Jump to content

Recommended Posts

Bilo je samo dovoljno da neznalicatm ode i da ekipa koliko-toliko prodise. Ja voilm Olea kao igraca i uvek cu ga se secati kao pobednika,ali kao trener je druga prica. Makar za ligu kakva je EPL.
Mozda je ovo samo reakcija na dogadjanja u klubu,ali pre bih rekao da ce biti pocetak..pa..stabilizacije za pocetak. 

Omiljeni strani klub mi je Milan,ali uvek sam voleo i United i navijao za njega u Engleskoj. Kada je nova uprava Milana krenula u potragu za trenerom,prvi pik im je bio Rangnik. Ja sam bio odusevljen tom mogucnoscu. Nesto je negde ocito zapelo i na klupu je ipak stigao Pioli. Nisu ni sa njim (pr)omasili,ali Nemac je i trener i stvaralac.
Stvaralac je cuvenog nemackog gegenpressa..njegovu fudbalsku filozofiju prihvatili su Klop,Flik,Nagelsman..takodje,Rangnik je "stvorio" danasnji Hofenhajm i Lajpcig. Njegovo angazovanje moze znaciti i pocetak "lova" na Halanda.

City,Liverpool i Chelsea su trenutno jasno ispred Uniteda. Medjutim,ne toliko koliko trenutni pogled na tabelu govori,kao ni predstave. Od Nemca ocekujem da to dovede na svoje mestotm

Link to comment
Share on other sites

Odlicnih 30 minuta, jak intezitet, timski presing ali normalno da je kasnije opao jer ipak tek je 1 trening odradjen ali mnogo pozitivnih stvari se moglo vidjeti.

Drugaciji pristup,direktna pas igra sa zeljom da lopta ide naprijed, konacno neki sistem.

 

Nije bilo sve med i mlijeko, dosta mlako drugo poluvrijeme ali mozda i ocekivano s obzirom da je ovo 3 utakmica u 8 dana a u ovoj utakmici od starta stisli mada pohvale i za KP koji je odlicno stojao na terenu u defanzivi.

Fred ce kod Ragnika biti bitan igrac zbog presinga ali nadam se da ce Utd dovesti nekog zadnjeg veznog, koji moze da kontrolise tempo i igru jer od Mektomineja nema nista, decko je smetalo u ekipi. Uopste ne razumije igru, kretanje saigraca i lopte, uvijek je na pogresnoj strani pasa, uvijek optereti strani gdje se stvorio visak.

 

Dalot fenomenalan u duelu sa Zahom, Lindelof ove sezone mnogo bolji od Maguirea i zalosno je sto ce ispasti iz tima kad se vrati Varane a trebalo bi Maguire.

 

Konacno i DDG bez posla,i prvi put posle Aprila jedan clean sheet za Utd na OT. Sraman podatak i pokazatelj koliko je tim bio ocajno vodjen.

 

Dobar raspored narednih kola, malo da se udje u seriju pobjeda.

 

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sta ti je Njemac, u klubu je skoro 10 dana i odmah druga prica. Disciplina, organizovanost kod njih je cudo.

 

Sad citam izjave sa jucerasnje konferencije za medije prije meca sa Norvicom. Konacno neki koji nece titrati j... ovim razmazenim fudbalercicima. Odmah stavio jasno do znanja da ko hoce da ide moze da ide, da nema potrebe da ih ubedjuje da ostanu jer je Utd veliki klub i nikom ne treba da se titraju j... da bi ostao. Ovo je bilo prvenstveno na racun Pogbe pa onda i Marsijala i Lingarda.

Dotakao se i teme boravka Pogbe u Dubajiu radi oporavka, da od sada to ne moze jer hoce da se igraci oporavljaju u Mancesteru, da mu budu blizu.

Sto se tice pojacanja, vec u nekoliko razgovora je pomenuo pojacanja, i posebno igraca sredine terena da mora da bude visokog kvaliteta tako da mislim da vec imaju ideju koga bi i moguce da vidimo u januaru da nesto urade po tom pitanju.

 

Ono sto me najvise odusevljava jeste da kod njega ce igrati najspremniji i koji zasluzuju da igraju svojim zalaganjem, igrom i formom a ne da igraju igraci koji iz nedelje u nedelju igraju ocajno.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/11/2021 at 3:05 AM, Miki28 said:

Sta ti je Njemac, u klubu je skoro 10 dana i odmah druga prica. Disciplina, organizovanost kod njih je cudo.

On nije trener sa kojim moze da se uzme PL ili Champions, ali ce sigurno bolje proci nego sa Oleom. Ovaj tim bi trebalo da bude na celu, eventualno drugom mestu, a mi ovde slavimo ako pobede tim koji je red ispadanjem. Opet ista situacija sa Pogbom koji leci povredu nokta na palcu leve noge u Dubaiu.Jbt, kada ce skontati da je promasena investicija i uzeti za njega barem koji milion , pre nego ode for free?

Susret  Real-PSG lako moze da resi dilemu ko ce biti sledeci trener Uniteda, ako PSG ispadne

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, DJORDJE said:

On nije trener sa kojim moze da se uzme PL ili Champions, ali ce sigurno bolje proci nego sa Oleom. Ovaj tim bi trebalo da bude na celu, eventualno drugom mestu, a mi ovde slavimo ako pobede tim koji je red ispadanjem. Opet ista situacija sa Pogbom koji leci povredu nokta na palcu leve noge u Dubaiu.Jbt, kada ce skontati da je promasena investicija i uzeti za njega barem koji milion , pre nego ode for free?

Susret  Real-PSG lako moze da resi dilemu ko ce biti sledeci trener Uniteda, ako PSG ispadne

Sezona je izgubljena nakon debakla sa Liverpulom, tad se moralo djelovati i dovesti Conte sa kojim bi bili ozb kandidati u LS s obzirom koliko je takticki potkovan.

 

Ipak, sad je cilj da Ragnick donese kontrolu, stabilizuje ekipu, da ekipa igra napadacki uz dosta presinga i onda na ljeto da se dovede menadzer sa kojim ce se osvajati trofeji, mozda prije Ten Hag nego Poch.

 

Ekipa djeluje fizicki nespremno za ono sto trazi Ragnick, vidi se da ne mogu u vecem intervalu da igraju kako on zeli.

 

Veznjak je itekako potreban, jednostavno McFred sredina nema taj kvalitet.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DJORDJE said:

On nije trener sa kojim moze da se uzme PL ili Champions, ali ce sigurno bolje proci nego sa Oleom. Ovaj tim bi trebalo da bude na celu, eventualno drugom mestu, a mi ovde slavimo ako pobede tim koji je red ispadanjem. Opet ista situacija sa Pogbom koji leci povredu nokta na palcu leve noge u Dubaiu.Jbt, kada ce skontati da je promasena investicija i uzeti za njega barem koji milion , pre nego ode for free?

Susret  Real-PSG lako moze da resi dilemu ko ce biti sledeci trener Uniteda, ako PSG ispadne

Bukvalno ste miljama daleko od prva tri mesta, ja stvarno ne znam sta je sa navijacima Junajteda pa oni vide da imaju ekipu koja je egal Sitiju.

Imate uzasnu odbranu, bukvalno uzasnu. Imate fred i mca koji su suvi prosek na sredini.

Imate bruna koji bukvano nikad nista nije osvojio i to moze biti problem vec u njegovoj karijeri. imate CR od 35 leta i imate ova 3 momka napred koji jesu dobri, ali tek treba da se pokazu i fali im konstante i te kako, a mislim da je jedan od njih visak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Miki28 said:

Conte sa kojim bi bili ozb kandidati u LS s obzirom koliko je takticki potkovan

 

Reci da si ozbiljan?

 

Konte je sa Juventusom, Čelsijem i Interom odigrao pet sezona u LŠ i najbolje je prošao prvi put kad je izbacio Čelsi u grupi i ispao u četvrtfinalu od Bajerna. Nakon toga ispadanje u grupi sa Juventusom nakon poraza u poslednjem kolu od Galatasaraja (remi bio dovoljan). Pa onda sa Čelsijem drugi u grupi jer je uspeo da se obruka protiv Rome i da opet u poslednjem kolu kao favorit ne ostvari željeni rezultat (nerešeno kod kuće protiv otpisanog Atletika) zbog čega je u 1/8 finala naleteo na Barsu.

 

U Interu je u prvoj sezoni uspeo da izgubi posle 2-0 na poluvremenu od Borusije, a trebalo mu je x kako bi praktično overio prolaz dalje. Prošle sezone u direktnom duelu za prolaz nije kod kuće pobedio Šahtjor.

 

Čovek je praktično izgubio svaku bitnu utakmicu u LŠ, ali bi zato sa krš Junajtedom bio ozbiljan kandidat za osvajanje iste.

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2022 at 8:08 AM, Miki28 said:

Sezona je izgubljena nakon debakla sa Liverpulom, tad se moralo djelovati i dovesti Conte sa kojim bi bili ozb kandidati u LS s obzirom koliko je takticki potkovan.

konte je garancija za ligu sampiona koliko i beni hil. tu su negde po rezultatima.

Link to comment
Share on other sites

Bukvalno ste miljama daleko od prva tri mesta, ja stvarno ne znam sta je sa navijacima Junajteda pa oni vide da imaju ekipu koja je egal Sitiju.
Imate uzasnu odbranu, bukvalno uzasnu. Imate fred i mca koji su suvi prosek na sredini.
Imate bruna koji bukvano nikad nista nije osvojio i to moze biti problem vec u njegovoj karijeri. imate CR od 35 leta i imate ova 3 momka napred koji jesu dobri, ali tek treba da se pokazu i fali im konstante i te kako, a mislim da je jedan od njih visak.
Svake godine ista prica sa UTD [emoji23]. Dovedu dva tri zvucna pojacanja, pocnu da osvajaju sve u avgustu, BB dodje na temu Arsenal da nas zali ,eto veliki klub bez ambicija, losa transfer politika. Januar, Junajted se raspada, BB-a nema nigde...

Malo se salim, ali jednostavno ne mogu neke stvari na silu, upravo je UTD klub bez koncepcije, prvo ja ne znam ko im je skaut, ali ovakve promasaje da imaju sa igracima od 100M je za zatvor. Ovog leta Sanco, nabiju statistiku u Bundes ligi, iz aviona se videlo da on dosta tiga pravi na svoju fiziku koja moze da dodje do izrazaja u Bundes ligi, u PL nema sanse. Druga stvar trener, ja licno osim Mojesa ni jednog ne bih doveo, slicna stvar kao i sa igracima, dovode se.imena od kojih se ocekuje instant rezultat,rezultata nema jer UTD jednostavno nema igracki kadar da se suprostavi vodecima, vrzino kolo. Ovom klubu je potreban ozbiljan restart. Vudvord i pola igrackog kadra , da se dovede neki perspektivan trener i da mu se da blanko 2-3 godine da selektira tim. Arsenal se drzi ove strategije, pogresilo se sa predhodnim trenerom, videcemo sta ce Arteta da uradi, ali ja vidim neku viziju menadzmenta, kod Junajtwda to ne vidim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako vreme odmiče sve sam uvereniji u svoju tvrdnju da bi sa Junajtedom minimalno ovakve rezultate imao i David Moyes, ovako gomila novca pobacana na razne trenere koji nisu ama baš ništa doneli klubu. Eto sve je izvesnije da Poćetino preuzima ekipu ja stvarno ne vidim šta će novo to sve doneti, strpljenja ni navijači ni uprava neće imati da on izgradi nov tim a i da ga izgradi nikad ne znaš da li će imati rezultate koje svi očekuju. Osećam već frustraciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Haklberi said:

Kako vreme odmiče sve sam uvereniji u svoju tvrdnju da bi sa Junajtedom minimalno ovakve rezultate imao i David Moyes, ovako gomila novca pobacana na razne trenere koji nisu ama baš ništa doneli klubu. Eto sve je izvesnije da Poćetino preuzima ekipu ja stvarno ne vidim šta će novo to sve doneti, strpljenja ni navijači ni uprava neće imati da on izgradi nov tim a i da ga izgradi nikad ne znaš da li će imati rezultate koje svi očekuju. Osećam već frustraciju.

Nisam bas siguran za Poch-a, ja mislim da je br 1 kandidat Ten Hag.

 

Utd jeste za medije velika prica pa kontam da je ovo sto izlazi zadnja 2-3 dana iz kluba preuvelicano ali ako postoji ikakva naznaka nezadovoljstva igraca, da klub ima nekog kao sto je bio Fergi pa da te preplacene  fudbalercice proda i odjebe za sva vremena.

Pazi ti, izlaze vijesti da su Marsijal, Lingard, Henderson nezadovoljni statusom i minutazom. Jel to izlazi u nekom drugom timu? Nesto ne vidim da drugi ozb klubovi igraju sa 22 igraca odjednom nego da velika imena sjede na klupi svakog velikog tima a na tebi je da se dokazes treneru. To sve treba isutirat iz kluba, naviklo da uzima platu a rezultati 0 bodova i ne moze biti dovijeka samo do trenera.

Sto kaze Roj Kin, izdali su LVG, izdali su Murinja, izdali su Olea, izdace i sledeceg jer su primadone.

 

Prva stvar sto treba novi trener da uradi jeste da proda te igrace mada svakako Pogbi, Lingardu isticu ugovori i da ima pametnog u klubu trebali bi ih orodat bar za nesto sada u januaru. Sledeci je Marsijal, steta za njega ali decko stagnira, umislio je da je Brazilski Ronaldo pa da mu se titraju jaj..

Onda vidjeti sa Rasfordom sta i kako, oce li da se posveti fudbalu ili ce da i dalje bude posvecen aktivnostima van fudbala ( svska cast sa ljudske strane ali ocigledno je da rezultati na terenu pate ).

Hendersona isto prodati, taj umislio je da je Buffon pa ne smije biti na klupi a DDG 3 puta bolji golman od njega. Tu se klub ogrijesio o Romera, on je bio odlican backup.

Maguire-u oduzeti kapitensku traku, kakav bre on lider i da on bude vodja ekipe.

 

Podhitno veznjaka dovesti i to kvalitetnog oa koliko god da kosta jer je ocigledno da se iz nedelje u nedelju gubi bitka na sredini terena jer McT i Fred su nivo osrednjih Premijerligasa.

Edited by Miki28
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih voleo Ten Hag da dođe ali mislim da će sa njim biti slična priča kao sa Klopom kada su ga hteli, sve to lepo ali čovek ne želi da rizikuje. Plus ima idealnu poziciju u Ajaksu može da bude koliko god želi i da čeka pravu ponudu. 


Iskren ni ja da sam trener ne bih došao u Junajted koliko god navijao ja za taj klub.

Link to comment
Share on other sites

Zaista bi bilo zanimljivo videti da li bi zblanuti Mojes da je ostao sve ovo vreme bio stalna pretnja i kandidat za titulu. Evidentno je da je dobio najmanji kredit (iako je u tom trenutku izgledalo da je dobio preveliki), nije ni SAF na pocetku imao bolje rezultate i takodje ga je delilo 2-3 utakmice od sut karte, pa covek posle ispisao istoriju.

 

Sto se novog trenera tice, ili stabilokratija sa nekim matorim i iskusnim trenerom ili pik na nekoga ko deluje potencijal da vlada na duze staze tipa eto taj Ten Hag.

 

Poketino nema perspektivu.

 

Da se ne lozite na neku filozofiju fudbala, ja bih jurio Simeonea iskreno, ma koliko to delovalo nerealno. On ima dosta fejlova i sto se tice procene igraca i neke je i upropastio i filozofija ne odgovara, ali je sa druge strane najbolji bas tamo gde Junajtedu treba - celicna ruka i hijerarhija, planski rad.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Mislim da likovi poput Simeonea i Kontea nikada neće biti treneri Junajteda. Ja sam bio šokiran i dolaskom Murinja, ne kažem da su treneri Junajteda gospoda ali onako kada pogledaš sa ove distance nisu Kina uzeli za trenera već Solšera. Van Gal kao i svi Holanđani ne zna šta bi od svog života, ode u penziju onda postane selektor posle 5 godina ničega... Onaj ko vrati Junajted na nivo bar sadašnjeg Sitija će biti veća legenda od Fergija, ali nešto mi se čini da će to baš teško ići.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Bugl Khan said:

Conte im je navodno bio prva želja, ali ga nisu uzeli jer su mislili da je prestrog i da to ne bi odgovaralo Unitedovim zvijezdama. 

 

Ako je ovo istina onda su debili. Mogli su ga dovesti i pustiti da za treniranje strogoće iskoristi najveću zvezdu, Pogbu koji ionako ne želi da produži ugovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...