Jump to content

MMA - Mixed Martial Arts (UFC, Bellator, ONE FC...), Kickboxing


BattleBender

Recommended Posts

Mora da borbu premesti na parter, ali nije Jones preterano agresivni rvač ko na primer Khabib i da ide napred sa ciljem da što pre zatvori distancu. Gane je pokazao da mu je grappling velika boljka protiv Nganua koji ne važi za nekog graplera, jedino je imao dobar pokušaj poluga na nozi, a ustajanje i poziconiranje mu je bilo jako loše. 

 

Kao što si rekao pauza od 3 godine ne ide u korist Jonesu, na to bih dodao da nece imati prednost u visini i rasponu ruku, što je imao protiv dosta boraca u LHW, mogao je da se bori na distanci u stand upu. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nikada nije bila veca enigma kako ce izgledati neki borac u narednom mecu kao sada sa Jonesom.
To nije skok 10,15 pounds kao po nizim kategorijama.
Velika pauza, usao u neke godine, promenio trening kamp (sto mislim da mu je dobro sad, ja ne cenim toliko Jackson-Wink klub (mislim da ih je Jones napravio da izgledaju bolje nego sto jesu).
Nemam predstavu ni kako ce rvanje da mu izgleda, ni kako ce striking da mu izgleda. Promena tela, dosta vremena proslo. Moze da bude znatno losije, ali i znatno bolje nego npr prethodnih nekoliko meceva.

Sa druge strane, ne znamo ni koliko je napredovao Gane-ov td defence...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste. Mada je bilo očekivano da če Hill imati uspeh na samom početku, i da se ova borba počinje tek kada Glover bude na ivici poraza. Tako nekako i bilo, tamo u drugoj rundi kada je Glover preživeo tri head kicka, pa nedugo za tim srušio Hilla. Tu sam mislio, evo ga gotov je sad. Ali svaka čast, preživeo je na podu, pronalazio rešenja u teškim situacijama. Dobar takedown defense. Sasvim zaslužena pobeda.

 

Btw, Stosic je od Hilla izgubio 29-28 u njegovoj poslednjoj borbi u UFC 😄

 

Stvarno, kad se gleda u hindsight, nije imao baš sreče sa matchmakingom, iako u ono vreme nije izgledalo tako. Izgubio od Devina Clarka, Kennedya Nzechukwua i Jamahalla Hilla. Sve na bodove i svima uzeo barem rundu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Smejase mi se svi redom kad sam jos pre tipa 2 god pricao da ja nejgori matchup za ovu dvojicu Volk,.
Kakav jebeni burazer.

Islam je jaci od Khabiba, a ovaj je za jedan level jaci od Islama.
Islam ozbiljne ruke ima, cak i dobre kick-ove.

I dalje imam osecaj da je malo ranije napao Volk, u drugoj i trecoj rundi, brze bi ga gasirao. Islam je crko u poslednjoj rundi za 2 minuta koliko za ceo mec. Totalno ga izbacio iz ritma. Dobar deo druge, cela treca, i dobar deo cetvrte, Islam je bio skroz in sync sa disanjem i kretnjom i na nogama, totalno opusten.


Opasan fajt.

Volk je car.
Islam saved by the bell.
Ali je borac prejebeno dobar. Nije kao prime Jon Jones, ali je blizu tih goat nivoa. Treba mu jos jedna odbrana pojasa i za mene je vec > Khabib.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

U sustini cudan fajt, Volk je dozvolio Islamu da se stekne ritam i mirnocu u striking-u, sa druge strane Islam je dozvolio Volku da stekne samopouzdanje u klincu, ili bolje receno da sam izgubi samopouzdanje u rvanje.

Islam je fizicki jaci, mislim i veci od Khabiba (skroz za malo), ima bolji striking. ALi nema tu rvanje u zici, i nema tu brzinu nogu.

Uncle Chael je bio u pravu, povodom toga da je svakom borcu ultimativno najnezgodniji protivnik onaj iz jedne kategorije ispod. Onaj koji ima ima taj mali edge(a dovoljan) u brzini a snaga ne igra nikakav faktor.

Link to comment
Share on other sites

Došao juče u BG i pravo u Arenu da gledam Brave. Nisam ogroman fan MMA, pratim glavne UFC događaje i do sledećeg zaboravim imena pola boraca 😄 Iskreno, mnogo je bolje uživo. Količina sile i energije koju imaju se ne vidi preko ekrana. Kako je onaj Marcin ustao u prvoj rundi protiv Ilića ja predstavu nemam. Dagestansko rvanje mnogo bolje uživo izgleda isto. Možda neke borbe nisu bile izbalasnirane pa smo drugar i ja pogađali pobednika par puta i pre nego što krene (a predstavu nemamo ko su ljudi 😄 ) ali sve u svemu događaj je bio jako profi organizovan i odlična zabava.

 

 

E sad, minus. 50% ljudi koji su došli tamo su 🤢 Svako je seo gde je hteo, video sam jedno 10 svađa ljudi sa kartama i ljudi koji nisu hteli da ustanu dok ne dođe obezbeđenje a nekad i tad 😄 40% arene je izašlo čim je Stošić završio a ostala dva ubedljivo najbolja borca. Jako puno Kosovo Srbija fazona i od boraca i od ekipe u publici. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nicklord said:

Došao juče u BG i pravo u Arenu da gledam Brave. Nisam ogroman fan MMA, pratim glavne UFC događaje i do sledećeg zaboravim imena pola boraca 😄 Iskreno, mnogo je bolje uživo. Količina sile i energije koju imaju se ne vidi preko ekrana. Kako je onaj Marcin ustao u prvoj rundi protiv Ilića ja predstavu nemam. Dagestansko rvanje mnogo bolje uživo izgleda isto. Možda neke borbe nisu bile izbalasnirane pa smo drugar i ja pogađali pobednika par puta i pre nego što krene (a predstavu nemamo ko su ljudi 😄 ) ali sve u svemu događaj je bio jako profi organizovan i odlična zabava.

 

 

E sad, minus. 50% ljudi koji su došli tamo su 🤢 Svako je seo gde je hteo, video sam jedno 10 svađa ljudi sa kartama i ljudi koji nisu hteli da ustanu dok ne dođe obezbeđenje a nekad i tad 😄 40% arene je izašlo čim je Stošić završio a ostala dva ubedljivo najbolja borca. Jako puno Kosovo Srbija fazona i od boraca i od ekipe u publici. 

 

Kakve su bile cene karata, i koliko je ljudi bilo? Na tv-u je izgledalo kao da je Arena fino popunjena

 

Što se tiče Ilića i njegove borbe, brateee...  Ilke mi inače deluje kao ok lik, ali onaj govor posle borbe je bio totalno bezveze. Kao, sramota je što je bio split decision... Ne, sramota je što je poleteo da to izjavi odma posle borbe, a solidan deo druge i treče runde je preživeo na ledjima. Tako da neznam što je toliko neverovatno da je scorecard bio tesan. Ja nisam bio toliko fokusiran na bodovanje, ali recimo da sam imao utisak da bi mogao da bude draw. 10-8 za Ilića prva runda, i 9-10, 9-10 za Poljaka u ostale dve. Mada, jesu druga i treča runda bile teške za bodovanje jer na jednoj strani recimo imaš knockdown, a sa druge rušenja i kontrolu na podu. Mada, taj moj draw je worst case scenario za Ilića. Realnije da su podelili drugu i treču rundu, a da je on prvu dobio (možda i sa 10-8). Ali da je bio landslide, nije. 

Pored toga protesta što je bio split, krenuo je i da objašnjava kako mu je slomljena ruka u prvoj rundi i kako nije mogao da se dobro sprema za meč pošto je bio bolestan. Ne kažem da nije istina, ali mislim da je bezveze to objašnjavati, jer zvuči kao neki alibi.

 

Za Darka sam več pisao sinoč. Drago mi je da je batalio one čekalice i ušao da se pošteno pošiba. Nadam se da ga poraz ne odvrati od toga u narednim borbama, jer on jednostavno mora tako da se bori. A veliki plus je što je jako atraktivno i ljudi to žele da gledaju i takav teškaš iznova i iznova dobija priliku. 

Link to comment
Share on other sites

Bio je 100% pun donji nivo arene, nivo 400 nisu ni puštali u prodaju ali rekao bih po njihovom izboru. Trebalo bi im još puno opreme i veće produkcije za tako nešto 😄 Karte za nivo 200 su bile 15-30€ a ovo sedenje na parteru pored ringa ako se dobro sećam od recimo 100€ do 250€. Bilo je par repera tu oko partera i prepoznao sam neke glumce isto, smarali su ih klinci za slikanje sve vreme 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jak self-hate bacam na sebe sto nisam gotivio Cejuda, cak me bas nervirao. Znao sam da je The King of The Cring samo uloga, ali sam mislio da je stvarno retard.

Lik je mozda najjaci lik od svih boraca. Sad zajedno trenira sa DJ-em, sprdaju se, komentarisu stvari kao da su najbolji ortaci, a u sustini svako drugi bi se borio da dobije " > " status u odnosu na drugog.
Pametan, solidno zanimljiv, poprilicno ok lik.

Treniranje Figua, Jones-a i one Kineskinje mi se ne svdija, tj bilo kakva veza sa njima. Ali jbg, mora da se uzmu pare, kad vec nije dobio novac koji je zasluzio kao borac, raazmislja kako da naplati to u buducnosti kao no1 mozak u sportu.

Odbijao sam da revidiram stav povodom njega, ali neizbezno je lik car.

Ali i pored toga cu verovatno da navijam za Sterlinga 😄

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, BattleBender said:

Jak self-hate bacam na sebe sto nisam gotivio Cejuda, cak me bas nervirao. Znao sam da je The King of The Cring samo uloga, ali sam mislio da je stvarno retard.

Lik je mozda najjaci lik od svih boraca. Sad zajedno trenira sa DJ-em, sprdaju se, komentarisu stvari kao da su najbolji ortaci, a u sustini svako drugi bi se borio da dobije " > " status u odnosu na drugog.
Pametan, solidno zanimljiv, poprilicno ok lik.

Treniranje Figua, Jones-a i one Kineskinje mi se ne svdija, tj bilo kakva veza sa njima. Ali jbg, mora da se uzmu pare, kad vec nije dobio novac koji je zasluzio kao borac, raazmislja kako da naplati to u buducnosti kao no1 mozak u sportu.

Odbijao sam da revidiram stav povodom njega, ali neizbezno je lik car.

Ali i pored toga cu verovatno da navijam za Sterlinga 😄

 

Da, Henri svakako nije retard, ima odlican sadrzaj.

Ali DJ ostaje na nivou iznad, nevidjeni gospodin.

Na konferenciji za stampu kad je izgubio od Cejuda,

mogao je da kaze kao i svi ostali koji su ikada izgubili Split Decision: 'I thought I won'

 

A on je rekao nesto kao:

'Nikada nije ni trebalo da budem sampion. Svakako nikada nisam imao taj san. 

Ja sam samo hteo da naucim MMA' sto je meni bilo jako sokantno.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...