Jump to content

NBA plejof mod


Kurc Emuchelo

El finale  

131 members have voted

  1. 1. U ciji vagon uskacete za ovo finale?

    • Golden Stejt Voriorsi (mi smo ceta kapetana Kera)
    • Toronto Raptorsi (mi smo sever i volimo zimu)


Recommended Posts

8 minutes ago, riviera said:

drejmond je ovaj put ispunio obecanje i nije dozvolio da se kamerunac razigra a i gasol je drzan pod kontrolom. posle prve utakmice u kojima su postigli 52 poena kombinovano pri sutu 20/27 iz igre (4/7 za 3p) u G2 siakam i gasol su ustopovani na slabih 18 poena i losim sutom iz igre 7/25 (0/5 za 3p). ta razlika izmedju ucinka njih dvojice u cak 24 je bila i kljuc koji im je u prvoj doneo poraz a sada pobedu.

 

Rekao bih da su losi procenti suta iz vana uzrok, a kao posljedica je bilo skupljanje i ispomaganje, pa Mark & Siakam nisu imali dovoljno prostora da se razigraju. Uz to Dubsi su igrali veoma disciplinovan napad, nisu imali puno suteva iz losih pozicija da bi ih Tor kaznio tranzicijom. Potrebni su bili laki poeni obojici u par navrata da ih krene, ali ovaj put corak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

jeste, gasol i siakam su trenutno nazalost u toj grupi plejof sporednih igraca koji igraju na inspiraciju i samopouzdanje a ono  im oscilira u zavisnosti od horoskopa. u toj grupi su u susutini svi igraci toronta sem lenarda pa nikada ne znas sta mozes da dobijes od njih na pojedinom mecu (ofanzivno) zato i imaju te povremene crne rezultatske rupe iako ne igraju divlju kosarku.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@ doctor nick riviera

 

da, gotivim Hardena ali nemam religijsko slepilo, najbolje se uklopio u trend u kome superstarovi prakticno sami odredjuju kada su faulirani ili kada je shooting foul a kada ne

svi to rade ali se zbog toga pljuje uglavnom Brada, evo jadni Klay koji pada mrtav kao u parodiji na grcku tragediju pa zbog krindza nije dobio bacanja usao mu je bowenovski prljavo u doskok x puta u njihovoj seriji pa je proslo u fazonu ko ga jb, to je dlakavi floper, dok se sa druge strane udara i na vid i na logiku kako bi se dokazalo nedokazivo i izveo neki zakljucak o nezasticenosti Dubsa

 

@gggggggg

 

sudeci po kretnji Greena prilikom close outa Klay nije mogao da zavrsi doskok sa ovim polozajem nogu ako nije prodavao kontakt, ako je ostao bez balansa zbog blagog kontakta na njegovom desnom boku pao bi na stranu a ne raskrecen na dupe pod pravim uglom, tako da jbg, ovo je samo bad flopping, sudije je jednostavno bio blam da daju bacanja za ovo

 

Link to comment
Share on other sites

bottom line u celoj prici je da se flopovanje ne isplati na kraju dana. ne mogu sudije da te iznesu kroz 6-7 utakmica i obezbede ti prolaz kao recimo da se igra po sistemu f4 u jurop gde je svaka odluka kako igracka tako i suceva visestruko uvecana zbog single game elimination sistema.

 a mozes i da se i povredis ako se previse uneses u ulogu koju tumacis. nekim minijaturamo moze se uticati na rezultat ali na kraju je presudilo sto je jedan tim ubacio trojku a drugi nije mogao da poentira da se okrene naglavacke + nisu napravili faul kad je lopta bila kod drejmonsa u zadnjem napadu.

Edited by riviera
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, SunZero said:

 

@gggggggg

 

sudeci po kretnji Greena prilikom close outa Klay nije mogao da zavrsi doskok sa ovim polozajem nogu ako nije prodavao kontakt, ako je ostao bez balansa zbog blagog kontakta na njegovom desnom boku pao bi na stranu a ne raskrecen na dupe pod pravim uglom, tako da jbg, ovo je samo bad flopping, sudije je jednostavno bio blam da daju bacanja za ovo

 

 

nije bas bio blagi kontakt. a to kako landuje igrac nakon udarca mi je bezveze polemisati. svaki manji kontakt u vazduhu utice da igrace. meni je bilo neverovatno da sudije nisu dosudile faul, kad je meni iz kreveta bilo ocigledno. pomislio sam da sam utripovao posto ni komentatori gde sam ja gledao nisu nista primetili. tek nakon odgledanog snimka sam video da foster nije ni gledao greena nego pratio loptu iz nekog samo njemu znanog razloga.

faul je trebao da bude sudjen jos pre njegovog 'flopinga' i landinga. 

 

ako je neko flopovao u ovoj utakimci to je bio cousins. covek izasao sa misijom da svaki kontakt proda najbolje moguce. 

 

pogledao sam opet prvo poluvreme. na kraju je svakako bilo 2-3 greske vise u korist golden statea ali nista strasno. leonard je dobio bar jedan faul na ime ako ne i vise. gasolu se nije sudio ocigledan faul prilikom screena u prvom minutu utakmice.

debilni faulovi toronta su dozvolili dubsima da se vrate.

apropo leonarda, covek je napravaio bar nekoliko faulova u napadu o kojima se uopste nece pricati. a to je bio jedini nacin kako je mogoa da dodje do poena u ovoj utakmici jer je bas sve promasivao.

 

jos nesto o leonardu, bas je bio ispod svog nivoa u odbrani. nekoliko puta je bas kasnio na igracima i birao lose odluke. rekao bih zbog povrede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bas se ovde preteralo sa nekom 'navijackom' ostrascenoscu iako nema mnogo ljudi koji zaista dozivljavaju Raptorse i GSW kao svoje. Pisao sam i ja par postova na temu ali je bila zajebancija, mislio sam da su i ostali u tom fazonu.

 

Premalo se prica o kvalitetu same utakmice, sinoc smo imali priliku da gledamo mec dostojan finala u svakom smislu. Jako uzbudljiva utakmica, sa mnogo preokreta, visokog kvaliteta, istovremeno lepa za gledanje i takticki i estetski. Mnogo igraca je imalo odlicne sekvence- sa jedne strane Lowry u prvom poluvremenu, Kawhi u trecoj cetvrtini, VanVleet celim tokom, sa druge Klay na pocetku, Curry se nadovezao na njega, Cousins kako neko rece Jokicevska partija, Cook jako bitna uloga + dobri potezi mnogih drugih igraca. Prava kosarka gde svako ima svoju ulogu, a ekipe ne zavise od pojedinca, ili bar zavise mnogo manje nego u Bronovim ekipama. Bilo bi lepo da se to ceni malo vise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Slazem se sa Manuom, visok nivo kosarke u finalu za sada, na kraju da Iggy nije stavio dagger, Tor bi imao vremena cak i za pobedu. 

 

  Zato se i ne slazem sa vecinskim misljenjem da je ovde sve gotovo, ocekujem da se serija vrati u Kanadu pri rezultatu 2:2, pa onda je vrlo moguce da GS dobije 4-2, a i da bude gejm sevena. Toronto nije neka ekipa koja previse ovisi o domacem terenu, a isto se moze reci i za GS. 

 

   

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Manu said:

Bas se ovde preteralo sa nekom 'navijackom' ostrascenoscu iako nema mnogo ljudi koji zaista dozivljavaju Raptorse i GSW kao svoje. Pisao sam i ja par postova na temu ali je bila zajebancija, mislio sam da su i ostali u tom fazonu.

 

Premalo se prica o kvalitetu same utakmice, sinoc smo imali priliku da gledamo mec dostojan finala u svakom smislu. Jako uzbudljiva utakmica, sa mnogo preokreta, visokog kvaliteta, istovremeno lepa za gledanje i takticki i estetski. Mnogo igraca je imalo odlicne sekvence- sa jedne strane Lowry u prvom poluvremenu, Kawhi u trecoj cetvrtini, VanVleet celim tokom, sa druge Klay na pocetku, Curry se nadovezao na njega, Cousins kako neko rece Jokicevska partija, Cook jako bitna uloga + dobri potezi mnogih drugih igraca. Prava kosarka gde svako ima svoju ulogu, a ekipe ne zavise od pojedinca, ili bar zavise mnogo manje nego u Bronovim ekipama. Bilo bi lepo da se to ceni malo vise.

 

bilo je zaniljivo ali nekog kvaliteta osim mozda desetak minuta igre gsw u drugom poluvremenu nije bilo. uzasni procenti suteva, glupi faulovi, nekoliko promasenih zicera i otvorenih trojki. jedino nije bilo sabanluka, hvala bogu.

ipak je lepo bilo videti da je 95% koseva dubsa bilo asistirano.

 

cousins osim sto je bio sjajan dodavac, pomogao je dosta i u def skoku gde da nije igrao, toronto bi imao jos vise poena iz druge sanse. mislim da su na kraju u toj kategoriji bili nesto tipa 25-0.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gggggggg said:

 

bilo je zaniljivo ali nekog kvaliteta osim mozda desetak minuta igre gsw u drugom poluvremenu nije bilo. uzasni procenti suteva, glupi faulovi, nekoliko promasenih zicera i otvorenih trojki. jedino nije bilo sabanluka, hvala bogu.

ipak je lepo bilo videti da je 95% koseva dubsa bilo asistirano.

 

cousins osim sto je bio sjajan dodavac, pomogao je dosta i u def skoku gde da nije igrao, toronto bi imao jos vise poena iz druge sanse. mislim da su na kraju u toj kategoriji bili nesto tipa 25-0.

 

Raptorsi su igrali jako dobro u prvom poluvremenu, po meni cak i bolje nego u prvom mecu, a sa druge strane splash bros drzali GSW u igri. Na pocetku drugog je potpuno stao sut Torontu, zbog toga je i izgledala statistika ocajno na kraju meca, a GSW igrao vrhunski na obe strane. U cetvrtoj obe ekipe odigrale kvalitetno. Ovo je najsazetije moguce naravno, ali poenta je da sam zadovoljan kosarkom u finalu za sad, a pogotovo sinoc, dok su ovde neke sporedne stvari na tapetu.

Link to comment
Share on other sites

Ma pusti NBK-a, vidis da me stavlja na IL, a znamo samo da ljudi poput Bore stavljaju na ignore (pazi ovo se rimuje jbt, nisam planirao). 10+ godina se znamo na forumu i lik me stavi na IL jer se nismo slozili oko nekih stvari.

 

   Btw, odavno planiram da napisem neki post o Curryjevom kvalitetu o kome retko ko pise po forumima ovako, a evo Brogdon je sad okacio, neverovatan screener za pleja.

 

   Sa full-healthy Kandzom, Toronto bi verovatno otresao ovaj Durantless GSW, ali da je tu KD on bi ga potpuno neutralisao/ponistio, tako da je to isto nebitni SBBKBB.  

 

   Warriorsi ako uspeju da prezive ove talase povreda Igija, Kleja, Lunija, pa i Bugi je lomljiv, osvojice, ali Toronto ovde definitivno vreba svoju sansu. Niko nikad nije protiv GS u poslednjih 5 sezone poveo 2-0, ovo je druga ekipa koja uopste ima HC, tako da je ovih 1-1 bilo nesto sto smo skroz ocekivali. Ja ocekujem da nakon Orakla bude 2-2, ali videcemo.

Link to comment
Share on other sites

Quote

If the Knicks strike out on the big free agent fish...what would be a solid plan “B” for this off-season?

 

 

Quote

 

1) Don’t do anything stupid.

2) Be on the lookout for young up-and-comers you can sign to team-friendly, non-cap-killing deals.

3) Don’t do anything stupid.

4) Explore renting out extra cap space to teams willing to trade draft picks for financial relief.

5) Don’t do anything stupid.

 

 

 

hF7hcPN.png

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Durant verovatno out za G3 
 

Quote

 

Durant (calf) has yet to receive clearance to practice, Anthony Slater of The Athletic reports.


 

 

 

 Stari Luni gotov

 

 

Quote

 

Looney suffered a broken collarbone in Sunday's NBA Finals Game 2 against the Raptors and is out indefinitely, Adrian Wojnarowski of ESPN reports.


 

 

  

 

 Klay questionable

 

  

Quote

Thompson suffered a hamstring strain Sunday and will likely be questionable for Wednesday's Game 3 against the Raptors, Shams reports.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...