Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

Potvrda da se radi o nenormalnoj ili zlonamernoj osobi , odgovor na pitanje da li su mu Zavetnici partneri u perspektivi:

 

Poznato je da se lično zalažem za ujedinjenje rascepkanih patriotskih opcija koje zajedno imaju preko 20 odsto glasova. Кad to kažem mislim na Narodnu stranku, DJB, DSS, POКS, Zavetnike, Državotvorni pokret Srbije, Otadžbinu, i mnoge druge patriotske pokrete i pojedince. 

 

 

Vrlo je  jasno za čiji interes radi dobri Boškić.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Ništa tu nema konkretno, to je sve u vezi tog sastanka. Mene interesuje kako će od danas da priča o aferama tipa Belivuk, Jovanjica, Krušik i tako dalje. Da li će krenuti da se pravi lud i relativizuje ih ili će isto kao i do sada pričati o tome. To je jasan signal u kom pravcu se kreće. Prošle nedelje je na RTS otvoreno optužio SNS da su napravili Belivuka ostaje da vidimo da li će to isto da radi i posle ovog sastanka.

 

U tom intervjuu jeste pominjao Belivuka i SNS ali prekratko za izvođenje zaključaka.

 

Ovo je moje mišljenje šta se u Dverima dešava. Naravno ne znam nikog u toj stranci niti ovi moji poznanici iz politike imaju neke korisne informacije iz njihovog tabora, sve se svodi na praćenje njihovih aktivnosti.

 

Boško je do 2016. bio u toj nekoj svojoj konstanti eksremnog nacionaliste, moguće čak i šoviniste. Od tada je krenuo da ublažava retoriku i bio je na nekom kursu ublažavanja politike jer je verovatno već tada 2016. posle onih protesta povodom pokušaja krađe izbora dogovorena neka saradnja opozicije. On je na tom kursu bio do par meseci pre raspada SZS. Pretpostavljam da su oni tada doneli odluku da se raziđu pa je on odma krenuo sa samostalnim ispadima. Raspad SZS je elegantan način da se nogira desnica iz saveza i primi u isti PSG (najverovatnije pritisak EU). Od tada imamo slične stvari u NS i Dveri. Obe stranke zaokreću ponovo udesno, za Boška se može reći da je ponovo krenuo u pravcu gde je bio 2016. godine, dok za NS ne znamo dokle će ići jer po meni za njih nema perspektive u klasičnoj desnici. I to je ono što danas imamo, Boško jedino može da kritikuje Vučića za Kosovo što se tiče nacionalnih tema a u ostalim situacijama mora da ćuti. Kao što ostatak opozicije ne sme da kritikuje Vučića za stvari vezane za zapad jer imaju istu politiku. Ovo sada je jedan od tih slučajeva. Da nije otišao na sastanak izgubio bi kod tih birača jer bi Vučić opleo po njemu da mu je do RS stalo kao do lanjskog snega a ovako kad je otišao Vučić ne može da ga pljuje ali je i Vučić profitirao jer može da pokaže Evropi "evo i deo bojkot opozicije razgovara sa mnom, vidite kako sam dobar" . Dakle Boško je poslan da pliva sam i on radi jedino što zna, a to je da pliva na tim nacinoalnim temama.

 

Kao što rekoh ostaje da ga čujemo po pitanju kriminalnih afera ove vlasti jer tu ćemo jedino jasno moći da zaključimo šta se sa njim dešava.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Nema šanse da je cifra tako mala. Pa ne mislite valjda da je Tadić dobio 30% nacionalističkih glasova i svih 10% građanskih 2008. ?

 

imas ogroman broj onih koji uvek glasaju za trenutne vladare , i njima veruju....  Ti isti ljudi su glasali za Milosevica, pa za Tadica  sad za Vucica... Ako pobedi Djilas , glasace za njega itd...  i jeste taj broj 20%...  i tesko da se mogu svrstati u gradjanske..

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Darth Bane said:

Interesuje me sta ce biti sa Zeljkom Mitrovicem ako dodje do promene vlasti????

Ništa.Šta mu je bilo posle svih promena vlasti , biće mu i na dalje.

Biće još bahatiji, još bogatiji, još više uz sledeću vlast itd...

Jbt najjači smo narod..Nemoj Bane ova pitanja, pa znaš da se radi o Srbiji, ti kao da si druže sa Marsa pao..😃

Link to comment
Share on other sites

On 8/6/2021 at 1:27 AM, mmajstor said:

Ne moze on sve glasove da pokrade. Moze znatan deo, ali ovaj ostatak ipak mora da ubedi da mu daju glas. A zajednicko i njemu i Tadicu su politika i Kosovo i EU... kao i politika 4 stuba onda i politika 'sa svima sam dobar' sada. Od 90ih do sada uvek je vladajuca stranka imala bar umereno nacionalnu komponentu, cak i ona Dosovska jer bez Kostunice nista ne bi moglo da se uradi. 

 

Uostalom nemoj zaboraviti da kada je DJB mahao papirima o izbornoj kradji i pokretao sudske postupke, niko iz opozicije ih nije podrzao u tome. Ako je neko forsirao pricu o kradji na izborima to su oni... tako da je to jedno od nepoklapanja da DJB radi za vlast. 

 

 

Ali cekaj, ovo si ti nadodao tj okrenuo pricu, nije niko od njih. Ja nisam izvukao takvu poruku. Poruka nije 'ma dobar je Vucic' , nego i mi mislimo o RS a ne samo Vucic. Na taj nacin je moguce privoleti one nacionaliste kojima se iz milion razloga zgadio Vucic a nemaju alternativu. 

 

Bold: Tačno je da je Radulović pokretao sudske postupke.

 

Ali...Ispravi me, molim te, ukoliko grešim..Ako se radi o izborima iz 2017.godine, te večeri kada su saopšteni rezultati, prvi se oglasio Bojan Pajtić, tadašnji predsednik DS-a i prvi je pozvao ostale opozicione stranke da se pomogne DJB i Dverima jer je ta koalicija pokradena.

 

I Pajtić je zajedno sa Radulovićem i Obradovićem ušao u Skupštinu-u RIK, koliko se sećam...Da li grešim? 

 

 

14 hours ago, Klotzen said:

Ne bih ja još otpisivao Boška, jer on je poznat po glupim i brzopletim potezima. Da ga vidimo kada bude na nekom nezavisnom mediju i kada dobije pitanja da objasni ovih zadnjih par nedelja pa ćemo onda znati sa sigurnošću.

 

On  treba da bude pošten i da objasni prvo svojim članovima i simpatizerima o ulasku Dveri u Skupštinu opštine Čačak...a zatim i biračima šta se to dešava zadnjih nedelja.

 

https://beta.rs/politikaizbori/politikaizbori-lokal/30989-dveri-spremne-za-razgovore-o-vladajucoj-koaliciji-u-cacku

 

https://www.ozonpress.net/politika/dveri-cekaju-poziv-sns/

 

Prekasno sam videla ove članke..da sam ih videla ranije, nikada ne bih ušla u Dveri.

 

I ovim zaista stavljam tačku što se Obradovića tiče.

 

Link to comment
Share on other sites

Ne mogu se ljudi svrstati u isto krdo samo zato su glasali za istu stranku ili istog predsednickog kandidata.

 

Kad pricate zasto smo dosli dovde, a to je smrt demokratije koje se secamo vec osmu godinu (od 2012. do 2014. je bila ta faza umiranja) moramo shvatiti da demokratiju i slobodne izbore nije ubio samo SNS,  ona je pokojna jer je vecina ovde ne zeli.

 

Ne mozete gledati sve na jednoj ravni nacionalizam - gradjanstvo, ima tu i bogastvo - siromastvo, obrazovanje - neobrazovanje, individualizam i psihologija copora, zainteresovanost i nezainteresovanost za politiku.

 

Vecinu biraca u Srbiji politika skoro u potpunosti ne zanima. Ko ce jos misliti o ekonomskim programima, o tome sta su govorili politicari, o problemima u zemlji. Daj ti nama onu najeftiniju zabavu, a to je neprijatelj protiv koga cemo se mobilisati i heroj koji ce nas povesti u epsku borbu u kojoj imamo male sanse, ali cemo pobediti.

 

Nacionalizam je samo specijalni oblik ovakvog rezonovanja, usmeren ka susednim drzavama, drugacijima, mocnijima koji nas tlace. Mislite da se prica "Djilas tajkun lopovcina pokrao milijardu evra" razlikuje od "Tadic izdajnik", pa ne razlikuje se, sve to raspiruje onu najgoru mrznju u ljudima koja ide dotle da pocne da se zeli fizicki obracun sa protivnikom.

 

Sta mislite, zasto Vucic pred svake izbore govori "nemamo bas velike sanse, koalicija tajkuna je ulozila nikad vise para". U prosecnoj evropskoj zemlji za ovo bi se islo u ludnicu, ali prosecan birac u Srbiji ovo voli da cuje. Jer ljudi su nezadovoljni i mrze sami sebe i veliko olaksanje im je kad im neko sa vrha da metu na kojoj ce svakodnevno da iskaljuju bes.

 

Znaci, sustina naseg problema je infantilno razmisljanje i frustracija kod ogromnog dela stanovnistva. Isto vazi i za politicku elitu koju tek briga za demokratiju i slobodne izbore, evo suza suzu stize koliko im je tesko sto je zemlja samo fizicki u Evropi. Izuzetno me cudi razmisljanje - Vucic je nacionalista jer je tako neko rekao da on to jeste, priprostom puku tako deluje i sta ce jadni mali desnicari nego da suruju sa njim? Pola DS su bili manji ili veci nacionalisti pa nesto nisam video radikale i dssovce da se okupljaju oko tadasnjeg predsednika ili da su ga ikad podrzavali.

 

Nisu DSS, Dveri, POKS, SRS, Zavetnici, DJB neke nacionalisticke stranke. To su organizacije cije vodjstvo lose glumi politicare, ne zna sta je politika, ne zeli vise ni da izgleda kao da se trude da glume politicare. Jer da se bar malo trude ne bi izjavljivali to sto izjavljuju i ne bi im svima program bio "pomozimo Vucicu da jos vise voli Srbiju".

 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Bold: Tačno je da je Radulović pokretao sudske postupke.

 

Ali...Ispravi me, molim te, ukoliko grešim..Ako se radi o izborima iz 2017.godine, te večeri kada su saopšteni rezultati, prvi se oglasio Bojan Pajtić, tadašnji predsednik DS-a i prvi je pozvao ostale opozicione stranke da se pomogne DJB i Dverima jer je ta koalicija pokradena.

 

I Pajtić je zajedno sa Radulovićem i Obradovićem ušao u Skupštinu-u RIK, koliko se sećam...Da li grešim? 

 

 

Gresis. Radi se o izborima prosle 2020 godine. DJB je jedini imao kontrolore u izbornim jedinicama i zabelezili su ogromne formalne i materijalne nedostatke i to podneli ustavnom sudu. Brojali su i nekoliko dzakova sa glasovima i nisu mogli da potvrde da se oni gadjaju sa podnetim zapisnicima....svuda je sns dodavano glasova. Ono sto je zanimljivo je da niko iz opozicije ih nije podrzao.

 

To sto se ti secas je bila kradja koalicije DSS+Dveri koje za malo nisu presle cenzus....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Prekasno sam videla ove članke..da sam ih videla ranije, nikada ne bih ušla u Dveri.

 

I ovim zaista stavljam tačku što se Obradovića tiče.

 

Ako hoces sebi unapredis kvalitet zivota, slobodno stavi tacku i na ostale.:lol_2:

Moj brat je godinama davao solidne priloge GSS-u, a kasnije kada se isti utopio u LDP nastavio je tu praksu. Nisu to bili milioni , nekoliko hiljada na godisnjem nivou. Onda je video Cedine slike sa nekog  skijanju u Argentini i zarekao se da nikada vise nece kintu dati bilo kojoj stranci.:roflmao:

Mislim da ga je 5-6 godina drzao bes jer se "ovaj skija u Julu sa mojim parama".

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Klotzen said:

Nema šanse da je cifra tako mala. Pa ne mislite valjda da je Tadić dobio 30% nacionalističkih glasova i svih 10% građanskih 2008. ? To je nemoguća misija sve i da je pričao isto što i radikali tada. Pa i tada je LDP prošao cenzus a i deo SPS glasača bi mogao da se svrsta u građanski orijentisane glasače.

To što je 10-15% glasača građanski orijentisano ne znači da je 85-90% tvrda nacionalistička-desničarska struja. Tih tvrdih naci-desničarskih je možda negde 20-25%. Ostatak biračkog tela čini bezidejna amorfna masa,  sklonija populizmu nego liberalizmu, ali bez ikakvih suštinskih ideoloških ubeđenja. Tu spadaju i oni koji uvek glasaju za vlast, ma ko bio vlast u tom trenutku, oni koji glasaju potpuno bez rezona (glasa za SRS, pa za LDP, sada za SNS), oni koji glasaju za litar ulja, kilo šećera u kocki, ratluk i 100 grama kafe, oni koji glasaju zato što očekuju neki svoj sitan interes,  itd.

 

Deo te amorfne mase, pre svega oni kojima su donekle bliže ideje građanskog društva, barem neki aspekti, je posle 5. oktobra glasao za bivšu opoziciju izmedju ostalog i za DS. To ne znači da su oni istinski građanski, liberalno i sekularno orijentisani. Znam ja neke bivše glasače DS, koji su se to javno isticali na sav glas, neki su čak bili i članovi i aktivisti, a istovremeno su zastupali ideje potpuno nespojive sa liberalnim i građanskim, branili ratne zločince itd. Oni su tu bili iz oportunističkih razloga i čim je Tadić napravio grešku da spoji predsedničke sa parlamentarnim izborima i da ih izgubi oni su momentalno prestali da budu glasači DS i preselili su se u tabor SNS. Međutim ta ekipa nije bila jezgro belih listća koji su koštali Tadića izbora. Dobar deo belih listića su bili tradicionalni glasači DS koje je otuđio prvo "kohabitacijom", pa "pomirenjem sa SPS" pa "maženjem krava" i podilaženjem populističkoj masi. Da li je to bila idpravna reakcija može se diskutovati.

 

Generalno ja sam veliki pesimista po pitanju budućnosti Srbije kao liberalnog, sekularnog i građanskog društva. Da bi Srbija postala takvo društvo ona bi morala da ima relativno svesno i inteligentno biračko telo, naviknuto na norme ponašanja takvog društva, istinsku i nekorumpiranu inteligenciju na Univerzitetu i šire koja će propagirati takve ideje a ne nacionalnu mitologiju, razvijene, stabilne i neazvisne institucije sistema a ne korumpirane podanike vlasti, itd. I glasače koji shvataju da su oni odgovorni i da snose podledice svojih izbora, na biralištu i u životu, i ne očekuju da neko drugi reši svaki aspekt njihovog života.

 

Toga u Srbiji nema i nema izgleda da će uskoro biti. Sve i da nekim čudom izbore dobije neka istinski liberalno, građanski i sekularno orijentisana opcija koja bi počela da raščišćava Augijeve štale srpskog društva i sistema ona bi brzo izgubila podršku masa koje ne žele istinske promene. 

 

Srbija jednostavno nema kritičnu masu ljudi spremnu i sposobnu da povede amorfne made i preobrazi društvo i  sistem u nešto barem nalik građanskim društvima na zapadu. Prosečnom biraču su ovde bliže i draže istočnjačke despotije nego građansko društvo, radije će plivati u govnima nacionalne mitologije i populizma nego se izdići iznad toga.

 

Ja svim mlađim poznanicina koji imaju bilo kakvo relevantno znanje i obrazovanje savetujem da razmatraju opcije izvan Srbije i da ne gube vreme u državi gde je najvažnija kvalifikacija za napredovanje, u mnogim oblastima, broj zalepljenih plakata i botovskih komentara, gde su glavne "investicije" u oblasti niskotehnoloških slabo plaćenih poslova motača kablova u pelenama i gde je "premija" ako vas stranka zaposli kao drzavnog sluzbenika. Čak i ona manjina koja ima ok plate za naše uslove (uglavnom IT ekipa) treba da bude svesna da im kvalitet života ne zavisi samo od ličnih primanja nego i od uređenosti društva oko njih.

 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Teska tema oko glasanja, oni kontrolisu te navijace, sitne krimose, koji cimaju klince da idu na glasanje i tosigurnonisu njegovi glasovi. Naravno preoteli su glasace ds-a tako sto su im dali poslove i nikako drugacije i to nije ne znam koliki broj glasaca. srs je uvek imao dosta glasova jer je narod jednostavno glupi kao qrac.

 

Da je vucic mesto beloviku na snimcima, to nista ne bi promenilo kod njegovih glasaca...toliko to daleko ide..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tomas.hokenberi said:

To što je 10-15% glasača građanski orijentisano ne znači da je 85-90% tvrda nacionalistička-desničarska struja.

 

Nisu tvrda desnicarska struja, ali opet:

 

- padaju na jeftine lazi (npr. Vlada CG u parlamentu osudi genocid u Srebrenici, oni to shvate kao ''proglasili nas genocidnim narodom'' - sto naravno nije istina jer u Deklaraciji jasno stoji da se osudjuju samo taj zlocin i onaj koji ga je izvrsio)

- balave na orijentalne despotije tipa Rusije, Kine, onih trtmrtstana, pa i Severne Koreje. Putin i si uzivaju status (polu)bogova

- padaju na kult licnosti i loze se na ''vrhovnog taticu'' i ''velikog vodju'' ko da su deca

- padaju na kojekakve ''alternativne istorije'', ''Srbi narod najstariji'', teorije zavere i slicne nebuloze

- preziru svakog ko nije pravoslavan i/ili Sloven

- vecito im ''zli Zapad'' kriv za sve, pocevsi od losih puteva , plata i endemske korupcije, pa sve do smeca razbacanog svuda redom

- EU nazivaju ''satanistickom i dekadentnom tvorevinom'' , a o NATO-u da ne govorim - i dalje guslaju o dogadjajima od pre 1/4 veka, vecito zagledani u sopstveni pupak, a nikako da se bar malo ugledaju na npr. Nemce i Japance koji su se opametili nakon svojih poraza 40-ih 

- najveci cilj u zivotu im je da se uvale u neku kancelariju ili javno preduzece i da ne rade nista za solidnu platicu 

 

itd. 

Edited by FrediB
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, tomas.hokenberi said:

Dobar deo belih listića su bili tradicionalni glasači DS koje je otuđio prvo "kohabitacijom", pa "pomirenjem sa SPS" pa "maženjem krava" i podilaženjem populističkoj masi. Da li je to bila idpravna reakcija može se diskutovati.

 

Mislim da su beli listici imali minimalni efekat na rezultate izbora. Uz celu njihovu kampanju Tadic je dobio izbore u prvom krugu, a DS nije imao kapitalno manji procenat neho na prethodnim izborima. Znaci najveci problem je nastao izmedju prvog i drugog kruga, a to je sto je formirana skupstinska vecina isto kao sto je i do tada bila, a ljudi su zeleli bar neku promenu. Takodje ne verujem da je glasace DS obeshrabrila vlada sa SPS-om jer je to bio jedini nacin da se spreci da SRS formira vlast. Da je tako DS ne bi nikada dobio preko 20posto glasova na istim tim izborima, ako se dobro secam. 

 

Quote

Srbija jednostavno nema kritičnu masu ljudi spremnu i sposobnu da povede amorfne made i preobrazi društvo i  sistem u nešto barem nalik građanskim društvima na zapadu.

 

To je elita, nema elite. A nema je izmedju ostalog zato sto i zapadnim politicarima to nije u interesu. Da jeste, prvi bi njihovi lideri jasno izgovorili da u Srbiji vlada autokratija i da postoji nepostovanje vladavine prava, manjak slobode medija, i samim tim nefer izbora sto cini ovu vladu nedemokratskom. Kako da u takvim uslovima prava elita da ispliva, to je nemoguce dok imas autokratski i represivan rezim. Umesto toga se ovakva vlada od strane zapada podrzava. Da li je neko postavio pitanje - zasto? 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mmajstor said:

 

Mislim da su beli listici imali minimalni efekat na rezultate izbora. Uz celu njihovu kampanju Tadic je dobio izbore u prvom krugu, a DS nije imao kapitalno manji procenat neho na prethodnim izborima. Znaci najveci problem je nastao izmedju prvog i drugog kruga, a to je sto je formirana skupstinska vecina isto kao sto je i do tada bila, a ljudi su zeleli bar neku promenu. Takodje ne verujem da je glasace DS obeshrabrila vlada sa SPS-om jer je to bio jedini nacin da se spreci da SRS formira vlast. Da je tako DS ne bi nikada dobio preko 20posto glasova na istim tim izborima, ako se dobro secam. 

 

 

To je elita, nema elite. A nema je izmedju ostalog zato sto i zapadnim politicarima to nije u interesu. Da jeste, prvi bi njihovi lideri jasno izgovorili da u Srbiji vlada autokratija i da postoji nepostovanje vladavine prava, manjak slobode medija, i samim tim nefer izbora sto cini ovu vladu nedemokratskom. Kako da u takvim uslovima prava elita da ispliva, to je nemoguce dok imas autokratski i represivan rezim. Umesto toga se ovakva vlada od strane zapada podrzava. Da li je neko postavio pitanje - zasto? 

Mislim da je ideja da je neko spolja postavio naše elite i vlasti neutemeljena u stvarnosti. Mi imamo "elite" onakve kakve imamo ne zato što su nam neki "nemci", "englezi" i drugi nametnuli takve, već zato što iz ovakvog populusa teško mogu i da se izrode bolje, a ako se neki autlejer i pojavi masa se trudi da ga ućutka i sruši. 

Naše "elite" su slika našeg društva. Elite su većinski lopovske i korumpirane, zato što je većina glasača ista takva. Onaj što krade milione ne tenderima se od onog što krade sijalice i kancelarijski materijal na poslu razlikuje samo po mogućnosti za krađu a suštinski se ne razlikuju po stavovima moralnim načelima.

 

Kako reče Pašić: "kakvi ste vi englezi takav sam vam ja Gledston".

 

Btw.  "zapad" će, na neki način, podržati svaku vlast u Srbiji koja ne pravi (previše) problema u okruženju i sprovodi na spoljnom planu dovoljno dobro ono što se očekuje od nje, a na unutrašnjem planu baš ne strelja javno političke protivnike. To ne znači da takva vlast ima istinsku podršku već da nemaju dovoljno motivacije da budu protiv takve vlasti. Kako ono reče Čerčil Makmilanu: "hoćete li vi da živite tamo?". Sve dok vlast AV ne napravi baš veliko sranje u okruženju ili ne pređe (dosta visok) prag tolerancije prema autokratskim merama na unutrašnjem planu EU i SAD neće imati neku motivaciju da se posebno mešaju u unutrašnju politiku u Srbiji. Međutim to ne znači da su oni postavili Vučića, osim u smislu da je Tadić usoeo da izgubi podršku "zapada". To ne znači da ju je Vučić dobio već da su postali potpuno indiferentni prema unutrašnjim pitanjima Srbije.

 

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, FrediB said:

Jer im je obecao resavanje Kosova.

Inace, sotonu podrzavaju i na istoku. Svima se uvukao. 

Kako vreme odmice, deluje mi da sve i da je obecao resavanje Kosova, da ih zavlaci za to i da ce se u jednom momentu skroz okrenuti totalitarnim vlastima na istoku, jer to on u duši voli.

On nece pasti sa vlasti dok nam ne uvedu ponovo vize za EU, samo to moze da pokrene srblje. 😄

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AgroLaki said:

Kako vreme odmice, deluje mi da sve i da je obecao resavanje Kosova, da ih zavlaci za to i da ce se u jednom momentu skroz okrenuti totalitarnim vlastima na istoku, jer to on u duši voli.

On nece pasti sa vlasti dok nam ne uvedu ponovo vize za EU, samo to moze da pokrene srblje. 😄

Ja mislim da je barem 70% građana Srbije baš briga za EU vize osim po pitanju odlaska na letovanje do Grčke.

Edited by tomas.hokenberi
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, FrediB said:

Jer im je obecao resavanje Kosova.

Inace, sotonu podrzavaju i na istoku. Svima se uvukao. 

 

Nisam bas uocio to ushicenje kod Putina (vidi pod eksperiment davljenja kuceta pred Vucicevim ocima).  

Uostalom Rusija nije ni toliko bitna, oni sem energetike i eventualno ulasaka u NATO, ne vrse uticaj na unutrasnja politicka pitanja. 

 

Ako im je obecao resavanje Kosova u situaciji gde debela vecina to ne podrzava onda ne treba da nas cudi zasto podrzavaju ovakvo uredjenje i zasto ga uopste imamo. U demokratiji bi glasovi protiv takvog 'resavanja' bili mnogo glasniji i jaci, a njegov zadatak prilicno transparentan i nepopularan.

 

Autokratija i blokada medija je idealno uredjenje u kome bi se taj zadatak obavio ispod zita, dok se gradjanima pere mozak sa svinjoidnim temama. Cak i sada, gradjani se pobune na sizojevu diktaturu (leto prosle godine), on digne velje nevolje i brutalno ispendreci ljude - a zapad i EU cute. Nema reci o krsenju ljudskih prava, krsenju gradjanskih vrednosti, nema podrske opoziciji - bitno je da se podrzi autokrata. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, AgroLaki said:

On nece pasti sa vlasti dok nam ne uvedu ponovo vize za EU, samo to moze da pokrene srblje. 

😄

 

Ma cvikaju od toga ljudi, zato on ili Grobislav nisu nikada mogli da dobiju podrsku dok nisu skinuli radikalsko sukno i prelomili da je EU i njihov prioritet. 

 

Da ce da im ga zavuce to nije iskljuceno, sto ne umanjuje i njihovu odgovornost sto su nam nametnuli i njega i autokratiju. 

Edited by mmajstor
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa vi što "nedate" kocoBo, i nećete u NATO? Da li vi vidite kako u Makedoniji 90% ljudi hoće u NATO, da ne gledamo Češku, Poljsku itd? Šta nije u redu sa vama?

 

Ne znate vi šta je autokratija i diktatura (a boga mi i guženje), slušaj ti mene, to je vaš problem. Princeze na zrnu graška.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Pa vi što "nedate" kocoBo, i nećete u NATO? Da li vi vidite kako u Makedoniji 90% ljudi hoće u NATO, da ne gledamo Češku, Poljsku itd? Šta nije u redu sa vama?

 

Ne znate vi šta je autokratija i diktatura (a boga mi i guženje), slušaj ti mene, to je vaš problem. Princeze na zrnu graška.

 

Kada budes ziveo sa nama i delio nasu sudbinu, onda ces biti relevantan da o tome sudis. Umesto ove pokvarene ploce ne bi bilo lose da vreme iskoristis da na tetu JNA na podlaktici precrtas slovo J a na kraju dodas TO. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, mmajstor said:

 

Kada budes ziveo sa nama i delio nasu sudbinu, onda ces biti relevantan da o tome sudis. Umesto ove pokvarene ploce ne bi bilo lose da vreme iskoristis da na tetu JNA na podlaktici precrtas slovo J a na kraju dodas TO. 

Evo ja živim ovde i zanima me odgovor na Puzigaćino pitanje. Zašto ne u NATO i čemu samozavaravanje da možemo da "odbranimo" Kosovo?

 

Ja sam za ulazak u NATO i EU i zabole me reproduktivni organ za Kosovo. Jednom sam ratovao za njega i više neću.

Edited by tomas.hokenberi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...