Jump to content

Opšte diskusije


Borko

Recommended Posts

4 minutes ago, Boxy said:

 

Napises esej, gde je dosta nabacano i ocekujes neki odgovor.

Ali evo ukratko, Djokovic je mogao da se vakcinise, nije morao da ceka 5 do 12 da se nekim cudom zarazi, nego je mogao mesecima ranije da to zavrsi i da ga glava ne boli.

Objasni mi sta Rusi i Belorusi da urade, da se javno odreknu svog pasosa, da ga ritualno spale?

ovo nije tema o coroni, tako da sam samo nabacala ono o cemu je na corona temi detaljnije pisano. koga zanima nek ode tamo pa nek procita.

 

problem je u tome sto je mogla da ga (bukvalno) boli glava da se vakcinisao i da je reakcija bila stvaranje krvnih ugrusaka u mozgu. :classic_dry:

 

on je sam rekao da je bio spreman da ni ne ide u Australiju, jer su ovi najpre zahtevali vakcinaciju za sve i nisu priznavali imuni odgovor dobijen zarazavanjem virusom. pa su ga potom priznali (uz odgovarajucu dokumentaciju koja je onda verifikovana od strane strucnih medicinskih tela).

Link to comment
Share on other sites

Novakova situacija u Australiji i situacija u kojoj su trenutno ruski i beloruski igrači ne mogu da se porede. Da, bilo je nepravde u tretmanu prema Noletu tada, ALI to što je došao u situaciju je bio isključivo njegov izbor. Odabrao je da se ne vakciniše (poštujem doslednost stava) i snosio je posledice tog izbora.

 

Na koji su način ruski i beloruski teniseri odgovorni za to što se dešava i zbog čega dobijaju zabrane igranja? Putuju po svetu, takmiče se i jednog dana stigne vest da je njihov predsednik izvršio agresiju na drugu suverenu državu. Šta oni mogu uraditi? To bi bilo kao da od nas traže da se odreknemo srpskog državljanstva jer je i Novak Srbin, a on je tamo negde nepoželjan (snošenje posledica zbog pojedinca, da pojasnim primer).

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, wwww said:

ma jok, krivi su Anduhar i Millman, kao teniseri (i clanovi PC) cije misljenje ima ogromnu tezinu i svi ga bezpogovorno slede, pa su poslali svoje cenjeno misljenje Boardu ATP (bez konsultacije ostalih igraca van PC), a ovi onda rekli: ako Anduhar i Milman tako smatraju da treba, ko smo mi da se tome protivimo?

:wink2:

 

inace, od kako je Novak izbacen iz PC za novinare (uvazene anglosaksonske) to "telo" ATP kao da vise ne postoji: nikad ni jednog clana tog uvazenog tela vise ni jedan novinar nije pitao ni o jednoj odluci ili temi vezano za tenis. Kao da su iznenada postali totalno nebitni i neinteresantni, vise nije bilo bitno drzati ih "accountable" ni za sta niti je postojala potreba za transparentnoscu (kao u doba kad je tamo bio Djokovic - reci uvazenog "novinara" Bena kad je objasnjavao zasto on sad tu pit nesto Novaka). Jok! Iznenada su postali nevidljivi, sve s uvazenim gospodom i velikanima Nadalom i Federerom i serom Endijem i preCednikom Andersonom (koji se jedino oglasio kad su izbacili Novaka iz PC - tad je bio brz da sroci saopstenje i doturi ga javnsoti, za sta je u Australiji 2021 dobio specijalni tretman i apartman za njega i porodicu, kao da je top 5 igrac - posle mu maca pojela jezik).

 

Mislim da nije fer da kad vec volis da potenciras igrace koji se bore za druge, kao eto Djokovic, pretpostavljas da Anduhar, Milman i ko je jos sve tamo, BEZ OBZIRA na njihov trenutni renking i trenutak u karijeri NECE da se zauzimaju za druge, zato sto to njima mozda ne odgovara ili im je svejedno.

 

jer po definiciji u to telo ulaze igraci koji zele da se bore za interese SVIH bez obzira na to ko su oni i sta su.

 

Jer ako tako postavis stvari, zasto verujes Djokovicu da se sa svojom organizacijom bori za interese svih? Mozda se bori samo za interese svih koji se poklapaju sa njegovim licnim interesima? 😉

 

Sto se toga tice, ne pratim kao ti pa mogu i da ti verujem na rec, ali je potpuno moguce da je to tvoje misljenje bazirano na mehuru iz kojeg se informises.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Boxy said:

Zasto toliko potcenjujes Anduhara i Milmana?

Bas ruzno deluje, oni su losiji teniseri, sledi oni su debili koji ne umeju da razmisljaju svojom glavom.

A u istom tom savetu je i Simon, ciji se svaki intervju ovde odobrava i slavi, a sad je valjda idiot :classic_rolleyes:

ono kad ti branis Millmana i istices njegove teniske kvalitete :roflmao::roflmao:

 

ma sve zamisljam scenu: Anduhar i Millman ustaju, lupaju sakom o sto i kazu Federeru i Nadalu: ima da bude ovako kako mi kazemo ili nikako! :roflmao:  I siroti Federer i Nadal, koji su se inace zalagali da se zastite njihove kolege teniseri i ne kaznjavaju bezrazlozno, pokunjeno spustaju glavu i povinuju se cenjenom misljenju Millmana i Anduhara. :roflmao:

Ma hau jes no!

 

A videli smo kako Rafica u Madridu namece svoju volju kolegma: kad mu se zurilo da sto vise iskoristi sludjenost i strah Alcaraza oko povrede skocnog zgloba, pa je Rafica zvao Alcaraza da ga (sugestivno) pita da li je i on da se nastavi mec iako se jos nije regulisala sitiacija s medicinskim problemom osobe na tribinama. Sta je Alcaraz mogao da mu kaze u toj prilici? "ne, ne lupetaj gluposti, vidis da je nekome lose, kako mozemo da nastavimo mec?"  Ma da... Boli Raficu uvo za bilo koga drugog, on samo gleda svoje interese, nicije drugo. A i dobro znamo kako se svojevremeno zalagao da se umesto 52 sedmice, bodovi racunaju na 2 godine (cime bi mladjim teniserima znatno bilo otezano da se popenju na rang listi) - samo zato sto je Rafica cesto "povredjen" (uvek u vansljakastoj sezoni), pa ne bi da padne na rang listi. Ili sto stalno kuka kako nema dovoljno sljakastih turnira, kako nije feeeeer ("nepraaaaavda", sto bi rekao Kalimero) sto se WTF nikada ne igra na sljaci, iako bi uvodjenje sljake na kraju sezone u doba kad se igra na betonu u zatvorenom bio totalno suludo (ko mu je kriv kad nije sposoban da pobedi Top8 tenisere u zatvorenom i na betonu kao njegovi najveci rivali).

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

Mislim da nije fer da kad vec volis da potenciras igrace koji se bore za druge, kao eto Djokovic, pretpostavljas da Anduhar, Milman i ko je jos sve tamo, BEZ OBZIRA na njihov trenutni renking i trenutak u karijeri NECE da se zauzimaju za druge, zato sto to njima mozda ne odgovara ili im je svejedno.

 

jer po definiciji u to telo ulaze igraci koji zele da se bore za interese SVIH bez obzira na to ko su oni i sta su.

 

Jer ako tako postavis stvari, zasto verujes Djokovicu da se sa svojom organizacijom bori za interese svih? Mozda se bori samo za interese svih koji se poklapaju sa njegovim licnim interesima? 😉

 

Sto se toga tice, ne pratim kao ti pa mogu i da ti verujem na rec, ali je potpuno moguce da je to tvoje misljenje bazirano na mehuru iz kojeg se informises.

Anduhar i Milman (mozda) i hoce da se bore za druge (i to za nize rangirane igrace) - nemam informaciju da nece, ali ce uvek biti "preglasani" i nadglasani Federerom i Nadalom. Ko da se usprotivi tim velicinama? Pa svi oni istaknu belu zastavu i kad izadju na teren protiv njih, a sad ce kao da im se suprotstave u nekoj diskusiji? Ma da... Pogotovu kad znamo kako stoje stvari s power na ATP (Nadal je maknuo sudiju s svojih meceva, ne mogu da mu zovu ni time violation iako je postavljen sat i svi vide kako krsi pravila, jos ga prozivaju teniseri tokom meca - ali nista. on je iznad pravila, samo njemu treba vise vremena da se obrise, presvuce majicu i slicne gluposti i za te stvari niti je kaznjen niti se iko od novinara usudjuje da ista zucne ili napise).

znas da je Moja dobio neku savetodavnu funkciju u okviru ATP (za koju dobija pare) u nekom kao "telu" koje je izmislio Kermode? Valverdu "nicim izazvan" dobio funkciju direktora turnira prosle godine (bese u San DIegu) - Opelka ga prozivao za ovo. "ruka ruku mije" - cuveno pravilo koje i u ATP vazi i niko ni da trepne.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, wwww said:

ono kad ti branis Millmana i istices njegove teniske kvalitete :roflmao::roflmao:

 

ma sve zamisljam scenu: Anduhar i Millman ustaju, lupaju sakom o sto i kazu Federeru i Nadalu: ima da bude ovako kako mi kazemo ili nikako! :roflmao:  I siroti Federer i Nadal, koji su se inace zalagali da se zastite njihove kolege teniseri i ne kaznjavaju bezrazlozno, pokunjeno spustaju glavu i povinuju se cenjenom misljenju Millmana i Anduhara. :roflmao:

Ma hau jes no!

 

A videli smo kako Rafica u Madridu namece svoju volju kolegma: kad mu se zurilo da sto vise iskoristi sludjenost i strah Alcaraza oko povrede skocnog zgloba, pa je Rafica zvao Alcaraza da ga (sugestivno) pita da li je i on da se nastavi mec iako se jos nije regulisala sitiacija s medicinskim problemom osobe na tribinama. Sta je Alcaraz mogao da mu kaze u toj prilici? "ne, ne lupetaj gluposti, vidis da je nekome lose, kako mozemo da nastavimo mec?"  Ma da... Boli Raficu uvo za bilo koga drugog, on samo gleda svoje interese, nicije drugo. A i dobro znamo kako se svojevremeno zalagao da se umesto 52 sedmice, bodovi racunaju na 2 godine (cime bi mladjim teniserima znatno bilo otezano da se popenju na rang listi) - samo zato sto je Rafica cesto "povredjen" (uvek u vansljakastoj sezoni), pa ne bi da padne na rang listi. Ili sto stalno kuka kako nema dovoljno sljakastih turnira, kako nije feeeeer ("nepraaaaavda", sto bi rekao Kalimero) sto se WTF nikada ne igra na sljaci, iako bi uvodjenje sljake na kraju sezone u doba kad se igra na betonu u zatvorenom bio totalno suludo (ko mu je kriv kad nije sposoban da pobedi Top8 tenisere u zatvorenom i na betonu kao njegovi najveci rivali).

 

Kakve veze ima Milman kao teniser i Milman kao osoba i clan saveta?

Da, ja ne volim Milmana tenisera i zelim mu da prsne svaki mec, ali isto tako ne mislim da je maloumni idiot koji izgrava fikus na sastancima saveta, kao sto ti ocigledno mislis.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, DameTime said:

Novakova situacija u Australiji i situacija u kojoj su trenutno ruski i beloruski igrači ne mogu da se porede. Da, bilo je nepravde u tretmanu prema Noletu tada, ALI to što je došao u situaciju je bio isključivo njegov izbor. Odabrao je da se ne vakciniše (poštujem doslednost stava) i snosio je posledice tog izbora.

 

 

Tebi je poznato da su najmanje Voracova ,češka dubl igračica , hrvatski trener , i neimenovani zvaničnik tura) ušli i boravili i radili na tlu Australije 10 tak dana pre ? Oni su isto išli tamo da bi snosili posledice svog izbora? 

Zverev je na početku turnira rekao da se takmiči  najmanje 5 igrača u žrebu sa izuzećem . Naravno ostalo je poverljivo koji su. Oni su isto snosili posledice svog izbora ?

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali cekaj, to moze da vazi za bilo koga bilo gde, i u Novakovom savetu, koji je btw. i nastao jer njemu nije odgovarala ta "podela moci". Naravno da to nije ok i da ne podrzavam "ruka ruku mije" ali nigde u tim telima nije drugacije.

 

Samo se razlikuje to cija se ruka mije. Plus, pitanje je da li su svi bas takvi poltroni kao sto si ih ovde predstavila. Mi ne znamo sta se zaista desava, tako da su ovo samo pretpostavke. A i da su tacne, opet vracam gore, ne znam zasto one ne bi vazile za svako slicno telo, pa i Novakovo.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Keira said:

Tebi je poznato da su najmanje Voracova ,češka dubl igračica , hrvatski trener , i neimenovani zvaničnik tura) ušli i boravili i radili na tlu Australije 10 tak dana pre ? Oni su isto išli tamo da bi snosili posledice svog izbora? 

Zverev je na početku turnira rekao da se takmiči  najmanje 5 igrača u žrebu sa izuzećem . Naravno ostalo je poverljivo koji su. Oni su isto snosili posledice svog izbora ?

 

Zamena teza. Naša tema nije Novakova situacija nego zašto poređenje te situacije sa ruskim i beloruskim teniserima ne stoji. 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno rendom upad na temu, izvinjavam se, nikako da se setim da napisem ovaj podatak od pre par dana:

 

Federer je u karijeri izgubio 23 meca u kojima je imao mec loptu

Nadal Parera 8

Djokovic 3

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

6 minutes ago, DameTime said:

 

Zamena teza. Naša tema nije Novakova situacija nego zašto poređenje te situacije sa ruskim i beloruskim teniserima ne stoji. 

Ima li odgovor na postavljeno pitanje vezano za izbor? 

Presedan je napravljen u Australiji a kao kontra argunent tvrdite da nema veze sa situacijom sa ruskim igračima. U oba slučaja  igrači ne mogu da nastupaju iz političkih razloga . Sa time da ATP kažnjava 90% tura oduzimanjem bodova, takve posledice radi Novaka niko nije trpeo u Australiji. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Keira said:

Tema nije vaša, već opšte teniske diskusije.

 

Hahahahahaha pa na to se i misli, nije tema bukvalno tvoja, Mekova, moja ili bilo čija.

 

Nemaš argumente, ne postoji mentalna gimnastika koja će izjednačiti ta dva slučaja. Da se Novak vakcinisao ništa od toga mu se ne bi desilo i to je fakat. A ko je još imao izuzeće u Australiji je potpuno nebitno za (neću više da pišem našu) diskusiju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najjači su Novakovi fanovi koji na svaku nepravdu u svetu tenisa skoče sa "argumentima": e ali znate li vi šta Noletu rade, eeee... Fali još samo "argument" mrze ga jer je Srbin a najbolji ikad.

 

I da ne bude zabune, Noleta kao Noleta gotivim i apsolutni je GOAT.

Link to comment
Share on other sites

Meni je zanimljiv i status "celendzer" igraca i igracica koji sada verovatno ne znaju da li da idu u London i igraju kvalifikacije za turnir koji em ne donosi bodove, em se mozda desi da ne donese ni neke specijalne novce, pa je za njih mozda i bolje da igraju turnire te nedelje i tokom samog odrzavanja Vimbldona.

 

Odluku ATP i WTA ne mogu u potpunosti podrzati jer su se napravili "mrtvi" ne preostale turnire u VB. Vrlo je tanko opravdanje kako se iste nedelje igraju neki drugi turniri, pa eto izbor postoji. Igraci iz Rusije i Belorusije nemaju izbor, moraju da idu na te druge turnire, dok preostali mogu da biraju.

Link to comment
Share on other sites

Ova krilatica Srbin- novakov navijač je generalizacija . Čak ni ovde nisu svi Srbi navijači istog.

Koga ti gotiviš ili ne nije tema

2 minutes ago, DameTime said:

Najjači su Novakovi fanovi koji na svaku nepravdu u svetu tenisa skoče sa "argumentima": e ali znate li vi šta Noletu rade, eeee... Fali još samo "argument" mrze ga jer je Srbin a najbolji ikad.

 

I da ne bude zabune, Noleta kao Noleta gotivim i apsolutni je GOAT.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Keira said:

Ova krilatica Srbin- novakov navijač je generalizacija . Čak ni ovde nisu svi Srbi navijači istog.

Koga ti gotiviš ili ne nije tema

 

 

Tema je da ne ispadne da sam Novakova hejterka koja će da ga pljuje na svakom koraku, već da pojedini na forumu shvate da se neko može istovremeno gotiviti i biti realan prema njemu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam šta će da ispadne , lično ne tvrdim da si bilo čija hejterka

Hejt nije argument u ovoj diskusiji. Izbegla si postavljeno  pitanje o izboru a tvdila si da je Novakov izbor bio da se ne vakciniše i da je iz tog razloga deportovan iz Austalije.

Posledice su gotovo identične i u tom smislu se porede ( - ukidanje bodova za i sa Wimbledona)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Keira said:

Izbegla si postavljeno  pitanje o izboru a tvdila si da je Novakov izbor bio da se ne vakciniše i da je iz tog razloga deportovan iz Austalije.

Posledice su gotovo identične i u tom smislu se porede ( - ukidanje bodova za i sa Wimbledona)

 

Ja uopšte nisam tvrdila ovo. Ja tvrdim da je Novakov izbor bio da se ne vakciniše i da je to nosilo određene posledice, između ostalog ceo taj cirkus sa deportacijom. Ne možeš ga porediti sa drugim igračima koji su dobili izuzeće jer je Novak označen kao antivakser br. 1 za šta je isključivo sam odgovoran. Još u januaru kad je situacija bila aktuelna pisala sam ovde da mu pod hitno treba PR koji će začepiti usta Srđanu a njega naučiti da ne može pričati nisam antivakser, ALI... i proći bez posledica. To što je on iskorišćen u političke svrhe (AUS) je druga priča. 

 

Bold 2: Kardinalna greška je upravo tu, u poređenju posledica. Treba gledati uzroke koji su doveli do te posledice, a oni nikako nisu za poređenje, već sam navela zašto. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se ne može ovo porediti sa Australijom iz prostog razloga što AO nikom nije zabranio učešće, nego država Australija, isto kao što američki turniri nisu nikog diskriminisali nego granični propisi. I to nije imalo veze ni sa jednim sportom nego se odnosilo na sve koji ulaze u zemlju (izuzeci i političke igre su naravno posebna priča, ali ni to nije izmislio AO).

Ovo je sasvim nešto drugo ako država Britanija nije ta koja postavlja zabrane nego turnir samoinicijativno, i to samo u jednom sportu. Turnir mora da snosi posledice, ali ovim merama su sada pogođeni samo igrači, a kakvu će štetu imati turnir tek ćemo da vidimo, ako je bude uopšte, pošto to nije 250 u Sankt Peterburgu nego Vimbldon.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To je dakle politička odluka, kao i ova za Wimbledom. Proglasiti nekoga za antivaksera i udaljiti ga iz zemlje i turnira na osnovu pretpostavljenog stava, time što sebe nije vakcinisao a nije želeo ni da promoviše vakcinaciju

Link to comment
Share on other sites

Newsflash, circa 85% odluka danas je političke prirode, ali to ne znači da se mogu sve porediti. Sa Novakom je to bilo upereno ka pojedincu, delom nepravedno ali dobrim delom je on odgovoran za situaciju, dok je na Vimbldonu u pitanju odluka turnira uperena ka grupi igrača, koji nemaju apsolutno nikakve veze sa onim što je navodno opravdanje za donesenu odluku.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...