Jump to content

O serijama


dali_man

Recommended Posts

Kakvo razocarenje 2. i zadnja sezona winning time, zbrzali  zbrda zdola.
Za razliku od prve, prešli su više razdoblja.
Možda bi mogao da nađem par stvari koje me nerviraju (glumac koji igra Karima od košarke zna samo levi bejbihuk) , ali trenutno mi je ovo nešto najbolje što se prikazivalo na striming servisima
Link to comment
Share on other sites

NIsam hteo da gledam kad je izašla prva sezona, a onda me UIni ubedio da gledam sve kad je krenula druga, njemu hvala. Po meni jako jako dobro urađena serija. Osim činjenice da je ceo vajb kraja 70tih početka 80tih minuciozno rekonstruisan, likovi su dobri, sa dovoljno uporišta u realnosti da se prate događaji i dovoljno karikirani da bi se napravila igrana serija sa likovima priče, a ne dokumentarac. 

 

Ne znam šta bih rekao za glumce, overall jako dobar posao - momak je skinuo Birdov šut i mimiku bukvalno kao da je Daniel Day Lewis. Magic je isto jako dobar, još ima tu ludački sličnost i tak vajb beskonačno simpatičnog seksualnog manijaka (!). Karim je isto ok, pre svega ozbiljan angažovani i zabrinuti Afroamerikanac od 211 cm, a pomalo i baca horoge. Ima par likova koji su možda malo jednodimenzionalni (Westphal i meni neubedljivi Jason Seagel), ali to je sve okej, ovo je serija, zabava koja uzima inspiraciju iz sportskih događaja i po meni je odlična. Džeri Vest je jedan od najgotivnijih likova na ekranu, celo vreme čovek ima želju da dođe da ga zagrli i povede na pivo. Vic Mackey kao Red Auerbak je isto nice touch, a luda Buss familija je takođe dobro predstavljena u tom nekom Dinastija - Dallas vajbu.

 

Tuga mi je što se ovako seče serija na pola - a nije ispričano bukvalno ni 20% onoga što je činilo NBA tada najbrže rastućim entertainment proizvodom iz USA. Na stranu najjače ekipe Magica i Birda - 86 Boston i 87-88 Lakersi, tu je bilo još užasno puno side questova koji bi seriju učinili klasikom. Pojava Detroita, Džordana, da ne pričamo o HIVu i nekom logičnom kraju - Dream Teamu. Šteta, jer je uhvaćen neki dobar način zahvatanja i interpretacije realnosti i konverzije istog u zabavu, sa dovoljnim notama nostalgije i to je trebalo da se vozi barem do kraja njihove decenije, do ispadanja od Dettroita ili čak do poraza od Chicaga, ali tu nije bilo već više od dve trećine učesnika. Sport je brz jbg.

 

I da, soundtrack je dope.

 

 

Westhead, ne Westphal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/18/2023 at 3:57 PM, woolgatherer said:

vrlo sam zbunjen ovim rafalom hvalospeva na racun person of interest
osrednja serija u najboljem slucaju, naivna radnja (a tu najmanje mislim na "masinu" koja "predvidja" zlocine), razvoj likova nikakav, zaplet svake epizode repetitivan, kao resavaju neki slucaj i ama bas svaki put se desi neki "veliki" neocekivani zaokret, ne zna se ko slabije glumi od ove glavne dvojice, furaju neku mikro glumu a u stvari se ne zna ko je drveniji


glavna nit radnje je toliko tanka da se na kraju svake epizode osecam kao da sam morao da pojedem veknu 5dana bajatog hleba zbog 1cm2 kajmaka namazanog na vrhu, nesretni burn notice je radjen na ovaj kalup s tim sto su oni barem imali vazda simpaticnog brusa kempbela

 

7. epizoda

  Reveal hidden contents

spasavaju nekog nastavnika za kog se pravo niotkuda (a na osnovu koncepta prvih 6 epizoda prilicno ocekivano) ispostavi da je zapravo sef bande koja siri svoju teritoriju i planira da "zavlada" gradom i kavizel na kraju epizode oseca veliku krivicu zbog toga sto su "spasavanjem jednog broja generisali mnogo novih brojeva" i pukne ga "kriza svrsishodnosti" a onda u novoj epizodi ni pomena o tome, idemo jovo nanovo ko da nista nije bilo


trenutno sam na devetoj epizodi, izdijagonalisacu prvu sezonu (23 epizode majkeimga) da ispratim detalje glavnog zapleta pa ako ovo ne krene nekim drugim putem ko sto @alcesta obecava :cigar: odo' na zelenije pasnjake

 

Ništa mu ne verujte. 

 

Gluma je odlična. Caviezel jeste ograničen glumac i jeste da deluje drveno, ali je upravo onakav kakav treba da bude za ovu ulogu ( nešto poput onog lika što je glumio Ričera u istoimenoj seriji. ) Emerson i Taraji P. Henson su top karakterni glumci generalno i ovde imo. rade sjajan posao. Razvoj likova je sjajan, Pogotovo za likove Fuska i  Root. Character arc za njih je jedan od jačih u tom svetu TV serija. Što se tiče same radnje, legitimno je da se nekom ne dopada, ali u pitanju je SF premisa ( bar je u tom momentu to bila SF premisa, za današnje vreme čak i nisam toliko siguran ) Kad imaš SF premisu ti je ili prihvatiš i nastaviš dalje, ili je ne prihvatiš u kom slučaju nastaju komentari kako je "radnja naivna". Mislim ono...ako ćemo tako posmatrati, onda i Star Trek na primer ima naivnu radnju, ono...jure se po svemiru tim warp brzinama sreću razne vanzemaljce, ćelavi kapetan ima par memorabilnih onelinera, i na kraju dobro uvek pobedi....

A i ta Mašina, sama po sebi je lik koji ima sjajan characte arc iako je fizički nikad ne vidiš u seriji, ali je svo vreme tu, osećaš je, osećaš kako se menja i razvija vremenom. 

 

Sve u svemu, zavidim @DameTime na prvom gledanju, malo je filmova ili serija za koje ću reći da zavidim ljudima na prvom gledanju. 

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, advokat kuče, tečefon said:

A i ta Mašina, sama po sebi je lik koji ima sjajan characte arc iako je fizički nikad ne vidiš u seriji, ali je svo vreme tu, osećaš je, osećaš kako se menja i razvija vremenom. 

Spoiler

Ne znam je li sramota reći, ali plakala sam zbog mašine na kraju 4. sezone :cry:

 

Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2023 at 2:35 PM, MrTripleDouble said:

btw poceo sam da gledam Dextera na rts-u. Nisam mislio da cu nesto preterano da se primim na tu seriju, ali ocigledno da je bolja nego sto sam je zamisljao.

 

Mislim da je pitanje vremena kada cu da je skinem na kompu jer daju samo 4 epizode nedeljno. :classic_biggrin:

 

Meni je Dexter fantastična serija. Gledao sam još dok je trajala, svaku epizodu sam sa nestrpljenjem isčekivao... sve sezone su dobre na neki svoj način, sem ove poslednje koja je snimljena posle dosta vremena (izašla pre 2-3 godine), nije da im je to baš trebalo...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@advokat kuče, tečefon

odmah sam lupio disklejmer da mi najmanje smeta koncept masine, smeta mi samo taj termin "masina" jer nas navodi da je zamisljamo kao nekog starinskog robota tipa c3po/r2d2, gort, elektribalt ali sta ja znam na pola prve sezone, mozda se na kraju i ispostavi da bas tako masina izgleda
i sto masina moze da izbaci samo broj (nekoliko bajtova) a ne moze da izbaci i malo teksta(par kilobajta) kojim bi dala neki kontekst uz taj broj ali ajde bez tog detalja cela premisa pada u vodu a premisa jeste zanimljiva, zato sam i uzeo da gledam

 

radnja je naivna u smislu da bukvalno u svakoj epizodi na silu prave neki veliki tvist koji uopste ne deluje prirodno, ekspozicija je lenja, dijalogom jedan drugom eksplicitno objasnjavaju sta se prethodno desilo u nelogicnom trenutku npr jasno je da je covek usao u sobu pre n minuta, raskomotio se i tek onda uzme da mu objasnjava a u frci su i jurnjavi, mozda sitnice ali sitnice koje nerviraju

 

razvoj likova je ne los nego nepostojeci, barem za sada
od root sam do sada video samo ruke i par recenica chata na ekranu a fusco jeste najzivotniji lik u seriji
uzmi ipak odgledaj breaking bad pa da vidis razvoj likova

 

@alcesta

meni zameras spojlerski pistolj na vodu a za ovu atomsku bombu nista ne kazes :classic_dry:

2 hours ago, advokat kuče, tečefon said:

A i ta Mašina, sama po sebi je lik koji ima sjajan characte arc iako je fizički nikad ne vidiš u seriji, ali je svo vreme tu, osećaš je, osećaš kako se menja i razvija vremenom.  

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, woolgatherer said:

meni zameras spojlerski pistolj na vodu a za ovu atomsku bombu nista ne kazes :classic_dry:

Pa to zato što si ti rekao da ne smeta, inače bih :classic_biggrin:

 

Edit: sad ozbiljno, seriju sam počela da gledam od druge sezone i prvu odgledala tek na kraju, tako da stvarno nemam predstavu kako izgleda kad počneš od prve, ali mogu samo da potpišem advokatov post, izem mu nik :classic_tongue:

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2023 at 12:46 AM, Урош19 said:

Počeo danas sa Mad Men, deluje obećavajuće iako sam tek 3 ep odgledao.

Odlicna, odlicna serija sa tim vajbom 60ih koje su mi omiljena dekada.

Prve dve sezone su 'onako', Ali zato 3,4,5,6 I polovina sedme su perfektne, a neke epizode mogu da imaju I kultni status.

Ubistvo Kenedija, Martina Lutera Kinga, kubanska kriza, rat u Vijetnamu, izbori sa Niksonom, ali I finale svetskog prvenstva u fudbalu I izlazak Beatlesovog albuma Revolver, sve istorijski dogadjaji nenametljivo uklopljeni u pricu u cijem je sredistu sudbina advertising agencije I ljudi koji je vode. Gledao sam 3-4 puta seriju, imaju je u pickbox na sbb.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, alcesta said:

Za neki rođendan sam dobila lutku Alfa obučenu kao Al Kapone, na mašni je pisalo Don Alfonso :classic_biggrin: još ga negde imam.

 

Edit: evo ima i na netu :classic_biggrin:

alf----plush-10-inches---don-alfonso---p

Imao i ja, ne ovu ali sličnu. Veličine oko 20cm. Imala onu vakuum zakačku za staklo.

 

Btw obožavao sam seriju, ako sam dobro zapamtio propustio sam samo jednu epizodu od emitovanih kod nas. Davno bilo :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Knipex said:

Imao i ja, ne ovu ali sličnu. Veličine oko 20cm. Imala onu vakuum zakačku za staklo.

 

Btw obožavao sam seriju, ako sam dobro zapamtio propustio sam samo jednu epizodu od emitovanih kod nas. Davno bilo :classic_biggrin:

Alf, Allo Allo i Mucke mi zauzimaju ponosno mesto u kolekciji na eksternom HD za ponovno gledanje. :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

What We Do In The Shadows i Rick and Morty.
Ima li neko možda lepu reč ili čak preporuku za jednu ili obe ove serije?

What We Do In The Shadows, serija ok, ali odgledaj film

Rick and Morty Ako volis bolestije tipa South Park, voleces i ovu. Mada je meni licno South Park kud i kamo bolja

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, dali_man said:

 

Rick and Morty Ako volis bolestije tipa South Park, voleces i ovu. Mada je meni licno South Park kud i kamo bolja

Pogledao sam sinoć prve četiri epizode prve sezone i baš mi ja palo na pamet da serija pomalo liči tj.ima neki humor sličan South Parku. Čiji fan baš i nisam..ja sam malo starija škola i Simpsonovi su recimo tip humora koji meni mnogo više prija. Ali,zabavile su me ove 4 epizode i odgledaću bar prvu sezonu do kraja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

What We Do in The Shadows film je 10/10 komedija. To mora obavezno da se gleda 😄 Serija, likovi su odlični ali zavisi dosta od epizode do epizode, bukvalno ocene za epizode na mojoj skali (za komediju) idu od 3/10 do 10/10. Odlični glumci su svi iz glavne postave ali Matt Berry nosi dosta scena u kojima je i često su epizode koje se fokusiraju na njega najbolje (makar moj neki utisak) - svakako bih i seriju preporučio, epizode su po 20 minuta i imaju 10 po sezoni tako da nije predugačko.

 

maxresdefault.jpg

Edited by Nicklord
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/21/2023 at 11:46 AM, woolgatherer said:

@advokat kuče, tečefon

odmah sam lupio disklejmer da mi najmanje smeta koncept masine, smeta mi samo taj termin "masina" jer nas navodi da je zamisljamo kao nekog starinskog robota tipa c3po/r2d2, gort, elektribalt ali sta ja znam na pola prve sezone, mozda se na kraju i ispostavi da bas tako masina izgleda
i sto masina moze da izbaci samo broj (nekoliko bajtova) a ne moze da izbaci i malo teksta(par kilobajta) kojim bi dala neki kontekst uz taj broj ali ajde bez tog detalja cela premisa pada u vodu a premisa jeste zanimljiva, zato sam i uzeo da gledam

 

radnja je naivna u smislu da bukvalno u svakoj epizodi na silu prave neki veliki tvist koji uopste ne deluje prirodno, ekspozicija je lenja, dijalogom jedan drugom eksplicitno objasnjavaju sta se prethodno desilo u nelogicnom trenutku npr jasno je da je covek usao u sobu pre n minuta, raskomotio se i tek onda uzme da mu objasnjava a u frci su i jurnjavi, mozda sitnice ali sitnice koje nerviraju

 

razvoj likova je ne los nego nepostojeci, barem za sada
od root sam do sada video samo ruke i par recenica chata na ekranu a fusco jeste najzivotniji lik u seriji
uzmi ipak odgledaj breaking bad pa da vidis razvoj likova

 

@alcesta

meni zameras spojlerski pistolj na vodu a za ovu atomsku bombu nista ne kazes :classic_dry:

 

Pisao sam vec o ovome ovde pre mozda par godina, ali POI je jedina serija koju sam gledao sa tako ostrim zaokretom u paradigmi.

 

To sto ti gledas u prvoj sezoni, i neka cetvrta - peta sezona su dve potpuno razlicite price. Kroz celu seriju kvalitet samo raste, sto je stvarno retkost, cak je i kraj odradjen odlicno.

 

Razvoj likova je isto fantastican, samo sto je jos uvek prerano u seriji za tako nesto, ne mozes da ocekujes ne znam kakav razvoj u 10. epizodi od ukupno 100.

 

Jedna od retkih serija koje sam seo da pogledam i drugi put, iako je prilicno dugacka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2023 at 7:39 PM, Indig0 said:

Preporučio bih svima "For all mankind" zaista odlična serija koja pokazuje onaj pravac ljudske istorije kojim nismo pošli.

 

Joel Kinnaman i odlična glumačka postava, gde su svi na visini zadatka uz dobar scenario donosi dosta zabave i nekakve nostalgije za vremenom i prošlošću koju nismo imali.

 

Vrlo dobra serija. Čudi mi da nije više popularna. Za neupućene serija počinje time da se SSSR spušta pre SAD na mesec i trka u svemiru se nastavlja. Istorija je potpuno promenjena stvari u određenoj meri ne idu istorijski i naravno trka ide dalje. Glumačka ekipa je meni šarena, neki likovi su odlični neki nedovoljno ubedljivi, doduše vidim da nisu ni iz SAD tako da sa tom činjenicom još su se i dobro snašli. Inače u seriji se manje više svi poznati događaji dešavaju drugačije nego u real life. Da ne idem u one bitne evo nekih koje ovlaš saznajemo kao u "Grlom u Jagode" a ne utiču ni malo na radnju. Papa Jovan je ubijen u atentatu a Lenon je preživeo.

 

Seriji je glavna tema istraživanje svemira, no tu su i teme iz politike SAD, hladni rat, špijunaža i jedna doza sapunice ali u vrlo malom procentu tako da čak i pozitivno utiče na seriju da pretstavi malo te likove i sa privatne strane.

 

Obzirom na završetak 3. sezone moram priznati da jedva čekam 4. Ako sam dobro video u novembru bi trebala da ide ?

 

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...