Jump to content

Recommended Posts

Ja sam mislio da su ga prodali za 15ak pa rekoh ajde, nema mnogo slobodnih golmana trenutno, 51! Haos.

 

Junajted preplacuje skoro svakog igraca troduplo u poslednjih 7-8 godina. Ja ne znam da li 5% transfera po odlasku SaFa moze da se okarakterise dobrim.

 

Sto je bukvalno dati kokoski da kljuca nasumicno imena igraca pa onda nasumicno cenu koja treba za njega da se plati, bolje biste prosli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, McLeod said:

Ja sam mislio da su ga prodali za 15ak pa rekoh ajde, nema mnogo slobodnih golmana trenutno, 51! Haos.

 

Junajted preplacuje skoro svakog igraca troduplo u poslednjih 7-8 godina. Ja ne znam da li 5% transfera po odlasku SaFa moze da se okarakterise dobrim.

 

Sto je bukvalno dati kokoski da kljuca nasumicno imena igraca pa onda nasumicno cenu koja treba za njega da se plati, bolje biste prosli.

10 najskupljih transfera Utd:

Pogba

Antony 

Maguire

Sancho

Lukaku

Di Maria

Mount

Bruno

Casemiro

Martial

 

A gdje su tu Fred, AWB, Memphis, VDB, Baily itd itd

 

Haos kako posluju. Antony se mogao uzeti proslo ljeto bar za 40miliona manje da je radjeno na vrijeme. Licha iako pogodak je placen 10tak miliona vise nego sto moglo jer ih je Ajax izmuzao. Evo sada Onana, meni ne ide u glavu da neko koga si trenirao u jednom klubu ti ode za DZ i da ga kupis za 50 miliona godinu dana kasnije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DameTime said:

 

OVO kapiten? Dear God...

Ono sto je zalosno jeste da on od trenutnih igraca Utd i jeste logican izbor za kapitena ali upravo to i jeste ogroman problem Utd. 

 

 Ono gdje je problem jeste da tu nije bilo ni nekog izbora. Bruno i Casemiro. Jadno i bijedno za ekipu statusa Utd. 

 

Ekipa prepuna bezveznjakovica, instagram fensera itd itd.

Link to comment
Share on other sites

To što ti Miki hoćeš nema u evropskom fudbalu 3 komada.

 

Nem ih ni Bayern, pitanje da l ce da ih ima sad i Real.

Bruno je kapiten iz prostog razloga što su Licha i Casemiro tu samo godinu dana.

Trenutno mi karakter tima nije problem, ni najmanji.

Dato je do znanja i Martialu da se trazi glavni napadač. Mali Hojlund je grizalica, kerina opasna.

 

Generalno ima kerimna sad u timu. Malacia, Licha, Dalot nije malokrvan, Case, Fred je bratina nevidjema (mnogo ce da mi bude krivo kad ode, jednom burazer od lika), McTominay je kerina, Eriksen je gospodin lik. Bruno je to sto jeste, ali iz Bruma najgore izlazi kad mu ostali svojim debilizma dozvole da si on da previše za pravo. Ovako… nece biti tako. Rashford je Sir. Antony je kerina samo takva. Solidno je potcenjena njegova igra u odbrani. Mount je šljaker, work rate 19/20 imataj momak.

 

Onana je karakter.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Zaboravio si Shawa kao karaktera🤣🤣

 

Koje si sve igrace nabrojao majko mila, doslo mi da povratim. 

 

Ipak pobjeda je Antony i igra u odbrani. Placen 100+ miliona zbog igre u odbrani a krilo je🤣🤣🤣 samo u Utd

 

O da Onana je karakter, samo da vidimo ko ce biti Laurent Blanc pa da ga ljubi u glavu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što ti smeta Onana toliko, nisi htio da ide de Hea ili? Koji su to po tebi golmani dostojni Junajteda?

 

Onana je toliki bolji igrom nogom da ako skrivi 10 golova sljedeće sezone, a neće, opet će biti korisniji od de Hee.

 

Pa nije ovo 2003. godina pa da se od golmana traži samo da zna braniti, a de Hea je u zadnjih 5 godina napravio milion kikseva. Samo onaj ko je zadnji meč Junajteda gledao pod Murinjom misli da je de Hea trebao ostati u klubu.

Edited by Howie Roseman
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Howie Roseman said:

Što ti smeta Onana toliko, nisi htio da ide de Hea ili? Koji su to po tebi golmani dostojni Junajteda?

 

Onana je toliki bolji igrom nogom da ako skrivi 10 golova sljedeće sezone, a neće, opet će biti korisniji od de Hee.

 

Pa nije ovo 2003. godina pa da se od golmana traži samo da zna braniti, a de Hea je u zadnjih 5 godina napravio milion kikseva. Samo onaj ko je zadnji meč Junajteda gledao pod Murinjom misli da je de Hea trebao ostati u klubu.

Jer je prosjecan golman koga najstrasnije hajpuju jer zna odigrati pas.

DDG je trebao otici jer se ne uklapa u "sistem" ETH ali nacin na koji je to odradjeno je sramotan.

 

Onana je za Inter branio godinu dana, u taj Inter je stigao za 0€ a pazi sad odakle? Iz Ajaxa? Ko je trenirao Ajax u tom periodu? Pa ETH. Sada je dovedenza 50+ miliona nakon jedne sezone.

 

Covjek ne zna jednog krstenog igraca da dovede a da nije bio u Ajaxu, pa i tog Casemira je covjek doveo jer se ovaj ponudio sam nakon sto je cijelo ljeto jurio FDJ. Eriksen je trenirao u Ajaxu kad je bio bez kluba.

Doveo je Martineza kojeg su preplatili 20tak miliona ali ae on i nije problem. Antony je doveden za 100+ miliona, decko koji vrijedi u tom trenutku max 50 miliona a i to je za dobrih 20 preko neke realne price. Dakle dovodis 2 igraca koje je taj trener trenirao i preplacujes ih zestoko a sto je to bitno? Pa jer ove sezone odnosno ovo ljeto se to osjeca kada Utd treba dadovede kvalitet oni dovode average-are teske u vidu Onane, Mounta i ako dodje Hojlund. 

 

Utd vapi godinama za svetskom klasom od igraca. Dosta mi je vise da gledam prosjecne igrace kako ih navijaci predstavljaju kao neke igracine a to nisu. 

Mason Mount je prosjecan Engleski fudbaler sa nekim svojim vrlinama i manama. Mason Mount ne zavrsava posao Utd niti dize neki kvalitet tima.

Onana je prosjecan golman koji zna igrati sa nogom, koji je pitanje dal je u vinklu i koji svoj posao golmanane radi na zadovoljavajucem nivou a to je da brani svoj gol. Vidjecete o kakvom prosjeku se radi ali hej, dace 8/10 pasova ka bekovima ili veznjacima i wowwww a kad mu zabiju neke pacerske golove onda ce biti e jbg, nije mogao itd itd. 

 

Hojlund je mlad napadac, potencijal ali Utd treba gotov proizvod. Dovedes Kane pa vidis sta znaci svetska klasa i koliko on donosi. Hojlund ce doprinositi s vremena na vrijeme ali on ce tek za neke 3-4 sezone biti spreman za velike stvari a samo njegovo dovodjenje je uslovljeno kao neki odg na Haalanda a Haaland u njegove godine je vec bio teror. 

Link to comment
Share on other sites

Miki živi u 2010oj godini. Antony je slepac jer nije prime Antony Valencia, a Valencia je plaćen 14 miliona. Martinez plaćen ko Nesta u Milan. U jbt (Bukvalno je ludost dovoditi u pitanje transfer Martineza. Ja ne znam jedan bolji tranfer Uniteda od RVP-a na ovamo.)

 

Sad ne valja sto dovedosmo Casemira. 

 

Posledicno kukamo godinama kako nismo ruthless kao drugi klubovi pa nam se razvlače godinama Mate, Matići i slični. 

Dosta je bilo de Gea-e, lik vec 2,3 godine u 3,4 najgora golmana lige. 

Ima platu kao world class outfield igrač. Vidiš da hoće da srede wage budget structure koji je razoren. Znamo da je ono debelo govno od Rooney-a započelo tu praksu ucenjuvanja kluba u najgorem mogucem momentu, i otvroio vrata tog pakla. Videvši njega ostali su videli da ti ovde Ed Woodward dozvoli da budes kao NBA tim. Napravis ugovor pa muzeš kravu. De Gea je jedan od njih. Opustio se. Propao je kao golman. u svakom smislu, i shot stopping, i fizikalije i distribucija. Distribucija mu nikad nije bila world class ali u pocetku je bio relativno ok tu. 2015,2016 imao i neke mišiće, mogo da istrči na skok da ga ne oduvaju kao stiropor. Za svoju prekomfornost je orimao gigantsku platu. Nema šta da ga žalimo. 

Nemoj da mi to poredite sa Scholes-om i Giggs-om, kao da je prema njima izvrsena bezuslovna lojalmost. Scholes kad se povuko prvi put i daoje bio u 3,4 najbolja veznjaka na Svetu. i u poslednjoj sezoni, tesko mu je bilo da gilja 90 minuta, ali in general bio i dalje tata.

 

De Gea je pre svega poslao karijere Lindelofa i Maguire-a u grobnicu. Lindelof je na svu srecu uhvatio poslednju slamku da pokaze da je dobar igrac, kad su se Varane i Martinez naiizmenicno povredili. Za Maguire-a je kasno. A obojica nisu loši igrači.

 

Ne pratim dovoljno sad druge lige da bi znao ko je bolja opcija od Onane, tako da ne u da lupetam.

 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, BattleBender said:

Miki živi u 2010oj godini. Antony je slepac jer nije prime Antony Valencia, a Valencia je plaćen 14 miliona. Martinez plaćen ko Nesta u Milan. U jbt (Bukvalno je ludost dovoditi u pitanje transfer Martineza. Ja ne znam jedan bolji tranfer Uniteda od RVP-a na ovamo.)

Izvini sto ti zivis u 2053. Antony od 100+ miliona jer je kerina koja kidise u odbrani. Krilo🤣🤣🤣 krv ti jebem sta cu procitati od tebe. 100+ miliona za igraca kojeg je ovak isti trener trenirao i preplatio ga za 50+ miliona🤦‍♂️ 

3 hours ago, BattleBender said:

 

Sad ne valja sto dovedosmo Casemira. 

Pa da znas ista znao bi da ga ETH nije doveo nego da se lik sam ponudio, sto zbog plate sto zbog skorog gubitka mjesta u Realu. Menadzer je jurcao za FDJ cijelo lketo i onda zaokret i za 180° razlicit igrac. E to je svetska klasa. Ovaj ne j... sisteme nego gazi sve. 

Nikako da skontate to. 

Nego kad ga pomenu, nisi mi nikad odgovorio kako to da igrac Real Madrida koji prosao kompletne pripreme sa ekipom je nespreman a igrac Ajaxa koji ke bojkotovao 2 nedelje treninga je spreman? Menadzer rekao da niko ne upada u prvi tim dok ne prodje neko vrijeme treninga sa ekipom. Hmm?

3 hours ago, BattleBender said:

Posledicno kukamo godinama kako nismo ruthless kao drugi klubovi pa nam se razvlače godinama Mate, Matići i slični. 

Dosta je bilo de Gea-e, lik vec 2,3 godine u 3,4 najgora golmana lige. 

Ima platu kao world class outfield igrač.

Sad vec se pravis blesav. Sporan je nacin. Ne dajes ugovor i pregovaras sa igracem mjesecima, postignes dogovor i posalkes ugovor igracu na potpis i onda cutis ko p.... par nedelja i povlacis ugovor. Posebno to me radis igracu koji za 12 godina jedan jedini skandal, problem nije napravio. Ljudski se rastanes, kazes necemo ti nuditi novi ugovor i dopustis da se taj isti oprosti od navijaca na pravi nacin. 

Supacki i jadno od kluba statusa Utd.

3 hours ago, BattleBender said:

Vidiš da hoće da srede wage budget structure koji je razoren. Znamo da je ono debelo govno od Rooney-a započelo tu praksu ucenjuvanja kluba u najgorem mogucem momentu, i otvroio vrata tog pakla. Videvši njega ostali su videli da ti ovde Ed Woodward dozvoli da budes kao NBA tim. Napravis ugovor pa muzeš kravu. De Gea je jedan od njih. Opustio se. Propao je kao golman. u svakom smislu, i shot stopping, i fizikalije i distribucija. Distribucija mu nikad nije bila world class ali u pocetku je bio relativno ok tu. 2015,2016 imao i neke mišiće, mogo da istrči na skok da ga ne oduvaju kao stiropor. Za svoju prekomfornost je orimao gigantsku platu. Nema šta da ga žalimo. 

Pa ti si show. Sredjivanje wage budgeta ti je Sancho na 325k, Rashford na 350k, Casemiro na 300k, Maguire na 220k, Martial na 250k, Antony na 200k? Hahahahaha pa majstore koga ti bre zajebavas?

Joj kad Bruno zavrne usi pa mu daju 400+ u toku ove sezone.

3 hours ago, BattleBender said:

Nemoj da mi to poredite sa Scholes-om i Giggs-om, kao da je prema njima izvrsena bezuslovna lojalmost. Scholes kad se povuko prvi put i daoje bio u 3,4 najbolja veznjaka na Svetu. i u poslednjoj sezoni, tesko mu je bilo da gilja 90 minuta, ali in general bio i dalje tata.

 

De Gea je pre svega poslao karijere Lindelofa i Maguire-a u grobnicu. Lindelof je na svu srecu uhvatio poslednju slamku da pokaze da je dobar igrac, kad su se Varane i Martinez naiizmenicno povredili. Za Maguire-a je kasno. A obojica nisu loši igrači.

DDG je spasavao ta 2 prosjecna defanzivca. Lindelof moze biti 3 ili eventualno 4 stoper ali kad je tesko, govance ispadne iz njega.

O Maguire necu ni da trosim rijeci. 

Upropastili su ta 2 mnogo vise nego sto je DDG. Kompilacija poteza Maguire je medju najduzima ikada sa toliko brainfartova.

3 hours ago, BattleBender said:

 

Ne pratim dovoljno sad druge lige da bi znao ko je bolja opcija od Onane, tako da ne u da lupetam.

 

 

 

I bolje. Odusevices se pas igrom, odlican libero.

Edited by Miki28
typo
Link to comment
Share on other sites

On 7/22/2023 at 3:37 PM, Miki28 said:

Ono sto je zalosno jeste da on od trenutnih igraca Utd i jeste logican izbor za kapitena ali upravo to i jeste ogroman problem Utd. 

 

 Ono gdje je problem jeste da tu nije bilo ni nekog izbora.

 

Pa da... S tim da gde je Bruno Fernandes kapiten, tu sreće nema 😄 

Link to comment
Share on other sites

Miki u pravu sve 100%.

 

Ovaj tim Junajteda je u sustini solidan ako bismo svakog igraca posmatrali idealno, da nema povreda, nema nekih bubica kojih uvek ima, menadzer ima apsolutni autoritet i svi su fizicki besprekorno spremni, a to se nije desilo da se poklopi 5 igraca (vec dovoljno dugo igraju zajedno pa znamo da nije realno) a hoce da se poklopi ceo tim.

 

Ovo sto BB prica se u prenesenom smislu svodi na pricu Arsenala iz prethodne decenije gde se prica da se radi finansijski menadzment a ni tim nije los, recimo Dijabi je top igrac kad je u formi i spreman, a to sto ces videti to u proseku mesec dana u tri sezone, nema veze.

 

Celsi i Junajted ce se ove sezone takmiciti koji tim ce izgubiti vise vrednosti, jer da dobiju ne mogu, mislim da je i to razlog (uz tvrdoglavost Ten Haga) sto se vrlo tesko odricu igraca i cak forsiraju promasene investicije - da bi spasli sta se spasti moze.

 

Megvajera znamo da niko nece da plati, a taj problem ce biti i kad budu isticali ugovori Sancu, Fernandezu, Entoniju, Marsijalu, a moguce i Rasfordu. Plate su toliko otisle u Junajtedu da je nemoguce dovesti igraca a da se ne preplati.

 

To su sistemski problemi, tako da ako vas i usere neka dobra sezona uskoro i mozda i zabodete PL titulu, u sta stvarno sumnjam, ali cak i da se desi. to ce biti pre fluke nego znak stabilizacije tima.

 

Sto se samog De Hee tice, jeste propao, ali sa njim kao prosekom vi niste videli LS u poslednjih 6-7 godina. Dokotrljali ste se do nekog plasmana iskljucivo u sezonama kad je bio top 3 golman na svetu, ako ne i najbolji. Ona Solserova sezona kad ste bili drugi sam vam je doneo bar 15, ako ne i celih 20 poena. Bili biste tipa osmi da on nije bio hobotnica.

 

Razumem da je propao i da je stav da nema starih zasluga, ali je on jedan od najmanjih problema koje ste imali, a kad ga vec menjate, dovodjenje goreg golmana nije bas najbolja ideja, ali bumo vidli.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

@McLeod naravno da nece niko da plati jer ti igraci imaju Bogovske ugovore u Utd. Mislis da bi bilo tesko prodati Maguire da je na 80-100k u neki Newcastle ili gdje vec? Naravno da ne ali je problem kada je na 200k+ jer ko normalan ce da da takve ugovore? Hoce Saudijci ali i njih zabolje za Maguirea, nit je igrac nit je ime vec je za njih kao i za sve najobicniji meme.

 

Utd do prije 20tak dana imao Phil Jonesa na 100k ugovor nedeljno? Ejjj i onda ocekujes da ga prodas a lik nije zaigrao 6 godina fudbal. 

 

Vecina drugih ekipa nema taj problem jer imaju primjerenije ugovore pa je uveliko lakse. 

 

Evo od Al Nasr za Tellesa 4 miliona dobijeno, lik placen 30 miliona, isao na pozajmice. Feed placen 50 milioja, Fulam i Galata nude 7 miliona £ ( lik ostao u Engleskoj, nije na pripremama sa ekipom ). Ko ce Fredu da da ugovor od 145k koliko ima u Utd? Niko normalan.

 

Evo tog Onanu doveli za 50+ miliona a kostao 0 prije godinu dana kod tog istog trenera. Decko je suvi prosjek. Pljuni tih 10tak miliona oa i 20tak vise za Diogo Costu pa kad dovodis onda dovedes covjeka koji je klasa vec sada, em igra sjajno nogom em sjajan golman. Sto je problem? Pa jer preplatis Lichu i Antony Ajaxu za 20 i 50tak miliona pojedinacno i sto su ti iznosi tada uzeti iz ovogodisnjeg fonda rezervi. 

 

Placaju Hojlunda 60+ milioja £. Decko je nesumnjivo talentovan. Iskesiraj druze jos 30tak za Kane i da vidis kako ce Utd da bude u borbi za titulu vec ovu sezonu. Sa Hojlundom naravno da ne. Hojlund kad stase, Casemiro i Bruno su u padu pa onda jurnjava za tim zamjenama + Varane. 

 

Utd je zarobljen u limbu, nit idu na podmladjivanje pa da stasaju za 2-3 godine niti idu sada all in. 

Arsenal za razliku od njih pogledaj sad Ramsdale, Saliba, Timber, Rice, Odegard, Saka, Martineli, Jesus, Haverzt sve likovi od max 25 ljeta, tako nesto a glavni igraci. Arsenal je sila koja nadolazi.

Link to comment
Share on other sites

Onana je dobar golman, malo si ga ocrnio, a prelaziš olako preko činjenice da je izričita želja ETH-a i golman koji je najbolje partije pružao baš kod njega i u njegovom sistemu. Diogo Costa je meni bolji golman, ali siguran sam da je njegova cena dosta veća, a koliko sam video kod nekih tviteraša iz Porta njemu se ne menja sredina.

 

Ne slažem se da je Junajted u kakvom limbu, samo i dalje plaća ceh nenormalnom bacanju novca što na obeštećenja, što na plate. Polako se čisti situacija, dolaskom ETH-a primetan je commitment vremenu, a pokrenuti totalni rebuild uopšte nije jednostavno kao na Football Manager-u ili NBA, što smo baš na primeru Arsenala i videli. Rebuild je pokušavan godinama, imao si raznorazne polutance u 11/18/23 i mlađe igrače koji se vrzmaju oko pomenute grupe. Stvar je krenula na bolje onda kada se dosta deadwood-a očistilo, ali i kada je trener vezao nešto kontinuiteta, a ti mlađi igrači polako stasali.

 

U svakom slučaju, Junajted se pre svega godinu i kusur našao u poziciji koja je mogla na duže da ga odvede u PL mediocrity, srećom po njih odvilo se dosta bolje, sada treba pustiti ETH-a da utabava stazu uz nadu da će neki drugopozivci ili bust-ovi podići formu i ubrzati ceo proces.

Link to comment
Share on other sites

@kendrick Onana je osrednji golman i upravo je najbolje partine pruzio prosle sezone u Interu gdje se igralo defanzivno, sa 3 stopera i gdje je on uskakao kao 4 stoper. U Utd tog luksuza nema a lik je itekako sklon greskama pritom uopste nije neki shotstoper. 

 

Utd i dalje nije rijesio problem veznjaka jer koliko god taj Onana umio sa loptom i Licha kiji zna da da taj pas, Utd nema tog veznjaka ala Pirlo, Scholes, Buskets koji su sposobni da pozovu presing i da ga se rijese jednom fintom tijela ili brzim dodavanje. Eriksen tu nije resenje, Casemiro naravno da to njje njegova igra a Mount, Bruno su ofanzivniji igraci. 

 

Dzabe Sitiju Ederson ukokiko Rodri nije tu, covjek je toliko lagan pod pritiskom da je to nevjerovatmo pa onda Stones, Dias i ostali. 

 

Ovim su dobiki to da ce Onana cesce nego DDG pogadjati igrace na krilu da raznije taj presing ali nece to biti revolucija kakvu navijaci Utd ocekuju a pritom ce vidjeti koliko je prosjecan golman u svom dijelu posla. 

 

Dakle vec sam pisao, navijaci ocekuju Edersona, Allisona, Neuera, Ter Stegena itd itd ali ti su prije svega odlicni golmani a pritom znaju da igraju i nogom. Onana to nije, Costa to jeste. Costa je imao izlaznu klauzulu od 75 miliona € i kao sto rekoh, iskesiras 20 miliona vise ( koje si naravno dao na Antony godinu dana ranije ) i dovedes novog no1 golmana na svijetu i imas ga 10+ godina jer Costa je predobar. 

 

Dakle, ja imam problem jer se dovode averadzare teske za velike pare kada se sa 10,20,30 miliona vise mogu dovesti klase od igraca. To je uoravo i dovelo Utd u ovu situaciju u kojoj su sada. 

 

Recimo taj Mount je odlican igrac rotacije ali Utd treba igrac za sada, za prvih 11 koji podize plafon ekipi a Mount to nije. 

 

Dakle spadamo na to da se nadamo da ce Sancho konacno realizovati svoj talenat ( evo vec hvalospjevi nakon gola protiv Arsenala, zbog brzine nakon greske stopera Arsenala ), da ce Bruno, Case i Rash imati sezone karijere uz fenomenalnu odbranu Licha+Varane i da Onana bude ozbiljan upgrade u odnosu na DDG i eto top 4 mozda. 

Link to comment
Share on other sites

Sancho je stavljen na “open for offers” kao i Martial, najvise zbog plata ( to su Oke-ovi i Ed-ovi ugivori) Ničija druga plata nije probkem. Antony nije na 200k, to je klasično lupetanje britanskih debila koji pišu sranja zbog reakcija. Neko mirror ili daily sranje.

Britanski mediji i novinari su smeće, i pozivanje na njih je smehotresno.

 

I sa Rashfordom sam pročitao da je malo napumpana cifra.

 

Miki upao u 101 zamku brit wc papir novinara, koji svoj internet traffic budze tako sta bace pasualnu izmisljotinu za klub sa najvise navijaca i najvise hejtera, pa onda hejteri naskoce da se slade po tviterima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...