Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

19 hours ago, shonke said:

Svidelo mu se ovaj od 192ks. Kad bude išao da naruči ići ću sa njim, da se ne zezne čovek. 😀

Vozio sam oba modela kao rental i motor od 2.5L je neuporedivo bolji, dok je potrosnja neznatno veca. Model sa motorom od 2.0L je OK za gradsku voznju, ali cim se izadje na put oseca se da nema dovoljno snage za auto te velicine.

Link to comment
Share on other sites

@DJORDJE ja nikada nisam voleo nemce. Cak sam se nedavno zeznuo i uzeo Audi umesto Alfe. Satro Audiju ne pada vrednost. Medjutim, tako mi se ne dopada ponasanje Audija u odnosu na Alfu, da sam poceo deci da kradem automobile, cim ih ne voze.

🙂 

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Dacia sa 7 sedišta!!! pa još motor benzinac 1.0 sa 110 ks je kovčeg na točkovima a ne porodičan auto.

Ma koliko ti vozio polako i oprezno na putu ima mnogo budala. Sa tim automobilom koji pozadi umesto diskova ima doboše + kad u njega smestiš porodicu u slučaju neke iznenadne situacije nećeš moci ni da zakočiš na vreme. O preticanju zaboravi ako nisu u pitanju traktor ili neki biciklista rekreativac. 
Senic koji imaš iako toliko star je tri klase iznad ove Dacie auta u pokušaju.

Porodičan auto za 4+ osoba mora da bude jak, komforan i bezbedan a Dacia to nije.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Milos Potpisujem. Ne mora da ide, ali mora da stane. Sa dobosima pozadi i tezinom od 1500kg+, auto nece moci da ukoci na pristojnoj razdaljini.

Mozda mogu da se promene kocnice pozadi u diskova, ali onda ulazis u dodatni trosak i bolje kupiti stock auto, koji je vec proracunat na dodatno opterecenje.

 

Link to comment
Share on other sites

@mrd kupiš nov auto i prepravljaš 😉 gubis garanciju. Mora i da ide, napunis auto uključiš klimu i mrtav. 
Ja sam par puta imao situaciju u preticanju, da budala u autu koji preticem dodaje gas 🤬🤬🤬


 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos said:

@mrd kupiš nov auto i prepravljaš 😉 gubis garanciju. Mora i da ide, napunis auto uključiš klimu i mrtav. 
Ja sam par puta imao situaciju u preticanju, da budala u autu koji preticem dodaje gas 🤬🤬🤬


 

 

Sve je to u redu, treba da ide, ali ne moras da obilazis, ako si na budzetu. Moras da stanes.

Naravno da treba da mogu da dodam gas i odem, ali sa ne ide, mogu da zivim. Ne staje znaci da sam u jezeru i da moram da znam da plivam, ako ne i da letim. 

 

Link to comment
Share on other sites

[mention=93]mrd[/mention] kupiš nov auto i prepravljaš [emoji6] gubis garanciju. Mora i da ide, napunis auto uključiš klimu i mrtav. 
Ja sam par puta imao situaciju u preticanju, da budala u autu koji preticem dodaje gas [emoji2959][emoji2959][emoji2959]

 
 
Čuj, par situacija...
Meni se u 50% slučajeva dešava da kad krenem u preticanje, ovaj ispred kreće polako ka sredini a često i preko sredine kolovoza. To za ubrzanje sam se vec navikao.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Pretpostavljam da nije tvoj..ili jeste? ^

Nije moj. Retko se preko bare vidjaju golfovi, passat , jetta, SUV modeli , ali golf je prilicno redak.

 

2 hours ago, mrd said:

@DJORDJE ja nikada nisam voleo nemce. Cak sam se nedavno zeznuo i uzeo Audi umesto Alfe. Satro Audiju ne pada vrednost.

Ko ti je prodao tu pricu? :classic_smile:

Lepi automobili, ne bas narocito pouzdani i definitivno ne jeftini za odrzavanje. Posle 5-6 godina bezi od njih, ima da te zaviju u crno sa popravkama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre neki dan se našla sa mladjim na doručak. Izlazim iz auta, a on se smeši, naljutićeš se, vidi mi nov auto. Audi q4 e-tron. Lep auto, baš mi se dopada dizajn. Neću da mu kažem što ga ovde kritikujete i šta ga čeka. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ControlFreak said:

Pre neki dan se našla sa mladjim na doručak. Izlazim iz auta, a on se smeši, naljutićeš se, vidi mi nov auto. Audi q4 e-tron. Lep auto, baš mi se dopada dizajn. Neću da mu kažem što ga ovde kritikujete i šta ga čeka. 

NIje se zeznuo. Audi je odlican auto. Trenutno je po mom misljenju najbolji Elektricni auto na marketu.

28 minutes ago, Drug Crni said:

Ovako nesto?
 

 

Ne bre, prvo alfa nije alfa, ako nije crvena, a drugo samo QV dolazi u obzir.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Milos said:

Ja se nećkam oko Alfa Romeo Giulietta 1750 TBi Quadrifoglio Verde

inače imam Audi A3 i dosad da kucnem u drvo imao sam samo malih problema sa DPF-om.

 


 

Uf, Ovo bih bez razmisljanja uzeo pre mog RS3, ali kod mene ima samo Giulia "sedan". Tu je ipak pobedio RS3. Cinjenica je da i sada posle 3 god, RS3 na ovom defektnom marketu ide, za istu cenu koliko sam ga platio.

U mojoj glavi, Italijan uvek pobedjuje. Auto mora da se rve sa mnom. Ovo nemacko tek posle 100mph pocne da pokazuje neko ponasanje automobila, ispod je kao avion.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Milos said:

Dacia sa 7 sedišta!!! pa još motor benzinac 1.0 sa 110 ks je kovčeg na točkovima a ne porodičan auto.

Ma koliko ti vozio polako i oprezno na putu ima mnogo budala. Sa tim automobilom koji pozadi umesto diskova ima doboše + kad u njega smestiš porodicu u slučaju neke iznenadne situacije nećeš moci ni da zakočiš na vreme. O preticanju zaboravi ako nisu u pitanju traktor ili neki biciklista rekreativac. 
Senic koji imaš iako toliko star je tri klase iznad ove Dacie auta u pokušaju.

Porodičan auto za 4+ osoba mora da bude jak, komforan i bezbedan a Dacia to nije.

 

 

Bogu hvala, ima ljudi koji ovako razmišljaju.

Ne znam od čega bi mi po tzv. premijum brendovima živeli.😀

 

Ne želim da budem bezobrazan, ali ovo zaista nema veze sa životom. Da ima, bila bi puna groblja ljudi koji voze Dačiju.

 

Iz vizure nekoga ko je imao sreće u životu i zbog "opisa radnog mesta" vozio apsolutno sve što je poslednjih 20 godina proizveo Mercedes, Audi i BMW zaista mislim da je gomila savremenih novih automobila jednostavno preterana i opterećujuća. A mnogi od njih i potpuno, ali potpuno besmisleni.

 

Šta to mogu GLE, X5 i Q7 što ne može Dačija Duster?

Ništa. Ali zato na blatnjavu dačiju možeš da staviš friško odstreljenog vepra od 100kg i da ne završiš u ludnici. Pričam iz iskustva...

 

Jedini auto koji nema svoj jeftini i daleko upotrebljiviji pandan je G klasa i to isključivo dizel verzije.

Za to vozilo, skoro svi ostali automobili su bicikle.

Simpatični su pokušaji sa Jimny-jem ali ipak budimo realni.

Nekada je to bio Land cruiser ali "Vlasi su se dosetili" pa sad koštaju koliko hoćeš.

 

Da rezimiram, vrhunac inženjerskog umeća je pouzdan, pristupačan auto pristojnih performansi i male potrošnje energije/goriva.

Stiče utisak da auto industrija neće da više pravi automobile koji zadovoljavaju pobrojane kriterijume. Zašto je tako, to prevazilazi uveliko ovaj topic.

Link to comment
Share on other sites

Dacia Jogger se zaustavlja sa 60mph za isto rastojanje kao Honda CRV tj. za 33m.

 

Nije Reno PR nego merili ljudi:

 

Shvatite, danas ne postoje novi automobili sa lošim osnovnim performansama kao što je ubrzanje do 100 kmh i kočenje sa 100 kmh.

Jedini izuzetak su relekti SSSR vremena, Lada Niva i UAZ Buhanka.

Niva jeste bila i ostala krš, mogu da je šminkaju do sutra, ali zato godinama merkam da se dokopam Buhanke po normalnoj ceni. Lov po Pešteru u ovom čudu bi bio sigurno super iskustvo...

 

Link to comment
Share on other sites

Eto gledao sam Tribeca B9 trag kocenja od 60-0mph 37 m.

Imao sam taj krs, krs kazem zbog toga sto je SUV, i odlicno se ponasala na putu, ali bre ne mogu.

Sto se tice zaustavljanja sa 7 putnika, to se ljudi ne vozi brzo. Teziste je mnogo vise, u krivinama se uvija i samo gledas da li ce...

Volvo je ako se ne varam imao karavane koji su imali dodatne stolice, doduse u suprotnom smeru od kretanja vozila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...