Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

5 hours ago, uini said:

 

 

koga boli paja a recimo i bjelicu, kome bi mi pružili ruku?

 

isplati mu pare koje je ugovorio sa zvezdom i dovidjenja

užasno me nervira to zaluđio nije zaslužio. potpisano je zaslužio.

 

Potpisano NIJE zaslužio, ali će dobiti, jer je po zakonu.

 

3 hours ago, uini said:

 

"maltene bojkotovao" nije bas naročito solidan argument. tip je bio loš. tj truba je igrao. 

 

 

 

Ne "maltene bojkotovao", već bojkotovao. Što je i sam izjavio.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Milijaš #10 said:

Bjelica je optuzen da je namestio seriju/primio pare kako god i zato ova kazna. Sramotan je bio.

 

to mu je inače bio prvi put da tako odigra. nadam se da je primao lovu i za neke druge tekme, šteta da je igrao loše za džaba

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Ridji said:

Ma bas je Ristic mlad igrac :classic_biggrin:

Naravno da Ristic nije mlad igrac. On je samo cherry on top neke price koja raste u meni vec duze vrijeme.

 

Ali kazem, bolje da je ne izlazem jer je vise produkt negativnih emocija, a ne razuma. A valjda ce i od te djece koja dolazi biti nesto i valjda ce neki treneri, sadasnji ili novi bolje znati sa njima od predjasnjih. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, pepe sancez said:

 

Sam bog zna koliko sam puta pogledao boxscore i rezultate Arizone, koliko gluposti ispratio, pogledao nekih video klipova, slusao onog dunstera od trenera Milera ne bi li ispratio kako se Rile razvija. 

 

Istina je, bolna nazalost, da je njemu od vidljivih odlika jedino narasla brada. Da li se bavio skolom i koliko je naucio ne znam, ali kosarke naucio nije. Tehnicki tvrdim da taj igrac nista nije unaprijedio od kako je otisao na koledz. 

 

Tehnički bolje izgovara engleski 😶

Link to comment
Share on other sites

Kao Draganče Jakovljević "sa ovog mesta apelujem" da se Ristić ne uzima na zub i razloga jer je ovo njemu prva pro sezona. Bio je na vrhunskom koledžu, poslednje dve sezone na Arizoni su mu bili jako dobre. Srbina s onakvim predispozicijama teško ćemo naći. Mene najviše brine njegova odbrana tj. spore reakcije. Leđna tehnika mu je dobra, iq takođe.

Prave igre od njega možemo očekivati u sezoni 20/21 a tad će imati 25. god, dakle i dalje mlad. I ja sam očekivao više, ali mnogo se precenjuje NCAA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, taliesin said:

Ako neko jos uvek ima neku dilemu oko ABA lige samo neka pogleda ovo sudjenje pa ce mu biti jasno koliko je ABA liga majka za ovo nase ludjenje. Tri random navijaca da su svukli s tribina pametnije bi odsudili ovu utakmicu.

ABA Liga je trenutno jedina prava Liga na prostorima bivse Juge i tu ne bi´ nista menjao. Ali ovo jadno sudjenje je ustvari posledica ABA Lige. U Srbiji kosarka jedino ima smisla ako igras ABA ligu i to je ono sto unistava nase talente, trenere, sudije po manjim kosarkaskim sredinama. Kako to preokrenuti, nemam pojima. Da li ukinuti sve "drzavne lige" pa umesto druge ABA lige uvesti grupe po drzavama koje bi kasnije igrali plej of za prvu ABA ligu? Kosarka bi imala neki cilj i u manjim klubovima. Misljenja sam da mi necemo imati napredak kosarke ako ovakvo stanje ostane.

Link to comment
Share on other sites

Da je neko u klubu odgledao koju utakmicu Arizone umesto zevanja u boxscore i statse mogao je lako da vidi koliko je Ristic daleko od svega.

 

Njegovo dovodjenje je bilo logicno. Nas igrac, talenat, Arizona, itd., ali trebalo je vratiti ga u FMP, a ne odmah u prvi tim, sto je i za njega verovatno bila losija opcija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Chucky said:

ABA Liga je trenutno jedina prava Liga na prostorima bivse Juge i tu ne bi´ nista menjao. Ali ovo jadno sudjenje je ustvari posledica ABA Lige. U Srbiji kosarka jedino ima smisla ako igras ABA ligu i to je ono sto unistava nase talente, trenere, sudije po manjim kosarkaskim sredinama. Kako to preokrenuti, nemam pojima. Da li ukinuti sve "drzavne lige" pa umesto druge ABA lige uvesti grupe po drzavama koje bi kasnije igrali plej of za prvu ABA ligu? Kosarka bi imala neki cilj i u manjim klubovima. Misljenja sam da mi necemo imati napredak kosarke ako ovakvo stanje ostane.

 

Nije mi bas jasna ta logika, narocito oko sudjenja. Nikom nije zapisano u zvezde da ce poceti i zavrsiti karijeru u domacoj ligi ako ima talenta i dobre radne navike. Svaki takav talenat, igracki, sudijski, trenerski ili bilo kakav drugi ce pre ili kasnije stici od visih nivoa takmicenja gde "kosarka ima smisla", bilo da su u pitanju ABA liga, Evroliga, ACB liga, koledz, NBA ili bilo sta drugo. Mi imamo sedam klubova u ABA takmicenjima, sve i da napravimo nasu ligu od, recimo, 12 klubova nista se ne bi promenilo. Evo, gledam sad ovu nasu Superligu, sve te Zlatibore, Dunave, OKK Beograde i ne vidim da tu ima nekih mladih igraca koji bi se preporucili jacim klubovima, zato vidim gomilu igraca u ozbiljnim godinama koji se celog zivota muvaju po tom nivou takmicenja jer nemaju kvalitet za vise.

 

Dok je ABA liga funkcionisala po nacionalnim kvotama postojala je opasnost da neki perspektivan klub ostane kratkih rukava, mada je i ta opasnost bila umanjena time sto se preko nase lige dobijala karta za ABA ligu, sad vise nema ni tog opterecenja. Slusam godinama te argumente da ABA liga osakacuje domace klubove ali kad se malo zagrebe iza svih tih argumenata sve se svede na to da je steta u tome sto svi domaci klubovi nemaju priliku da igraju protiv Zvezde i Partizana. Valjda bi se kosarka zakuvala u Kraljevu, Novom Sadu, Kragujevcu ili NIsu ako bi publika imala prilike da dva puta godisnje vidi utakmicu protiv jedinih klubova sa nacionalnom navijackom pokrivenoscu. Iskreno, ne verujem da bi i da je problem mnogo dublji od toga. Na kraju bi se sve svelo na ovo sto gledamo i sada, dosadu od takmicenja i cekanje polufinala gde ce Zvezda lako da pobedi FMP, Partizan Megu i onda bi se ta dva kluba klala u finalu. I svake godine tako. Da je to argument za bilo sta onda bi nam u fudbalu krenulo jer je u fudbalu takva situacija.

 

Slazem se da kosarka kod nas nece napredovati ako ovakvo stanje ostane ali sam uveren da ABA liga sa tim "stanjem" nema nikakve veze.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, Del Piero said:

Da je neko u klubu odgledao koju utakmicu Arizone umesto zevanja u boxscore i statse mogao je lako da vidi koliko je Ristic daleko od svega.

 

Njegovo dovodjenje je bilo logicno. Nas igrac, talenat, Arizona, itd., ali trebalo je vratiti ga u FMP, a ne odmah u prvi tim, sto je i za njega verovatno bila losija opcija.

Ristić će biti late bloomer, njemu kliker za košarku tek treba da proradi. Talenta bez, nažalost.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, taliesin said:

 

Nije mi bas jasna ta logika, narocito oko sudjenja. Nikom nije zapisano u zvezde da ce poceti i zavrsiti karijeru u domacoj ligi ako ima talenta i dobre radne navike. Svaki takav talenat, igracki, sudijski, trenerski ili bilo kakav drugi ce pre ili kasnije stici od visih nivoa takmicenja gde "kosarka ima smisla", bilo da su u pitanju ABA liga, Evroliga, ACB liga, koledz, NBA ili bilo sta drugo. Mi imamo sedam klubova u ABA takmicenjima, sve i da napravimo nasu ligu od, recimo, 12 klubova nista se ne bi promenilo. Evo, gledam sad ovu nasu Superligu, sve te Zlatibore, Dunave, OKK Beograde i ne vidim da tu ima nekih mladih igraca koji bi se preporucili jacim klubovima, zato vidim gomilu igraca u ozbiljnim godinama koji se celog zivota muvaju po tom nivou takmicenja jer nemaju kvalitet za vise.

 

Dok je ABA liga funkcionisala po nacionalnim kvotama postojala je opasnost da neki perspektivan klub ostane kratkih rukava, mada je i ta opasnost bila umanjena time sto se preko nase lige dobijala karta za ABA ligu, sad vise nema ni tog opterecenja. Slusam godinama te argumente da ABA liga osakacuje domace klubove ali kad se malo zagrebe iza svih tih argumenata sve se svede na to da je steta u tome sto svi domaci klubovi nemaju priliku da igraju protiv Zvezde i Partizana. Valjda bi se kosarka zakuvala u Kraljevu, Novom Sadu, Kragujevcu ili NIsu ako bi publika imala prilike da dva puta godisnje vidi utakmicu protiv jedinih klubova sa nacionalnom navijackom pokrivenoscu. Iskreno, ne verujem da bi i da je problem mnogo dublji od toga. Na kraju bi se sve svelo na ovo sto gledamo i sada, dosadu od takmicenja i cekanje polufinala gde ce Zvezda lako da pobedi FMP, Partizan Megu i onda bi se ta dva kluba klala u finalu. I svake godine tako. Da je to argument za bilo sta onda bi nam u fudbalu krenulo jer je u fudbalu takva situacija.

 

Slazem se da kosarka kod nas nece napredovati ako ovakvo stanje ostane ali sam uveren da ABA liga sa tim "stanjem" nema nikakve veze.

Ja ne mislim da je ABA Liga losa stvar i da nema te lige kosarka bi (bar kako sada stoje stvari) bila neglediva kod nas. Jedino konkurencija podstice kvalitet. Cak i ovakva dominacija Zvezde u ligi prosle godine nije puno pomogla podizanju kvaliteta nase igre. Tek kada je bilo gusto (plej of) poceli su da izlaze kosarkaski kvaliteti na videlo. Sve najjace lige su ustvari skup timova gde skoro svaki tim moze da iznenadi favorita. U staroj Jugi su i timovi iz druge lige bili strah i trepet na svom terenu za prvoligase. Nezahvalno je to porediti normalno sa sadasnjim stanjem. Ali koju motivaciju imaju igraci iz npr. Subotice (koji je bio strasan kosarkaski centar) ako im je plafon da igraju Srpsku ligu za pretpostavljam bedne novce. Ne mogu svi da igraju za Zvezdu ili Partizan i to ne bi ni bilo dobro za Srpsku kosarku. Moje skromno misljenje je da samo zdrava konkurencija i motivacija mogu da iznedre kvalitet. U svakom slucaju ovo nema puno veze sa topikom pa se izvinjavam na smaranju i mom palamudjenju 🙂

Link to comment
Share on other sites

Sprdam se malo. Mislim da lezi strasan potencijal u njemu, kalinolik, s boljim sutem.

 

Hm, Lakomb je bas fina opcija.

 

Treba videti sta ce odluciti sa triom Perper, KC i Faje. Mozda ce nam trebati vise igraca nego sto se misli.

Link to comment
Share on other sites

Mene je Abalde u prosloj epopeji Valensije u EL bas dojmio. Prosla sezona je bila meh. Za ulogu Kaline mu ipak treba jos malo cm. Generalno, nemamo mi luksuza da sa strane dovodimo igrace koji nemaju zaokruzenu igru. A on je takav primjer. A prelazni rok ce kao i obicno biti cupav.

 

Bas je tanko sa kvalitetom i za jace klubove, a ne za nas iz podruma.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...