Jump to content

KK Crvena zvezda 2018/2019.


MetalHead

Recommended Posts

BTW, ja bih se raspitao za zdravlje Bell-a iz Budućnosti (ex Cedevita). Izuzetno pismen i odgovoran igrač. Ono što se ovde naziva "igrač sistema". Mislim da bi u sobro složenom timu gde zna svoju ulogu funkcionisao perfektno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Laki21 said:

Pulen jednostavno nije EL profil. Jača odbrana ga uglavnom neutrališe, a pozadi je bukvalno krater veći od Ročestija, recimo. Za ozbiljnu košarku to ne prolazi.

Cedevita je igrala top16 EL sa Pulenom. Po onom prelaznom formatu od 2 grupe sa 8 timova.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gde je i šta radi Ryan Boatright.

 

Mene je on kupio onom sezonom u Cedeviti, kad je finale protiv nas odigrao (ili pokušavao da odigra) povređen. Dosta redak mindset za stranca. Mada i nije toliko čudno s obzirom da je bio na Uconnu u onim najboljim godinama. Ima pobjednički mentalitet. Ume da zatrpa koš. Za odbranu se ne sječam najbolje, ali cenim da nije vrhunska.

Link to comment
Share on other sites

BTW, ja bih se raspitao za zdravlje Bell-a iz Budućnosti (ex Cedevita). Izuzetno pismen i odgovoran igrač. Ono što se ovde naziva "igrač sistema". Mislim da bi u sobro složenom timu gde zna svoju ulogu funkcionisao perfektno.
Načelno da, ali bolji je princip "stranci koji prave razliku" a "igrači sistema" iz sopstvenog resursa.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, L' Imperatore said:

gde je i šta radi Ryan Boatright.

 

Mene je on kupio onom sezonom u Cedeviti, kad je finale protiv nas odigrao (ili pokušavao da odigra) povređen. Dosta redak mindset za stranca. Mada i nije toliko čudno s obzirom da je bio na Uconnu u onim najboljim godinama. Ima pobjednički mentalitet. Ume da zatrpa koš. Za odbranu se ne sječam najbolje, ali cenim da nije vrhunska.

 

Zar nije on u Unikahi?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na roster od prosle godine Zvezda bi trebala samo da doda PG i C i to je to. Nema potrebe za nekim vecim promenama. Dva dobra igraca na toj poziciji bi bila odlicni upgrade za ovaj tim koji vec ima hemiju. Praviti tim od pocetka bi bilo suvise risksantno po meni i da kazem nepotrebno. Sigurno da ce u ovom vecem formatu EL i mogucih 14 timova u ABA trebati da imamo i kvalitnih 15 igraca. Jednostavno bice tesko ispratiti sve te utakmice, start je takodje bitan, sa novim igracima bi to bilo teze. Neka serija poraza na pocetku bi napravila nezainteresovanost kod navijaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Manu said:

 

Lepa vest je sto smo uhvatili Andjusica, dobar prospekt na pozicijama 4/5 (zavisno koliko izraste) sa odlicnim osecajem. Uz Tomasevica u juniorima i Pavlovica u pionirima, sada nam i u kadetima najbolji igrac postaje Crnogorac...

Gusic je tu da pojaca ovu nasu losu generaciju '02, znacice im ali tesko da se od njega moze nesto vise ocekivati.

Najvise bi me obradovalo da smo iz Vizure pokupili Todorovica, ali on ce izgleda putem Partizana sto vec polako postaje pravilo da nas pobedjuju u bitkama za potpise igraca mladjih kategorija.

Po svemu sudeci, uzvracamo im udarac.

Verujem da ce uskoro biti sve poznato.

Sto bi rekao Sarac, stay tuned... :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

BTW, ja bih se raspitao za zdravlje Bell-a iz Budućnosti (ex Cedevita). Izuzetno pismen i odgovoran igrač. Ono što se ovde naziva "igrač sistema". Mislim da bi u sobro složenom timu gde zna svoju ulogu funkcionisao perfektno.

 

Moze, ali to onda znaci da dvojica od trojice stranaca na 2 i 3 idu.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno je nebitno da li je novi igrac individualno bolji ili losiji od onih koji vec igraju u Zvezdi. Tim se ne pravi sa mnogo dobrih individualaca i zato sam protiv vise od dvojice stranaca na spoljnim pozicijama, izuzimajuci tu poziciju plejmejkera. Dvojke i trojke mogu biti i nasi igraci, plejmejkere i centre moramo da kupujemo jer tih igraca ni na evropskom trzistu nema dovoljno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dekkard said:

Od kojeg je našeg igrača na 2 i 3 Bell bolji igrač (Laza excluded)?

U jbte  pa ti kao da ne znas kada dodje prelazni rok da je svaki igrac iz tudjeg tima jos ako je malo tamnije boje koze bolji od svakog naseg igraca.

 

Navodno se svi zalazu za kontinuitet i da se ostavi stari tim ali kada bi mogli sve bi ih menjali, da li je to uticaj iz FK gde se 40 igraca zameni za dve sezone nisam pametan, ali je i cinjenica da je i nas KKCZ kroz prethodne godine menjao po 5 i vise igraca izmedju sezona, ne ocekujes valjda da i ove sezone to bude izuzetak?

 

Pisanje o novim igracima je idealna zabava za nas ovde na forumima, svi znaju ko bi nama legao bolje od postojeceg, svi znaju ko sigurno nece doneti nikakav doprinos, tako da nije bitno da li bi Bell nama legao ( ja mislim da je odlican igrac ali da je covek dva puta u jednoj sezoni promasio klub), poenta je daj da ga probamo pa ako se ne pokaze daj drugoga.

 

% pogodjenih igraca u proslom prelaznom roku sto se tice foruma, twitera i ostali drustvenih zezalica je bio 0.5 %  ( ime Faye se provuklo pre potpisa kada se vec znalo da Jankovic odlazi), tako da i sa tim % mozemo i ove godine. Dok ima zelje i volje kod forumasa da izbacuju potencijalna imena  skratice nam vreme tamo do jula, tek tada se mogu ocekivati twiteri dobrodoslice, naravno prethodno ce biti i zahvalnice i best luck somewhere else..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Mnogo bolja zamena za Perperoglua je...guess who, Rivers. Ujedno i daleko bolji igrač od Bella. Kao što sam 100 puta pisao, ok su ti igrači sistema al takve možemo i da napravimo. Od stranaca se očekuje...jebiga, da prave razliku, a to se često dešava iskakanjem iz sistema.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Bell je izvrstan igrač, ovde se jako podcenjuje zbog nepostojeće uloge u raspuštenoj bandi zvanoj Futura. Drugo, Rivers ne može da igra 3/4, dok Bell može. Zato i govorim o njemu kao potencijalnoj zameni za Grka.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

 

Ja Bela vidim kao zamenu za Perperoglua ako ne produži ugovor.

 

Mozda samo kao zamena stranac - stranac, njih dvojica igracki nemaju niceg zajednickog.

 

Ja bih takodje kao neki koji su se vec izjasnili, gadjao zamene na 1 i 5 a ovo ostalo ne bih dirao nista. Eventualno, ako mozemo kvalitetno da resimo jednu ili obe od tih pozicija domacim igracima, doveo bih jos jednog combo beka, jer u Covic Filipa nemam ich poverenja da se nece izblamirati u Evroligi, pa stvarno ne bih da ga gledam osim u garbage minutima odavno resenih utakmica. Mislim, kad vec mora da igra jer mu je tata vlasnik kluba.

 

Plej do Jaja, Dzunior, Davidovac

Combashin

Beron, Rivers, Lazic

Stratos, Dobric, Dilejni

Faje, Simana,

Kvalitetko Dugajlic, Odzo, Ristic

 

Malo guzva spolja a tanko unutra ali kako su krenule da se snizavaju petorke u Evropi mozda se provucemo sa Dilejnijem koji je tviner i eventualno Stratosom u nekim kombinacijama. Sest pecenih stranaca i tri pojacanja koja bi bila idealna da ih resimo domacim igracima ali i da ubodemo tu, recimo, dva od tri domaca opet ne idemo preko sedam koliko ih je bilo ove godine. Ipak, rekao bih da od ovog tima nema nista i da bar dva stranaca iz ove ekipe, pored Reglenda i Cirbesa koji su manje-vise bivsi, sigurno necemo gledati i sledece godine. Na moju veliku zalost, radi se o Stratosu i Riversu koje bih itekako voleo da gledam i sledece sezone.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Erik Kartmen said:

Mislim da to ipak ne bi išlo tako ukoliko bi se ukombinovao sa Đenkom i Markovićem... 

Pulen - Pefi - Đenka ...kako god da sabereš najmanje 1.2 miliona sa svim popustima na godinu proizvodnje ili ljubav prema klubu.

daj neku drugu kombinaciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Laki21 said:

Bell je izvrstan igrač, ovde se jako podcenjuje zbog nepostojeće uloge u raspuštenoj bandi zvanoj Futura. Drugo, Rivers ne može da igra 3/4, dok Bell može. Zato i govorim o njemu kao potencijalnoj zameni za Grka.

 

Ma mora da si pomešao Bella sa nekim. On je visok koliko i Rivers, obojica su 196 cm, potpuno identične konstitucije, kakva crna četvorka pa i lažna. Meni je Bell krajnje prosečan evro Ameikanac i baš sam se začudio kad ga je Budućnost pokupila jer ni u Cedeviti nije igrao ništa spec, samo je igrao bez ikakvih obaveza i lelemudaški. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Izgleda jeste. Mislio sam da je wiki stranica zastarila, s obzirom da ga nisam tamo primetio u onih nekoliko utakmica kad sam zakačio unicaju na tv
Bio je prilično konfuzan i loš u Unikahi bar one tri, četiri utakmice koje sam gledao..
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...