Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

6 minutes ago, Klotzen said:

Novi ljudi se definitivno neće pojaviti. Osim nekih mlađih ljudi tipa NDBG. Ali ti mladi ljudi nikada neće izrasti u ozbiljnu organizaciju jer im niko neće dati prostor da rastu. Oni su pod još gorom blokadom u režimskim medijima nego SZS. O njima na režimskim medijima nema aposloutno ništa a i na to malo normalnih medija retko gostuju. Ozbiljni ljudi s druge strane ne žele da se upuštaju u politiku jer je vlast jasno rekla da svakog od njih čeka odmazda.

Ovo potvrdjujem iz prve ruke.

Pisao sam da sam posetio njihovu tribinu nedavno. 
Zovnem jednog poznanika/frenda da mi se pridruzi,znajuci da prati solidno politiku i na globalu i lokalu plus je dosta politicki aktivan u smislu da je uvek zainteresovan za neku "politicku akciju" i nije pasivan po tom pitanju. Kaze mi "super,naravno da cu da idem i ja" i pita me "ko gostuje..cija je tribina?" -Ne Davimo Beograd,odgovorih. On muk..kaze "ko su ti oni? prvi put cujem za njih"
Tako da...vrlo tesko nove organizacije uspevaju da se probiju do potencijalnih glasaca,cak i mladjih i onih koji cesto vise po internetu..

Ne treba da spominjem kako ni niko drugi za njih u mom okruzenju nije cuo.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Za neku buducnost (BG izbori 2022) NDBGD i GF kao krovnoj organizaciji bi bio lep uspeh da udju u parlament...

Dizanjem lestvice u politickom delovanju verujem da bi im se vremenom prikljucivali iskusniji ljudi od integriteta kojima su bliski njihovi stavovi, a takodje verujem ili se bar nadam da su dovoljno iskreni da nece u svoje redove primati preletace ne samo iz SNS,SPS sto bi bilo suludo vec i gomilu onih iz "opozicionih" stranaka...

Dakle,za pocetak nekakav uspeh na lokalu u par gradova bi bio prvi cilj,pa posle polako dalje...

Njima je mozda i najteze da se probiju jer ne samo da nemaju veceg iskustva u politici vec za razliku od SZS nemaju ni finansijsku zaledjinu...

Sa druge strane SZS je sastavljen od politicara koji su neuporedivo iskusniji, generalno favorizovani su u medijima koji nisu pod kontrolom SNS,ali imaju problem nepoverenja zbog ranijeg ucestvovanja u vlasti (opravdano ili ne drugo je pitanje)...

Mozda bi pametna ideja bila malo vise favorizovanja Tepicke i Jovanovica a malo manje Djilasa i Jeremica...

Meni je iskreno zao zbog odluke PSG da izadje na izbore,naravno ne zbog dileje Sergeja,vec zbog toga sto cujem neke price da tamo ima prilicno mladih ljudi koji iskreno zele da promene sistem na bolje...

Ako loze mene,lozim i ja vas...

Opet,nadam se da PSG kao neka ideja liberalne partije nece propasti ili se pretvoriti u neku verziju LDP bez obzira na ovo njihovo ucestvovanje na izborima...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam ko od vas gleda ovu emisiju na N1. Elem ide predstavljanje stranaka po 4-5 odjednom i posle njih analitičari u studiju komentarišu nastupe. I stvarno kad se obrati pažnja na mlađanog Šešelja jel vam se čini da je on možda isuviše "umiven" za radikale ? Ili možda gledamo neku transformaciju radikala u stilu SNS.

Link to comment
Share on other sites

 

10 hours ago, McLeod said:

 

1) Odluka o smanjenju cenzusa, ako se ne promeni nazad, imace vrlo verovatno dalekosezne pozitivne efekte i onemogucice da na nekim tamo zeljenim idealnim slobodnim izborima imas partiju koju podrzava 20-ak posto punoletnih gradjana Srbije sa apsolutnom vlascu. Ta odluka naravno u ovom trenutku ima tu ulogu koju navodis, ali kad vec gledamo dalekosezno, mogu da kazem da je dobro sto ga je njegov kompleks naterao da povuce los politicki potez.

 

 

 

Izborni zakoni se NIKADA ne menjaju u izbornoj godini, a pogotovo ne 30tak dana pre izbora.

 

 

3 hours ago, Klotzen said:

 

 

ali ubedljivo najgori imidž u opoziciji ima Đilas i on koliko daje određeni rejting (zbog meni neobjašnjivog rejtinga u BG) toliko i šteti opoziciji jer sa njim SZS će teško da dobije i jedan glas od onih koji danas glasaju ili potajno podržavaju Faraona. Zato će jako dugo da potraje da ljudi zaborave grehe Đilasa da bi on ponovo postao prihvatljiv javnosti a tome ne pomaže ni danonoćna kampanja vlasti preko medija koja ga i dalje zakopava. Jedini način da se izbori sa tim lošim imidžom je da i on dobije prostor na medijima a za to moraju da se izbore.

 

 

 

Ja sam već dobila 1 warn zbog navodnog botovanja za Dragana Đilasa. Ne želim da dobijem drugi warn i da pišem šta je sve dobro urađeno dok je bio gradonačelnik Beograda.

 

Zanima me samo koji su to gresi Dragana Đilasa, pravi "gresi" a ne ono izmišljanje sns-a o 620 miliona evra...

 

Zaista me zanima  šta je Đilas uradio pa ga Beograđani ne vole? 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja kažem da u BG jedino ima kakav takav rejting. Izvan Beograda svi veruju da je lopov. Naravno nije on ukrao 620 miliona evra ali jeste bar pola marketinga moralo da ide preko njegove firme u vreme DS i sugurno je jedan deo profita ostvaren preko plitičkog uticaja, verovatno u zamenu za sponzorisanje stranke i kampanja. U nastupima vidimo da je prilično prek, često ulazi u svađu čak i sa novinarima koji su mu naklonjeni. O samim BG aferama neka me dopuni neko drugi, ja te BG teme slabo pratim što je verovatno i razlog zašto ne razumem da u BG ima solidar rejting.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Devojka Luke Razića said:

 

Ja sam već dobila 1 warn zbog navodnog botovanja za Dragana Đilasa. Ne želim da dobijem drugi warn i da pišem šta je sve dobro urađeno dok je bio gradonačelnik Beograda.

 

Zanima me samo koji su to gresi Dragana Đilasa, pravi "gresi" a ne ono izmišljanje sns-a o 620 miliona evra...

 

Zaista me zanima  šta je Đilas uradio pa ga Beograđani ne vole? 

 

 

mnogo puta si nam prepricala oko tog warna, znamo da si ga dobila ...pa sta, dobila sam i ja jedan ali nisam nikoga hvalila bas naprotiv

 

ali bilo je slicno pitanje u vezi obradovica, ne slicno vec isto - sta vam je taj bosko uradio pa ga mrzite/ne volite...

kao da se radi o ljubavi i mrznji...

 

sada je svejedno ako ih beogradjani ne vole jer za njih ne mogu da glasaju,

i da ih ovde svi hvale opet nista ne pomaze, ljudi koji ce bojkotovati to ce da urade ne zato sto su ovi hvaljeni pa zbog njih,

vec zato sto ne vole nikoga. Nema to veze sa njihovim `inspirativnim` likovima i delima.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mama_mia said:

...

i da ih ovde svi hvale opet nista ne pomaze, ljudi koji ce bojkotovati to ce da urade ne zato sto su ovi hvaljeni pa zbog njih,

vec zato sto ne vole nikoga. Nema to veze sa njihovim `inspirativnim` likovima i delima.

 

Ja bih glasao za Đilasa da se pojavio na izborima (ne volim nijednog političara). Ne sporim da bi većina forumaša bojkotovala/apstinirala svejedno.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, stray_cat said:

 

Ja bih glasao za Đilasa da se pojavio na izborima

 

neka si to napisao sada ce da se pojede ziv sto je u bojkotu umesto da dobije neki glas

 

ali corona i neizlaznost zbog toga moze dosta da pomogne bojkotu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

 

Izvini za prvi red, ali ovde SZS simpatizeri nastupaju vrlo monolitno, pa da ne bih zatrpavao forum kao sto sam to uradio sada i obratio se bukvalno svakome ko se meni obratio na slican nacin, kazem vi. Nije to trpanje u isti kalup, to je jednostavno cinjenicno stanje.

 

Opet se ponavljas.

 

Kakvi simpatizeri SZS? To kao da svakoga ko misli da drzava ne treba da promovise jednu religiju stavljas u isti skup. A radi se samo o sirokoj koaliciji koja ima negativan stav o nekoj pojavi - u slucaju uticaja religije na drustvo, tu imas komuniste, sekularne humaniste, cak i neke vernike, libertarijance i mnoge druge.

 

Ako kazem da je SZS u pravu kada kaze da su izbori lazni i da rezim fingira demokratiju u Srbiji, a situacija je gora nego za vreme devedesetih (ne gora u smislu zivotnih uslova, nego u smislu optimizma i nade u mogucnost promene), to ne znaci da sam simpatizer SZS.

 

14 hours ago, McLeod said:

Izborni uslovi su deklarativno najbitniji, ali je to akcijama ljudi iz SZSa demantovano i potpuno je jasno da je to samo dobar izgovor i ubijanje dve muve jednim udarcem - pozicioniranje na mestu jedine prave opozicije je njihov cilj, dakle legitiman politicki, ali za proklamovane vrednosti i trenutni politicki trenutak, prilicno sebican, da ne kazem i gnusan potez, i sakrivanje nesposobnosti da za vise od godinu dana unaprede svoju organizaciju i infrastrukturu, izadju na izbore i bore se na terenu protiv SNS masinerije. Posto ce to biti potrebno ako zelimo da ga srusimo.

 

Iz cega sledi da je vec sada SZS dokazao da je nesposoban ili potplacen da ovako deluje (rezultat je isti) i da ovakvo delovanje predstavlja veci adut u Vucicevoj ruci od bilo koje lazne opozicije koja ce uci u parlament. Garant da ce dobiti i predsednicke i one tamo izbore.

 

Mnogo veci problem je sto SZS (uz neke male pokrete, tipa Lokalni front) jeste jedina opozicija u Srbiji. Svako ko u ovom trenutku kaze da mu nije problem da saradjuje sa Vucicem i SNS, ali bi on to malo evropskije, progresivnije ili patriotskije je SNS vuk u kozi neke partije koja se izdaje za neku alternativu.

 

 

12 hours ago, McLeod said:

 

1) Odluka o smanjenju cenzusa, ako se ne promeni nazad, imace vrlo verovatno dalekosezne pozitivne efekte i onemogucice da na nekim tamo zeljenim idealnim slobodnim izborima imas partiju koju podrzava 20-ak posto punoletnih gradjana Srbije sa apsolutnom vlascu. Ta odluka naravno u ovom trenutku ima tu ulogu koju navodis, ali kad vec gledamo dalekosezno, mogu da kazem da je dobro sto ga je njegov kompleks naterao da povuce los politicki potez.

 

Tebi je valjda jasno zasto je cenzus smanjen na 3% - da bi usle neke liste koje nisu SNS i SPS u skupstinu i da bi svi zajedno glumili politicku raznovrsnost i pluralizam.

 

20% punoletnih gradjana je mit - nema toliko glasaca u Srbiji i potpuno je deplasirano da se sad opozicija bavi sa tim brojkama. SNS ima 1,8 miliona glasaca, sa SPS to je minimum 2,2 miliona glasaca, koliko je to imao DS kada je vladao ili DSS?

 

Uopste nije bitno koliki je cenzus - postavljanje tog pitanja sada je kao da se bavimo sa time sta formalno zastupaju politicke stranke kad, sustinski, politicke stranke sluze za licne interese lidera tih stranaka.

 

A cak i da uzmemo da su idealni izbori - imas UK u kojem je skoro nemoguce da se pojavi stranka sa mestom u parlamentu, a da to nisu konzervativci, laburisti ili nacionalisticke lokalne stranke u Skotskoj, Severnoj Irskoj i Velsu. Liberalne demokrate nekad dobiju 15, nekad 40 poslanika, ostali nista.

 

To jeste jedna krajnost, ali je sasvim druga krajnost da se strancica sa 3,1% pita o mnogim stvarima jer je nemoguce sastaviti vladu bez njih.

 

Neke predizborne koalicije moraju da se prave. Ne mozes imati 18 razlicitih politika koje sve imaju svoju posebnost i ne mogu da idu ni sa jednom drugom politikom. Objektivno, postoji potreba za 6-7 vecih i srednjih stranaka - treba da imas levicu, levi centar, desne liberale, konzervativce, nacionalisticku desnicu, libertarijance, manjinske stranke i neke lokalne pokrete.

 

To si i imao do 2008. Levica nije postojala (formalno je to bio SPS), levi centar je bio DS, liberali LDP, libertarijanci mogu biti DJB ili G17+, konzervativci DSS i Dveri, nacionalisticka desnica SRS. 

 

Kao sto vidis, za strankom kao sto je SNS nema nikakve potrebe jer je to mafijaska organizacija, a ne politicka stranka, a ovo sto je Saruman je da ga hvale od levice, preko liberala do desnice sto je bolesno.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se složio sa Mekom da cenzus od 3% može na dugi rok da bude opasnost za Vučića, ako ga ne vrati nazad, kad njemu bude odgovaralo.

Nisam stavljao na papir, ali mi deluje da na nekim budućim izborima, kada Vučiću počne da pada popularnost, pored SZSa, PSGa, pojavi se još par stranaka tipa Dojebila, ovih onih, koje kumulativno mogu da ugroze balans poslanika.

Današnji događaji nisu jedini koji će graditi Vučićevu (ne)popularnost.

Ko je prošlog juna mogao da zamisli na šta će ličiti ova 2020. godina?

Posle Savamale, helikoptera, Krušika, Jovanjice, PKBa, Jutke, Danila i Ace Rošavog, Babića, doktorata, da li smete da zamislite koji nas tek Monti Pajton čeka u naredne 4 godine? I ono što zamislite, pa verovatno 5x gore.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

. Naravno nije on ukrao 620 miliona evra ali jeste bar pola marketinga moralo da ide preko njegove firme u vreme DS i sugurno je jedan deo profita ostvaren preko plitičkog uticaja, verovatno u zamenu za sponzorisanje stranke i kampanja.

 

samo da dodam bez ulazenja u to "da li je moralo" ili nije.

direct media i danas ima najbolje uslove na tržištu, aka nudi najpovoljnije cene iako ne obavezno i najbolji know-how. toliko bolje da druge medijske kuće sarađuju sa njima.

 

jebiga, lik je napravio media buying kuću u regionu u sam osvit ozbiljnog advertajzinga ovde, tako da nije to baš moralo, nego kompanije i dan-danas dobijaju od njih najbolje uslove

(cena naravno nije i ne bi trebalo da bude jedina stavka za odluku ali kod nas kompanije pre svega vole da prođu đto jeftinije, po cenu da nešto ispadne trash.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Direct Media od 2012. na ovamo pada. 2013. ju je Đilas prodao nekom bugarinu (neki kažu fiktivno) ali i posle toga je nastavila da pada. 2018. ju je preuzela United Grupa i zahvaljujući njima je ponovo počela da radi kako treba. Inače oni su vlasnici licenca za gomilu emisija, prenosa i filmova i danas najviše zarađuju na tom polju.

 

Od 2012. je glavna agencija "Second" iza koje stoji Veselinović, Vučićeva desna ruka. Svi veliki oglašivači iz DM kako je kome isticao ugovor su prelazili u "Second". Druga dva "majstora" iz vremena DS, Šaper i zaboravih ime drugog su preletela u SNS još u toku 2012. godine i tako zadržali svoj deo kolača praktično neokrnjen, samo sada verovatno sponzorišu neke druge kampanje.

 

Princip rada Veselinovića je isti kao i Đilasa. Sva preduzeća koja žele poslove sa državom ili dobre odnose sa njim se reklamiraju preko neke od njihovih agnecija. Svi mediji koji žele reklame državnih preduzeća i reklame njihovih agencija moraju da slušaju vlast. Zamislite situaciju da se posle pada Faraona Veselinović angažuje u politici i osnuje svoju stranku, to je isto kao i ovaj primer. Pri tome za razliku od Veselinovića koga Faraon kontroliše DS je očigledno izgubio kontrolu nad Đilasom pa je ovaj tako bio gradonačelnik i jedan od glavnih ljudi u DS. Koliko je bio uticajan videli smo kada je smenio Tadića.

 

I to je ono što Đilas nikad neće oprati i što će biti teret za tu njegovu stranku a i za SZS jer je jedan od lidera. E sad druga je stvar što Faraon na to nakarikao krminal epskih razmera i dosta ljudi je palo na tu laž i veruju da je on ukrao 600 miliona $ od države. Još jedan u nizu dokaza koliko su mediji moćni i bitni. Ima i on i taj mandat gradonačelnika zbog koga ima solidan rejting u BG ali u ostatku Srbije pola veruje u priču SNS a druga polovina u ovo što sam ja pisao u ovom postu. Neki mogu da pređu preko toga jer je trenutna vlast katastrofa za Srbiju ali većina nikad neće.

Link to comment
Share on other sites

@Klotzen

svakako nemam uvid u saldo direct media ali znam da i oni i mccan errickson aka saper, drmaju tržištem i danas. možda im je bilo bolje 2012, međutim, i dalje su to najozbiljniji igrači na (svako svom) tržištu 

 

neću da sporim nešto što ne znam, ali znam da obe pomenute firme rade dobar biznis iako nisu favoriti vlasti. 

 

Edit 

sad vidim da tvrdis da je saper prešao na sns stranu 2012 

 

moguće. 

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Crni Bombarder said:

Iskreno se nadam da ce Lutovac da istraje u pokusaju da DS ocisti od raznih Djelica,Vlahovica,Lecica,Comicki,Balsi,Kena,Sutanovaca itd...

Ja se iskreno nadam da ce Micun da zakljuca vrata nad onim sto je ostalo od DS i da okaci kljuc iznad istih.

Link to comment
Share on other sites

On 6/19/2020 at 8:30 AM, AgroLaki said:

Ja bih se složio sa Mekom da cenzus od 3% može na dugi rok da bude opasnost za Vučića, ako ga ne vrati nazad, kad njemu bude odgovaralo.

 

Ta promena u izbornom zakonu mogla je da se donese pre godinu, dve, tri...

 

Ne može da se donese 30-40 dana pre dana održavanja izbora. 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo Marinikine objave sa fejsa...

Sada,ne znam koliko je ovo tacno...ovo je vec nivo bahatosti prevelik i za SNS...

 

Poštovani @osce_odihr , mediji, svete,
Ovako izgledaju "izbori" u Srbiji.
Ovo su uputstva SNS svojim štabovima za nedelju:

1. Glasanje mora biti "JAVNO",
tj.kontrolisano - listić se ovog puta ne fotografiše uz zaokruženi broj 1 i ličnu kartu, već se NE GLASA IZA PARAVANA

2. Glasački listić mora da vidi odredjeni SNS kontrolor na biračkom mestu, tako što ga glasač presavija štampanim delom spolja da se jasno vidi zaokruženi broj 1 prilikom ubacivanja u kutiju

3. Taj SNS kontrolor odmah sa biračkog mesta telefonom prijavljuje u štab svakog glasača za SNS koji je tako prikazao listić, da bi se dodatno proverilo da li je taj glasač sa spiska, koji je prethodno evidentiran da kreće na glasanje - i glasao "kako treba"

4. Zaposleni u javnom sektoru moraju izaći na glasanje do 10h, sa porodicama! Posle 10h, kada se izvuku svi iz javnih uprava, preduzeća, ustanova, kreće se od kuće do kuće po ostale, po sve

5. Romi i penzioneri se dovode organizovano, u grupama, sa "svojim odgovornim licem"

6. Romima treba da se uzmu lične karte u subotu uveče i vraćaju im se u nedelju nakon što pokažu glasački listić sa zaokruženim brojem 1.

P.S. Hvala ljudima iz SNS štabova koji su prelomili i javili ovaj kriminal

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, mare80 said:

Evo Marinikine objave sa fejsa...

Sada,ne znam koliko je ovo tacno...ovo je vec nivo bahatosti prevelik i za SNS...

 

Poštovani @osce_odihr , mediji, svete,
Ovako izgledaju "izbori" u Srbiji.
Ovo su uputstva SNS svojim štabovima za nedelju:

1. Glasanje mora biti "JAVNO",
tj.kontrolisano - listić se ovog puta ne fotografiše uz zaokruženi broj 1 i ličnu kartu, već se NE GLASA IZA PARAVANA

2. Glasački listić mora da vidi odredjeni SNS kontrolor na biračkom mestu, tako što ga glasač presavija štampanim delom spolja da se jasno vidi zaokruženi broj 1 prilikom ubacivanja u kutiju

3. Taj SNS kontrolor odmah sa biračkog mesta telefonom prijavljuje u štab svakog glasača za SNS koji je tako prikazao listić, da bi se dodatno proverilo da li je taj glasač sa spiska, koji je prethodno evidentiran da kreće na glasanje - i glasao "kako treba"

4. Zaposleni u javnom sektoru moraju izaći na glasanje do 10h, sa porodicama! Posle 10h, kada se izvuku svi iz javnih uprava, preduzeća, ustanova, kreće se od kuće do kuće po ostale, po sve

5. Romi i penzioneri se dovode organizovano, u grupama, sa "svojim odgovornim licem"

6. Romima treba da se uzmu lične karte u subotu uveče i vraćaju im se u nedelju nakon što pokažu glasački listić sa zaokruženim brojem 1.

P.S. Hvala ljudima iz SNS štabova koji su prelomili i javili ovaj kriminal

 

Sto ? Meni ocekivano.

 

Kod sns-a za razliku od mozda ds-a, svaki stranacki posao mora krvavo da se odradi. Svaki ubaceni mora minimum 20 sigunih glasova da skupi, a taj ima moli, kumi i juri, jer je svestan da mu je taj posao portira u vodovodu, plafon u zivotu. Kad se ide na skupove, ide se autobusima da bi svi mogli da se prebroje, ko izostane ce nahebe debelo.

I glas mora da se dokaze, nema nista na poverenje i lepe oci.

 

Svesni su da su Srbi ustvari teski beskicmenjaci i luzeri, barem vecina, i da nema te ideologije vaznije od drzavnog posla.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/18/2020 at 11:56 PM, Klotzen said:

Ja kažem da u BG jedino ima kakav takav rejting. Izvan Beograda svi veruju da je lopov. Naravno nije on ukrao 620 miliona evra ali jeste bar pola marketinga moralo da ide preko njegove firme u vreme DS i sugurno je jedan deo profita ostvaren preko političkog uticaja, verovatno u zamenu za sponzorisanje stranke i kampanja. U nastupima vidimo da je prilično prek, često ulazi u svađu čak i sa novinarima koji su mu naklonjeni. O samim BG aferama neka me dopuni neko drugi, ja te BG teme slabo pratim što je verovatno i razlog zašto ne razumem da u BG ima solidar rejting.

 

Nije baš tako. Bilo je dva i po medijska poola - Đilas, Šaper i ona polovina je Beba & Co. U vreme tog istog DS-a nisu ni izvikani Beba ni Đilas bili najgori, Beba je čak bio, uslovno rečeno, "pošten" u medijskim vodama (zato što je imao najmanju težinu od te trojice). Najgori lopov u medijskim vodama, kome je čak dopušteno da se njegovim klijentima na RTS-u retroaktvno odobravaju žestoki popusti, ćime se direktno država oštetila i krala i na nekorektan način privlačili klijenti, je apsolutno Kopicl. U odnosu na njega je Đilas vrh korektnosti, posebvno prema klijentima. Šaper je krao i državu i medije i klijente. Daleko je Đilas od sveca, ali je i daleko od vrha ledenog brega oličenog u Kopiclu. I to, gle, baš u vreme DS-a.

Edited by Akiro
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...