Jump to content

KK Partizan 2018/19


Nelson Bighetti

Recommended Posts

Eto, slazem se sa Ridjijem. Dosta smislenija vasa kosarka u ovom finalu, konkretno juce je trebalo biti 20 na poluvremenu. 

 

Meni se svidja kosarka koju igrate, uostalom Trinchieri je poznat kao jako dobar ofanzivni trener, njegov Bamberg je igrao prelep basket. Vidi se njegov uticaj ovde, napadaju se mane protivnika, igraci se stavljaju u kontekst koji im odgovara. Bili ste dosta bolji i u prvom mecu SF ABA, ali ste i to izgubili. Nedostajalo je uvek nesto, nisam siguran sta, verovatno manje igraca ciji iq koketira sa sobnom temperaturom. Uz to je tu Novica koji igra na suvo znanje, Zagorac ciji pokreti nicim ne daju do znanja da je momak profesionalni kosarkas.

 

Trinchieri je baza za sledecu sezonu, trebalo bi da je nadogradite nekim korektnim pojacanjima i bice to dobro.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ova Čovina izjava je suvo suvo zlato za buduće sprdnje sa njim... Koliko god da je u pitanju moralno dno i kriminalac, opet je rec o jako inteligentnom coveku koji moze mnogo suptilnije da bira reci za podhebavanje.

Ovo ce bukvalno biti veciti meme sa njim. 😄

Link to comment
Share on other sites

Poštedeli su nas još jednog mučenja. Bolji su od nas, svejedno bi nas dobili u petoj. Neko ovde već napisa, na prvom mestu zavisi od (ne)ostanka Trinkijerija naša dalja ambicija. U svakom slučaju,  bar osam igrača treba promeniti. Jaramaz, Si i eventualno Vanja, ostalo remont.

Edited by simply minds
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Eto, slazem se sa Ridjijem. Dosta smislenija vasa kosarka u ovom finalu, konkretno juce je trebalo biti 20 na poluvremenu. 

 

Meni se svidja kosarka koju igrate, uostalom Trinchieri je poznat kao jako dobar ofanzivni trener, njegov Bamberg je igrao prelep basket. Vidi se njegov uticaj ovde, napadaju se mane protivnika, igraci se stavljaju u kontekst koji im odgovara. Bili ste dosta bolji i u prvom mecu SF ABA, ali ste i to izgubili. Nedostajalo je uvek nesto, nisam siguran sta, verovatno manje igraca ciji iq koketira sa sobnom temperaturom. Uz to je tu Novica koji igra na suvo znanje, Zagorac ciji pokreti nicim ne daju do znanja da je momak profesionalni kosarkas.

 

Trinchieri je baza za sledecu sezonu, trebalo bi da je nadogradite nekim korektnim pojacanjima i bice to dobro.

 

Sve to stoji, samo je pitanje da li je to pobednička košarka. Zvezda nije bila ni blizu vrhunca, ni po pitanju energije, ni forme, ni volje, pa ni taktički. Ipak je ovo finalne bilo otaljavanje i dovršavanje posla, a ubacila je u dva meča i po 95+ poena, kao i 25+ poena u poslednjim četvrtinama tri od četiri utakmice. Na sve to je Zvezda igrala bez prvog pleja i bez korektne izmene na centru.

 

U prevodu, iznenađujuće je u kojoj meri KKP nije bio u stanju da pritegne -- makar minimalno -- odbranu. Novica jeste izvukao iz naftalina opet neke dobre partije, ali je u odbrani uglavnom igrač manje (Novica je u svakom meču imao negativan +/-), a Trinkijeri nije ni pokušao da uklopi Jankovića kao neku defanzivnu opciju -- skočnu i pokretljivu.

 

Tako da, to mi ostaje misterija.. Koliko je Trinki u stanju da skocka defanzivu i da ima kontrolu na toj strani terena. KKP je u ovoj seriji ubacivao manje više sve, pa čak i u veoma bitnim trenucima -- ali nije uspevao da napravi bilo kakvu prednost, jer odbrana curi na sve strane.

 

Što se tiče napadačkih setova, samopouzdanja igrača, smislenosti poteza.. to je stvarno solidno izgledalo. Naročito je Jaramaz probuđen -- igrač sličan Nedoviću (po stilu), i definitivno je opcija za zadržati dogodine.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ne sam Safete said:

To je malo bezze rezonovanje, missim ako su trebali 5 tekmi da nas dobiju, onda je trebalo igrati svih 5 tekmi... Igraci su se borili za tu 5u i njima je bila vazna. 

U pravu si. Više sam mislio na ukupnu negativnu atmosferu, bolesnu. I ovo trenutno bez Lendejla je iznad kapaciteta ove ekipe.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, medobrundo said:

 

Sve to stoji, samo je pitanje da li je to pobednička košarka. Zvezda nije bila ni blizu vrhunca, ni po pitanju energije, ni forme, ni volje, pa ni taktički. Ipak je ovo finalne bilo otaljavanje i dovršavanje posla, a ubacila je u dva meča i po 95+ poena, kao i 25+ poena u poslednjim četvrtinama tri od četiri utakmice. Na sve to je Zvezda igrala bez prvog pleja i bez korektne izmene na centru.

 

Sa druge strane, igrali ste protiv kompletnog Partizana. Otaljavanje posla sa 3 pobede prosečnom razlikom od 3 poena, sve začinjeno sa ovim sinoćnim pobedničkim trokorakom? Kako onda izgleda neka teško izborena pobeda? 

 

Odbrana je bila relativno slaba i kod jednih i kod drugih, mada bi uz malo normalniji kriterijum i manje bacanja, prosek u ovoj seriji bio na nekom sasvim pristojnom nivou. 

 

Ako misliš na Stefana Jankovića na petici, to jeste probano, a kad god bi on ušao, defanzivni skok bi prestajao da postoji. Prečesto ne gradi, nego samo juri ka lopti, što je gotovo siguran repect za of. skok protivnika. Da ne pričam o bilo kakvom branjenju Odža, mada tu ni ostali nisu sijali.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo meni je žao što nisu svirani koraci. Volim košarku, volim Zvezdu i pizdim kada zbog posla ne mogu da gledam utakmicu koju Zvezda igra. Slobodan sam ove nedelje i nadao sam se još jednoj utakmici, iako znam da su igrači na granici da popadaju i da postoji veliki rizik od povreda, jer je kraj sezone i nema utakmica do septembra. Uostalom bolje da se igrala peta utakmica nego što se sada piše samo o koracima, krađi, umesto da se piše o trofeju. Kako nisu videli korake, pojma nemam, ali da su to namerno uradili ne verujem. Slavio sam titulu sinoć jer sam znao da je gotovo bez obzira na sve. Ništa se neće promeniti. Bez obzira što je ta titula i naše prvenstvo marginalizovano, ipak je naše i ipak je to derbi. Verujem da bi većina vas isto tako. Žao mi je što je završeno tako kako je završeno. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mfmilan said:

Niko da prokomentariše što se Zagorac oprostio?

Oprostio se, kako sam rece, od sezone ne i od KKP 

 

_________________________

 

Umjesto jednog igraca, odabracu nekoliko za predstojecu sezonu. Spremio sam i kisobran 🙂

 

Paige, Jaramaz, Vanja, BanDJa, Rade, Jankela... Ostavio bih naravno i malog Trifu, Pecarskog i Tanaskovica, neka setaju medju 14-15 odabranih. 

Ovo sve ako cemo(a hocemo) igrati EC

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Son_of_a_gun said:

Sve je pozorišna predstava za privatnu zabavu jednog čovjeka u njegovoj privatnoj državi, mi smo svi ovdje samo sporedni glumci. Još moramo da pazimo kako glumimo, jer Gospodar voli samo happy endove. Ili happy endinge, svejedno.
 

 

Gledao sam ceo mec i sudjenje je bilo sasvim korektno. Osim one poslednje odluke ne verujem da iko moze da se seti drasticnog navlacenja za jednu stranu.

 

I posle svega moramo da citamo ovakve komentare. Neki ovde ocigledno nisu culi za pojam dostojanstvo u porazu.

 

Najgore od svega nije ponasanje navijaca. Klub nakon izgubljene utakmice hoce da bojkotuje finalnu seriju, nakon izgubljene serije trazi ponistavanje poslednje utakmice. Siguran sam da se i vecina navijaca Partizana na ovom forumu grozi takvih stavova i saopstenja i da ne stoji iza njih.

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče ocene sezone, na kraju je izgledalo znatno bolje nego što su očekivanja bila posle pripremne faze i formiranja tima.

 

Sve je počelo potvrdom da bivši tromesečni KLS i jednogodišni pomoćnik prosečnog ABA tima ostaje na klupi zajedno sa svojim stručnim štabom.

 

Od starosedelaca tu su bili Novica, koji nije na tržištu već 2 godine i koji jednostavno ne može u dva pravca, ne može u dužim intervalima i ne može 2 utakmice nedeljno.

Ostali su i klinci Vanja, Sani, te anonimni i korisni Si, sa svim svojim manama...

 

Prvo smo se pojačali na pleju, sasvim solidan bekap u Nikoliću, ali žestoko pogrešili kada smo doveli Amera bez Evro iskustva i dali mu ključeve u ruke. Pretpostavljam da je ključna cena, kao i kod izbora centara. 

 

Na centru nedraftovani koledž igrač i Đoka Gagić, zvezda Smokija iz Minska i Beledijespora.

Takođe skromno u odnosu na konkurenciju.

 

Na četri možda i najveća greška u selekciji, a svaka greška je skupo plaćena, Stefan Janković koji je čekan nekoliko meseci.

 

Na 3 se već pomenutom Siju pridružio Zagorac, dečko koji je posle slabe ABA sezone otišao u unapred dogovorenu avanturu, znatno iznad njegovih mogućnosti i zdravstvenih zahteva i koji je bukvalno izgubio celu sezonu. Na nesreću doživo dodatne 4 povrede u toku sezone.

 

Na 2, pored i dalje mladog Vanje, je bio Sani, posle svoje prve seniorske sezone i serije povreda i operacija.

 

Od ostalih tu su bili mladi Peca, koji je 2 godine daleko od seniorske košarke, amater Gavra i Amar Gegić direktno iz 3. nemačke lige.

 

 

Krenuli smo sasvim solidno, sa 2 pobede, Ceda na strani, Olimpija kući i onda kanal do kraja oktobra, 1-4 u EC, 3 uzastopna poraza u ABA i otkaz Čanku i pomoćnicima.

 

Onda dolaze Trinki i Šćepa, dobija se 3 od 5 u EC, posle 2 meseca stižu prve korekcije u sastavu u vidu veterana Renfroa i moćnog Nikole Jankovića, zbog koga bi navijači ostalih kandidata za plejof čupali kosu na spomen imena.

 

Dobilo se 11 od 14 utakmica u ABA, ispalo iz top16 košem u poslednjoj sekundi nakon početničke greške rukija.

 

Na red dolazi kup i poslednje pojačanje, koji je kao većina aktera ovog rostera došao posle neuspešne sezone iz prosečnog kluba.

 

Uglavnom su sva pojačanja na fazon e domaći je, e slobodan je, e nije bio loš ranije, možda bude nešto.

 

Uzima se taj kup,  nastavlja se dobra igra u ABA i obezbeđuje plejof.

 

Što se tiče plejofa, 2:2 koje je lako moglo da bude i 3:1, sasvim solidno odigrano i onda potop u game 5. 

Možda i jedini veći rezultatski minus ove godine.

 

I na kraju KLS, poluamaterskih 10 rundi i loša polufinalna serija, gde je bilo jasno koliko se teško pronalazi pravi ritam protiv neadekvatnih protivnika.

Finale je bilo solidno, kao i kup, kao i ABA polufinale.

Ništa specijalno, ali daleko od razočarenja.

 

Mislim da nismo bili favoriti ni na jednoj od svih 9 utakmica, i pored svih povreda, na obe strane.

 

E konačno, ta ocena, e pa ocena je relativna, u oko posmatrača.

Trofeja kao prošle, ali i više plejof serija, pobeda protiv jačih.

Za mene je ocena tek završene sezone povezana sa početkom sledeće.

 

Ako Andrea ostane i ako mu omoguće ostanak igrača iz sadašnjeg sastava po izboru i ako se adekvatno izabere na tržištu u skladu skromnih mogućnosti onda možemo ovu 18/19 sezonu posmatrati kao temelj za nešto što može biti konkurentno u borbi za ABA trofej i povratak na stazu koja je nasilno izbrisana 2013.

 

Ipak, nekako sam skeptičan po pitanju svega, javlja mi se opet neizvesnost oko sponzora, neizvesnost oko takmičenja, pojaviće se opet FIBA kup kao opcija, iskočiće dug prema državi koji samo KKP mora da plati, otiće skoro svi, otiće i trener na prvu ponudu, za pripreme će organizovati probe, vratiće neke Anđušiće, uće se opet loše u sezonu. Pa će se opet neko smilovati u novembru i gurnuti nekih 200k čisto da zajebancija bude zabavnija.

 

Videćemo, brzo će avgust.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, goldberg said:

 

Gledao sam ceo mec i sudjenje je bilo sasvim korektno. Osim one poslednje odluke ne verujem da iko moze da se seti drasticnog navlacenja za jednu stranu.

 

I posle svega moramo da citamo ovakve komentare. Neki ovde ocigledno nisu culi za pojam dostojanstvo u porazu.

 

Najgore od svega nije ponasanje navijaca. Klub nakon izgubljene utakmice hoce da bojkotuje finalnu seriju, nakon izgubljene serije trazi ponistavanje poslednje utakmice. Siguran sam da se i vecina navijaca Partizana na ovom forumu grozi takvih stavova i saopstenja i da ne stoji iza njih.

 

Opusti se, neće klub ništa, vrv je Mlađan već usro sve što je mogao oko te žalbe

Link to comment
Share on other sites

I oko Andree, nema ništa skuplje u košarci od lošeg trenera.

A dobar, ako je i nešto malo skuplji od proseka, na kraju može ispasti kao najbolja investicija.

To je najbolje Dule pokazao kod nas u praksi.

 

Ništa nas Trinki nije specijalno koštao za ovih 7 meseci, to je prosečan stranac ili domaći povratnik za godinu dana.

 

Zvezda će kao EL imati sigurno onaj donji propisani budžet od oko 6 miliona, a mi ako planiramo da ih izazovemo kao što su oni izazvali Budućnost ove sezone, potrebno je obezbediti makar 60% te cifre i probati raditi sa tim bolje od njih.

 

E sad, ako se obezbedi, onda je Andrea itekako pristupačan sa ugovorom koji je već potpisan i lako se kompenzuje u vidu 1 igrača manjka. Ali ako se ne obezbedi, onda nema smisla zamajavati normalan narod.

 

Kao što rekoh, već u avgustu će se znati ko je gde i za šta.

Ako Andrea ostane i ako se produže domaći koji su mu po volji i ako se krene sa 2, 3 granična EC/EL igrača onda možemo govoriti o boljoj situaciji, jednakim uslovima, borbi na terenu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Ne sam Safete said:

 

Umjesto jednog igraca, odabracu nekoliko za predstojecu sezonu. Spremio sam i kisobran 🙂

 

Paige, Jaramaz, Vanja, BanDJa, Rade, Jankela... Ostavio bih naravno i malog Trifu, Pecarskog i Tanaskovica, neka setaju medju 14-15 odabranih. 

Ovo sve ako cemo(a hocemo) igrati EC

 

1. Ko je Jankela? Nikola ili Stefan?

 

2. Za šta će nam Pejdž?  Naročito ako ostavljaš Jaramaza, sa čime se slažem u potpunosti. 

 

sve ostalo ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Samo da pohvalim Nikolu Jankovica za sportsko ponasanje. 

Rekao bi covjek da ce on vise nego drugi zato sto je ponikao u FMP da ima neki bunt i revansizam u sebi. A on 100% fer i korektan. Jos mu je bilo zajebano da se gura sa Odzom, primio i dosta udaraca, povredu glave. Ali ne znam da sam vidio da mu se jedan potez oteo kontroli. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...