Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

1 minute ago, Darth Bane said:

Da, ali ima mnogo ljudi koji rade za strane firme ili privatno- oni nemaju nikakve veze sa politikom. 

Moj vodoinstalater uzme za renoviranje kupatila 1000 evra - na ruke! Za posao od 7-10 dana. 

Ako mislis da je to mnogo, imajuci u vidu da je  dosta majstora svih profila takodje otislo na zapad ili istok, jedino sto ti preostaje da postanes Sam svoj majstor.

Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2021 at 7:07 AM, Eddard said:

Zato što je u Nemačku najlakše otići, dovoljno je da naučiš jezik sa neki srednji nivo (b2) i kao lekar dobijaš posao vrlo brzo. Nikakvi ispiti, skupe i dugotrajne procedure, guten Morgen i Arbeit. I meni je prva opcija bila USA, ali za to je potrebno da položiš njihov ispit za dobijanje licence koji je obiman i potrebno ti je 1-2 godine ozbiljnog učenja i posvećenosti da ga položiš. I 10-15k eura za ceo proces. Nisam imao ni vremena ni para za to. Nažalost. Ja sam nemački jezik do dovoljnog nivoa za dobijanje posla naučio za 9 meseci opuštenog učenja. Takođe, specijalizaciju koju smo želeli bismo u Americi mogli samo da sanjamo, u Nemačkoj dobijaš šta želiš.

 

Što se državljanstva tiče, kao lekar u Nemačkoj je dovoljno da 7 godina uplaćuješ u penzioni fond i stičeš pravo da podneseš zahtev koji po pravilu bez problema prolazi.

 

Sad jasnije?

 

Nesto slicno vazi i za Norvesku. A i u Evropi si . U normalnom dijelu svijeta, da se ne uvrijede amerikanci .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 3:18 AM, Amigo said:

 

Sao da ne budu kao Ceda da hodaju po Bosni i otvoreno saradjuju protiv Srba tamo, budu savjetnici ljudi kao Komsic i slicno. You know what I mean, a zele vlast u Srbiji.

To je cisto pucanje u vlastito koljeno i vodi ka istoj poziciji kao sto je LDP sada, tj da ne mogu dostici ni cenzus, koji je svakako nizak, a kamoli doci na vlast.

 

Nije LDP na 0,05% zato sto je ostao na toj poziciji, nego zato sto je izdao tu poziciju (odnosno, Cedomir Jovanovic je prodao ideologiju i partiju zarad licnih benefita).

 

Slicno se desilo sa privatnim preduzecem Nenada Canka i Vojislava Seselja, pretvorili su se u frakcije SNS.

 

Naravno da je potrebna partija kao sto je bio LDP, ali da nastupa u srodnoj koaliciji i da nakon izbora da glas rusenje rezima.

 

On 3/11/2021 at 12:13 PM, Eddard said:

Ostadoh konsterniran...

 

 

Tako da @mare80dodaj u tu tvoju klasifikaciju i Serbus brainwashingus - a to su eto, naši roditelji, komšije, poznanici... i nije ih malo. Tih koji veruju ne u žvaku o patriotizmum već u to da AV zaista dobro radi svoj posao, a da Soroševi plaćenici hoće da ga skinu. Ista spika kao sa našim bakam i dekama i SM sa početka 90ih. Ista. 

 

@Eddard dosta dobro receno, ali me onda interesuje zasto vas nekoliko misli da "nije problem da SNS i Vucic odu"?

 

Kako da odu ako imaju stabilno biracko telo od 2 miliona i kako da odu ako ih ne napustaju ni kupljeni ni ucenjeni ni obmanuti? Kojim mehanizmom da odu ako su dobri sa stranim faktorom i pokrili su sve na politickom spektru?

 

Samo nemojmo opet o vojsci doktora nauka i mladih talenata koji inace ne glasaju, a nisu za Vucica?

 

Da zakljucim, ovde si lepo opisao kako se ispira mozak i kako zvuci ispran mozak i onda nam ostaje ili da vidimo kako ce takvi odustati od glasanja za SNS ili da se zaludjujemo da ce se skupiti isto toliko ljudi da glasa protiv (sto se nikad u istoriji nije desilo).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nikad ja nisam rekao da nije problem, otkud ti to, naravno da je problem, čak bih rekao danas u Srbiji i nemoguće, upravo zbog toga.

Moja teza je da se neće suština promeniti samo ako on i njegovi orkovi odu, baš zato što imamo/te posla sa narodom/glasačkim telom koji sebi dozvoljava da u 30 godina 2 puta bude zajeban na isti način, tj. koje je politički toliko nezrelo da deca prave iste greške koje su pravili njihovi roditelji, a ništa iz toga nisu naučili.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

To donekle kod nas ide s godinama. Imam primer iz okoline, covek od oko 55-60 godina, bio na ulici rusio Slobu, cak nije bio ni za Draskovica nego za Djindjica, progresivan. Kasnije se razocarao jer je da kazemo radnicka klasa, sa svojim ocem se svadjao oko Slobe sad se sa svojom decom svadja oko Vucica, samo na suprotnim stranama.


Jos kaze, ma koliko da sam mrzeo Milosevica, on je bio drzavnik, nisu mogli sa nama ovako. Skroz je u fazonu Hepi Pink Informer, iako gleda i N1 i Novu.

 

Sa godinama obicno postajes konzerva i to Vucic zna da iskoristi.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Takvih imas koliko hoces. Mozda meni ne bude bolje ali bar drugima da bude gore. Ta kuknjava, samosazaljevanje, glumljene vecite zrtve je muzika za njihove usi. 

Sa takvima ni na istu stranu ulice. 

 

Edited by ras kass
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, McLeod said:

To donekle kod nas ide s godinama. Imam primer iz okoline, covek od oko 55-60 godina, bio na ulici rusio Slobu, cak nije bio ni za Draskovica nego za Djindjica, progresivan. Kasnije se razocarao jer je da kazemo radnicka klasa, sa svojim ocem se svadjao oko Slobe sad se sa svojom decom svadja oko Vucica, samo na suprotnim stranama.


Jos kaze, ma koliko da sam mrzeo Milosevica, on je bio drzavnik, nisu mogli sa nama ovako. Skroz je u fazonu Hepi Pink Informer, iako gleda i N1 i Novu.

 

Sa godinama obicno postajes konzerva i to Vucic zna da iskoristi.

 

Sada sam zbunjena. Kako neko može toliko da se promeni? Nevažno je da li je radnička klasa ili srednja klasa, viša srednja klasa...

 

Ako je bio simpatizer DS-a logično bi bilo da je : danas apolitičan ili da je simpatizer neke sadašnje građanske opcije tipa Ne DavimoBeograd, npr. 

 

To je kao da je neko devedesetih prvo bio za SPO a onda malo kasnije prešao u JUL.

 

Sa boldovanim se slažem samo ukoliko pričaš o tom konkretnom čoveku. Generalno ne.

 

Moja mama ima 68 godina. Išla je na sve demonstracije od devedesetih, bila je 5.10. na ulici, zatim kada su počeli protesti posle pokušaja ubistva Borka Stefanovića u Kruševcu, išle smo zajedno na gotovo sve proteste-šetnje. 

 

Ona je penzioner, ali ne gleda Pink, Happy, ne čita Informer i glasaće, ukoliko opozicija bude izašla na izbore ponovo za opoziciju kao i svi ranijih godina.

 

I nije ona jedina u mojoj porodici koja ne glasa za sns. U široj porodici svi su ili za DS ili za SSP ili za  Pokret "Preokret" ( aktivan u Vojvodini najviše ).

 

Jedino znam nekoliko komšija koje glasaju za sns ali su oni i ranije bili za radikale. 

  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2021 at 9:31 PM, Eddard said:

Nikad ja nisam rekao da nije problem, otkud ti to, naravno da je problem, čak bih rekao danas u Srbiji i nemoguće, upravo zbog toga.

Moja teza je da se neće suština promeniti samo ako on i njegovi orkovi odu, baš zato što imamo/te posla sa narodom/glasačkim telom koji sebi dozvoljava da u 30 godina 2 puta bude zajeban na isti način, tj. koje je politički toliko nezrelo da deca prave iste greške koje su pravili njihovi roditelji, a ništa iz toga nisu naučili.

 

Rekao bih da na ovom pdf-u postoji konsenzus oko toga sta su problemi i ko su njihovi uzrocnici, tu nema dileme. Jedini segment gde postoji nerazumevanje je taj kako i na koji nacin rusiti ovu bagru... i to se uglavnom desava zbog nerazumevanja sta je sledeci korak tj. sta bi trebalo da bude. Pre bilo kakvih razmisljanja i planiranja o tome sta cemo sa narodom, ko ce da vodi drzavu, kako urediti institucije, sta uciniti sa kriminalom i korupcijom, za koga glasati... kako ostati nezajeban po drugi iliti X-ti put... pre bilo svega toga, potrebno je ove srusiti sa vlasti, koje ce btw biti teze skinuti nego one od pre 20ak godina, i to po bilo koju cenu. Tek nakon toga, ako to ikad docekamo, mozemo diskutovati o narednim koracima. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Sada sam zbunjena. Kako neko može toliko da se promeni? Nevažno je da li je radnička klasa ili srednja klasa, viša srednja klasa...

 

Moja mama ima 68 godina. Išla je na sve demonstracije od devedesetih, bila je 5.10. na ulici, zatim kada su počeli protesti posle pokušaja ubistva Borka Stefanovića u Kruševcu, išle smo zajedno na gotovo sve proteste-šetnje. 

 

Ona je penzioner, ali ne gleda Pink, Happy, ne čita Informer i glasaće, ukoliko opozicija bude izašla na izbore ponovo za opoziciju kao i svi ranijih godina.

 

I nije ona jedina u mojoj porodici koja ne glasa za sns. U široj porodici svi su ili za DS ili za SSP ili za  Pokret "Preokret" ( aktivan u Vojvodini najviše ).

 

Malo sam ti skratio post da bude preglednije, ali je valjda ocigledno da pojedinacni primeri ne mogu da budu dokaz ni za sta.

 

Mozda ja ne znam za mnogo ljudi koji imaju problema sa alkoholom, ali to ne znaci da mogu da zakljucim da mizeran broj ljudi imaju problem sa konzumacijom alkohola. Isto vazi i za depresiju ili ksenofobiju.

 

@McLeod je ovde samo naveo da ljudi sa godinama menjaju misljenje i on je u pravu, a ako treba objasnjenje ono je jednostavno. Sa godinama se menjaju zivotni prioriteti, a kako vecina ljudi gleda stvari iz svog ugla, normalno je da ce ljudi pri kraju svog zivota da prestanu da se interesuju za borbu protiv klimatskih promena, da ih odavno nije briga za mogucnost studiranja u inostranstvu, da imaju sve manje i manje energije da se prilagodjavaju promenama, postaju sumnjicavi prema dobrim namerama mladje generacije, da sad ne nabrajam dalje.

 

Staro stanovnistvo je i sklonije ksenofobiji i svakoj drugoj fobiji, jer tamo gde neko mladji vidi mogucnost da se upozna neko ko ima drugaciju kulturu, on vidi mogucu opasnost i uzalud je ubedjivati ga u drugacije jer on i ne tvrdi nuzno da izbeglice sigurno donose lose stvari nego ne zeli ni da razmislja o tome, zeli da bude siguran da se nista lose nece dogoditi. To je jedan od razloga zasto je vecina u UK glasala za Brexit, nema to veze toliko sa rasizmom, koliko sa ksenofobijom i konzervativizmom.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  Rekao bih da na ovom pdf-u postoji konsenzus oko toga sta su problemi i ko su njihovi uzrocnici, tu nema dileme. Jedini segment gde postoji nerazumevanje je taj kako i na koji nacin rusiti ovu bagru... i to se uglavnom desava zbog nerazumevanja sta je sledeci korak tj. sta bi trebalo da bude. Pre bilo kakvih razmisljanja i planiranja o tome sta cemo sa narodom, ko ce da vodi drzavu, kako urediti institucije, sta uciniti sa kriminalom i korupcijom, za koga glasati... kako ostati nezajeban po drugi iliti X-ti put... pre bilo svega toga, potrebno je ove srusiti sa vlasti, koje ce btw biti teze skinuti nego one od pre 20ak godina, i to po bilo koju cenu. Tek nakon toga, ako to ikad docekamo, mozemo diskutovati o narednim koracima. 

 

Složićemo se da se ne slažemo. 

Jer... Onog trenutka ako ovo zlo bude srušeno, svi će da pomisle, e to je to, sad će nam biti bolje, i niko se više neće ni truditi da se bavi uzrocima, razlozima i ostalim suštinskim pitanjima, biće dovoljno to što je zlo srušeno.

 

I za 15 godina ćemo opet da se vidimo na nekom forumu da razglabamo kako srušiti sledećeg.

 

Taj proces mora da ide istovremeno i da se posle rušenja nastavi sa rušenjem problema u glavi građana Srbije, inače džaba ste krečili.

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

To je definitivno veliki problem, na to sam i mislio pre par nedelja kada sam spominjao da SSP pravi velike greške sada. Prvo sam mislio da Đilas neće zbog Pajtića sa kojim baš nije najbolji ali ovi nude da to bude bilo ko a Đido ni da čuje. Ja pretpostavljam da je EU ponudila nešto Đidi da bude malo kooperativniji, isti slučaj kao sa PSG pred prošlogodišnje izbore.

Link to comment
Share on other sites

Narodna stranka je ranije, za vreme SZS i kasnije nastupala samostalno ( od saopštenja za javnost do svojih štandova na ulici ).

 

Ovog puta su me prijatno iznenadili. Ne znam kakav je stav zauzela DS, ali znam da je SP Dveri podržao predlog Skupštine Slobodne Srbije.

 

Da li je moguće da su samo ove dve stranke prihvatile taj predlog o jedinstvenom nastupu opozije i da su se usaglasile da postoje dva pregovarača- nezavisna? 

Link to comment
Share on other sites

Men' se čini da se Džeremaja i Djilas ponašaju kao da je pad SNS gotova stvar,pa zauzimaju startne pozicije za dan posle...

Tako vidim ovu patkometriju...

Realno,najbolje bi bilo da prodju kao Vuk na izborima 2000.

Vidim primiše Ognjena Koromana u NS ... eto nama "našeg" Lalatovića .... ode IQ NS -10% ....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ovde je najveci problem Djilas i njegov ego, svi su se slozili sa predlogom skupstine slobodne Srbije i Dveri i NS ( a tu skupstinu cine gradjanski orjentisani ljudi), samo  2 pregovaraca nece Djilas i opozicija kojima je Vucic sakupljao potpise, BoTa egomanijak i Lecic. I Zelenovic. Ovi ostali kazu moze bilo ko da bude pregovarac ne moraju oni, samo da ne budu iz likova koji su izgubili kredibilitet izlaskom na izbore. Pregovora ne bi ni bilo da ovi nisu bojkotoivali. Tako da ove stranke koji su izlazile na izbore nema sta da traze tu.

11 minutes ago, mare80 said:

Men' se čini da se Džeremaja i Djilas ponašaju kao da je pad SNS gotova stvar,pa zauzimaju startne pozicije za dan posle...

Tako vidim ovu patkometriju...

Realno,najbolje bi bilo da prodju kao Vuk na izborima 2000.

Vidim primiše Ognjena Koromana u NS ... eto nama "našeg" Lalatovića .... ode IQ NS -10% ....

 

I Ikodinovica, dva preletaca, mada ima takvih i po SSP-u koliko oces.

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Đilas je juče pričao o tome. Navodno je EU zamislio da to budu međustranački razgovori a ne pregovori "dve strane", gde će svaka stranka posebno biti pozvana na razgovor. Pa je zato nemoguće u tom formatu razgovora poslati dva pregovarača, kao što hoće NS i SSS. To je objašnjenje SSPa. Nisam da sam nešto detaljno pratio, jer mi je sve to bzvz ionako. 

 

Ne postoje tu nikakve strane, jer je opozicija i dalje nesložna i nejedinstvena. A i da jeste, ne postoji volja vlasti da se nešto promeni, osim kozmetike da bi mogli da kažu ovima iz Evrope - eto izašli smo im u susret. To je apriori osuđeno na propast i jedno veliko gubljenje vremena. Znaju ovi iz opozicije da Vučić neće prestati sa ucenama, pritiscima i kupovinom glasova, da medije nikad neće otvoriti (naprotiv - sad se opasno zagrejao da sjebe i N1), a i Vučić zna da nije doveo državu u ovo stanje slučajno, nego ciljano i sa namerom. Pa da sad kao nešto popušta. O čemu se tu pregovara uopšte? O tome da vlast samo poštuje zakone ove države? Smejurija. Sa orkovima taj film nećemo gledati. 

 

Pitanje je samo da li će opozicija u budućnosti imati snagu da okupi narod na ulici, kad opet dođe do nekog okidača koji će izazvati revolt. I da li će ovog puta uspeti i da vodi te proteste, i da ima jasan plan i cilj. Trenutno i korona tu dosta odmaže, a i narod je umoran i razočaran. Pad Vučića na izborima nema šanse da se desi. Čak ni u Beogradu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Issey said:

Đilas je juče pričao o tome. Navodno je EU zamislio da to budu međustranački razgovori a ne pregovori "dve strane", gde će svaka stranka posebno biti pozvana na razgovor. Pa je zato nemoguće u tom formatu razgovora poslati dva pregovarača, kao što hoće NS i SSS. To je objašnjenje SSPa. Nisam da sam nešto detaljno pratio, jer mi je sve to bzvz ionako. 

 

Ne postoje tu nikakve strane, jer je opozicija i dalje nesložna i nejedinstvena. A i da jeste, ne postoji volja vlasti da se nešto promeni, osim kozmetike da bi mogli da kažu ovima iz Evrope - eto izašli smo im u susret. To je apriori osuđeno na propast i jedno veliko gubljenje vremena. Znaju ovi iz opozicije da Vučić neće prestati sa ucenama, pritiscima i kupovinom glasova, da medije nikad neće otvoriti (naprotiv - sad se opasno zagrejao da sjebe i N1), a i Vučić zna da nije doveo državu u ovo stanje slučajno, nego ciljano i sa namerom. Pa da sad kao nešto popušta. O čemu se tu pregovara uopšte? O tome da vlast samo poštuje zakone ove države? Smejurija. Sa orkovima taj film nećemo gledati. 

 

Pitanje je samo da li će opozicija u budućnosti imati snagu da okupi narod na ulici, kad opet dođe do nekog okidača koji će izazvati revolt. I da li će ovog puta uspeti i da vodi te proteste, i da ima jasan plan i cilj. Trenutno i korona tu dosta odmaže, a i narod je umoran i razočaran. Pad Vučića na izborima nema šanse da se desi. Čak ni u Beogradu.

Ako se u Beogradu ne desi pad vucica onda nek ide sve u persun. Onda i nek nas hebe narednih 10g kako hoce..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LosmiSK said:

Ako se u Beogradu ne desi pad vucica onda nek ide sve u persun. Onda i nek nas hebe narednih 10g kako hoce..

 

Možda je onih koji su protiv Vučića i više, što bi bilo i logično s obzirom na to šta su uradili od grada, ali ako izborni uslovi budu isti kao i ranije, bez stranih posmatrača i jake kontrole od strane opozicije, napakovaće Vučić procenat koji hoće bez problema... Šapićem će da zamaže oči onima koji malo manje prate situaciju, i da na taj način sakrije Vesića, par % će da namakne bugarskim vozovima, i miran je... još ako mu opozicija olakša kao do sad i izađe u 17 kolona... dečija igra će biti...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Issey said:

 

Možda je onih koji su protiv Vučića i više, što bi bilo i logično s obzirom na to šta su uradili od grada, ali ako izborni uslovi budu isti kao i ranije, bez stranih posmatrača i jake kontrole od strane opozicije, napakovaće Vučić procenat koji hoće bez problema... Šapićem će da zamaže oči onima koji malo manje prate situaciju, i da na taj način sakrije Vesića, par % će da namakne bugarskim vozovima, i miran je... još ako mu opozicija olakša kao do sad i izađe u 17 kolona... dečija igra će biti...

Za ovo se slazem!! Bas me zanima kandidat opozicije 😁

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Issey said:

Đilas je juče pričao o tome. Navodno je EU zamislio da to budu međustranački razgovori a ne pregovori "dve strane", gde će svaka stranka posebno biti pozvana na razgovor. Pa je zato nemoguće u tom formatu razgovora poslati dva pregovarača, kao što hoće NS i SSS. To je objašnjenje SSPa. Nisam da sam nešto detaljno pratio, jer mi je sve to bzvz ionako. 

 

 

 

Drugim recim zeli da neko iz njegove stranke bude vidljiv na tim pregovorima da bi imao PR. Ako opozicija kaze ovo su nasa 2 predstavnika i to je to moze EU da postavlja format kakav oce.

Edited by Zvezdinho
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Issey said:

 

Možda je onih koji su protiv Vučića i više, što bi bilo i logično s obzirom na to šta su uradili od grada, ali ako izborni uslovi budu isti kao i ranije, bez stranih posmatrača i jake kontrole od strane opozicije, napakovaće Vučić procenat koji hoće bez problema... Šapićem će da zamaže oči onima koji malo manje prate situaciju, i da na taj način sakrije Vesića, par % će da namakne bugarskim vozovima, i miran je... još ako mu opozicija olakša kao do sad i izađe u 17 kolona... dečija igra će biti...

 

U Beogradu je prošle godine kada su održani parlamentarni izbori izašlo 35% birača. Beograđani su bojkotovali izbore. 

 

Što se same organizacije tiče, sve opozicione stranke će sigurno sarađivati u biračkim odborima- ukoliko budu išli u dve  kolone. Tako da će svaki bugarski voz biti sprečen na vreme.

 

Verujem da će tu biti i stranih posmatrača.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bih se složio sa @Issey, mislim da ni u Beogradu neće izgubiti, osim ako mu neki svetitelj ne izadje kao protivkandidat.

Opet će lista biti sa AV koji ima veći rejting od SNS, i mislim da nema trika da se izmame spavaću, generalno je ljudima pun kofer političara, a Sauron ima bazu glasača koja je ne zaboravimo najstabilnija i ne samo ista nego i uvećana od 2000 pa na ovamo. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, JohnnyDragon said:

Ja bih se složio sa @Issey, mislim da ni u Beogradu neće izgubiti, osim ako mu neki svetitelj ne izadje kao protivkandidat.

Opet će lista biti sa AV koji ima veći rejting od SNS, i mislim da nema trika da se izmame spavaću, generalno je ljudima pun kofer političara, a Sauron ima bazu glasača koja je ne zaboravimo najstabilnija i ne samo ista nego i uvećana od 2000 pa na ovamo. 

 

Jedino ako ga Slina ne proda u Beogradu sa svojom ekipom i infrastrukturom, ali to je onda kraj Nese iz Beograda. 

Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...