Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

12 minutes ago, mare80 said:

 

Sa ovim se ne mogu složiti,barem iz moje lokalne perspektive ...

Tamo negde početkom 2000ih postojala je u mojoj  opštini organizacija GSS,mahom mladji ljudi,mogu za njih samo reći da su bili sve osim snobova,fino je i odbor funkcionisao...

Čak su uspeli i da udju u skupštinu opštine što je i neka vrsta podviga obzirom da se radi o većinski ruralnoj opštini ....

Malo sam  im i pomagao oko izborne kampanje mada nikada nisam bio član GSS ...

 

Cini mi se da nisi procitao do kraja. Govorila sam o eliti GSS i njihovom odnosu prema ostatku Srbije, ukljucujuci i sopstvene lokalne odbore. Uostalom, i sebe sam pomenula u tom kontekstu, a ne smatram se snobom 😀.

Ali bas dobro sto si jos jednom potvrdio da su ovakve opcije imale prolaz cak i u ruralnim i polururalnim sredinama u Srbiji krajem devedesetih i pocetkom dvehiljaditih. I sto je ta sansa zauvek prokockana nije krivica tih ljudi koje pominjes, nego stranacke elite. Bas one koja je kasnije zalegla uz Cedu i pljunula na sve ono za sta su se anonimni clanovi nekadasnjeg GSS godinama zalagali. I to u sredinama gde je to bilo mnogo teze nego u krugu dvojke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, vilhelmina said:

 

Cini mi se da nisi procitao do kraja. Govorila sam o eliti GSS i njihovom odnosu prema ostatku Srbije, ukljucujuci i sopstvene lokalne odbore. Uostalom, i sebe sam pomenula u tom kontekstu, a ne smatram se snobom 😀.

Ali bas dobro sto si jos jednom potvrdio da su ovakve opcije imale prolaz cak i u ruralnim i polururalnim sredinama u Srbiji krajem devedesetih i pocetkom dvehiljaditih. I sto je ta sansa zauvek prokockana nije krivica tih ljudi koje pominjes, nego stranacke elite. Bas one koja je kasnije zalegla uz Cedu i pljunula na sve ono za sta su se anonimni clanovi nekadasnjeg GSS godinama zalagali. I to u sredinama gde je to bilo mnogo teze nego u krugu dvojke.

Elite o kojoj govoris vise nema. Nestala je bioloski ili je otisla u penziju, posto se radi o ljudima u kasnim sedamdesetim ili osamdesetim. Nova elita su Mitrovic, Popovic, Lukas, a Srbija odraz iste.

Lupam glavu vec danima i nikako ne mogu da se setim prezimena onog Tihomira sto je bio markiran za naslednika u GSS-u, pa je isplivalo da ga je tu postavio DB. Da li se ti secas?

Edited by DJORDJE
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, vilhelmina said:

 

Sama si sebi ovde odgovorila. Zato sto su i oni sebe videli kao od boga danu elitu. Znaci, neko za njih treba da glasa jer je tako ocigledno da su najbolji od svih, a ko to ne razume, takav im i ne treba. T

To isto je i Ceda ocekivao, da se stvari prosto desavaju, da se ljudi lepe na njegovu retoriku, a da se on u medjuvremenu bavi biznisom i svojim hobbyjima.

 

 ili ja to ne objasnjavam najbolje ili... je nesto trece u pitanju...

 

Elita je zato elita sto se tu podrazumevaju istaknuti clanovi drustva...ako su istaknuti clanovi jednog drustva stali uz liberalnu demokratiju to je trebalo da bude signal manje istaknutima da se vode idejom istaknutih ....a ne da drzavi nacionalisti, primitivci i nitkovi kroje sudbinu - zbog toga je ta Elita govorila nedvosmislene istine i to vrlo jasnim jezikom i tu je taj nesporazum -

 

Cim je Elita svojim jasnim jezikom izgovorila nedvosmislene istine - tu su nacionalisti, primitivci i nitkovi rekli - Ovo su sve narkomani i elitisti i prodane duse - takve necemo - hocemo kosovo je srbija i rusija itd. Tako je i bilo. Istaknuti clanovi jedne ideje su se povukli svako gde je stigao pred idejama nitkova koji sada ispada da ni oni ne valjaju.

 

sto se tice Cede, mozda ti je promaklo da je on ono sto je imao da kaze govorio bez uvijanja i bez zongliranja i dodvoravanja nacionalistima, primitivcima i nitkovima? Jer samo na taj nacin je mogao da okupi onu manjinu koja ga ne bi ni pogledala da je bio drugaciji, recimo nalik tadicu ...

I da je, dok je retorisao tu svoju politiku tj zaista se bavio lib.demokratijom, za podsecanje - nije se istovremeno bavio hobijima...hobiji i biznisi su dosli tek kasnije - i to onda kada je bilo jasno da je vise primitivaca,

 

zato je potonjima

bolje da cedu pljuju sto je huligan, lopov i alpinista....raviolista i da se zgrazavaju nad njegovim strasnim ponasanjima

nego da kazu - Alo Cedomire volimo mi sportiste i porodicne ljude sa mnogo dece ali mrzimo eu, nato, i sve sto mrze mladi...ni kosovo neces dobiti, narkomane nijedan! 

(to je otprilke ta retorika koju sam pokusala da `skinem` )

 

Moze citat jednog iz Elite koju niko nije zeleo, ni tada ni sada...? Moze.

Onda vam kažu: ’Vi opstruirate demokratske procese!’ Ali demokratski procesi imaju smisla samo ako imate i obrazovane birače koji umeju da misle.

 

 

ps. ne zaboravi da je ova ldp elita jedina koja nije prosla, nije bila dopadljiva, sto znaci nije do elite vec do ideologije

nije do pristupa politici vec do stupnja razvoja....

 

I cika Dobrica je imao svoju elitu, ali njegova je prosla bolje i moze se reci da jos uvek traje...zato surfuj cedo ne misli na ono tamo...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

 

Lupam glavu vec danima i nikako ne mogu da se setim prezimena onog Tihomira sto je bio markiran za naslednika u GSS-u, pa je isplivalo da ga je tu postavio DB. Da li se ti secas?

 

Ne znam ni ja. Pratila sam desavanja u stranci, bila i u GO, negde do sredine 2003. Tada sam pocela da pakujem kofere, a pocetkom 2004 otisla iz Srbije. Povuci-potegni na razne strane, jesmo li socijaldemokratska ili liberalna opcija i slicnih stvari je bilo jos onda, ali nista ozbiljnije od toga. To o cemu ti pricas se verovatno desavalo u drugoj polovini 2004. O tome znam jedino iz nekih kasnijih intervjua ljudi koji su tada poceli da napustaju stranku.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Devil In My Pants said:

Treba postaviti opcije ko bi od opozicije mogao na crtu psihopati i da se doda jos neko ko nije iz stranke, onaj pop, Bodiroga..sta znam ko jos.

 

to moze da se rascisti eliminicajom starih i dodavanjem novih - tezak posao za opoziciju obzirom kad vidis koliko godina ni jedan pokusaj nije upalio... mozda ovaj put...

 

Sad bih pitala kao vili i djordje oko tog nekog tihomira, oni bar znaju ime lika

a ja ne znam ni ime ni prezime - jedino da je odlican. Moiram da istrazim nekako, cula sam ga jednom. Ustvari ima jos jedan koji je

pravi adut.

Ne znam kako do sada te ljude nisu priveli sebi, mislim na opoziciju, zar ima mesta ljubomori ...no, mozda ovi nisu zainteresovani

sto je vrlo moguce, oni koji vrede - nece.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Devil In My Pants said:

Treba postaviti opcije ko bi od opozicije mogao na crtu psihopati i da se doda jos neko ko nije iz stranke, onaj pop, Bodiroga..sta znam ko jos.

 

Iz opozicije niko, ovi što su prepoznatljivi u javnosti su toliko napljuvani da ne mogu ni izbore na lokalu da iznesu. "pop" nikad nije bio opcija, to je režimska propaganda samo htela da ga ogadi javnosti jer je on redovan kritičar ove vlast. Toliko se smučio vlasti da su insistirali kod pokojnog patrijarha da ga pošalje u Nemačku da ne gostuje po medijima u regionu non stop.

 

Za Bodirogu nisam čuo do sada ništa. Gde si za njega čuo ?

 

Realno jedini ko ima šanse je neko od profesora iz one slobodne skupštnine. Moj favorit je bio profesor Čupić koji je odličan govornik ali mislim da će biti Teodorović, mada i njega nešto nema u medijima unazad par meseci. Uslov je da ga podrže bojkotaši + eventualno PSG. U principu on ga ne može dobiti u prvom krugu ali ako bi izbori otišli u drugi krug tu se situacija menja jer onda nema ovih "smetala" da uzimaju glasove opoziciji. Drugi krug će se pretvoriti u referendum i tu postoji šansa da Vučić izgubi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

 

mislim da će biti Teodorović, mada i njega nešto nema u medijima unazad par meseci.

 

na osnovu cega mislis da ce biti akademik teodorovic?

ma nebitno, samo da je ziv obzirom da kazes da ga nesto nema...

 

Do sada je trebalo da je odavno doslo vreme da bilo ko moze da pobedi Vucica, cak i politicki analfabeta,

zbog cega to nije slucaj?  pa zato sto su nesposobni i lenji a najvise cudni. Kao da nesto cekaju da bi poceli da se aktiviraju :wink2:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Klotzen said:

Moj favorit je bio profesor Čupić koji je odličan govornik ali mislim da će biti Teodorović, mada i njega nešto nema u medijima unazad par meseci.

 

To su i moji favoriti.

 

Teodorović je pre možda desetak dana bio gost u popodnevnom programu Nove rs, koliko mi se čini. Aktivan je i na Tviteru. 

 

Što se tiče opozicije, vrlo je aktivna, idu od grada do grada, od sela do sela i razgovaraju sa ljudima...Nema ih naravno u državnim medijima, ali su zaista aktivni.

 

Imena kandidata se ne iznose u javnost, kako ne bi prošli "toplog zeca" kroz koji svakodnevno prolaze gotovo svi opozicioni lideri.   

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovi uzimaju 95% glasova, ali ako i vucic to isto kaze, onda nista.

 

Koalicija NADA, koju čine Demokratska stranka Srbije i Pokret obnove Kraljevine Srbije, pozvali su danas lidere svih stranaka u Srbiji da potpišu Deklaraciju podrške srpskom narodu u Republici Srpkoj, apelujući na jednistvo u suprostavljanju da se „kroz skandaloznu, totalitarnu odluku visokog predstavnika u Bosni i Hercegovni Valentina Incka ozakoni laž da se u Srebrenici dogodio genocid“.

– U Srebrenici se nije dogodio zločin genocida

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2021 at 8:00 PM, Darth Bane said:

@goldberg

Ovo oko Ceda: on je vremenom postao takav tj zadnjih par godina se cini kao da se slizao sa Vucicem. Medjutim sta se desavalo i sa njime i sa njegovom politikom od .... recimo 2003 pa do , negde 2016-17? Koliko je on bio popljuvan a najveci razlog je bio ovo sto Mama Mia istice: njegova politika koja je ududarala od srpskog mainstreama - priznanje Kosova, evroatlantske integracije its. A najveci izgovor za pljuvanje Cede je bio "Ceda -lopov" kao da i svi drugi nisu bili " lopovi". Ali narodu vecinski su bili drazi "lopovi-patriote" od "lopova izdajnika"! 

Sta je Cedi ostalo na kraju? Ili da se totalno povuce iz politike, ili da i on pokusa da nadje nekakvo "uhlebljenje". Tako da sto se tice Cede, prica nije od juce vec je to prica stara jedno 20-ak godina. 

Eto i sto se tice tog Djindjica: sada ga svi smatramo za nekog sveca ili mesiju. A da je nekako preziveo, kladim se da bi bio zestoko napadan i pljuvan sa svih strana. I s leva i s desna! 

 

Pa da Djindjic nije ubijen sada bi imao oko 70 godina i verovatno bi ili otisao u politicku penziju ili postao politicki nebitan.

 

Pitas sta bi trebalo Jovanovic da uradi? Pa da se povuce iz politike i radi nesto drugo, kao u svakoj uredjenoj zemlji. On, koji je do 2014. zestoko kritikovao DS, od 2014. ima samo reci hvale za bivsi SRS + preletace iz raznih partija i sluzi kao i svi ostali iz "opozicije" da kaze da je Vucic trenutno najbolje sto imamo (vazi i za takozvane ekstremne desnicare).

 

On 7/26/2021 at 5:36 PM, Mama_mia said:

Zbog cega je toliko bitan Ceda, a o politici koju je zastupao - nikad ni rec? To kao ne svidja mi se promoter, necu ni da slusam sta promovise? ok legitimno. Ali u politici je glupo.

 

eto Ceda nije uspeo da promovise ono za sta se zalagao jer je njegova takva politika bila sablaznjiva - ok i to je legitimno ali tada je trebalo reci njegova politka me odbija a ne posle deset-petnaest godina jos treba da ispadne da je politika vecini onoj od 95% bila bas ono sto su zeleli ali Ceda ih odbija pa tako...ni politika nije bas - bas. A jeste bila i malo izdajnicka, ta politika, bas kao i sam Ceda tzv ceda izdajnik.

 

Ne postoji vecina od 95% osim u glavama onih koji bi da svi misle isto kao i oni, pa ako i najmanje odstupaju - smesti ih u isti kos.

 

Evo, NBGD se zalaze za uredjen grad, za zastitu zivotne sredine, za postovanje zakona, sta bi oni trebalo da kazu da 96% biraca u glavnom gradu briga za ta pitanja?

 

Jovanovic, kao i svi drugi demagozi nikada i nisu preglagali i nikada se nisu zalagali da zemlji u kojoj zive bude bolje, nego da se odredjena grupa koja glasa za njih bolje oseca. To su uvek bile klasicne poruke "vi koji ste za nas ste pravi, svi ostali su zavedeni, glupi, nerazumni, nepismeni". Nista to nije drugacije od Obradovica i "ustala je prava porodicna Srbija, ne da srpsko seljak da se vise gazi" ili Dinkica koji pred svake izbore smisli novu pricu za glasace.

 

Ne moze se graditi ozbiljna politika na jednom pitanju i ne moze se politika graditi na osecanju vise vrednosti i bez imalo empatije prema ljudima koji ne dele iste sudbine i koji imaju svoje probleme.

 

Za razliku od tebe meni su svi politicari isti i nijedan me nece kupiti samo zato sto govori krupne reci ili govori ono sto ja zelim da cujem. Svima im sudim po delima i kada bih glasao svakako bih morao da zapusim nos i glasam za najmanje zlo. U ovom trenutku to svakako nije lazni opozicionar koji je stranku pretvorio u svoju privatnu svojinu, koji hvali diktatora jer pleme u kojem zivi i ne zasluzuje boljeg i koji zivi na visokoj nozi i kampuje na svim televizijama i pored toga sto nema ni 0,5% podrske.

 

I za kraj:

 

Quote

ovi uzimaju 95% glasova, ali ako i vucic to isto kaze, onda nista.

 

Koalicija NADA, koju čine Demokratska stranka Srbije i Pokret obnove Kraljevine Srbije, pozvali su danas lidere svih stranaka u Srbiji da potpišu Deklaraciju podrške srpskom narodu u Republici Srpkoj, apelujući na jednistvo u suprostavljanju da se „kroz skandaloznu, totalitarnu odluku visokog predstavnika u Bosni i Hercegovni Valentina Incka ozakoni laž da se u Srebrenici dogodio genocid“.

– U Srebrenici se nije dogodio zločin genocida

 

 

DSS + POKS uzimaju 95% glasova?

 

Problem je sto ti volis da mislis da pripadas pametnoj i ispravnoj manjini od 5% u ovoj zemlji, pa nije bitno ni sto ne postoje ni slobodni izbori, ni sto predsednik svaki dan otvoreno laze na bar jednoj televiziji ni sto jedna stranka osvaja svake moguce izbore ni sto nema opozicije -  nista od toga ne mora da postoji i 95% olosa i zasluzuje ludjenja i laganja svaki dan na televiziji jer se DS nije vodio politikom LDP.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče dss, zasto bih ja glasao za fanatike čiji najnoviji precednik pre nekoliko dana izjavljuje kako je do jaja što je skoro iskorenjena tekovina Jugoslavije internacionalizam, nadnacionalizam, kosmopolitizam isl, pa može da se novim generacijama ispira mozak nacionalizmom kao nečim najdojajnijim. Ako je to alternativa, i kad bi glasanje bilo obavezno, radije bih glasao za oportunistu Vučića koji je uplaćivao pare za kampanju Hilari Klinton kad su svi mislili da će ona dobiti izbore. A što se iskorenjavanja tiče, ja imam skroz suprotne ideje od ovog bakija sta bi trebalo iskoreniti da se ta teritorija integriše u civilizaciju onako kako treba, samo  možda nisu baš PC, pa neću o njima ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Skyglider said:

Ah , Boško Obradović, nekada idol košarkaške sekcije foruma, čovek za kojeg su čvrsto verovali da će im doneti slobodu.  Koliko li je samo razočarenje veliko sada :classic_sad:

Ne podmeci - samo dela kosarkaske sekcije; :classic_biggrin:

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Kronostime said:

Ne podmeci - samo dela kosarkaskaske sekcije; :classic_biggrin:

 

U pravu si, samo dela košarkaške sekcije. Mea culpa.

 

Sećam se tada, kad su se oduševljavali njime i isticali "da nam je potreban neko kao on u borbi za slobodu" , rekao sam da ne može da donosi slobodu neko ko bi sam da je ograničava kao i njegova partija,  napali su me da sam SNS bot i sendvičar poslat da rovari, iako sam bio već tada dobro poznat forumaš sa popriličnim stažom na tadašnjem B92 forumu. Al dobro, oprošteno im je na glupost :classic_smile:

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Doc Holiday said:

pa po svemu sto je "Boskic"  zastupao , njemu i jeste mesto u tom drustvu....  Rusija , Kina , S.Koreja....

 

 

jedino bi voleo komentar @Devojke luke lazica   na ovaj transfer...  

 

Devojka je već rekla da je progledala što se njega tiče ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...