Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

5 hours ago, McLeod said:

Mislim da bi opozicija trebalo da uci malo od Belog Preletacevica i Sase Jankovica, odnosno njihovog objektivno gledano uspeha. Koji nije ni blizu dovoljan, da se razumemo, ali, da se podsetimo sta smo tu imali.

 

Iako ono sto pricas ima dosta smisla (pozitivna kampanja + anti kampanja), moramo malo dublje pogledati i videti da se u slucaju tih izbora samo preklopilo stanje u birackom telu i pojava tih kandidata.

 

Konkretno, za Jankovica su prakticno glasali oni koji su glasali za DS i DJB listu (minus ono sto je dobio Radulovic, a to je nekih 50 000 biraca), kao i mnogi koji su glasali za LSV-LDP-Tadic listu. Te tri liste dobile su preko 600 hiljada glasova godinu dana pre i to su ti glasovi.

 

Za Jeremica je mozda glasao jedan deo ovih biraca, kao i veci deo biraca Dveri.

 

Glas za Preletacevica je bio protest glas, znaci deo onih koji su glasali za SRS 2016., deo Dveri i deo novih biraca.

 

E sad, ono sto smatram da je greska, a to je bila i greska Jankovica, nema tu nikakvog uspeha, to je tezak neuspeh, debakl i broj glasova koji je dobijen samo zato sto je preostali anti - SNS i anti - Saruman deo birackog tela opet izasao i opet glasao protiv diktature. Samo, takvih je malo i sve ih je manje.

 

Problem opozicije u Srbiji je sto su prakticno svi oni mutirali u jednu malu stranku sa 10 - 15% birackog tela koja je negde izmedju DS i DSS, odnosno Obradovic je otisao malo ulevo, a Djilas i Lutovac udesno i to je taj DS - DSS prostor.

 

Predsednicki izbori su vec izgubljeni, a na parlamentarnima nedostaje jedna ekstremno - desna opoziciona lista, jedna na LDP programskim osnovima, jedna koja ce da prica protiv korupcije (svi su isti prica). Nista da se udruzuju, nista da objavljuju neku saradnju, samo neka jedni kazu da je Vucic bivsi radikal i da promovise nacionalizam, netrpeljivost i zatucanost, drugi neka kazu da je izdao svoju ideologiju i da je prodao zemlju za vlast, treci neka ukazuju na korupciju i da ne pominju jedni druge. I onda da se bore dok ne skupe 126 poslanika u skupstini.

 

Tacno je da ovi nemaju pojma i da ih u sustini nije ni briga. Da nije tako ne bi se razni Bozovici i Obradovici napadali medjusobno, ne bi Djilas izjavljivao "Vucicu, sta ces kad izgubis izbore", ne bi NS bila stranka sa gomilom vec vidjenih potrosenih lica.

 

Prakticno jedini uspeh opozicije u borbi protiv SNS-SPS-SRS bande na vlasti je bio 2016., ali tada smo imali 3, 4 liste, svaka sa svojom pricom i onda se sve raspalo i usledila je blamaza za blamazom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, goldberg said:

Predsednicki izbori su vec izgubljeni, a na parlamentarnima nedostaje jedna ekstremno - desna opoziciona lista, jedna na LDP programskim osnovima, jedna koja ce da prica protiv korupcije (svi su isti prica). 

 

Sao da ne budu kao Ceda da hodaju po Bosni i otvoreno saradjuju protiv Srba tamo, budu savjetnici ljudi kao Komsic i slicno. You know what I mean, a zele vlast u Srbiji.

To je cisto pucanje u vlastito koljeno i vodi ka istoj poziciji kao sto je LDP sada, tj da ne mogu dostici ni cenzus, koji je svakako nizak, a kamoli doci na vlast.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, LosmiSK said:

Jbga ti sad Noga poturas 😄

 

Pa malo sam karikirao,ali suština ostaje....

Kako da nadješ kandidata za predsednika koji će pokriti ceo politički spektar...

Kažeš da Grigorije može da potencijalno pokupi njihove glasove ...

Pa idi druže na neku njihovu grupu na društvenim mrežama,oni Grigorija i ovog novog patrijarha prozivaju za "izdaju pravoslavlja" i "ekumenizam" ...

Njima je idol onaj raspop sa prošlogodišnjih protesta ...

Tu su bukvalno sve teorije zavere : kemtrejls,čipvi u vakcinama,QAnon,istorija po Jovanu Deretiću...

Jel ti shvataš o kakvim mozgovima se tu radi,sada treba da razmišljamo ko bi bio prihvatljiv da i oni za njega glasaju...

Oni žive u nekom svom paralelnom svetu i ja tu ništa ne bi dirao,osim kada prekardaše,onda ili Laza ili 29.novembra ....

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ti pričaš o ekstremnoj desnici a ovde se misli pre svega na one koji glasaju za Vučića a spadaju u tu neku običnu desnicu. Ekstremna desnica je bučna ali u suštini nebitna jer nema podršku ni za cenzus. Ovi drugi jesu bitni i bez jedne takve stranke ovog sa vlasti nećemo skinuti. Oni jedini imaju kapacitet da skinu Vučiću neke glasove i zato on takve mnogo gore pljuje od drugih opozicionara.

 

Od ovih opozicionih stranaka na desnici imamo Boška i Jeremića koji su prilično izraubovani od strane režimskih medija. Pri tome mislim da Boško nema perspektivu rasta preko 5-6% jer je isuviše radikalan po nekim pitanjima dok Jeremić ima perspektivu da raste ali potrebni su mu nastupi na medijima, odnosno da dopre do tog glasačkog tela.

 

Tu su i Samardžić i Vukadinović koji su za sada "one man show" ali videćemo šta vreme donosi, po nekim mojim informacijama možda vidimo i neku saradnju između njih dvojice i još par ljudi pa dobijemo još jednu modernu desničarsku stranku, no njima će mediji trebati još više od ovih drugih.

 

Takođe na taj spektar glasova može da utiče i onaj malinar (zaboravih ime) on nije baš levo-desno orijentisan ali ta vrsta nastupa je prilično jasna prosečnom Faraonovom glasaču a tu su i te manje lokalne stranke koje spadaju u desnicu koje bi na lokalu mogle da poguraju.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Klotzen said:

Ti pričaš o ekstremnoj desnici a ovde se misli pre svega na one koji glasaju za Vučića a spadaju u tu neku običnu desnicu.

 

Tu se ne slažem sa većinom na ovoj temi ....

Samtram da su ogromna većina Vučićevih glasača čisti oportunisti...

Ne glasaju oni za njega zbog njegovih političkih stavova nego iz neke manje ili veće koristi...

Sledeća grupa su ljudi bukvalno mehanizmima paradržve ucenjeni da glasaju za SNS ...

Tek na trećem mestu i njih ima možda i najmanje je ta neka desnica koja pada na Vučićevu žvaku o patriotizmu...

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 12/20/2020 at 8:15 PM, Eddard said:

Pošalje mi danas supruga, insče rodom iz KŠ, sliku i vest o novoj kovid bolnici u KŠ, danas otvorenoj, prosledila od majke, sad, da li da se pohvali ili šta ti ja znam, kao eto u njenom rodnom gradu se nešto pozitivno radi. Inače vrlo apolitična, boli je ćošak za politiku, što u Srbiji, što ovde u Nemačkoj, nikad je nije intersovala, tako da u ovoj priči figurira samo kao prenosliac poruke. Odgovorim ja njoj porukom u kojoj joj samo pošaljem vest o pravom stanju te bolnice sa Nove, gde je izvor za to neki tvit i video Marinike Tepić i ona to prosledi u tu Viber grupu gde su njena majka, sestra, sestra od tetke itd, da bi eto i njima prenela i drugu stranu priče jer verovatno drugačije to ne bi ni videli.

 

Zašto pišem ovo... nekako mi došlo opet kao neki poraz...

 

Odgovor njene majke, moje svekrve... inače žena fakultetski obrazovana, u penziji, ne zavisi ni od koga, nema veze sa politikom, živi u svom stanu u centru grada, normalna, moralna, jako dobra, iskrena i poštena žena. Ima smartphone i koristi internet, ali se informiše iz kurira i informera... Odgovor je bio - ta Marinika tako priča protiv Srbije jer je strana plaćenica, Sorošev čovek, laže. Da, to je bio odgovor jedne (u najmanju ruku) prosečne stanovnice i birača u Srbiji. 
 

Odgovor sestre od tetke moje supruge (takođe fakultetski obrazovana, pametna žena iz grada) je bio, kao sa sns mitinga i vučićeve konferencije - ti koji tako pišu nikad ništa sami nisu uradili i samo pričaju protiv da bi došli na vlast. Ta bolnica je velika stvar za građane KŠ jer ne moraju više da se šalju u Niš, KG ili negde drugde, mogu da se leče kod kuće, bla, bla, bla... ali nju mogu da donekle opravdam, ona radi u opštini, na radnom mestu koje je dobila od i kao članica g17+, i kako se menjala vlast, tako i ona svoja opredeljenja, tako i sad brani vučića jer zna da joj posao zavisi od toga šta priča... ona spada u tu grupu imteresnih glasača...

 

ali, gde spada njena majka i takvi koji te stvari pričaju i misle iz čistog ubeđenja da je to zaista tako. I koliko je zaista njih? Ja mislim da je njih mnogo, mnogo više nego što vi ovde predstavljate i želite da prihvatite. Takvih kojima je vučić dobar, odnosno manje loš od “onih drugih”, kojima je i ono malo pozitivnog (tj. pozitivno predstavljenog) što on uradi dosta da kažu kako se on bori za svoj narod, je puno. Nemam brojke da to potkrepim, već samo lična iskustva, ali imam utisak da je takvih mnogo više nego onih interesnih, ali ne znam... možda i grešim. A takve će ovakva opozicija koja za svaki korak u napred, puca sebi dva puta u nogu - nikad da preobrati. A mora, ako želi da pobedi, jer one interesne glasače neće nikad privoleti na svoju stranu.

 

Mene je porazilo što ta žena ima mogućnosti da se informiše bolje, ima ćerku i zeta drugačijih pogleda na politički život, ima mogućnosti da misli drugačije - ali to ne radi. A kako li će tek onda Dobrosav iz Šiljegovca, ako ona neće. Uz sve poštovanje za Dobrosava, ali znate na šta mislim... 

 

Ja opet, u svetlu ove priče, moram da se vratim na svoju taštu (ko se ne seća prethodnog upisa, citirao sam se gore). 
 

Naime, nastavak... Pre neki dan priča moja supruga preko Vibera sa njom, pustila na kameru/speaker tako da čujem i ja u susednoj sobi, i u nekom trenutku, ne znam sad tačno povod, pomenuše AV, i moja supruga ga stavi u neku negativnu konotaciju, na to skoči moja tašta kao oparena, kao da si joj najrođenijeg dirnuo, krene da ga brani i optuži svoju rođenu ćerku da hoće Đilasa na vlasti :krstipd4:... ona joj kaže, ženo luda, ne intersuje me ni jedan ni drugi, samo ti kažem da je tcoja ćerka sada 2000km daleko od tebe zbog Vučića i njemu sličnih (i Đilasa i svih ostalih), a ona će na to, nije tačno, vi ste otišli prw nego što je Vučić došao na vlast, jedva je ubedismo da smo otišli jelte 2014... na to će ona kao ekser u kovčeg - e pa meni je dobar i dobro radi... :krstipd4:

 

Ostadoh konsterniran...

 

Tako da @mare80dodaj u tu tvoju klasifikaciju i Serbus brainwashingus - a to su eto, naši roditelji, komšije, poznanici... i nije ih malo. Tih koji veruju ne u žvaku o patriotizmum već u to da AV zaista dobro radi svoj posao, a da Soroševi plaćenici hoće da ga skinu. Ista spika kao sa našim bakam i dekama i SM sa početka 90ih. Ista. 

Edited by Eddard
  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Nema sta ljudi, nakon onih 100 eura i ove nabavke vakcina, otvaranja fabrika u sred pandemije itd, Opozicija moze da iskesira svakom po 2000 eura na ruke i opet ce da prsne. 

Jedini nacin je Sci-Fi opcija da se neko iz SNSa odmetne i pokaze svima neke jake, a jednostavne dokaze protiv Vucica, koje trenutno moze samo Slina da ima + da opozicija izbaci nekog normalnog coveka. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Eddard said:

Tih koji veruju ne u žvaku o patriotizmum već u to da AV zaista dobro radi svoj posao, a da Soroševi plaćenici hoće da ga skinu. Ista spika kao sa našim bakam i dekama i SM sa početka 90ih. Ista. 

 

Naravno ...

Da sam svaki put dobio dinar kada sam čuo : Vučić nam daje penziju ili Vučić nam gradi puteve danas bi vozio Poršea ...

Sada,opet kažem,takav profil ljudi je bio nekih 80% Miloševićevih glasača,ovo sa Vučićem je drugi odnos biračkog tela...

Ponovo kažem,ogradjujem se od nekakve analize na nivou cele Srbije,gledam moju neposrednu okolinu : Kod mene su najbrojniji i najagresivniji podržavaoci SNS oni lokalni likovi koji su ceo život proveli vucarajući se po nekim izmišljenim radnim mestima u opštini,lokalni "bizmismeni" klasične pilićrske provenijencije koje je posle učlanjenja u stranku "krenulo", profesionalni preletači za koje kod nas postoji nadimak "semafori" , uhlebi u "uspešnim državnim preduzećima" tipa EPS itd,itd ...

Naravno ima dosta i ovih kako ih ti nazivaš Serbus brainwashingus, ali opet mislim da je to manjina njegovog biračkog tela...

Ono što im je zajedničko je da opozicija ma šta radila i koliko god bila dobra ne može ozbiljno računati da nekako pokupi njihove glasove ....

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Zašto se nikada niko nije setio da pokrene kampanju gde bi se sve vesti na netu (gde i ima najviše omladine, koja i ne glasa) u kojima su u naslovu aktuelni diktator i bratija mu kulirali na max, znači da mu se napravi jedan odjeb masivan na eVestima i generalno eMedijima? 

Bukvalno kreativnost 0.

Msm ovo je bar neka moja ideja, ima i pametnijih ljudi i ovde i šire.. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, JohnnyDragon said:

Zašto se nikada niko nije setio da pokrene kampanju gde bi se sve vesti na netu (gde i ima najviše omladine, koja i ne glasa) u kojima su u naslovu aktuelni diktator i bratija mu kulirali na max, znači da mu se napravi jedan odjeb masivan na eVestima i generalno eMedijima? 

Bukvalno kreativnost 0.

Msm ovo je bar neka moja ideja, ima i pametnijih ljudi i ovde i šire.. 

 

Ja sam pratio malo poslednje izbore u CG ....

Lokalne mim stranice na društvenim mrežama su odradile strašnu antiDPS kampanju...

Bukvalno su od svakog nastupa ili izjave iz vladajuće stranke pravili sprdnju...

Više su doprinele padu DPS nego ceo DF ....

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mare80 said:

 

Ja sam pratio malo poslednje izbore u CG ....

Lokalne mim stranice na društvenim mrežama su odradile strašnu antiDPS kampanju...

Bukvalno su od svakog nastupa ili izjave iz vladajuće stranke pravili sprdnju...

Više su doprinele padu DPS nego ceo DF ....

To ti kažem. 

Pre će biti da zaista moramo da se otarasimo i AV i satelita iz CELE OPOZICIJE, jer su svi službini igrači. 

Mislim da mora da se nadje neka ideja gde bi došlo do funkcije ove teritorije koja ne obuhvata političare sa Balkana. 

To je pusta želja, ja sam 101= siguran da niko, ni sada, ni iz budućnosti a sa Balkana ne može dovesti u red prvenstveno moralni dignitet plemena koje živi na ovom prostoru.

Prosto nemam ideju kako i šta dalje posle, samo znam da nema smisla dovoditi bilo koju drugu opciju a sa je politička pa ni "intelektualna elita" jer su svi potkupljivi očigledno. 

Samo je jasno da je urgentno ovog ludaka koji nas jaše smeniti. 

Edited by JohnnyDragon
Link to comment
Share on other sites

Svrgnuti Vučića i SNS je lakši deo posla ma koliko to u ovom trenutku nebulozno zvučalo ....

Ono sto je suštinski mnogo veći problem je ima li političke snage dovoljno jake da krene u transformaciju društva kako se neki novi SNS opet ne bi pojavio ....

Oni su posledica jednog problema a ne njegov uzrok...

Posledica koja je metastazirala,ali i dalje posledica ....

Koren svih problema kod nas je percepcija šta je država i čemu ona treba da služi ...

Za većinu nas država nije servis gradjana,već "majka" koja treba i ima nekakvo obavezu da te provede kroz život od jaslica pa do groba...

Onaj ko dodje na čelo države nije tvoj   uposlenik koji prima platu od tvog poreza već tvoj "otac" čija se ne poriče ...

Iz toga sledi da će bilo koja hulja koja ti očinski obeća da će na svoja ledja preuzeti tvoju odgovornost i provesti te kroz život bez da imaš jedan dan neizvesnosti,stresa na poslu i mogućnosti da dobiješ otkaz dobiti bezrezervnu podršku ...

To je otprilike način razmišljanja koji stvara stranke kao što je SNS ...

E tu dolazimo do problema opozicije ... umesto da pokušaju da ljude koji ne vide državu kao "oca" mobilišu da im daju poverenje i tako makar delimično dodju u situaciju da korak po korak pokušaju da takav način razmišljanja majorizuju, oni se obraćaju pre svega "deci" i traže da se odreknu "oca" .... a to ne biva ...

Možeš ti njima da obeććavaš da im budeš "tata" umesto "tate" ali nemoj onda da kukaš kada ustanoviš da onog vole više nego tebe ...

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mare80 said:

Svrgnuti Vučića i SNS je lakši deo posla ma koliko to u ovom trenutku nebulozno zvučalo ....

Ono sto je suštinski mnogo veći problem je ima li političke snage dovoljno jake da krene u transformaciju društva kako se neki novi SNS opet ne bi pojavio ....

Oni su posledica jednog problema a ne njegov uzrok...

Posledica koja je metastazirala,ali i dalje posledica ....

Koren svih problema kod nas je percepcija šta je država i čemu ona treba da služi ...

Za većinu nas država nije servis gradjana,već "majka" koja treba i ima nekakvo obavezu da te provede kroz život od jaslica pa do groba...

Onaj ko dodje na čelo države nije tvoj   uposlenik koji prima platu od tvog poreza već tvoj "otac" čija se ne poriče ...

Iz toga sledi da će bilo koja hulja koja ti očinski obeća da će na svoja ledja preuzeti tvoju odgovornost i provesti te kroz život bez da imaš jedan dan neizvesnosti,stresa na poslu i mogućnosti da dobiješ otkaz dobiti bezrezervnu podršku ...

To je otprilike način razmišljanja koji stvara stranke kao što je SNS ...

E tu dolazimo do problema opozicije ... umesto da pokušaju da ljude koji ne vide državu kao "oca" mobilišu da im daju poverenje i tako makar delimično dodju u situaciju da korak po korak pokušaju da takav način razmišljanja majorizuju, oni se obraćaju pre svega "deci" i traže da se odreknu "oca" .... a to ne biva ...

Možeš ti njima da obeććavaš da im budeš "tata" umesto "tate" ali nemoj onda da kukaš kada ustanoviš da onog vole više nego tebe ...

image.gif.e765d3f335e819136ce1ffdf36fdf109.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, mare80 said:

Svrgnuti Vučića i SNS je lakši deo posla ma koliko to u ovom trenutku nebulozno zvučalo ....

Ono sto je suštinski mnogo veći problem je ima li političke snage dovoljno jake da krene u transformaciju društva kako se neki novi SNS opet ne bi pojavio ....

Oni su posledica jednog problema a ne njegov uzrok...

Posledica koja je metastazirala,ali i dalje posledica ....

Koren svih problema kod nas je percepcija šta je država i čemu ona treba da služi ...

Za većinu nas država nije servis gradjana,već "majka" koja treba i ima nekakvo obavezu da te provede kroz život od jaslica pa do groba...

Onaj ko dodje na čelo države nije tvoj   uposlenik koji prima platu od tvog poreza već tvoj "otac" čija se ne poriče ...

Iz toga sledi da će bilo koja hulja koja ti očinski obeća da će na svoja ledja preuzeti tvoju odgovornost i provesti te kroz život bez da imaš jedan dan neizvesnosti,stresa na poslu i mogućnosti da dobiješ otkaz dobiti bezrezervnu podršku ...

To je otprilike način razmišljanja koji stvara stranke kao što je SNS ...

E tu dolazimo do problema opozicije ... umesto da pokušaju da ljude koji ne vide državu kao "oca" mobilišu da im daju poverenje i tako makar delimično dodju u situaciju da korak po korak pokušaju da takav način razmišljanja majorizuju, oni se obraćaju pre svega "deci" i traže da se odreknu "oca" .... a to ne biva ...

Možeš ti njima da obeććavaš da im budeš "tata" umesto "tate" ali nemoj onda da kukaš kada ustanoviš da onog vole više nego tebe ...

 

Drago mi je da pricas ono sto ja pricam godinama, iako se prethodno nisi slagao 😄

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, McLeod said:

 

Drago mi je da pricas ono sto ja pricam godinama, iako se prethodno nisi slagao 😄

Pa ne slažem se ni sada .... 😄

Slažem se sa tobom oko dijagnoze,samo se ne slažem oko lečenja ...

Ti tvrdiš da leka nema,ja da to ne možemo znati pre nego što pokušamo lečenje ... 😄

Link to comment
Share on other sites

Ima leka. Samo je on u domenu dokazivanja vanzemaljskog inteligentnog zivota, nedokuciv u trenutnim okolnostima.

 

Samo sto astrofizicari i astrobiolozi znaju da ce verovatno proci decenije u njihovom polju dok ne naidju na nesto veliko, mi nismo svesni toga. I iz te nesvesti se radja nerad.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Klotzen said:

Ti što mu zameraju Komšića nikad i nisu bili Čedini glasači. 

 

Kako je onda zamisljao da dobije bolje rezultate u Srbiji, ako nije zelio da dobije i one glasace koje do tada nije imao, jer je ocigledno da nema dovoljno glasaca.

Posto se njegovo izborno tijelo smanjilo ispod cenzusa, koji je takodje smanjen, onda jednostavna matematika pokazuje da je to bio jedan glup potez koji nije pomogao nikome, a najmanje njemu. 

 

3 hours ago, mare80 said:

 

Naravno ...

Da sam svaki put dobio dinar kada sam čuo : Vučić nam daje penziju ili Vučić nam gradi puteve danas bi vozio Poršea ...

Sada,opet kažem,takav profil ljudi je bio nekih 80% Miloševićevih glasača,ovo sa Vučićem je drugi odnos biračkog tela...

 

Interesantno je da bi valjda Milosevici glasaci trebali da glasaju za Dacica i SP, a ne za SNS.

 

3 hours ago, mare80 said:

Ponovo kažem,ogradjujem se od nekakve analize na nivou cele Srbije,gledam moju neposrednu okolinu : Kod mene su najbrojniji i najagresivniji podržavaoci SNS oni lokalni likovi koji su ceo život proveli vucarajući se po nekim izmišljenim radnim mestima u opštini,lokalni "bizmismeni" klasične pilićrske provenijencije koje je posle učlanjenja u stranku "krenulo", profesionalni preletači za koje kod nas postoji nadimak "semafori" , uhlebi u "uspešnim državnim preduzećima" tipa EPS itd,itd ...

Naravno ima dosta i ovih kako ih ti nazivaš Serbus brainwashingus, ali opet mislim da je to manjina njegovog biračkog tela...

Ono što im je zajedničko je da opozicija ma šta radila i koliko god bila dobra ne može ozbiljno računati da nekako pokupi njihove glasove ....

 

Drustvo jeste bolesno, u to nema sumnje, i to moze da se izleci samo sa parama,  kao i za svaku bolest, lecenje se placa.

Video sam da Kontinental otvara vrlo modernu fabriku u Novom Sadu, sto se moze uzeti kao jedan lek za drustvo. Secam se kada je VW otvorio TAS u Sarajevu i doveo nekoliko svojih ljudi u menadzment, sto je predstavljalo veliki uticaj na ostale.

Sad kolika je tu zasluga Vucica ne znam, ali verujem da Svabe ne zele bas da se svi iz Srbije, kao i iz ostalih drzava, odsele u Njemacku.

 

Cesto se ovde na forumu poredi Srbija sa Nemackom, kao kao je tamo, a kako je kod nas, sto je za sada besmisleno. Srbija treba da se poredi sa npr Slovackom, koja je

privukla mnogo investitora i zaposlenost je dobra, plate su i dalje nista posebno, ali to je jedan dug proces, gdje smo mi izgubili nekoliko decenija.

 

Dakle bez jace ekonomije i vise novca, sto znaci vise investicija, ne moze se apsolutno nista uraditi.

Ovo tviteranje, a svako moze da pise sta hoce, moze da hrani dusu jednom odredjenom broju ljudi i to je sve. Opozicija mora da stvori svoju televiziju i ako je to moglo da se uradi u Republici Srpskoj, gdje ima jako gledana BN televizija, koja glavna opozicioni medij, ne vidim razlog da se tako nesto ne moze da uradi u Srbiji.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Amigo said:

Interesantno je da bi valjda Milosevici glasaci trebali da glasaju za Dacica i SP, a ne za SNS.

 

Pa i nije.... "tata" je onaj koji je najjači ... uvek se glasa za onoga koji drži stvarnu moć ....

 

4 minutes ago, Amigo said:

Drustvo jeste bolesno, u to nema sumnje, i to moze da se izleci samo sa parama,  kao i za svaku bolest, lecenje se placa.

Video sam da Kontinental otvara vrlo modernu fabriku u Novom Sadu, sto se moze uzeti kao jedan lek za drustvo. Secam se kada je VW otvorio TAS u Sarajevu i doveo nekoliko svojih ljudi u menadzment, sto je predstavljalo veliki uticaj na ostale.

Sad kolika je tu zasluga Vucica ne znam, ali verujem da Svabe ne zele bas da se svi iz Srbije, kao i iz ostalih drzava, odsele u Njemacku.

 

Cesto se ovde na forumu poredi Srbija sa Nemackom, kao kao je tamo, a kako je kod nas, sto je za sada besmisleno. Srbija treba da se poredi sa npr Slovackom, koja je

privukla mnogo investitora i zaposlenost je dobra, plate su i dalje nista posebno, ali to je jedan dug proces, gdje smo mi izgubili nekoliko decenija.

 

Dakle bez jace ekonomije i vise novca, sto znaci vise investicija, ne moze se apsolutno nista uraditi.

Ovo tviteranje, a svako moze da pise sta hoce, moze da hrani dusu jednom odredjenom broju ljudi i to je sve. Opozicija mora da stvori svoju televiziju i ako je to moglo da se uradi u Republici Srpskoj, gdje ima jako gledana BN televizija, koja glavna opozicioni medij, ne vidim razlog da se tako nesto ne moze da uradi u Srbiji.

 

 

Super je to što se otvaraju fabrike,ali nije problem u tome...

To neće rešiti samo po sebi percepciju gradjana oko načina kako država treba da funkcioniše ...

Da daš našem čoveku izbor :

1. Evo ti super povoljan kredit,ne moraš ni kamatu da plaćaš,pokreni neki posao, porezi će ti narednih 20 godina biti toliki, zakon će se strogo poštovati

2.Evo ti posao preko stranke,plata nekih 500 evra do penzije,ne moraš previše da misliš tintarom,ako treba da se povremeno pomogne Partija aktiviraj se

Barem 70% će izabrati opciju 2.

Slažem se oko ekonomije,ali razvoj ekonomije dugoročno,ponavljam dugoročno,praktično je nemoguć bez pravne sigurnosti...

Pravna sigurnost i vladavina prava je nemoguća bez percepcije gradjana da je tako nešto primarno njihov vlastiti interes,a ne zahtev tamo neke EU ili nekog drugog...

Održiva ekonomija ne može da se na zdravim nogama stvori nekom božijom intervencijom,niti tupljenjem nekih diplomata i ambasadora već svešću samih gradjana tog društva kako sistem treba da funkcioniše...

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Eddard said:

Amigo, zvučiš kao komentar sa vesti na b92.

 

Ne znam, ne citam te komentare. 

 

Eto i ti si zbog novca otisao u Nemacku, sto je sasvim normalno. Mozda ces reci otisao sam zbog toga sto je Nemacka uredjeno drustvo, ali ti necu verovati. 

Da si imao u Beogradu ili gde si vec ziveo, platu od 3000 Evra, da li bi onda otisao?

To je poenta moje price, bez para nema napretka, sto vise para, sve manje korupcije.

 

11 minutes ago, mare80 said:

Slažem se oko ekonomije,ali razvoj ekonomije dugoročno,ponavljam dugoročno,praktično je nemoguć bez pravne sigurnosti...

Pravna sigurnost i vladavina prava je nemoguća bez percepcije gradjana da je tako nešto primarno njihov vlastiti interes,a ne zahtev tamo neke EU ili nekog drugog...

Održiva ekonomija ne može da se na zdravim nogama stvori nekom božijom intervencijom,niti tupljenjem nekih diplomata i ambasadora već svešću samih gradjana tog društva kako sistem treba da funkcioniše...

 

 

Ma kakvi gradjani, pravnu sigurnost ce stvoriti vlasnici koji ce zeleti da zastite svoj kapital bez da placaju reket. Ali treba da se stvori jedna kriticna masa tih ljudi.

Edited by Amigo
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...