Nije u tome bila poenta, nego u činjenici da tu Zvezda svakako nije dominantna, a od skoro ni Partizan, tako da eto nema kancera srpskog sporta, a rukomet tone sve dublje i dublje.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Don Juan said:

Bez ta dva kancera ne bi ni bilo srpskog fudbala. Tj bili bi negde u rangu Litvanije.

 

Malo morgen, iskocio bi klub koji bi po modelu iskopirao RB Salcburg i Dinamo i stvorio bi se jaci tim nego sto mogu da sklope Partizan ili Zvezda. Ne iskljucujem da bi licili i na Ludogorec, posto generalno kupimo stvari i od Istoka i od Zapada. Jedan tim koji odskace kvalitetom puno u odnosu na ostatak lige i u koji su enormno veca ulaganja u odnosu na druge. Na ovom tlu ne moze da postoji zdrava konkurencija, tako da nista drugo ne bih ocekivao sem dugogodisnje dominacije. I Partizan i Zvezda su zastitili trziste(tacnije drzava), da ne moze tu da se desi upliv treceg igraca.

 

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Ta'veren said:

Malo morgen, iskocio bi klub koji bi po modelu iskopirao RB Salcburg i Dinamo i stvorio bi se jaci tim nego sto mogu da sklope Partizan ili Zvezda. Ne iskljucujem da bi licili i na Ludogorec, posto generalno kupimo stvari i od Istoka i od Zapada

haha odlični primeri. Salcburg koji finansira jedna od najjačih kompanija na svetu i Dinamo koji je Zvezda i Partizan na kvadrat. 

Ne znam samo gde bi kupili bazu igrača, pošto se ubiše deca da igraju u Lučanima, Surdulici i Sevojnu.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Don Juan said:

haha odlični primeri. Salcburg koji finansira jedna od najjačih kompanija na svetu i Dinamo koji je Zvezda i Partizan na kvadrat. 

Ne znam samo gde bi kupili bazu igrača, pošto se ubiše deca da igraju u Lučanima, Surdulici i Sevojnu.

Jbg....imaš dva sina, ne rade, a pušači su. Ti im svakog dana daješ "džeparac" i jednom daješ 200 kinti, a drugom 1000 i posle zajebavaš ovog prvog što puši krdžu.....to bi bilo to otprilike.

 

Pogledaj koliko imaš Beograđana u Zvezdi i Partizanu. Pa da li misliš da bi braća Ilić došla u Beograd da su imali prilike da u Nišu igraju za kintu koja im je data u BeGe....da je obratno?

 

Da li misliš da je Radnički mogao da plati, a samim tim zadrži, golmana Jovanovića, Lazara Ćirkovića, Vitasa, braću Ilić, Andriju Živkovića, Lazara Ranđelovića, Šilju Pešića, Stojiljkovića i koga sve ne, kakav bi to tim bio i da li bi se borio za titulu. 

 

Onda sledi "domino efekat" u suprotnom smeru (ne znam kako se to zove)....transferi koji omogućavaću kupovinu mladih igrača, učešće u LŠ ili LE zarada iz kase UEFA, TV prava, reklame...itd. Osim kupovine mladih igrača, imaš mogućnosti d platiš i struku, pa ne mora Psiholjub da ode u Zvezdu na kraju karijere, jer je ona hipotetički, u ovoj priči, prosečan tim, nego se vrati u svoj Niš i tamo selektuje omladincde s kojima će igrati LŠ za mlade. Ne mora to da bude baš Psiholjub, ali eto on je odradio dobar posao sa omladincima Zvezde, dobio priliku u Surdulici i preorodio tim. Isti igrači kod izvikanog Sime Krunića i ostalih su bili zakovani za dno tabele, a vidi gde su sada.

 

E sad, u čemu se slažemo-delimično. Kad bi kojem slučajem CZV i PFC prestali da postoje, sada sa ove vremenske distance, ništa ne bi bilo isto, ali daleko od toga da bi se ugasio fudbal (to sam ja provukao) i možda bi se izgubilo interesovanje za fudbal (to si ti rekao) ali vremenom bi sve leglo na svoje mesto i fudbal bi bio ono što jeste, najvažnija sporedna stvar na svetu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kad bi i mi i cigani prestali da postojimo, desilo bi se - nista

vrv bi opalo i ovo malo interesovanja za domaci sport i jedno vreme bi nam fudbal bio u nekoj hibernaciji kao zamrznut (a sad nije)

medjutim velika je kinta tu i nasli bi se pre ili kasnije neki novi blizanci

odmah bi se uvalili u njih ljudi sa poternica i kumovi, nasli bi se ministri u upravnim odborima, vodje navijaca, razni menadzeri i prodavci magle bi se motali oko kluba... niko ne bi znao odakle lova a jos manje kuda odlazi, novinari bi nastavljali da zabijaju glavu u pesak, javnost bi se pravila da je sve ok ili da je to ne interesuje, igrao bi se kao neki fudbal vreme bi prolazilo i nekolicina bi se bogatila a vecina pitala zasto ja ovo gledam (s obzirom da volimo da romantizujemo proslost verovatno bi se kukalo sa titovim blizancima i pricalo kako su oni bili neuporedivo bolji i kako ne mogu da se porede sa tim novim vecitim rivalima)

 

ps u rukometu veciti se ne pitaju nista, cigani su prosle godine trebali da ispadnu iz lige ali nisu, mi se koprcamo zahvaljujuci omladinskoj skoli i entuzijasmu par ljudi koji vole klub ali titulu nismo videli 8 dina a necemo ni sad, budzet vojvodine je veci od budzeta naseg i ciganskog zajedno pa puta tri i znate sta, ne vidim taj napredak naseg rukometa ?!

 

jednostavno zivimo u skaradnom sistemu

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Jbg....imaš dva sina, ne rade, a pušači su. Ti im svakog dana daješ "džeparac" i jednom daješ 200 kinti, a drugom 1000 i posle zajebavaš ovog prvog što puši krdžu.....to bi bilo to otprilike.

 

Pogledaj koliko imaš Beograđana u Zvezdi i Partizanu. Pa da li misliš da bi braća Ilić došla u Beograd da su imali prilike da u Nišu igraju za kintu koja im je data u BeGe....da je obratno?

 

Da li misliš da je Radnički mogao da plati, a samim tim zadrži, golmana Jovanovića, Lazara Ćirkovića, Vitasa, braću Ilić, Andriju Živkovića, Lazara Ranđelovića, Šilju Pešića, Stojiljkovića i koga sve ne, kakav bi to tim bio i da li bi se borio za titulu. 

 

Onda sledi "domino efekat" u suprotnom smeru (ne znam kako se to zove)....transferi koji omogućavaću kupovinu mladih igrača, učešće u LŠ ili LE zarada iz kase UEFA, TV prava, reklame...itd. Osim kupovine mladih igrača, imaš mogućnosti d platiš i struku, pa ne mora Psiholjub da ode u Zvezdu na kraju karijere, jer je ona hipotetički, u ovoj priči, prosečan tim, nego se vrati u svoj Niš i tamo selektuje omladincde s kojima će igrati LŠ za mlade. Ne mora to da bude baš Psiholjub, ali eto on je odradio dobar posao sa omladincima Zvezde, dobio priliku u Surdulici i preorodio tim. Isti igrači kod izvikanog Sime Krunića i ostalih su bili zakovani za dno tabele, a vidi gde su sada.

 

E sad, u čemu se slažemo-delimično. Kad bi kojem slučajem CZV i PFC prestali da postoje, sada sa ove vremenske distance, ništa ne bi bilo isto, ali daleko od toga da bi se ugasio fudbal (to sam ja provukao) i možda bi se izgubilo interesovanje za fudbal (to si ti rekao) ali vremenom bi sve leglo na svoje mesto i fudbal bi bio ono što jeste, najvažnija sporedna stvar na svetu.

Kao što Radnički ne može da zadrži svoje omladince, pa idu u Zvezdu ili Partizan, tako ni Zvezda ni Partizan ne mogu da zadrze svoje omladince ako ih neki veći klub traži ili finansijski moćniji. Ako misliš da samo kinta privlači te klince u večite, onda si u ogromnoj zabludi. Odleze zato što su to Zvezda i Partizan, klubovi koji su, izvini ali je tako, mnogo bolja perspektiva za njih ili su od malih nogu navijači ovih klubova. Isto tako ni Everton ili Fulam ne mogu da zadrze svoje igrače ako ih traze Mančester ili Luverpul. Juče gledam, valjda juče, Lester i komentator kaže za Barnsa kako će uskori otići u neki veći klub iz Premier lige. I to je činjenica. A pazi, taj Lester je bio šampion pre par godina. To je realnost, igrač uvek zeli da ide tamo gde će imati veću šansu za napredak. Te Iliće koje pominješ nisu ostavili neki značajan trag u Zvezdi niti su uticali na plasman u Lš ili LE. Radnički je sa druge strane uzeo lepe pare na ovim transferima i tu se priča završava.

Premier liga bi postojala i bez Liverpulu ili Mančestera ili Arsenala, ali to više ne bi bilo to. Ulaganja bi se značajno smanjila i interesovanje bi se značajno smanjilo, posebno ono van Engleske, a da bi fudbal nastavio da se igra, pa nastavio bi. Sa druge strane makni večite i pogledaj kolika bi poseta bila na stadionima.

Link to comment
Share on other sites

Još nešto koliko to para Zvezda i Partizan dobijaju od države, a koliko toj istoj državi vraćaju?

Ja znam da je Telekom nekada davao Zvezdi između 500 k i milion, Za Partizan ne znam i nije toliko ni bitno.

Zvezda na ime poreza toj državi vraća preko 6.000.000 evra.

Zvezda i Partizan naprave rezultat u Evropi, UEFA na ime toga uplati pare, u Srbiji nastane grabež za istim. 

Veličina se stiče rezultatima, a ni Zvezda ni Partizan nisu od jule i imaju ogromnu tradiciju iza sebe, a zašto lokalni klubovi ne mogu da dosegnu te veličine, možda je najbolje da počnete da krivca tražite u svom dvorištu, a ne da prstom pokazujete u klubove, koji uz sve mane, uz sve kriminalce i lopove koji su im se nakačili ipak imaju mnogo veći značaj za srpski fudbal nego bilo ko. A ako je neko pokraden u zadnjih 30 godina to su bili Zvezda i Partizan, a šta misliš kolika bi tek bila razlika da se to nije desilo? Ali sa druge strane  ja ne želim prstom da pokazujem u bilo koga, pošto je krivac u našem dvorištu.

Link to comment
Share on other sites

Upravo si sve lepo objasnio, a ja samo podsećam na ona "dva sina" i političara koji objašnjava kako provincijalci habaju prestonički asfalt. Kad bi hteo da budeš realan, priznao bi da si samo onim mojim postovima, ovim što si nabrojao, samo dao "krasnopis"....nisi rekao ništa novo.

Pazi, ti u startu kažeš "država daje"...a što država ne da svima, a što "blizancima" ne da Grad Beograd ? Tu ne vidiš nikakav problem? Interesantno...

Bogati još bogatiji, siromašni još siromašniji...

Sve to treba na doboš pa ko preživi neka priča....



Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Pazi, ti u startu kažeš "država daje"...a što država ne da svima, a što "blizancima" ne da Grad Beograd ? Tu ne vidiš nikakav problem? Interesantno..

Zato što su i Zvezda i Partizan samo na papiru klubovi iz Beograda. Evo pitaj starije Beograđane i reći će ti da je jedini pravi beogradski klub bio OFK Beograd.

Link to comment
Share on other sites

Zato što su i Zvezda i Partizan samo na papiru klubovi iz Beograda. Evo pitaj starije Beograđane i reći će ti da je jedini pravi beogradski klub bio OFK Beograd.
Znači imamo Superligu u kojoj se takmiče dva državna kluba, jedan pokrajinski i ostala boranija, čiji su budžeti otprilike kao plata jednog od "vedeta" državnih klubova i to bi trebalo da bude normalno ?

Kad je Zvezda bila evropski prvak Prva liga SFRJ je bila mnogo ravnopravnija i nije primala po 5-6 komada ni od koga u Ervropi.



Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

@Constantin

 

Zvezda je igrom slucaja igrala u prethodne dve godine sa ubedljivo najboljim timovima, a sta su Bajern, Liverpul, Totenhem, Psz... govore i rezultati iz prethodnih godina, Bajern i Liverpul prvaci Evrope a Tot i Psz finalisti. Barsa je popila 8 od Bajerna, sta oni da kazu koji ulazu ko zna koliko para. Da budemo posteni, razlika izmedju desetak najbogatijih klubova i ostalih je nikad veca, a LE je po meri Zvezde po trenutnoj privrednoj moci i standarda naseg naroda, pa je i to pitanje. 

 

Pritom je uzela 7 bodova u te dve grupne faze, da ne govorimo o pobedi nad Liverpulom. Misaona imenica za sve nase klubove. Pre toga prolece u LE, sada opet prolece u LE.

 

Sto se tice drzavnih klubova, da Zvezda je drzavni klub, kao i Partizan. Ljudi moji, pa cela Krajina je navijala za Zvezdu, za njih je Zvezda bila svetinja i poistovecivali su je sa Srbijom. Sa druge strane, upravo iz razloga zbog toga sto je bila najbolja i pretežno smatrana za srpski klub su je navijaci Hajduka iz Splita najvise mrzeli. Utakmica protiv Zvezde je morala da se dobije, ostali rezultati mogu da trpe. Hajduk jedini ima pozitivan skor sa Zvezdom na ovim prostorima. 

 

To je samo jedan od primera sta Zvezda pa i Partizan normalno znace Srbiji. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Telekom nije BG firma i ne daje pare Zvezdi zato što je voli ili mu se isplati već na moranje a iako ubira prihode i iz Ivanjice ili Surdulice tw klubove ne pomaze ni sa jednim evrom. Samo nemoj da mi neko kaže "zašto ne podignu glas" isto je i sa ostalim drzavnim firmama. To sto su Zvezda i Partizan najpopularniji promenilo bi se za dve godine sa objektivnim medijima. Zvezdu inače najmanje gledaju ljudi iz BG.Kad bi svaka "krajina"imala konkurentni klub ljudi iz tih predela navijali bi većinom za njih. Mozda mlađi forumasi ne znaju ali nekad su derbiji bili i Kragujevac-Smederevo, Niš-Krusevac-Priština, Ofk-Zemun. Na tim utakmicama bilo je po 20-30 hiljada navijača tih klubova. Onda se neko dosetio da je za srpski fudbal bolje da imamo samo Zvezdu i Partizan a da ostalo glume  vozdovac, proleter,brodarac, zeleznik, pećinci i ostale masine za pranje para.

Edited by Perkos2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Kad je Zvezda bila evropski prvak Prva liga SFRJ je bila mnogo ravnopravnija i nije primala po 5-6 komada ni od koga u Ervropi.

Dobro i ko su bili kokurenti Zvezdi u toj ligi? Desi se nekad neka Vojvodina, ali svi glavini rivali, sem Partizana, su bili van Srbije. I opet se vraćamo na početak priče. Samo 4 kluba iz Srbije su u SFRJ osvajali trofeje, a razlika izmedu večitih i ostalih klubova u Srbiji je i tada bila velika. U svakom pogledu. Organizaciono nemerljive razlike.

Edited by Don Juan
Link to comment
Share on other sites

Deco...Aj zajebite sa "stubovima srBstva".....i nemoj neko da mi spočitava da mrzim Zvezdu, kao što mi neki spočitavaju "s one strane brda" da sam Ciganin, a ovi moji da sma "polutan"...a te priče o značaju za državu prodajte nekom drugom. Mator sam ja konj da se edukujem u tom smeru. Neke stvari se jesu podrazumevale, dok su komunjare vladale eSFeRJotom, ali u ovo doba liberalnog tržišta, sipanje u bunar u tobožnji nacionalni brend gomile para je besmisleno.

Ja svakako razumem zašto je tako, ali ne ubedjujte me da je to normalno. Šta je sledeće? Da Perhan pokloni Danilu klub? Alo bre Korejo...Severna (nema veze sa tribinom [emoji1])

Pitanje za sve, koji su raspoloženi da odgovore....hipotetički, nadjete se u fotelji vlasnika kluba...ne Terze, Vazure, Tončeva, Neška iz Lučana....nego baš vlasnika...kao Domusdžijev, Abramovič...koji bi prve korake preduzeli....?

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Don Juan said:

haha odlični primeri. Salcburg koji finansira jedna od najjačih kompanija na svetu i Dinamo koji je Zvezda i Partizan na kvadrat. 

Ne znam samo gde bi kupili bazu igrača, pošto se ubiše deca da igraju u Lučanima, Surdulici i Sevojnu.

 

Jedan klub bi doneo vise uspeha u Evropi nego Partizan i Zvezda u poslednjih 20 godina. A i reprezentacija bi pravila malo manje razmake izmedju prvenstva na kojima ucestvuje, zato sto bi bila manja zainteresovanost  za fudbalom a tako i za reprezentacijom pa bi igrali pod mnogo manjim pritiskom. Kopiras uspesne modele, a Dinamo sigurno koliko moze kopira elemente iz Salcburga i iz drugih evropskih klubova koji imaju slicnu fudbalsku filozofiju i da to prilagodis uslovima u kojima zivis. U takvoj situaciji bi se sa ovakvom bazom bolje koristili resursi i plafon te ekipe bi bio veci od Partizana i Zvezde.

 

Ne bi mi bez njih bili na nivou litvanske lige bez Partizana i Zvezde, posto bi neko drugi iskocio. Tesko je ovde stvoriti zdravu pricu i zdravu konkurenciju zato sto bi se to ovde brzo pretvorio u monopol. Mada kao sto rekoh ni susedni regioni nisu bolji po tom pitanju, ali izgleda da jedan klub mora da ostvari dominaciju na nacionalnom nivou kako bi postao relevantan na fudbalskoj mapi a ostali klubovi da ga prate koliko mogu. Gde god postoji ravnopravnost izmedju timova, ta zemlja se slabije kotira na UEFAinoj rang listi. Tako ispada sa zemljama koje se kotiraju nakon desetog mesta, mada to je i uslovljeno brojem mesta koja ta zemlja dobija za LS. Sve je pocelo od podele kvalifikacija za LS.

 

Salcburg sam naveo zbog toga sto bi mogli zbog baze mladih igraca, a svi talentovani igraci koji zavrse u Zvezdi i Partizanu bi zavrsili u jednom i tako bi brze napredovali. Zato sam i posle napisao Ludogorec, svuda mixujemo Istok i Zapad. Kad se sjate svi na fudbal i kosarku, lose se odrazava na ostatak sportskog drustva a treba i takvima pruziti podrsku. Mi smo slabo profilisano drustvo i posmatramo stvari veoma usko. Kljuc svake jake ekonomije u Evropi je sto ima diverzifikovano trziste i sto svakome daje siroku ponudu sportova, pa gde se ti identifikujes. To se nikad nece desiti ovde, ali treba za pocetak promeniti ugao posmatranja.

 

Znam ja da sve sto sam napisao da je u praksi nemoguce. Ono sto sam ja napisao je blize istini sta bi se desilo nego tvoj deo sa litvanskom ligom. Treba i ovde novokomponovani klub i da se malo prate evropski trendovi.:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

[mention=223]Constantin[/mention]
 
Nema ovde nikakvog srpstva niti busanja, ovo sto sam ja napisao su cinjenica svima poznate. Ima ona stara koju znaju Krajisnici, kad se dete rodi prvo kaze Zvezda pa tek onda mama i tata. Drugi ne mogu da shvate sta je Zvezda tim ljudima znacila.
Itekako se sećam krcatih vozova sa navijačima koji su dolazili na utakmice. Čini mi se da je i prečka sa Marakane završila u Kninu, posle utakmice sa Bajernom ???

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Constantin said:

Deco...Aj zajebite sa "stubovima srBstva".....i nemoj neko da mi spočitava da mrzim Zvezdu, kao što mi neki spočitavaju "s one strane brda" da sam Ciganin, a ovi moji da sma "polutan"...a te priče o značaju za državu prodajte nekom drugom. Mator sam ja konj da se edukujem u tom smeru. Neke stvari se jesu podrazumevale, dok su komunjare vladale eSFeRJotom, ali u ovo doba liberalnog tržišta, sipanje u bunar u tobožnji nacionalni brend gomile para je besmisleno.

Ja svakako razumem zašto je tako, ali ne ubedjujte me da je to normalno. Šta je sledeće? Da Perhan pokloni Danilu klub? Alo bre Korejo...Severna (nema veze sa tribinom emoji1.png)

Pitanje za sve, koji su raspoloženi da odgovore....hipotetički, nadjete se u fotelji vlasnika kluba...ne Terze, Vazure, Tončeva, Neška iz Lučana....nego baš vlasnika...kao Domusdžijev, Abramovič...koji bi prve korake preduzeli....?

Послато са Huawei MATE P40 Pro помоћу Тапатока
 

ali mi nismo liberalno trziste bar ne u potpunosti, da jesmo drzava, pokrajne, gradovi ne bi davali lovu klubovima koji bi bili dal ovako ili onako privatni

oterali ovu gospodu koja sad vedri i oblaci po klubovima

Link to comment
Share on other sites

  • Baros locked this topic
  • Baros unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...