Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

9 hours ago, mare80 said:

Oklen sada opet Tadić u priči?

Da se opet nije samopromovisao u nekog lidera nečega ...

 

Ne znam. Videla sam samo na Tviteru njegovo pismo, besmisleno i puno mržnje prema nekadašnjim stranačkim kolegama.

 

Evo ga i na televiziji- " ja sam imao"

 

 

 

A evo i pisma 

 

http://www.sds-org.rs/medija-centar/sve-vesti/vesti/neki-drugi-film/

 

Hitler...tako počinje pismo...

 

Preobimno je, otkriva njegov egoizam, i tako...

 

Volela bih da čujem neki komentar od forumaša koji će pročitati pismo. Hvala unapred!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Pročitah ovo Tadićevo pismo javnosti. Javnost smatra Tadića najodgovornijim za lošu vlast za vreme njegove vlade (AKA Cvetkovićeve vlade). To je nešto što je njemu omča oko vrata. On je neko ko nikad nije radio ništa osim politike a sa tim imidžom on u njoj nema više šta da traži i on to nema šanse da promeni. Ono što on radi to je opoziciono prepucavanje od kog jedini koji profitira je Vučić. Ja polako počinjem da verujem da je i on na vučićevom platnom spisku jer od ovih prozivki opozozicije ne vidim da on išta dobija niti može dobiti. Takođe na osnovu onog dela o "lečićevim pučistima" možemo da zaključimo da je on stajao iza pokušaja tog puča. Takođe obzirom da mu se stranka praktično raspala, niko poznatiji nije ostao u SDS-u i obzirom da je Lutovac osigurao novi mandat ovo je samo pljuvačina u dalj uvređenog Tadića kome su svi planovi za povratak u DS propali.

 

Tadić ne može da bude nikakav kandidat ali da nije toliko sujetan mogao bi da pomogne opoziciji jer je bar prepoznatljiv u javnosti i a kao bivši predsednik može ponekad da probije medijsku blokadu. Ali on se odlučio da više priča o opoziciji unazad par godina nego o vlasti tako da od njega ne treba ništa očekivati do klipove u točak.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

On je neko ko nikad nije radio ništa osim politike a sa tim imidžom on u njoj nema više šta da traži i on to nema šanse da promeni.

Zapravo on i ima barem neko iskustvo rada izvan politike. Radio je u Prvoj gimnaziji kao profesor, ne nesto dugo ali je ipak upisao koju godinu staza, za razliku od Vucica, Dacica, Cede, Vulina i ostalih hvataca magle.

Sa ostalim se slazem, njegov lik je samo balast za opoziciju. Stavio bih tu i Djilasa, sa tom razlikom da on barem ima neke sledbenike, dok su od Tadica digle ruke i sestre Bobic.

Edited by DJORDJE
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Boban Stojanovic danas na N1, bas je pesimisticki analizirao situaciju i sanse opozicije u pogledu konacnog rezultata sledecih izbora. Da vidimo sta ce reci Cvjetin Milivojevic i jos neki pa da sumiramo. Sve ce biti jasnije nakon zajednickog zakljucka razgovora sa Tanjom Fajon i Bilcikom.

Link to comment
Share on other sites

@Ryu Slušala sam danas Bobana Stojanovića. Jedva čekam da čujem Cvijetina Milivojevića  jer mislim da je on odličan politički analitičar.

 

Rešenje za dobar rezultat opozicije postoji..ali ne mogu, ne mogu ovde da objašnjavam. Morala bih da idem u neke detalje iz prošlosti + ne znamo ko sve čita ovaj forum.

Potpuno sam ozbiljna i molim da se ne smejete što sam tajanstvena. Imam dobar razlog.

 

Ali tu ideju-rešenje moraću da šapnem prijateljici iz SSP-a a moj stari prijatelj koji je u NS to već zna...samo ga treba posetiti..

 

Ne znam koliko se vas ovde bavilo politikom od 1992, verovatno malo.. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devojka Luke Razića said:

Morala bih da idem u neke detalje iz prošlosti + ne znamo ko sve čita ovaj forum.

Potpuno sam ozbiljna i molim da se ne smejete što sam tajanstvena. Imam dobar razlog.

Ma ne brini, svi koji treba da citaju, budi sigurna da to i rade.:classic_biggrin:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2021 at 5:27 PM, FrediB said:

A ti bi kanda da jednog psihopatu, lopova, despota i faraona zameni drugi psihopata, lopov, despot i faraon? 

 

izgleda da nisi ispratio forum od pocetka - upravo to je cilj - bilo ko neka je i istiji od istog samo da nije ovaj, ah da,

ipak ima jedan politicar a to nije ni jeremic, ni tadic, ni boskic ni seselj ni tepic, ni djilas -znaci neko ko nikako ne bi smeo da se bira

to je cedomir jovanovic - ne zato sto je to on vec zato sto ta politika nije TA politika koja moze nesto da napravi i zadovolji

svih 95,5% antieu, antinato, antinormal glasaca.....pa javno je to napisano  - kaze se da izmedju AVa i Cede biraju Ava, potpisnika koliko hoces...kao ne svidja im se sto je cedomir huligan i nevaljalac, ma kakvi - politika njegova je ono sto ih uzasava, to treba zakopati sto dublje

 

ja to u prvo vreme nisam shvatala, ali sada da, znam to je nada da ce kad sruse ovog ava rusiti i svakog sledeceg i sledeceg i sledeceg, da ce promenjljivost vlasti biti kao da zamenis gumu na autu i nastavis da vozis...ali samo politika neka bude ista kao do sada:

antieu, antinato, antinormal....pa neka dodje svako ko to podrzava i srbiji dobro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 2:26 AM, McLeod said:

Ako opozicija vec evo skoro 10 godina ne moze da provali i smisli sta treba da radi i kako da nastupi, onda i ne treba da postoji.

 

bar ti se secas da smo na starom forumu videvsi sta je ostalo i u sta se pretvara srb opozicija, znali da oni ne samo sto ne treba da postoje, vec da oni zaista i ne postoje.

...sanjaju kakvi bi bili vladari kad bi AV sam predao vlast da se ne muce i preznojavaju

 

Da li je bar jedan opzicionar rekao nesto o sebi, ideologiji koja mu je bliska ili pomenuo kako bi razresio kljucna drzavna pitanja?

Niko nikada. Oni samo opisuju sta je radio AV, kako je uzasan jer im je ukrao vlast, drzavu, narod...a ukradeni narod ih

prezrivo gleda sta tupe a ne rade nista po tom pitanju...

 

Hahaha setih se Srdja Popovic (advokat) kada kaze, zapravo citira i kaze - Don’t just do something, sit there :heart:

jer opozicija deluje kao da ga je poslusala :lol_2:

 

da ne bude zabune,  opozicija nema pojma ni ko je ni sta kaze jedan SP - ovo je bila sala na njihov racun,

 zato sto opozicija ne uci od najboljih vec od najgorih medju sobom. E zato su tu.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/24/2021 at 6:36 PM, Kronostime said:

Tehnicki - u pravu si: proizvodnja kablova i povezivanje istih u klastere za automobile nije isto.

Pored kablovskih snopova,kucnih niskonaponskih kablova do 0.4 proizvode se i kablovi iz energetike za prenos 10/04, 135/04, 10/ 04, 400/04... KW.

Drage volje cu pojasniti ziteljima onih raznobojnih zgrada na Bezanijskoj Kosi i onima na potezu od  Grcica Milenka do Arhitektonske Skole.

Mi, Koncarci, zavrsili posao dok su ovi iz Tesle jos tumacili plan.

:default_coffee:

 

Neki misle da je proizvodnja električnih instalacija (EI) mačji kašalj. To je industrija koja godišnje obrće milijarde evra. Da li može neko polupismen da učestvuje u izradi EI koja se ugrađuje u kamion od 200.000 evra? Teško. Neće Nemac ugraditi neki bofl kabl u svoj Mercedes. Elektronika je sveprisutna u modernim vozilima, pa je tako i proizvodnja EI postala neka "vrsta" nauke. Nije sve to tako jednostavno kao što izgleda na prvi pogled.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2021 at 11:55 PM, DJORDJE said:

Ma ne brini, svi koji treba da citaju, budi sigurna da to i rade.:classic_biggrin:

 

Prosledila sam ideje kome treba i sutra očekujem odgovor 🙂 

 

 

7 hours ago, Mama_mia said:

 

Da li je bar jedan opzicionar rekao nesto o sebi, ideologiji koja mu je bliska ili pomenuo kako bi razresio kljucna drzavna pitanja?

Niko nikada. Oni samo opisuju sta je radio AV, kako je uzasan jer im je ukrao vlast, drzavu, narod...a ukradeni narod ih

prezrivo gleda sta tupe a ne rade nista po tom pitanju...

 

 

 

Mislila sam da te ne citiram, ali izgleda da moram.

 

Postoji stranka koja ima Plan za Dan posle i pripremaju predloge zakona za te dane posle sns-a. Neki od tih predloga su već i završeni.

 

Postoji i Deklaracija o ključnom pitanju naše države. 

 

Poseti njihov sajt...

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Mislila sam da te ne citiram, ali izgleda da moram.

Postoji stranka koja ima Plan za Dan posle

Postoji i Deklaracija o ključnom pitanju naše države.

Poseti njihov sajt...

 

na stranu nebitnost toga da si mislila da me ne citiras ali moras...jer sta se mora - mora se 🙂

 

oko tog Dana Posle, mozda si zaboravila da sam ga upravo licno ovde `promovisala` The Day, uporedjujuci ga sa Pilulom za Dan Posle, secas se?

...to i jeste poenta bila, da bi nesto saznali o necemu moramo da posetimo njihov sajt, za to vreme oni se ne oglasavaju cak ni u medijima otvorenim za njih niti tamo artikulisu nesto sto imaju nameru da urade, zar nisam rekla da oni zapravo sve vreme promovisu vucica - te vucic nam ukrao pare, institucije, drzavu, te ovakav je onakav je...o sebi svojim logikama, snazi, mogucnostima ne kazu ni rec - to ja kazem

 

Nije problem, mogu da kliknem taj sajt koji mi predlazes,

ali to je nesto za Dan Posle. Sta se kaze o Danu Pre? Hocu da kazem dug je taj put do dana posle ako na tom putu uvek iznova promovisu vucica umesto sebe.

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Devojka Luke Razića said:

.

 

Postoji i Deklaracija o ključnom pitanju naše države. 

 

Poseti njihov sajt...


Pazi kad me nije mrzelo, posetih i pročitah 😀.

 

Majko mila! Pa ono je klasičan trla baba lan….

 

Umesto - “Уместо празних речи и споразума који данас не значе ништа…” - dobili smo u toj tzv. Deklaraciji - gomilu “празних речи којe данас не значе ништа”.

 

Pomirenje, pomirenje, pomirenje, svaka treća reč je pomirenje, u potpuno praznom i beznačajnom kontekstu. Reč “priznanje”, pa i u kontekstu nećemo priznanje - ne postoji. 
 

Gomila, ali gomila praznih reči! Hvala ti na ovome, samo si moje mišljenje učvrstila.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mama_mia said:

 

, za to vreme oni se ne oglasavaju cak ni u medijima otvorenim za njih niti tamo artikulisu nesto sto imaju nameru da urade, zar nisam rekla da oni zapravo sve vreme promovisu vucica - te vucic nam ukrao pare, institucije, drzavu, te ovakav je onakav je...o sebi svojim logikama, snazi, mogucnostima ne kazu ni rec - to ja kazem

 

 

 

Posle ovog odgovora, stvarno ide opcija ignore.

 

Tebi je, ili dosadno, ili se ludo zabavljaš ( već duže vreme na moj račun )..ili se praviš potpuno neinformisana.

 

Gde da se oglašavaju? Na RTS-u ili kod Marića na Happy TV?

 

Sve vreme, nekoliko meseci unazad ili možda više, SSP ide od opštine do opštine, od grada do grada, od sela do sela...

 

Sve vreme u razgovoru sa građanima predstavljaju svoj Program- ekonomski na prvom mestu, zatim pričaju o predlozima zakona za pomoć roditeljima koji imaju decu sa posebnim potrebama, o zakonu koji garantuje da će država posle razvoda, plaćati alimentaciju deci, do nekog konačnog odgovora suda u vezi sa alimentacijom- ta dva predloga zakona su završena..

 

Pored ekonomije, socijalnih, porodičnih pitanja, predstavljaju plan za poljoprivrednike,..i da ne nabrajam dalje. 

 

Posle direktnog kontakta sa građanima, pošto su mediji zatvoreni, imaju emisije na svom Fejsbuk profilu, dele se i informacije i na Tviteru. Od nedavno se štampaju i novine.

 

Šta još nedostaje? Radio i TV za sve opozicione stranke? 

 

Da bi se pustila u rad neka radio i TV stanica potrebna je gomila papira a najvažnije su dozvole od REM-a i ostalih nadležnih državnih organa..a te dozvole neće dobiti. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Kronostime said:

Chaddah je opozicija cemu?:default_coffee:

 

Ceda i Canak mozda i nisu opozicija, ali definitivno jesu glas kojim se niko drugi ne oglasava i za koji je vazno da se cuje - radi buducnosti. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ters said:

 

Ceda i Canak mozda i nisu opozicija, ali definitivno jesu glas kojim se niko drugi ne oglasava i za koji je vazno da se cuje - radi buducnosti. 

Glasovi cega sem njihove sujete da su u necemu bitni i da zbog toga nece birati sredstva?

Daj, bre, za njih ni ukucani nece glasati koliko uta su promenili misljenje. :default_coffee:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kronostime said:

Glasovi cega sem njihove sujete da su u necemu bitni i da zbog toga nece birati sredstva?

Daj, bre, za njih ni ukucani nece glasati koliko uta su promenili misljenje. :default_coffee:

 

Misljenje su mozda i mijenjali ali javne istupe o bitnim stvarima nisu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...