Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

22 minutes ago, Don Laki Juan said:

Pa da nije to uradio, u skupšitni bi bili samo SNS i SPS, i moooooožda Šapić.

To ti kazem..

..treba mu nekakva opozicija u skupstini koja ce dati utisak nekakvog pluralizma i inkluzivnosti. Sa 5% to ne bi dobio..sa 3% hoce. To je jedan od razloga zbog cega smatram da ideja bojkota nije bez rezultata.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je totalan hit posle Prespanskog sporazuma i referenduma u severnoj Makedoniji, i reakcije EU, koja je zajedno sa vladom S. Makedonije pogazila ustav te zemlje,verovanje da neki potpis (not gonna happen) neće biti validan jer nema 3 stranke od po 5%.

Dajte malo realnosti. 

Prevelika su očekivanja naša od EU. 

Mi sami sebi ne želimo da pomognemo već 3 decenije. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Touche.

 

Pricamo o coveku koji je pogazio sve institucije, gde se u parlamentu glasa na zvonce i sad bi bio problem kad bi usao samo on i Gljivica Pacic i igrali se demokratije, problem za EU?

 

LOL

 

Bojkot, ovakav pasivni, Vucicu smeta samo jer je narcisoidni control freak sa f dijagnozom.

 

Politicki mu je ovo kec na deset - bojkotuje tamo neka opozicija koja kad se skupe svi s koca i konopca mozda, ali samo mozda, moze da ima vise glasova od Gljivice. Njega da uzdrma i na najslobodnijim i najkontrolisanijim izborima - nema kapacitet.

 

Nema kapacitet ni da izvede ljude na ulice. Jedna anestetik koalicija koja se gadi vecini opozicionih biraca.

 

Bukvalno kao da je sam birao.

 

A mozda i jeste.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, McLeod said:

Touche.

 

Pricamo o coveku koji je pogazio sve institucije, gde se u parlamentu glasa na zvonce i sad bi bio problem kad bi usao samo on i Gljivica Pacic i igrali se demokratije, problem za EU?

 

LOL

 

Bojkot, ovakav pasivni, Vucicu smeta samo jer je narcisoidni control freak sa f dijagnozom.

 

Politicki mu je ovo kec na deset - bojkotuje tamo neka opozicija koja kad se skupe svi s koca i konopca mozda, ali samo mozda, moze da ima vise glasova od Gljivice. Njega da uzdrma i na najslobodnijim i najkontrolisanijim izborima - nema kapacitet.

 

Nema kapacitet ni da izvede ljude na ulice. Jedna anestetik koalicija koja se gadi vecini opozicionih biraca.

 

Bukvalno kao da je sam birao.

 

A mozda i jeste.

Znas dobro da ocrnis i postavis stvari kako jesu. Istina boli vecinu ovde, ali ko bi po tebi trebao da istupi a ko da odstupi iz opozicije?

 

Sve ove price znamo, mene vise zanima neka moguca strategija. Meni je opozicija nije staticna, ali su joj vezane ruke. Od vodja, Djilas i Jeremic su mi sumnjivi...mislim, hebe se njima, ima vremena za njih, posto su puni ko brod.

 

Meni je cudno da se u politiku ulazi npr kao Sapic, preko pomoci deci i onda je pao. Isto javna licnost pre politike Sergej i zamisli opet pomaze deci i ulazi u opoziciju.

 

Nekako mi deluje da se neke odluke vec znaju dosta unapred a narod tu statira i jede govna kao i uvek. 

Link to comment
Share on other sites

Quote
Nova odluka Regulatornog tela za elektronske medije

REM zabranio spotove o bojkotu na N1 i Novoj S

Regulatorno telo za elektronske medije u petak je naložilo da se obustavi emitovanje političkih oglasnih poruka koje pozivaju na bojkot izbora, objavljeno je na sajtu REM-a.

https://www.danas.rs/politika/rem-zabranio-spotove-o-bojkotu-na-n1-i-novoj-s/

 

Inače spotovi se ne emituju ni na jednoj televiziji sa nac.frek. ali diktatoru je jako stalo da ih nema nigde. Još jedan dokaz čemu služi REM i koliko šizoja "boli" bojkot. Iskreno trenutno me najviše interesuje reakcija profesora Cvejića koji je u REM a deluje da ne želi da bude sluga režima.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/12/2020 at 1:38 PM, Newcastle said:

Evo slike drustva u Srbiji: sinocno predstavljanje stranaka na RTS-u, prisutni avavovac:, milosevicevac, Seselj JR,  Sapic, Radulovic i decko iz PSG. 

Rezultat:

liberalna demokratija vs drzavni polu-kaptalizam  0:6; 

privatni sektor u komunalnim uslugama vs "Sve kao pre"  0:6

EU vs Kina, Rusija ili Srbija sama   1 : 5

NATO vs "Evro-azijske" integracije  0 : 6.

 

Ako je ovakvo stanje stvari i u bojktaskom odseku (a bojim se da jeste), onda je doslo vreme da kazemo konacno zbogom normalnom svetu.

P. S videlo se to i na utakmici pre par dana.

 

Da, bas su ove teme nekako kljucne za zivot gradjana Srbije.

 

One bi bile kljucne kada bi se stranke iskreno opredeljivale oko tih pitanja. Od nabrojanih, SNSovac je neartikulisano stvorenje koje je tu da hvali svog predsednika (a predsednika hvali ta EU), Bajatovica interesuje samo svoj dzep, Seselj JR je primer najgoreg nepotizma i besmisla postojana SRS na politickoj sceni, Sapic nista i ne ume da kaze osim da pokusa da lepo izgleda i da se svima svidi, Radulovic je prodavac na pijaci kojem su rekli da su sada banane trazene, pa je bacio jabuke i prodaje banane, Grbovic je mladi lider koji gradi svoju politicku karijeru.

 

Imamo primer LDP i LSV i kako izgleda njihovo zalaganje za neke od vrednosti koje si pomenuo.

 

On 6/12/2020 at 4:15 PM, McLeod said:

Touche.

 

Pricamo o coveku koji je pogazio sve institucije, gde se u parlamentu glasa na zvonce i sad bi bio problem kad bi usao samo on i Gljivica Pacic i igrali se demokratije, problem za EU?

 

LOL

 

Bojkot, ovakav pasivni, Vucicu smeta samo jer je narcisoidni control freak sa f dijagnozom.

 

Pa sto vode toliku kampanju protiv bojkota? Sto prosto ne kazu, izbori su takvi kakvi su, svako ima prava da na njima ucestvuje i ne ucestvuje?

 

On 6/12/2020 at 4:15 PM, McLeod said:

Politicki mu je ovo kec na deset - bojkotuje tamo neka opozicija koja kad se skupe svi s koca i konopca mozda, ali samo mozda, moze da ima vise glasova od Gljivice. Njega da uzdrma i na najslobodnijim i najkontrolisanijim izborima - nema kapacitet.

 

Nema kapacitet ni da izvede ljude na ulice. Jedna anestetik koalicija koja se gadi vecini opozicionih biraca.

 

Bukvalno kao da je sam birao.

 

A mozda i jeste.

 

Da, pravicemo se da nema nikakve veze stanje u medijima i prekrajanje izborne volje sa tih 13% koje bi SZS dobio na izborima.

 

Nema nikakve veze ni to sto je 2012. SNS dobio oko 23%, a na svim izborima nakon sto su zajahali na vlast imaju 50%. To je sve posteno, Vulenceta narod hoce i njemu se dive!

 

Ispada da je Tadic bio budala sto je dozvoljavao opoziciju, a on je jos i pomogao stvaranju SNS.

 

Pa da ne postoji tih par partija koje se "gade vecini opozicionih glasaca" ko bi izigravao vezanog neprijatelja na podu koje bi mocni Vodja sutirao? LDP i Jovanovic? Seselj? Sapic? Metla 2020? Radulovic? 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, goldberg said:

 

 

 

 

Da, pravicemo se da nema nikakve veze stanje u medijima i prekrajanje izborne volje sa tih 13% koje bi SZS dobio na izborima.

 

Nema nikakve veze ni to sto je 2012. SNS dobio oko 23%, a na svim izborima nakon sto su zajahali na vlast imaju 50%. To je sve posteno, Vulenceta narod hoce i njemu se dive!

 

Ispada da je Tadic bio budala sto je dozvoljavao opoziciju, a on je jos i pomogao stvaranju SNS.

 

Pa da ne postoji tih par partija koje se "gade vecini opozicionih glasaca" ko bi izigravao vezanog neprijatelja na podu koje bi mocni Vodja sutirao? LDP i Jovanovic? Seselj? Sapic? Metla 2020? Radulovic? 

 

Naravno da nema veze. Ima veze samo sustinsko stanje u drustvu i drzavi i cinjenica da bolje stanje u medijima i 13% SZSa na ovim izborima ne bi promenili apsolutno nista.

 

I tebe i druge diskutante bih podsetio da bacite pogled na izbore iz 2016. Stvoren je parlament na papiru bukvalno najgori moguci za Vucica. Provukli su mu se i DJB i Dveri, LDP, LSV, sve stranke koje je hteo da tada gurne ispod cenzusa. Tehnicki, ne toliko bitno za sam rezultat i stvaranje vlade, ali i na ovim izborima i 25% SZSa koje nikad ne bi osvojili sa te strane ne bi znacili nista i odnosi snaga u parlamentu bi bili slicni.

 

Sto se tice ostalih konstatacija, naravno da nije ni bitno da li je posteno ili nije, jer narod pristaje na ucene. Kada ne bi pristajao na to, bilo bi drugacije, a pristaje jer ne vide da ta "prava opozicija" olicena u SZSu moze ista uciniti da stvari promene, i onda kao svaki pravi Srbin, idu linijom manjeg otpora.


Tako i treba.

 

Slusajuci ove price ispada kao da smo mi tu zbog opozicije, a ne opozicija zbog nas. I ceo zivot slusam stvari poput znam da nije ni ovo bas dobro, ali ovo je mnogo gore, buuuu zloooo aaaa.

 

Ne treba vise ljudi da glasaju za manje zlo. Ne treba da se ulazi u politiku i da pricas da si manje zlo. Takvi treba da nestanu vec jednom sa scene, njihovim delovanjem i samim postojanjem samo prave dodatnu reklamu Vucicu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, McLeod said:

I tebe i druge diskutante bih podsetio da bacite pogled na izbore iz 2016. Stvoren je parlament na papiru bukvalno najgori moguci za Vucica. Provukli su mu se i DJB i Dveri, LDP, LSV, sve stranke koje je hteo da tada gurne ispod cenzusa. Tehnicki, ne toliko bitno za sam rezultat i stvaranje vlade, ali i na ovim izborima i 25% SZSa koje nikad ne bi osvojili sa te strane ne bi znacili nista i odnosi snaga u parlamentu bi bili slicni.

 

Slusajuci ove price ispada kao da smo mi tu zbog opozicije, a ne opozicija zbog nas. I ceo zivot slusam stvari poput znam da nije ni ovo bas dobro, ali ovo je mnogo gore, buuuu zloooo aaaa.

 

Ne treba vise ljudi da glasaju za manje zlo. Ne treba da se ulazi u politiku i da pricas da si manje zlo. Takvi treba da nestanu vec jednom sa scene, njihovim delovanjem i samim postojanjem samo prave dodatnu reklamu Vucicu.

 

Ne mogu ovo da ispratim... Ono gotivan si mi forumaš i sve, ali osećam se kao da posmatramo stvari iz drugih dimenzija, univerzuma... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa evo onda kratko pojašnjenje, prvi bold - koliko bi se mandata prelilo Vučiću da nekoliko opozicionih lista nije prešlo cenzus? Mrzi me da racunam, ali najgori mogući parlament u datim okolnostima po njega. Drugi bold- radimo isto godinama očekujući drugačiji rezultat. Kad će opozicija da shvati da taj pristup ne daje rezultat je zanimljivo videti.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, McLeod said:

Naravno da nema veze. Ima veze samo sustinsko stanje u drustvu i drzavi i cinjenica da bolje stanje u medijima i 13% SZSa na ovim izborima ne bi promenili apsolutno nista.

Mozda bi ,mozda i ne bi ,ali tu je SNS da se postara da nista ne izmakne kontroli...

Ako SZS ne prebacuje 13%,pa to je idealno Vucicu da totalno dopusti fer uslove i otkloni svaku sumnju i u Srbiji i u EU...

Pa kud ces bolje izbori demokratski,a ti nabio 55% glasova...

Rekao bih da ili se Vucic ponasa krajnje iracionalno ili nije bas sve tako kako zamisljas...

Uostalom...Zasto konstantno pojam opozicije vezujes za SZS???

Zasto delovanje opozicije vezujes samo za republicki nivo???

Kako znas da se na lokalnom nivou ne bi pojavili pokreti (mozda ih ima i sada) koji bi izasli SNS na crtu,kada ne bi verbalno cak i fizicki bili napadani sto od kupljenih medija,sto od drzavnih sluzbenika postavljenih od SNS,sto od "sluzbi",sto od podzemlja...

Nije ovo borba da bi SZS ekskluzivno dobio fer uslove za izbore nego da bi takve uslove imali svi,pa i oni koji su i anti SNS i anti SZS...

Ja sam uvek spreman da na lokalnom nivou podrzim i glasam za neku lokalnu opciju ili pokret za koje smatram su bolji od trenutne vlasti...ali gle cuda ideja i ljudi za to ima,ali organizacije nema jer se lokalni SNS kadar i njihovi drugari sa fantomkama pobrinu za to...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, McLeod said:

I tebe i druge diskutante bih podsetio da bacite pogled na izbore iz 2016. Stvoren je parlament na papiru bukvalno najgori moguci za Vucica. Provukli su mu se i DJB i Dveri, LDP, LSV, sve stranke koje je hteo da tada gurne ispod cenzusa.

 

 

Legenda kaze da je cuvsi da su LDP i LSV prebacili cenzus gadjao pikslom Martinovica koliko je bio iznerviran. 

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

 

Naravno da nema veze. Ima veze samo sustinsko stanje u drustvu i drzavi i cinjenica da bolje stanje u medijima i 13% SZSa na ovim izborima ne bi promenili apsolutno nista.

 

I tebe i druge diskutante bih podsetio da bacite pogled na izbore iz 2016. Stvoren je parlament na papiru bukvalno najgori moguci za Vucica. Provukli su mu se i DJB i Dveri, LDP, LSV, sve stranke koje je hteo da tada gurne ispod cenzusa. Tehnicki, ne toliko bitno za sam rezultat i stvaranje vlade, ali i na ovim izborima i 25% SZSa koje nikad ne bi osvojili sa te strane ne bi znacili nista i odnosi snaga u parlamentu bi bili slicni.

 

Sto se tice ostalih konstatacija, naravno da nije ni bitno da li je posteno ili nije, jer narod pristaje na ucene. Kada ne bi pristajao na to, bilo bi drugacije, a pristaje jer ne vide da ta "prava opozicija" olicena u SZSu moze ista uciniti da stvari promene, i onda kao svaki pravi Srbin, idu linijom manjeg otpora.


Tako i treba.

 

Slusajuci ove price ispada kao da smo mi tu zbog opozicije, a ne opozicija zbog nas. I ceo zivot slusam stvari poput znam da nije ni ovo bas dobro, ali ovo je mnogo gore, buuuu zloooo aaaa.

 

Ne treba vise ljudi da glasaju za manje zlo. Ne treba da se ulazi u politiku i da pricas da si manje zlo. Takvi treba da nestanu vec jednom sa scene, njihovim delovanjem i samim postojanjem samo prave dodatnu reklamu Vucicu.

 

1. bold. LDP i LSV su njegovi, ne vidim zasto bi ga bilo briga sto su se "provukli". Njemu je ionako bitno da ima ogromnu vecinu i nekih 30 - ak medjusobno posvadjanih poslanika opozicije. Mnogo gore za njega je bila situacija iz 2014. - cak i SDS je zeleo sa njim u vladu, protiv njega je bio samo Djilasov DS.

 

Nije bitno za SZS da li ce da osvoji 25% - bitno je da je SNS osvojio 50% samo u uslovima koji su njima odgovarali, kada su bili apsolutna vlast i sve kontrolisali. SNS je 2012. osvojio 23% glasova i nije imao nijednu stranku u parlamentu koja je bila njihov satelit. SZS i sa 30% glasova u parlamentu ostaje usamljen anti - SNS glas, ali ne smeju ni toliko da imaju, nego da se svedu na bednih 13% i pokazu da je samo 13% budala protiv "nikad bolje vlasti u istoriji".

 

2. Ljudi glasaju za manje zlo all the time i to svuda oko sveta. Neki su glasali za Macrona jer su glasali protiv Le Pen i obrnuto. I to glasanje protiv je nekad ekstremnije ("fasisti nece proci", "dosta je vladao, treba da se skloni"), a nekad umerenije, ali je sustinski svako glasanje i glasanje protiv - A mi se donekle svidja, a donekle i ne, a opet da li bi bilo bolje da B pobedi - pa i ne bi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mare80 said:

Mozda bi ,mozda i ne bi ,ali tu je SNS da se postara da nista ne izmakne kontroli...

Ako SZS ne prebacuje 13%,pa to je idealno Vucicu da totalno dopusti fer uslove i otkloni svaku sumnju i u Srbiji i u EU...

Pa kud ces bolje izbori demokratski,a ti nabio 55% glasova...

Rekao bih da ili se Vucic ponasa krajnje iracionalno ili nije bas sve tako kako zamisljas...

Uostalom...Zasto konstantno pojam opozicije vezujes za SZS???

Zasto delovanje opozicije vezujes samo za republicki nivo???

Kako znas da se na lokalnom nivou ne bi pojavili pokreti (mozda ih ima i sada) koji bi izasli SNS na crtu,kada ne bi verbalno cak i fizicki bili napadani sto od kupljenih medija,sto od drzavnih sluzbenika postavljenih od SNS,sto od "sluzbi",sto od podzemlja...

Nije ovo borba da bi SZS ekskluzivno dobio fer uslove za izbore nego da bi takve uslove imali svi,pa i oni koji su i anti SNS i anti SZS...

Ja sam uvek spreman da na lokalnom nivou podrzim i glasam za neku lokalnu opciju ili pokret za koje smatram su bolji od trenutne vlasti...ali gle cuda ideja i ljudi za to ima,ali organizacije nema jer se lokalni SNS kadar i njihovi drugari sa fantomkama pobrinu za to...

 

 

 

Zato sto je Vucic, uz to sto radi sve da ostane na vlasti naravno, istovremeno i lik kojem je ludilo u progresiji od kako je postao i predsednik i on maltene potpuno gubi dodir sa realnoscu. Njegovi motivi su licni, ne politicki. Ne znam zasto je to tako tesko prihvatiti. Vucic bi mogao to da uradi bez problema, pogotovo imajuci u vidu koliko su se sve te politicke figure u SZSu nesnadjene, nepopularne i neveste, cast nekolicini izuzetaka koji mogu da se nabroje na prste jedne ruke. Ali nece, zato sto nece da slusa nikoga ko ne prica da nije najveci, najbolji i najpametniji, jer se on tako trudi da radi za Srbiju 25 sati dnevno i ne zeli da pusta nekoga ko ce na to pljunuti, ne iz politickih, nego iz krajnje egocentricnih razloga. Vucic je na nivou malog deteta. On je zapamtio svakome sva ponizenja za sve ove godine bavljenja politikom, duboko iskompleksirana licnost i sad im vraca sa kamatom.

 

Naravno da se Vucic ponasa krajnje iracionalno. I sa takvim likom nesposobna opozicija ne zna da se izbori i ja treba da glasam sutra za nju.

 

Vezujem ga zato sto se oni sami bore iskljucivo za to - jedina smo prava opozicija. Jos jednom cu pomenuti Marka Bastaca, koji je bio Vucicev trojanac pre nego sto je presao kod Djilasa, pa je kod Djilasa bio pravi primer kako se bori na lokalu protiv Vucica, pa sad kad hoce na izbore, opet postaje Vucicev trojanac. Taj narativ je izuzetno stetan, a bogami i sizofren, jer ne moze neko biti trojanac samo zato sto hoce da izadje na izbore, a ako ne izlazi onda nije trojanac.

 

Pa po definiciji koju su sami dali, u SZSu imas vise trojanaca i vecih trojanaca nego u "opoziciji" koja izlazi na izbore. Pa Vuk Jeremic je veci trojanac jedno hiljadu puta od Cedomira Jovanovica. Sve sto Vuk Jeremic radi, zajedno sa drugarom Boskom Obradovicem, je direktno razbijanje jedinstva i ovakve krhke opozicije i samo guraju ljude od sebe. Da li su placeni za to ili su samo bas potpuni politicki diletanti ne znam, ali to je rezultat njihovog politickog delovanja, korisniji su Vucicu od Nebojse Krstica i drugih podguznih muva.

 

Svi lokalni pokreti, pocev od NDM BGD i Lokalnih frontova, koji su najsvetliji primer toga, su dokazali da nemaju veci kapacitet od organizovanja protesta i akcija kada drzava hoce nesto da otima. I super, podrzavam, trebaju ti takvi ljudi, ali za neku drzavnu politiku su bas ono kako mali perica zamislja svet, evo i 1 od 5 miliona, slusao sam predstavljanje Valentine Rekovic, mnoge stvari koje je rekla su bas onako... tugaljive.

 

20 hours ago, goldberg said:

 

1. bold. LDP i LSV su njegovi, ne vidim zasto bi ga bilo briga sto su se "provukli". Njemu je ionako bitno da ima ogromnu vecinu i nekih 30 - ak medjusobno posvadjanih poslanika opozicije. Mnogo gore za njega je bila situacija iz 2014. - cak i SDS je zeleo sa njim u vladu, protiv njega je bio samo Djilasov DS.

 

Nije bitno za SZS da li ce da osvoji 25% - bitno je da je SNS osvojio 50% samo u uslovima koji su njima odgovarali, kada su bili apsolutna vlast i sve kontrolisali. SNS je 2012. osvojio 23% glasova i nije imao nijednu stranku u parlamentu koja je bila njihov satelit. SZS i sa 30% glasova u parlamentu ostaje usamljen anti - SNS glas, ali ne smeju ni toliko da imaju, nego da se svedu na bednih 13% i pokazu da je samo 13% budala protiv "nikad bolje vlasti u istoriji".

 

2. Ljudi glasaju za manje zlo all the time i to svuda oko sveta. Neki su glasali za Macrona jer su glasali protiv Le Pen i obrnuto. I to glasanje protiv je nekad ekstremnije ("fasisti nece proci", "dosta je vladao, treba da se skloni"), a nekad umerenije, ali je sustinski svako glasanje i glasanje protiv - A mi se donekle svidja, a donekle i ne, a opet da li bi bilo bolje da B pobedi - pa i ne bi.

 

LDP i LSV nisu bili njegovi tada, niti se znalo da su njegovi. Niti bi mu smetalo da su ostali ispod cenzusa, jer su bili sa Tadicem, kojeg ne podnosi organski.

 

SNS nikoga, uz sve ucene, kupovinu glasova, a mozda i malverzaciju sa rezultatima (mada u to najiskrenije sumnjam, jer bi do sada bilo dokaza da su to radili), nije sveo na 13%. Opozicija se sama svela na taj "rezultat".

 

Izvini, u parlamentu si 4 godine. Ima vas realno dosta, vise nego sto ce vas biti sad. Posle prvog oduzimanja reci u prvom mesecu, posle prvog jebanja u zdrav mozak sa uzurpacijom vremena za diskusiju, sta si uradio? Nista. Cekao si dok ne postane neizdrzivo i onda si se godinu dana pred izbore setio da kazes da je parlament postao sprdnja i samo glasacka masina koja na zvonce aminuje svaku odluku izvrsne vlasti bez ikakve diskusije. Ne brajko, to nije parlament postao sad. Parlament, od kad sam ja ziv, sa izuzetkom nekih incidentnih prozora uglavnom za vreme Djindjica, predstavlja isto to - glasacku masinu vlasti.

 

Da li znas da postoje opozicioni poslanici i u ovom sazivu koji NIKADA posle prve sednice nisu krocili u salu skupstine, a uredno podizu svoju masnu poslanicku platu? Na sta to lici? Zasto se o tome malo ne prica?

 

Ljudi kad glasaju za manje zlo desi se Tramp. Nije tacno da se svuda glasa za manje zlo i da je to normalno. Tamo gde je to normalno imas krizu demokratije.

 

Dokle god svi opoziciono nastrojeni biraci budu pristajali na tu igru, Vucic ce vladati. Tako je prosto.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, McLeod said:

Naravno da se Vucic ponasa krajnje iracionalno. I sa takvim likom nesposobna opozicija ne zna da se izbori i ja treba da glasam sutra za nju.

Vucic je covek sa dijagnozom...To je moje licno misljenje...medjutim ne mislim da je to jedini razlog njegovih postupaka...

SNS je stranka koja je infiltrirana u sve delove sistema i sistematski ga preuzima...

Za takav postupak njima je neophodno da konstantno imaju vecinu od +50% u parlamentu i da komotno formiraju vladu bez da moraju od nekoga drugog da traze podrsku (tu ukljucujem i SPS)...

Rezultat koji im ne garantuje mogucnost samostalnog formiranja skupstinske vecine za njih je ravan katastrofi i signal da stvari krecu u drugom i za njih ne bas srecnom pravcu...

Zbog prirode njihovog rezima istvari koje su radili sami sebe su doveli u situaciju da im je ostanak na vlasti u neogranicenom periodu jedino jemstvo od potecijalne robije...

Zbog toga oni sustinski nemaju poverenja ni u SPS i sama teoretska mogucnost stvaranja vecine koja bi ih smenila njima je zastasujuca,ma koliko ta vecina bila moguca samo u teoriji...

Zbog toga mislim da ovakvo ponasanje SNS nije posledica poremecenosti jednoga pojedinca vec veoma sracunat postupak...

1 hour ago, McLeod said:

. Da li su placeni za to ili su samo bas potpuni politicki diletanti ne znam,

Ne verujem da su placeni,ali postupci Obradovica su iz ugla korisnosti za opoziciju veoma diletantski,tu se slazemo...

1 hour ago, McLeod said:

Svi lokalni pokreti, pocev od NDM BGD i Lokalnih frontova, koji su najsvetliji primer toga, su dokazali da nemaju veci kapacitet od organizovanja protesta i akcija kada drzava hoce nesto da otima. I super, podrzavam, trebaju ti takvi ljudi, ali za neku drzavnu politiku su bas ono kako mali perica zamislja svet, evo i 1 od 5 miliona, slusao sam predstavljanje Valentine Rekovic, mnoge stvari koje je rekla su bas onako... tugaljive.

Meni je dovoljno sto "buse" ovakav sistem na lokalu,ne trebaju oni da se suprotstravljaju SNS na republickom nivou ili oko visoke politike,nemaju (za sada) kapaciteta za to...

Ali mi deluju kao dovoljno inteligentni ljudi koji ce za te teme na svoju stranu privuci neke nestranacke licnosti (koje inace imaju otklon prema SZS) i jednog dana pokusati nesto vise od lokalnog delovanja...

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, mare80 said:

Vucic je covek sa dijagnozom...To je moje licno misljenje...medjutim ne mislim da je to jedini razlog njegovih postupaka...

SNS je stranka koja je infiltrirana u sve delove sistema i sistematski ga preuzima...

Za takav postupak njima je neophodno da konstantno imaju vecinu od +50% u parlamentu i da komotno formiraju vladu bez da moraju od nekoga drugog da traze podrsku (tu ukljucujem i SPS)...

Rezultat koji im ne garantuje mogucnost samostalnog formiranja skupstinske vecine za njih je ravan katastrofi i signal da stvari krecu u drugom i za njih ne bas srecnom pravcu...

Zbog prirode njihovog rezima istvari koje su radili sami sebe su doveli u situaciju da im je ostanak na vlasti u neogranicenom periodu jedino jemstvo od potecijalne robije...

Zbog toga oni sustinski nemaju poverenja ni u SPS i sama teoretska mogucnost stvaranja vecine koja bi ih smenila njima je zastasujuca,ma koliko ta vecina bila moguca samo u teoriji...

Zbog toga mislim da ovakvo ponasanje SNS nije posledica poremecenosti jednoga pojedinca vec veoma sracunat postupak...

Ne verujem da su placeni,ali postupci Obradovica su iz ugla korisnosti za opoziciju veoma diletantski,tu se slazemo...

Meni je dovoljno sto "buse" ovakav sistem na lokalu,ne trebaju oni da se suprotstravljaju SNS na republickom nivou ili oko visoke politike,nemaju (za sada) kapaciteta za to...

Ali mi deluju kao dovoljno inteligentni ljudi koji ce za te teme na svoju stranu privuci neke nestranacke licnosti (koje inace imaju otklon prema SZS) i jednog dana pokusati nesto vise od lokalnog delovanja...

 

 

Ali oni ce uvek traziti podrsku od SPSa zato sto su zajedno u talu. Ako bi ta tikva pukla, svakakve stvari bi isplivale na povrsinu. Ivica Dacic je covek sa najvise stvari u fioci u Srbiji, vrlo verovatno. Ali istovremeno, ja nemam nikakve sumnje da je i fioka koju on puni podacima o drugima vrlo duboka.

 

Ponasanje ljudi oko Vucica je sracunato. SNS je za njih poslednje utociste. I pored sveg preletanja i neverovatnih stvari koje su se desavale u srpskoj politici, tipa Kostunicina vlada posto su njegovi najblizi saradnici dokazano imali veze sa ubistvom Djindjica, ljubljenje Tadica i Dacica, nemoguce mi je da zamislim Vesica, Martinovica, Stefanovica i slicne u nekoj drugoj vlasti kada SNS padne. I oni to jako dobro znaju i zato se bore svim silama da ovo sto duze traje, kako bi se nafatirali dovoljno da tiho odu u istoriju, kao mnogi iz SPSa 90tih.

 

Vucicevo ponasanje je posledica njegovog ludila. Nijedna od ovih stvari njemu ne ide u prilog, jer je vec rasturio opoziciju toliko da bi mu sluzili za igranje i dodatno ponizavanje i u direktnom duelu.

Link to comment
Share on other sites

Bojkot je prava stvar. Prodaju se glasovi za 3k dinara. Sto znaci da daju i mnogo vise posto se ugradjuje ko zna koliko njih do tog poslednjeg pacova koji prodaje glas. Sps i sns se utrkuju sad i sav besmisao ovog naroda se jasno vidi na dan izbora.

 

Bukvalno bi izasli na klanicu ovi sto bojkotuju. Mada nije iskljuceno da ce kupovati glasove i za druge.

 

Zelonovicu sa srecom, trebace mu za vreme izbora a posebno posle.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, LosmiSK said:

 

Zelonovicu sa srecom, trebace mu za vreme izbora a posebno posle.

 

to je i neki moj osećaj: vučić može komotno da se koncentriše na šabac kako bi dokazao nemoć opozicije, pa taman i da izgubi tesno

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

LDP i LSV nisu bili njegovi tada, niti se znalo da su njegovi. Niti bi mu smetalo da su ostali ispod cenzusa, jer su bili sa Tadicem, kojeg ne podnosi organski.

 

Tadic se 2014. (dakle, dve godine od izbora 2016.) nudio da udje u vladu sa SNS, ali bez SPS.

 

4 hours ago, McLeod said:

SNS nikoga, uz sve ucene, kupovinu glasova, a mozda i malverzaciju sa rezultatima (mada u to najiskrenije sumnjam, jer bi do sada bilo dokaza da su to radili), nije sveo na 13%. Opozicija se sama svela na taj "rezultat".

 

Izvini, u parlamentu si 4 godine. Ima vas realno dosta, vise nego sto ce vas biti sad. Posle prvog oduzimanja reci u prvom mesecu, posle prvog jebanja u zdrav mozak sa uzurpacijom vremena za diskusiju, sta si uradio? Nista. Cekao si dok ne postane neizdrzivo i onda si se godinu dana pred izbore setio da kazes da je parlament postao sprdnja i samo glasacka masina koja na zvonce aminuje svaku odluku izvrsne vlasti bez ikakve diskusije. Ne brajko, to nije parlament postao sad. Parlament, od kad sam ja ziv, sa izuzetkom nekih incidentnih prozora uglavnom za vreme Djindjica, predstavlja isto to - glasacku masinu vlasti.

 

Dosta?

 

DS je imao 16 poslanika, DJB 16 poslanika, SDS, LDP, LSV po 4 poslanika, DSS - Dveri 13 poslanika.

 

Onda se DJB raspada, LDP i LSV ni ne pomisljaju nesto da kritikuju, DSS nestaje. Ostaje DS sa 16 poslanika, Dveri sa 6 i razne bezlicne grupe poslanika skupljene sa koca i konopca.

 

To sto ti pominjes, taj izlazak se desio tek kada se pojavio Djilas i kada je pokrenuo ujedinjavanje opozicije. Onda je tih 30 poslanika  pocelo da bojkotuje sednice. Do tada, cak ni Dveri i DS nisu mogli da se smisle, a to su dve jedine stranke koje su ostale opozicione.

 

4 hours ago, McLeod said:

Da li znas da postoje opozicioni poslanici i u ovom sazivu koji NIKADA posle prve sednice nisu krocili u salu skupstine, a uredno podizu svoju masnu poslanicku platu? Na sta to lici? Zasto se o tome malo ne prica?

 

To su poslanici DS koje ionako ne zanima neka opoziciona borba, nego stara dobra "Vucic nas uvodi u Evropu, to je dobro, ali mi bi to brze, jace i bolje".

 

Koliko znam, poslanici koji su pristupili SSP, poslanici Jeremiceve stranke i poslanici Dveri su se pojavljivali u skupstini.

 

4 hours ago, McLeod said:

Ljudi kad glasaju za manje zlo desi se Tramp. Nije tacno da se svuda glasa za manje zlo i da je to normalno. Tamo gde je to normalno imas krizu demokratije.

 

Dokle god svi opoziciono nastrojeni biraci budu pristajali na tu igru, Vucic ce vladati. Tako je prosto.

 

Pa eto, u USA stalno glasaju za manje zlo.

 

Libertijancima ateistima se bas i ne svidja da dele predsednickog kandidata sa evangelistima protestantima, pa glasaju za Trumpa da ne bi Hillary Clinton dosla na vlast. U UK nemas trecu stranku, a nemas je jer je biraci beze ka laburistima samo da ne bi gledali konzervativnog poslanika u parlamentu i obrnuto. Pa biraci koji su krajnje levo moraju da glasaju ze nekog centristickog kandidata laburista, a 30% ljudi je sad glasalo za Corbyna iako nisu ekstremni levicari.

 

Uzmi period od pre 2008. Imao si SRS, SPS, DS, LDP, DSS i G17+. Ako si bio za nezavisnost Kosova, mozda ti se LDP nije svidjao po svemu, ali je svaka druga opcija bila gora. Pa DSS - neces radikale na vlasti, a opet si konzervativno - nacionalisticki orijentisan - glasas za njih, iako i njima mnogo toga zameras.

 

Ja kad god sam glasao, glasao sam za opciju koja mi najmanje smeta. Sad je to SZS, imam gomilu zamerki na njihov racun, neke sam iznosio, ali jedino za njih mogu da glasam na bilo kojim izborima. Posto njih nema i posto stranke uopste ni ne zanima da se bore protiv Vucica, nego daj poslanicki klub sa 6 poslanika, necu ni da razmatram glasanje na izborima, ti izbori imaju manje smisla od LLSL.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

On 6/14/2020 at 8:05 AM, goldberg said:

Sapic nista i ne ume da kaze osim da pokusa da lepo izgleda i da se svima svidi, Radulovic je prodavac na pijaci kojem su rekli da su sada banane trazene, pa je bacio jabuke i prodaje banane,


👍

 

Kod Radulovica je pre deo jedne diversifikovane investicije overseas da se taj nacin razmisljanja zapati. Nazalost. I taj prostor napravi jednim od centrifugalnih projekata na obodu EU ili ako ikad udje u istu. Ima tu vise slicnih pacijenata u regionu i u opoziciji, a i vlasti.


Bold: Lep (?) i glup 😂. Moja pokojna baba imala obicaj da kaze, lepsi si bio kad si cutao.

 

 

47 minutes ago, goldberg said:

Uzmi period od pre 2008. Imao si SRS, SPS, DS, LDP, DSS i G17+. Ako si bio za nezavisnost Kosova, mozda ti se LDP nije svidjao po svemu, ali je svaka druga opcija bila gora. Pa DSS - neces radikale na vlasti, a opet si konzervativno - nacionalisticki orijentisan - glasas za njih, iako i njima mnogo toga zameras.

 

Ja kad god sam glasao, glasao sam za opciju koja mi najmanje smeta.


Imalo je i jos ponesto nade i iluzija da se izmedju necega bira. Sad glasaju «prakticnije» generacije. Sad i odmah ili cao. Sto nije ni lose po njih. Ali ne pomaze generalno.

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, JohnnyDragon said:

Stalno iste mantre... 

Ko nas tera da nam tranzicija traje 30 god? 

I onda kao glasam za lopurde poput Šizoja, Žute, Za Ivicu Prasića i sl.. 

NE.

Ogavni su svi zajedno koliko ih ima, 3 decenije iste glave.

Samo je keš ideologija. 

Kojih 30 godina?

Tranzicija kod nas je pocela 2000...

Izmedju lopina koje kradu i lopina koje kradu i razbijaju glave ima razlike...

Nije ovde pitanje ko je veca ili manja lopina,nego hoce li ti sutra ako se javno pobunis protiv vlasti "drugovi iz sluzbe" ili "dobri momci sa tribine,imaju samo jednu krivicnu prijavu" promeniti licni opis...

Koliko god da se svi politicki akteri stavljaju na isti nivo cinjenica je da su jedni posle izbora sisli sa vlasti,a ovi drugi ne dozvoljavaju ni opciju da se smene demokratskim putem...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, JohnnyDragon said:

Stalno iste mantre... 

Ko nas tera da nam tranzicija traje 30 god? 

I onda kao glasam za lopurde poput Šizoja, Žute, Za Ivicu Prasića i sl.. 

NE.

Ogavni su svi zajedno koliko ih ima, 3 decenije iste glave.

Samo je keš ideologija. 

Zbog ovoga smo tu gde smo. Konkretno sta su zuti ukrali. Normalno da je bilo svega i svacega ali izjednacavati ''zute'' sa sns i sps je smesno i neumesno. Svi ovi na vlasti sada su isti oni na vlasti iz 1990 do 2000 ali bukvalno isti. Sad psihopata uvek govori od 2000 pa do dana danasnjeg je bio lopovluk

 

Ti zuti su dva puta bili na vlasti, za jedan period im je ubijen predsednik i bili su u bloku sa jos 20 stranaka. Drugi put od 2008-2012 kad je bila svetska kriza i moze se reci slobodno uvod u ''ubistvo'' Srbije.

 

Da su uzimali lovu,jesu, ali smesno je uopste meriti. Najvise su bili na nekih 22%. Bez DS, nema ni normalne Srbije, to odmah da vam bude jasno. Njihov procenat x2 znaci normalnost i  i demokratija u ovoj drzavi. Trenutno smo na istorijskom minimumu.

 

Zamisli samo da nema interneta danas i ovoliko televizija,sta bi radio psihopata, Slobo je bio mala maca za ovaj kriminalni kartel.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, LosmiSK said:

Zbog ovoga smo tu gde smo. Konkretno sta su zuti ukrali. Normalno da je bilo svega i svacega ali izjednacavati ''zute'' sa sns i sps je smesno i neumesno. Svi ovi na vlasti sada su isti oni na vlasti iz 1990 do 2000 ali bukvalno isti. Sad psihopata uvek govori od 2000 pa do dana danasnjeg je bio lopovluk

 

Ti zuti su dva puta bili na vlasti, za jedan period im je ubijen predsednik i bili su u bloku sa jos 20 stranaka. Drugi put od 2008-2012 kad je bila svetska kriza i moze se reci slobodno uvod u ''ubistvo'' Srbije.

 

Da su uzimali lovu,jesu, ali smesno je uopste meriti. Najvise su bili na nekih 22%. Bez DS, nema ni normalne Srbije, to odmah da vam bude jasno. Njihov procenat x2 znaci normalnost i  i demokratija u ovoj drzavi. Trenutno smo na istorijskom minimumu.

 

Zamisli samo da nema interneta danas i ovoliko televizija,sta bi radio psihopata, Slobo je bio mala maca za ovaj kriminalni kartel.

Da sam skupio drustvo iz ulice manje bi vas pokrali i strucnije vodili... 

A ok, glasajte ko ce da vas lema po usima, dal belim rukavicama ili otvoreno kao Šizoje. 

Pamćenje u Srba opšte poznata stvar. 

Da te čuju familijije i radnici raznih firmi koje su ugasili po nalozima. 

Ogroman je problem sto niko ne shvata da su imena nebitna, vi ne kapirate ko vlada ovde na žalost, kao nešto glasate. 

Yeah, sure. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Kojih 30 godina?

Tranzicija kod nas je pocela 2000...

Izmedju lopina koje kradu i lopina koje kradu i razbijaju glave ima razlike...

Nije ovde pitanje ko je veca ili manja lopina,nego hoce li ti sutra ako se javno pobunis protiv vlasti "drugovi iz sluzbe" ili "dobri momci sa tribine,imaju samo jednu krivicnu prijavu" promeniti licni opis...

Koliko god da se svi politicki akteri stavljaju na isti nivo cinjenica je da su jedni posle izbora sisli sa vlasti,a ovi drugi ne dozvoljavaju ni opciju da se smene demokratskim putem...

 

 

Počela je još 90-ih. Sloba je prodavao uspešne kompanije ali jednu po jednu pa to nije toliko "bolo" oči. Neke je dokapitalizovao i na taj način omogućio bogaćenje svojoj kasti.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...