Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

Ови стари форумаши ( част појединцима)  треба да се зову мала група "хејтера" пошто мрзе све што се зове Филип и презива Човић хехе 😁

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Wingwalker said:

Za viši nivo ball handlinga ipak treba ozbiljniji ciljani rad tokom dužeg vremenskog perioda sa jačom minutažom i samim tim i većom ulogom u timu.

Ne mogu da dozovem mladog igrača koji je u tom segmentu vidno napredovao za manje od dve - tri sezone, posebno na toj poziciji.

Boriši nedostaje ono što se i očekuje od igrača sa takvim fizikalijama a da ne mora da vuče kontre, prodaje rolinge i ukrštene korake...a to je ulaz po čeonoj liniji  nakon pre toga hiljadu puta navežbane finte šuta aka Pero Antić...sledi jedno tapkanje lopte, dva koraka...skok i egzekucija sa ''statue of liberty" zakucavanjem. Ne samo zbog stepena atraktivnosti takve završnice već ne postoji način da mu blokiraju loptu u skoku na cirka 3 metra visine. Možda kada sutra - preksutra naleti na Durenta to bude manji problem.

Ako može buckasti Vasa Micić to da prodaje frontalno kroz ceo reket...Boriši jači trademark ne treba. 

Gledao sam zagrejavanje pre par sezona u Pioniru ispod našeg koša i bio šokiran šta su u stanju da izvedu Boriša i Dangubić onako opušteni a obojica u to vreme tanani ko slamčice...ali koji je to level skočnosti kada gledaš lajv sa par metara udaljenosti.

Zakucavali su naizmenično jedno 2-3 serije ali sa takvom lakoćom i sa onom zadrškom u vazduhu pre egzekucije da je Pionir buknuo dok Radonja nije shvatio šta rade...naravno ispizdeo i pozvao ih na ribanje.

Kasnije sam čuo priču da je Danguba nakon druge povrede navukao veliki strah od skokova u napadu iz drugog plana gde je uvek bio efikasan jer umesto u loptu on gleda gde će doskočiti...sve ga je manje bilo u tom segmentu. Ti zglobovi su jednostavno preuski i nemaju krtine da bar malo ublaže eventualni nesretni doskok na patiku nekog igrača i istegnuća mu prave maksimalnu štetu. 

Boriša je od tog perioda ozbiljno napredovao u definiciji i tonusu...ima znatno jaču kosku od Dangube i sada već dovoljno zaebano izgleda. Masa pretpostavljam dođe tek sa par godina ozbiljnog angažmana u Evropi (Gudura) ili za jednu sezonu u NBA (Rebrača). Samo da nam ga ne lome klošari ima on municije i vremena i za Zvezdu i za reprezentaciju...i za oba kontinenta...Bože zdravlja.

Odlicna analiza. Smatram da su  hronicne povrede kostale Dangubu da ostvari veliku karijeru. Borisa, kao sto si vec istakao, vec izgleda fizicki zilaviji od Dangube. Mislim i da ne mora da nabacuje preterano masu jer moze da izgubi na eksplozivnosti. Samo, nikako mi nije jasno sto ne koristi svoje fizikalije tj.brzinu i odraz da cesce napada kos. Brzi je od svih petica i vecine cetvorki a visi od trojki. Tako da bi mogao lom da pravi u reketu. U defanzivi me najvise podseca na Milera i njegove blokade iz drugog plana. Nekako imam utisak da mu je jedini problem jos uvek u glavi. Do pravog izrazaja je dosao tek u drugom mandatu u Zvezdi i to kad se Faje povredio. Mislim da jos uvek nije siguran u sebe i u strahu od greske ne pokazuje sve svoje mogucnosti. Sto se Filipa tice, potvrdjuje se ono sto sam vec pisao. Tata mu i on smatraju da je kalibar za EL. Kad se sudari sa defanzivnim azdajama u EL, doci ce do neprijatnog suocavanja sa stvarnoscu i njegovog, a bogami i naseg. Ako se dovede dobar(solidan) startni plej i combo bek i Fica bude igrao ABA i garbage time u EL, onda u redu. Da ne tupim vise, ko sto je vec neko napisao, ako je Tomic to aminovao ko sam ja da mu kenjam.

Link to comment
Share on other sites

Danguba je ostvario sasvim solidnu karijeru imajući u vidu da je vrlo limitiran košarkaškim talentom, kod njega je sve nabiflano i mehanički, ništa ne dolazi prirodno i fluidno uprkos bogom danih fizikalija. Da ih nema, niko se nikada ne bi ni osvrnuo za njegovim skillsetom. 

 

Boriša je bezopasan iz driblinga i to mu je najveći problem. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, taliesin said:

 

Nisam siguran za igru ledjima, fali mu dosta mase. Mozda u nekim specijalima kad ga cuva nizi igrac ili tako nesto. Po mom misljenju on i treba da bude pretnja sa perimetra zbog tog suta koji se ne brani lako s obzirom na visinu, odraz i raspon ruku i da se zalece na skok u napadu sa tih spoljnih pozicija jer ima ogroman dohvat. Tesko ce on da bude neki hustler sa pozicije 4 osim ako se bas ne razvije makar do nivoa Nemanje Bjelice ili tako nesto. A ne deluje mi da ce to nagruvavanje na njegov frame ici lako, bar ne dok je u Evropi.

 

Naravno, kakva igra ledjima, samo licem. Ne treba ni posebna kontrola lopte kada treba da sposti 1-2 loptu na partket. Evo ovako kao sto je kvotovani kolega kaze.

8 hours ago, Wingwalker said:

Boriši nedostaje ono što se i očekuje od igrača sa takvim fizikalijama a da ne mora da vuče kontre, prodaje rolinge i ukrštene korake...a to je ulaz po čeonoj liniji  nakon pre toga hiljadu puta navežbane finte šuta aka Pero Antić...sledi jedno tapkanje lopte, dva koraka...skok i egzekucija sa ''statue of liberty" zakucavanjem. Ne samo zbog stepena atraktivnosti takve završnice već ne postoji način da mu blokiraju loptu u skoku na cirka 3 metra visine. Možda kada sutra - preksutra naleti na Durenta to bude manji problem.

Ako može buckasti Vasa Micić to da prodaje frontalno kroz ceo reket...Boriši jači trademark ne treba. 

Gledao sam zagrejavanje pre par sezona u Pioniru ispod našeg koša i bio šokiran šta su u stanju da izvedu Boriša i Dangubić onako opušteni a obojica u to vreme tanani ko slamčice...ali koji je to level skočnosti kada gledaš lajv sa par metara udaljenosti.

Zakucavali su naizmenično jedno 2-3 serije ali sa takvom lakoćom i sa onom zadrškom u vazduhu pre egzekucije da je Pionir buknuo dok Radonja nije shvatio šta rade...naravno ispizdeo i pozvao ih na ribanje.

Kasnije sam čuo priču da je Danguba nakon druge povrede navukao veliki strah od skokova u napadu iz drugog plana gde je uvek bio efikasan jer umesto u loptu on gleda gde će doskočiti...sve ga je manje bilo u tom segmentu. Ti zglobovi su jednostavno preuski i nemaju krtine da bar malo ublaže eventualni nesretni doskok na patiku nekog igrača i istegnuća mu prave maksimalnu štetu. 

Boriša je od tog perioda ozbiljno napredovao u definiciji i tonusu...ima znatno jaču kosku od Dangube i sada već dovoljno zaebano izgleda. Masa pretpostavljam dođe tek sa par godina ozbiljnog angažmana u Evropi (Gudura) ili za jednu sezonu u NBA (Rebrača). Samo da nam ga ne lome klošari ima on municije i vremena i za Zvezdu i za reprezentaciju...i za oba kontinenta...Bože zdravlja.

 

Za Borisu bi bilo vazno da nabaci jos koji kg misicne mase, ne mora puno, i 2-3 kg bi znacilo. Kada bi dosegao nivo Fajeove cvrstine znacilo bi mnogo, cisto da defanzivno manje pati, da moze da ostvari neki impakt u kontaktu pod oba kosa. Njegova igra u napadu ce lako da evoluira sa rutinom i sigurnim minutima.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nasi napadi se jos od Radonjica zasnivaju na pick-u sto ostavlja reket praznim. Nesrecno je sto nasa krila pa i cetvorke se usidre na liniji za 3 poena i cekaju povratni pas da opale trojku. Simani (i ne samo Simani) ne pada na pamet da sa vremena na vreme pokusa da se oslobodi cuvara (moze i za njega blok u ledja da se odigra) i da mirno polozi/zakuca loptu u kos. Mislim da je sto se ovoga tice Simana vec formiran igrac i da ce tesko promeniti svoju naviku. Bice usidren na trojci ceo napad i cekati. 

Link to comment
Share on other sites

Boriša ima spretne i brze ruke ali i naravno jako visok i ranjiv dribling.

Ali gledajući kako dobro tačnije školski savršeno gradi loptu pred uručenje beku, kao i nakon skoka ili kako u retkim kontrama na sredini terena može da sačuva loptu u prenosu školskim okretom oko svoje ose za 180 stepeni što za njegovu poziciju spada u najmanje rizičan dribling, vidi se da je pismen sa loptom i da poznaje te elementarne kretnje.

Kod postavljanja ispod koša u napadu potpuno ima smisla da propusti svog težeg igrača "unutra" jer je često u prednosti i sa spoljne pozicije zbog, visine, raspona i skoka,

ali ipak u odbrani još uvek ima slabiji taj body-check od Fajea iako je teži od njega i više je skoncentrisan na blokadu i skok nego na efort koji će rezultirati povratnim pasom visokog. Faje bratina to radi iz sve snage i sa savršenim tajmingom. Nije lako prepisivati od njega...čista rutina pomnožena sa fajterskim stavom. Lav.

"Budi i ti kao Faje."

Tako mnogo prostora ima za njegov a posebno Odžov napredak i fino štelovanje kroz EL u našem dresu da sledeće godine u ovo vreme obojica mogu prezadovoljni i u top formi  da pale za ozbiljne novce i preterano obeštećenje klubu...ne vidim bolji scenario za obe strane jer na ovom advance levelu na kom se sada nalaze, sigurno neće imati ovakvu minutažu, odgovornost ali i podršku u bilo kom EL klubu. ...ali ni tako lep dres, naravno.

Kinta ko kinta ...ona sve jedno dođe.

 

Edited by Wingwalker
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Manu said:

Ne bi trebalo da je Borisa na Vi sa driblingom, koliko se secam on je u Bijeljini igrao sa loptom i napadao iz izolacija pre nego sto je dosao kod Klipe.

Ne znam da li sam odlepio, ali mi se čini da je i u juniorima igrao dosta sa loptom u rukama, barem dosta za četvorku.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, pepe sancez said:

Liga za razigravanje mladjih u kojoj je pored poslovicne borbenosti Lazic namjestio i sut i time betonira svoje mjesto za narednu godinu. Kao i Faje.

 

Lazic kad nema veliku potrosnju u odbrani povremeno pokazuje koliko je bio dobar spot-up suter. No, ovako je napravio karijeru kakvu ne bi mogao ni da sanja kao bek suter.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...