Jump to content

Automotive


Kinik

Recommended Posts

On 5/13/2021 at 5:02 PM, Crni Bombarder said:

Aukcija je jedna mogucnost.
Druga je da se raspitas i pronadjes nekoga ko zivi i radi u nekoj stranoj zemlji,a ko za odredjenu novcanu nadoknadu za tebe trazi auto tamo,u okviru tvojih parametara.
Treca je da imas nekog drugara koji bi ti nesto pogledao i kaparisao/kupio,mada obzirom da ljudi napolju rade i imaju porodice,onda mnogima to ipak bude i cimanje..
Da,ima i ljudi koji odavde kontaktiraju prodavca (znaju jezik) i mogu sve da ti organizuju,opet uz nadoknadu po dogovoru.

U principu,treba da znas da uvoz na svoju ruku nije bas jednostavan,posebno ako ne znas procedure,a nije ni jeftin..

Naime,tesko je porediti "komfor" kad kupujes auto ovde na gotovo i odlazak tamo negde sa svim rizicima,mukama i troskovima koje takva kupovina donosi. Ovde ga vidis, probas,pregledas kod majstora i ili ga kupis ili cao,dovidjenja,prijatno.
Tamo kad ides imas troskove puta,hotela,hrane,taksija...i onda to nije to sto si ocekivao. Tada imas tri opcije:vratis se kuci praznih ruku i sa bespotrebno velikim troskovima, kupis nevoljno to sto nije to da ne bi pukao pare ili juris na brzinu "daj sta das" da takodje ne bi pukao pare.

A mozes i da imas srece da to bude to..ali i ne mora..na postoje prevaranti samo ovde :classic_biggrin:

A celokupna logistika odlaska i sredjivanja papirologije je za 99% ljudi spansko selo.
Ovo sve napisano vazi za slucaj da se spremas da licno ides da uzimas auto tamo.

Verovatno je da su u Austriji,Nemackoj,Svajcarskoj..auti u boljem stanju. Standard stanovnistva je znatno veci,obicno se auti tamo servisiraju u ovlascenim servisima i posle isteka garancije,zamenski delovi su kvalitetniji,putevi bolji,gorivo isto..ali opet nema garancije jer ne znas kako je neko konkretno vozio i cuvao auto.. Obrati paznju i na cinjenicuda ce sada i porez na uvoz poskupeti za vozila mladja od 2010.

Da zavrsavam post polako..moje misljenje je da se ovakav "rizik" kupovine auta napolju isplati pre svega za skuplje,mladje i aute sa manjim kilometrazama..
 

Sve si ovo lijepo objasnio. Ja bih jos dodao jos par stvari. U ovim nabrojanim drzavama se mnogo manipulise sa kilometrazom ( u drugim drzavama je jos gore). U Njemackoj su dva najvaznija podatka koji odredjuje cijenu, godiste i kilometraza. Ovdje kod mene je bio vrlo popularan uvoz automobila iz Njemacke. Ovdasnji dobri poznavaoci auto prilika smatraju da je svaki treci auto sa manipulisanom kolimetrazom iz Njemacke. Po mom misljenju treba izbjegavati autokuce koje vode ili posjeduju stranci. Da bi ovo koliko toliko izbjegao trazi auto sa podacima sa svih servisa, posto se na svakom servisu upisuje kilometraza. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno tako.
Mada se i servisna knjizica "sredi". Ovde u Srbiji za 10-20 evra,"gore" za 50-ak.. U principu je bolje kupovati auto od vlasnika,fizickog lica. Cuveni "Aus 1.Hand" :classic_biggrin: Servisna knjizica dobija na "tezini" posebno ako su svi servisi radjeni u ovlascenom,pa se lakse moze proveriti istorija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, CheshireCat said:

@lord_slawe_

 

Javi utiske o motoru. Recimo koliku buku pravi na 130. Mene baš zanima, pošto je opšti trend trocilindričnih motora. A iz nekog ranijeg vremena znam da su trocilindrične motore u B klasi zvali "kosilica".

 

Svakako javljam utiske, samo da auto stigne, tamo pocetkom septembra nadam se da ce biti isporucen.

Link to comment
Share on other sites

Ne razumem pitanje. Ako hoces da povezes tel sa autom, koji nema car play onda neki BT resiver pa pustas muziku sa telefona, ako nemas aux izlaz. Sta ti je bt punjac?

 

ovo drugo tek ne znam na sta mislis, punjac ko punjac

Edited by Hertzog
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Uh ja kad bih imao nesto glupo puno para da ne znam sta bih s njima 'bes mi sve trazio bih od Grofa da mi uradi dva Trabanta, jednog karavana i jednog "obicnog". Uslov je da motor ostane dvotaktni (moze zamena sa nekog dvotockasa), ako je ikako moguce modifikovati ga na zadnju vucu. Spustiti ga, povecati osovinsku sirinu, staviti siroke sportske tockove (sto sve naravno zahteva nove ispupcene blatobrane / widebody), dalje od toga farba i unutrasnjost potpuno po njegovom slobodnom izboru...

(Znam, lud sam i nenormalan jbg :lol_2:)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Otprilike :lol_2:

:roflmao:

Tebi samo da se podsetis kako je to kad sedis u kamp stolicama. :lol_2:

10 hours ago, DJORDJE said:

Jos jedan poznanik upravo podigao auto iz Count's  Kustom. Vampir ubija do koje mere restaurira automobile. Ovo je Smokey and the Bandit auto.

spacer.png

spacer.png

spacer.pngspacer.png

To je sve super, ali bre muscle car ide samo pravo, cim ga okrenese svi osim vozaca potraze pojaseve za spasavvanje. 🙂 

Edited by mrd
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, mrd said:

 

To je sve super, ali bre muscle car ide samo pravo, cim ga okrenese svi osim vozaca potraze pojaseve za spasavvanje. 🙂 

Nikada nisam bio impresioniran sa njima, ali ljudi ih vole. Ako ikada resim da bacim novac na neki takav uzitak onda ce biti Spacek ili DeLorean. Pre nekoliko godina sam video DeLorean kojem je vlasnik ugradio Audi 2.0 turbo i od tada mi se stalno mota po glavi.

 

Link to comment
Share on other sites

DeLorean je radio Kolin Cepmen (legendarni genije iza nekadasnje Lotus marke) i dosta konstrukcionih resenja je preuzeto sa Lotus Esprija koji je u to vreme bio Lotusova perjanica u GT klasi. Doduse, u slucaju DeLoreana islo se na maksimalnu stedljivost, sto jeftinije materijale i tako dalje sto se na kraju odrazilo i na pouzdanost finalnog proizvoda, pa je i prodaja prsla. Na kraju je tu bio i neki finansijski skandal, sudjenja, sto je i prouzrokovalo srcani udar od kojeg je Cepmen preminuo.

No osnova je konstrukcijski sasvim solidna i ne cudi me da uz zamenu motora to moze jako dobro da ide jer u principu to i jeste "presvuceni" Lotus Espri.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, mrd said:

:roflmao:

Tebi samo da se podsetis kako je to kad sedis u kamp stolicama. :lol_2:

 


https://www.facebook.com/watch/?extid=SEO----&v=2209778192634883


41611736_10156624753004770_1633663778232

 

Ovo mi je dalo ideju, doduse ne bih ovoliko isao u ekstreme, zato umesto 1957 Chevy - Trabant Karavan, i umesto dragster top alcohol masine neki budzeni dvotaktni s motocikla, neka bude 100-120 konja za Trabantovu tezinu to bi letelo 😄

 

Ali Grof da mu radi unutrasnjost i farbu!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radoye said:

Ovo je stvarno supeer autic. Kako su mi klinci otisli, ostao sam sa brz-em i miatom, Miata je blast, mala jos uvek stock, samo sam promenio sway-bars(balans-stange) i auto ide ko lud.

Postoji turbo kit, koji sam tek nedavno poceo da gledam, posto su ga certificovali u CA. Link  Iako ova moja ne trazi nesto mnogo vise konja, bilo bi fun da se turbira i samo da porbam, kako cepa po krivinama. Oni svi reklamiraju taj auto po ponasanju na auto-putu, a meni nije jasno, zbog cega bi takav auto, koji je prilicno neudoban, vozio na put. Ovo je fun car i nisam siguran, da bih uspeo da ga vozim duze od 200-300 milja. 🙂 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 months later...

Zavisi od vremenskih,pa samim tim i od uslova voznje. Obzirom da su kod nas zime sve blaze,sa vrlo malo snega poslednjih godina,mislim da sve vise opravdavaju svoje postojanje.
Opet,ako se cesce vozi ili odlazi u nekakve planinske predele,onda mozda ipak prednost dati zimskim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vince Carter said:

Kakvo je vaše mišljenje o gumama za sve sezone?

Zavisi od automobila. Ako imas neki sportski auto, leti samo letnje gume, a zimi, ili AS ili zimske. Ja bih isao samo sa zimskim  u tom slucaju. Ako je uto neki univerzalan, AS su sasvim dobre, ako temperature nisu mnogo niske. Ne znam kakvi su zakoni u tvom lokalu, mnogi kazu da zimi moraju zimske. 🙂

Zimske su odlicne za niske temperature, ali se pri visim tope i veoma su mekane. 

Uglavnom je sve zavisno tvom osecaju pri voznji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...