Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

2 minutes ago, Amigo said:

Ma kakvi gradjani, pravnu sigurnost ce stvoriti vlasnici koji ce zeleti da zastite svoj kapital bez da placaju reket. Ali treba da se stvori jedna kriticna masa tih ljudi.

 

Pa kako da stvoriš tu kritičnu masu u sistemu koji je maltene konstruisan tako da sve učini da do takvog ishoda ne dodje ...

Ti stvarno veruješ da će stranke tipa SNS ikada dozvoliti formiranje klase preduzetnika koji su nezavisni od volje političara na vlasti...

Pa tako nešto bi ubilo ovakav sistem...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, mare80 said:

 

Pa kako da stvoriš tu kritičnu masu u sistemu koji je maltene konstruisan tako da sve učini da do takvog ishoda ne dodje ...

Ti stvarno veruješ da će stranke tipa SNS ikada dozvoliti formiranje klase preduzetnika koji su nezavisni od volje političara na vlasti...

Pa tako nešto bi ubilo ovakav sistem...

 

Ako se ne stvori, onda nista. Kao sto sam rekao Slovacka, u kojoj takodje nije idealno, ali je bolje, bi mogla biti cilj Srbije, ili neka slicna drzava, pa da se posmatra sta se tamo desava.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Amigo said:

Eto i ti si zbog novca otisao u Nemacku, sto je sasvim normalno. Mozda ces reci otisao sam zbog toga sto je Nemacka uredjeno drustvo, ali ti necu verovati. 

Eh, sta je sve meni neverovatno... Kao nuspojava, na primer ono sto vidim na topiku o nekretninama. Ne vidim zbog cega bi neko ko ima da placa za te kvadrate uopste hteo da zivi na tom odvratnom mestu zla (pogledati javni prostor), među tim slobotomiranim zverima, jeste, pozverenim zverima, koje su na poslednjih par strana bas lepo opisane.  Mogu tako da ih nazivam zato sto isto tako nazivam i moje...ovako, genetski najblize, koje sam sve do poslednjeg od..bao iz tih istih razloga koji su navedeni. Potpuna slobotomija, a takvi me ne zanimaju. U stvari, nisam ih ni birao nego su nase veze slucajne, a da sam ih birao, nikad se ja sa takvima ne bih poznavao, to sam im i rekao. I to cak i nisu postali vucicevci, samo su slobotomirani.

 

Osnovno sto mi je neverovatno, a sto je uzrok svega danas sto se tu desava, to je zasto to tu nije kaznjeno zbog svega sto je uradilo, niti ce biti kaznjeno, nego mu je dopusteno da i dalje koci i rovari, jos pa da "razvija ekonomiju i kvadrate". Nije to lepo. Ona dva psa od prekjuce su eutanazirani samo zbog toga sto su se ponasali kako se psi inace ponasaju - pokusavali su da uspostave dominantniji polozaj u svom coporu. Što je razlog zbog koga se deca ne ostavljaju sama sa psima, niti se psima prinosi lice, i ne gledaju se u oči. Zasto se taj princip ne primenjuje i na druge pojedince ili grupe u okviru sire zajednice koji su činili i još čine zlo, svejedno da li sa namerom ili ne, kao sto su ovi psi usmrćeni zato što su bez namere počinili zlo? Kakvu to poruku salje ostalima?

 

Ono sto sam relativno nedavno shvatio, pre par godina, to je da se to stanje, taj odnos, između pozverenih i normalnih (kojih tu ima u tragovima) nikada nece promeniti. Nikada se tu pozvereni nece unormaliti. Uostalom da nisu vec bili pozvereni ne bi bili ni slobotomirani. Znaci to stanje, taj odnos, da tu pozvereni izluđuju normalne, to se nece promeniti, a to... pa, stanje, njega ce prekinuti jedino smrt neke od strana u tom odnosu. Sto se mene tice preferiram da bude smrt pozverenih, ali kako vreme prolazi, postaje prilicno svejedno.

 

Poenta je, samo beskorisno trošite vreme i energiju. Nije tu vučić problem, to i sami vidite.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Ona dva psa od prekjuce su eutanazirani samo zbog toga sto su se ponasali kako se psi inace ponasaju - pokusavali su da uspostave dominantniji polozaj u svom coporu


Daj bre Puzigaca, moraju da ih odstrane nakon sto osete ljudsku krv. Zbog bezbednosti, ne osvete. Ima li veterinara ovde, da potvrdi ili opovrgne? 

 

11 minutes ago, Milenko Puzigaca said:

Što je razlog zbog koga se deca ne ostavljaju sama sa psima, niti se psima prinosi lice, i ne gledaju se u oči

 

Ovo je tacno, jer pas pogled u visini ociju dozivljava kao agresiju. Dete od 4 godine je manje od rota i ne moze da zna to.

 

Oni su izgleda gajeni u boksu iz komercijalnih razloga, nekad su se dvorista za sedenje odvajala od «poslovnog» dela, stala i slicno. U svakom slucaju ogromna tragedija.

 

Troll off

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Amigo said:

 

Kako je onda zamisljao da dobije bolje rezultate u Srbiji, ako nije zelio da dobije i one glasace koje do tada nije imao, jer je ocigledno da nema dovoljno glasaca.

Posto se njegovo izborno tijelo smanjilo ispod cenzusa, koji je takodje smanjen, onda jednostavna matematika pokazuje da je to bio jedan glup potez koji nije pomogao nikome, a najmanje njemu. 

 

 

On nikada nije ni ciljao neke velike procente. On je jednostavno video nišu i uspeo oko sebe da okupi deo razočaranih glasača DOS-a. Tu nikad nije bilo perspektive da se ide preko 10% tako da je njegov cilj bio da životari na tom biračkom telu i eventualno se uvali u neku vladu pa da preko ženine firme "naplati svoju vernost". Mislio je da će preko povlašćenog pristupa medijima moći da ispegla njegovu neskrivenu podršku režimu ali tu se zeznuo. U ovakvoj SRbiji gde diktator gura podelu "mi i oni" on je praktično bio jedna od prvih žrtava jer su ga danas precrtali čak i stari die hard fanovi. Moje je mišljenje da Vučić nije insistirao na toj podeli društva da bi Čeda profitirao na ovom uništavanju opoziciju ali ....

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Amigo said:

Eto i ti si zbog novca otisao u Nemacku, sto je sasvim normalno. Mozda ces reci otisao sam zbog toga sto je Nemacka uredjeno drustvo, ali ti necu verovati. 

 


Jes me briga u šta ti veruješ, već sam pisao o razlozima svog odlaska, novac je na poslednjem mestu (ali takođe bitan faktor, ne sporim). Otišao sam prvenstveno zato što se rad i stručnost u Srbiji ne ceni, što sam da bih dobio posao bio teran savetovan da se učlanim u stranku, što se za 25 godina mog svesnog života ništa i niko  ije promenio, itd.. i što ne želim da mi deca (ako ih budem imao) rastu u društvu slobotomiranih (hvala Puzigaća)... da, na kraju krajeva, želeo sam i da, kao član jedne zahtevne i odgovorne profesije, za koju se dupe otkida tokom školovanja, budem za to i dobro plaćen i vodim relativno lagodan život koji u Srbiji ne bih mogao. I da ti dam odgovor koji sam, nakon što sam počeo da učim nemački dao svojoj sestri kad me je pitala da li bih ostao da, hipotetički, mogu da biram radno mesto u Srbiji koje želim - NE! 
 

Ja nisam otišao trbuhom za kruhom (kruh bi eventualno zaradio i u Srbiji, znam to), već razumom za nekim drugim vrednostima.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:


Daj bre Puzigaca, moraju da ih odstrane nakon sto osete ljudsku krv. Zbog bezbednosti, ne osvete. Ima li veterinara ovde, da potvrdi ili opovrgne? 

Nisam mislio da nije potrebno, a jeste, ako napad psa ima smrtni ishod, pas se uspavljuje, a isto i ako se ponovi ugriz, pa pas i drugi put ugrize nekoga, v4si se eutanazija. Nemam nista protiv toga. Takođe rotvajleri, stafordi, pit bulovi i drugi "opasni psi" po zakonu treba drugom ogradom da budu odvojeni od dela dvorišta gde je kapija.

 

Nema veze,samo kazem, to tu nikad nije adekvatno kaznjeno zbog svega sto je uradilo, zbog toga je ogrezlo u ovako... otporu prema bilo kakvom redu (npr iz navedenih primera, ne smeta im sto se objekti grade bez plana - bez dozvole itd), jer kad neko prođe bez kazne, to je u stvari podstrekavanje da delo ponovi, i zato je tu kako je, a ne zbog vucica i kamarile. I jos gore, nije samo tu kako je, nego je ceo region na dnu Evrope samo i iskljucivo zbog toga tu. To rovari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

 

Ja opet, u svetlu ove priče, moram da se vratim na svoju taštu (ko se ne seća prethodnog upisa, citirao sam se gore). 
 

Naime, nastavak... Pre neki dan priča moja supruga preko Vibera sa njom, pustila na kameru/speaker tako da čujem i ja u susednoj sobi, i u nekom trenutku, ne znam sad tačno povod, pomenuše AV, i moja supruga ga stavi u neku negativnu konotaciju, na to skoči moja tašta kao oparena, kao da si joj najrođenijeg dirnuo, krene da ga brani i optuži svoju rođenu ćerku da hoće Đilasa na vlasti :krstipd4:... ona joj kaže, ženo luda, ne intersuje me ni jedan ni drugi, samo ti kažem da je tcoja ćerka sada 2000km daleko od tebe zbog Vučića i njemu sličnih (i Đilasa i svih ostalih), a ona će na to, nije tačno, vi ste otišli prw nego što je Vučić došao na vlast, jedva je ubedismo da smo otišli jelte 2014... na to će ona kao ekser u kovčeg - e pa meni je dobar i dobro radi... :krstipd4:

 

Ostadoh konsterniran...

 

Tako da @mare80dodaj u tu tvoju klasifikaciju i Serbus brainwashingus - a to su eto, naši roditelji, komšije, poznanici... i nije ih malo. Tih koji veruju ne u žvaku o patriotizmum već u to da AV zaista dobro radi svoj posao, a da Soroševi plaćenici hoće da ga skinu. Ista spika kao sa našim bakam i dekama i SM sa početka 90ih. Ista. 

 

Kako da ti objasnim ali moras da shvatis da razgovoras sa ljudima koji su potpuno operisani od bilo kakve mogucnosti kritickog razmisljanja. Ceo zivot u totalitarizmu, tu mozak nije trebao. Posle im neko nametnuo neku demokratiju, iz koje su jedva cekali da pobegnu. Hvala bogu pa se vratilo vreme da jedan ramislja za sve. 

Njima rusiti Vucica je kao detetu rusiti postojanje deda mraza. Apsolutno gubljenje vremena sa takvima i pokusati razgovarati. 

 

Kontakte sa takvima sam sveo na zdravo zdravo, pa makar mi bila i najbliza rodbina. 

Edited by ras kass
  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milenko Puzigaca said:

Nisam mislio da nije potrebno, a jeste, ako napad psa ima smrtni ishod, pas se uspavljuje, a isto i ako se ponovi ugriz, pa pas i drugi put ugrize nekoga, v4si se eutanazija. Nemam nista protiv toga. Takođe rotvajleri, stafordi, pit bulovi i drugi "opasni psi" po zakonu treba drugom ogradom da budu odvojeni od dela dvorišta gde je kapija.

 

Nema veze,samo kazem, to tu nikad nije adekvatno kaznjeno zbog svega sto je uradilo, zbog toga je ogrezlo u ovako... otporu prema bilo kakvom redu (npr iz navedenih primera, ne smeta im sto se objekti grade bez plana - bez dozvole itd), jer kad neko prođe bez kazne, to je u stvari podstrekavanje da delo ponovi, i zato je tu kako je, a ne zbog vucica i kamarile. I jos gore, nije samo tu kako je, nego je ceo region na dnu Evrope samo i iskljucivo zbog toga tu. To rovari.


 

Sve se slazem, do zadnje tacke.

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Eddard said:


Jes me briga u šta ti veruješ, već sam pisao o razlozima svog odlaska, novac je na poslednjem mestu (ali takođe bitan faktor, ne sporim). Otišao sam prvenstveno zato što se rad i stručnost u Srbiji ne ceni, što sam da bih dobio posao bio teran savetovan da se učlanim u stranku, što se za 25 godina mog svesnog života ništa i niko  ije promenio, itd.. i što ne želim da mi deca (ako ih budem imao) rastu u društvu slobotomiranih (hvala Puzigaća)... da, na kraju krajeva, želeo sam i da, kao član jedne zahtevne i odgovorne profesije, za koju se dupe otkida tokom školovanja, budem za to i dobro plaćen i vodim relativno lagodan život koji u Srbiji ne bih mogao. I da ti dam odgovor koji sam, nakon što sam počeo da učim nemački dao svojoj sestri kad me je pitala da li bih ostao da, hipotetički, mogu da biram radno mesto u Srbiji koje želim - NE! 
 

Ja nisam otišao trbuhom za kruhom (kruh bi eventualno zaradio i u Srbiji, znam to), već razumom za nekim drugim vrednostima.

 

Ok, i ne treba da te je briga, mada i dalje mislim da si imao vec 3000 Evra, kao sto nisi imao, sto je ogromna razlika, jer ovo je teoretisanje SBBKBB, vjerujem da bi drugacije razmisljao, a mozda i ne bi. Sve bi te manje nerviralo.

 

„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“, kaže Rambo

 

Ja sam otisao jer bukvalno nisam imao nista, nisam imao neku zelju ikada da bilo gdje vani idem da zivim, jer ne mislim da je sve u politici, niti vrijedi to pratiti previse. Mnogo mi znaci da budem da svojim prijateljima i rodbinom, ali bio sam u teskoj situaciji sa djetetom od godinu i po.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Ok, i ne treba da te je briga, mada i dalje mislim da si imao vec 3000 Evra, kao sto nisi imao, sto je ogromna razlika, jer ovo je teoretisanje SBBKBB, vjerujem da bi drugacije razmisljao, a mozda i ne bi. Sve bi te manje nerviralo.

 

„Nacionalizam je tema za one do 300 evra prihoda mesečno. Njima se servira ta priča. Kada plata pređe 500 evra, onda počinje razgovor o garderobi i kafićima. Kada pređe 1.000, onda je top-tema zdrava hrana, letovanja i zimovanja, a kada se popne na više od 3.000 onda prestaje svako palamuđenje. Ljudi onda pričaju o vremenskoj prognozi i ljubavi“, kaže Rambo

 

Ja sam otisao jer bukvalno nisam imao nista, nisam imao neku zelju ikada da bilo gdje vani idem da zivim, jer ne mislim da je sve u politici, niti vrijedi to pratiti previse. Mnogo mi znaci da budem da svojim prijateljima i rodbinom, ali bio sam u teskoj situaciji sa djetetom od godinu i po.

A zanimljivo je zasto svi biraju bas - Nemacku?! Jer lekari i medicinske sestre su deficitarni i sigurno bi imali posao i u Australiji, Kanadi, USA ili N. Zelandu. Prvo, tamo su jos vece plate, pogotovo za specijaliste. Drugo, govori se engleski koji je vecina vec ucila u skolama, umesto sto krenu sa nemackim od nule. Trece - daleko su - znaci: sto dalje od Srbije. Cetvrto, te zemlje du perjanice liberalnog sveta i slobodoumnog i slobodoljubivog nacina zivota i misljenja u vecoj meri nego sto je to Nemacka. Peto, tamo je lakse doci i do drzavljanstva. 

Ovo vazi i za inzenjere takodje, pa cak i za zanatlije. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darth Bane said:

A zanimljivo je zasto svi biraju bas - Nemacku?! Jer lekari i medicinske sestre su deficitarni i sigurno bi imali posao i u Australiji, Kanadi, USA ili N. Zelandu. Prvo, tamo su jos vece plate, pogotovo za specijaliste. Drugo, govori se engleski koji je vecina vec ucila u skolama, umesto sto krenu sa nemackim od nule. Trece - daleko su - znaci: sto dalje od Srbije. Cetvrto, te zemlje du perjanice liberalnog sveta i slobodoumnog i slobodoljubivog nacina zivota i misljenja u vecoj meri nego sto je to Nemacka. Peto, tamo je lakse doci i do drzavljanstva. 

Ovo vazi i za inzenjere takodje, pa cak i za zanatlije. 

 

Moracu te razocarati za Kanadu. Dobro je biti doktor ovde, nema nikakve sumnje, medjutim nase diplome se ne priznaju i svi ljekari moraju da polazu neke obimne ispite za koje se treba pripremati jako ozbiljno, neki poloze neki ne poloze. Ko nema dobro znanje engleskog to je nemoguce poloziti.

 

Inzinjeri ne moraju nista da polazu, mada ima neki ispit kojim se dobija titula profesionalnog izninjera, ali to nije obavezno. Ja sam inzinjer i nije mi niko nikada trazio diplomu.

1998 sam samo polagao Microsoft ispite jer sam se bavio informatikom, ukupno 4 ispita, to je tada se to zvalo Microsoft Certified Solution Developer i to mi je sve propalo jer se moraju ispiti obnavljati, tehnologija se mijenja, a posto radim vec u istoj kompaniji od 2001, to mi ne treba za posao, tako da nisam vise nista polagao.

 

Zanatlije takodje moraju da polazu ispite ako zele dobro da zaradjuju, nesto kao kod nas VK i nije bas lako ni to, mora se imati prvo npr ne znam bas tacno koliko prakse, nesto kao 3000 sati, i poslije toga nije lose.

Kanada je dosta dosadna zemlja, pogotovu ovde u Ontariju, sve je ravno, prilicno jednolicno, svi su gradovi isti u ravnici, mali centar, osim Toronta, i onda okolo kuce. 

Postoje lijepe pjescane plaze na jezerima, ali je voda dosta hladna i prljava, puna nekih bakterija, a ta sezona traje jako kratko.

Inace priroda u nasim krajevima je bezbroj puta ljepsa, planine, rijeke, more, ne moze se porediti.

Materijalno nije lose, ti nedostatci se zamjenjuju trosenjem para na automobile, tehniku i tako to, sto je ispocetka interesantno, poslije shvatis da je to u stvari nebitno u zivotu i tako. Najljepse je za mene kada odem na Karibe 7 dana godisnje, obozavam Kubu.

Naviknes se, sta da radi, vecina masta da penzionerske dane provode u nasim krajevima, sto se obicne ne ostvari, tako da bih porucio onima koji su u Srbiji, da se odmaknu od politike i malo vise uzivaju u onome sto je dobro, kao sto sam rekao priroda, blizina raznih evropskih drzava, zivot medju svojima i tako. 

 

Mnogi misle drugacije, sto je sasvim normalno i nemam nista protiv bilo koga, svako sebi bira svoju srecu, a ima i ono sam pao, sam se ubio :77:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A zanimljivo je zasto svi biraju bas - Nemacku?! Jer lekari i medicinske sestre su deficitarni i sigurno bi imali posao i u Australiji, Kanadi, USA ili N. Zelandu. Prvo, tamo su jos vece plate, pogotovo za specijaliste. Drugo, govori se engleski koji je vecina vec ucila u skolama, umesto sto krenu sa nemackim od nule. Trece - daleko su - znaci: sto dalje od Srbije. Cetvrto, te zemlje du perjanice liberalnog sveta i slobodoumnog i slobodoljubivog nacina zivota i misljenja u vecoj meri nego sto je to Nemacka. Peto, tamo je lakse doci i do drzavljanstva. 

Ovo vazi i za inzenjere takodje, pa cak i za zanatlije. 

Zato što je u Nemačku najlakše otići, dovoljno je da naučiš jezik sa neki srednji nivo (b2) i kao lekar dobijaš posao vrlo brzo. Nikakvi ispiti, skupe i dugotrajne procedure, guten Morgen i Arbeit. I meni je prva opcija bila USA, ali za to je potrebno da položiš njihov ispit za dobijanje licence koji je obiman i potrebno ti je 1-2 godine ozbiljnog učenja i posvećenosti da ga položiš. I 10-15k eura za ceo proces. Nisam imao ni vremena ni para za to. Nažalost. Ja sam nemački jezik do dovoljnog nivoa za dobijanje posla naučio za 9 meseci opuštenog učenja. Takođe, specijalizaciju koju smo želeli bismo u Americi mogli samo da sanjamo, u Nemačkoj dobijaš šta želiš.

 

Što se državljanstva tiče, kao lekar u Nemačkoj je dovoljno da 7 godina uplaćuješ u penzioni fond i stičeš pravo da podneseš zahtev koji po pravilu bez problema prolazi.

 

Sad jasnije?

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Eddard said:

Zato što je u Nemačku najlakše otići, dovoljno je da naučiš jezik sa neki srednji nivo (b2) i kao lekar dobijaš posao vrlo brzo. Nikakvi ispiti, skupe i dugotrajne procedure, guten Morgen i Arbeit. I meni je prva opcija bila USA, ali za to je potrebno da položiš njihov ispit za dobijanje licence koji je obiman i potrebno ti je 1-2 godine ozbiljnog učenja i posvećenosti da ga položiš. I 10-15k eura za ceo proces. Nisam imao ni vremena ni para za to. Nažalost. Ja sam nemački jezik do dovoljnog nivoa za dobijanje posla naučio za 9 meseci opuštenog učenja. Takođe, specijalizaciju koju smo želeli bismo u Americi mogli samo da sanjamo, u Nemačkoj dobijaš šta želiš.

 

Što se državljanstva tiče, kao lekar u Nemačkoj je dovoljno da 7 godina uplaćuješ u penzioni fond i stičeš pravo da podneseš zahtev koji po pravilu bez problema prolazi.

 

Sad jasnije?

 

Ima nas raznih.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Eddard said:

Zato što je u Nemačku najlakše otići, dovoljno je da naučiš jezik sa neki srednji nivo (b2) i kao lekar dobijaš posao vrlo brzo. Nikakvi ispiti, skupe i dugotrajne procedure, guten Morgen i Arbeit. I meni je prva opcija bila USA, ali za to je potrebno da položiš njihov ispit za dobijanje licence koji je obiman i potrebno ti je 1-2 godine ozbiljnog učenja i posvećenosti da ga položiš. I 10-15k eura za ceo proces. Nisam imao ni vremena ni para za to. Nažalost. Ja sam nemački jezik do dovoljnog nivoa za dobijanje posla naučio za 9 meseci opuštenog učenja. Takođe, specijalizaciju koju smo želeli bismo u Americi mogli samo da sanjamo, u Nemačkoj dobijaš šta želiš.

 

Što se državljanstva tiče, kao lekar u Nemačkoj je dovoljno da 7 godina uplaćuješ u penzioni fond i stičeš pravo da podneseš zahtev koji po pravilu bez problema prolazi.

 

Sad jasnije?

 

Pa to znaci brate da se na kraju sve svodi na neki personalni benefit.

Jer da su u pitanju neki "ideoloski razlozi" ja licno, recimo nikad ne bi menjao neku prekookeansku zemlju anglosaksonskog sveta za neku, bilo koju evropsku zemlju. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/11/2021 at 10:08 AM, Klotzen said:

Od ovih opozicionih stranaka na desnici imamo Boška i Jeremića koji su prilično izraubovani od strane režimskih medija. Pri tome mislim da Boško nema perspektivu rasta preko 5-6% jer je isuviše radikalan po nekim pitanjima dok Jeremić ima perspektivu da raste ali potrebni su mu nastupi na medijima, odnosno da dopre do tog glasačkog tela.

 

Tu su i Samardžić i Vukadinović koji su za sada "one man show" ali videćemo šta vreme donosi, po nekim mojim informacijama možda vidimo i neku saradnju između njih dvojice i još par ljudi pa dobijemo još jednu modernu desničarsku stranku, no njima će mediji trebati još više od ovih drugih.

Samo što su sve pobrojane indivudue i stranke daleko bliže boljševizmu (i boljševičkom špijunu u Kremlju ili njegovim vazalima po Latinskoj Americi) nego desnici (recimo holandskom VVD-u, nemackom CDU-u ili britanskim Torijevcima kao amblematicnim strankama desnice u Evropi - sa kojima imaju dijametralno suprotne stavove po gotovo svim pitanjima). U Srbiji su stranke desnice bili npr. SPO, DHSS ili LDP, ako uopste postoji više neka od njih...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darth Bane said:

Pa to znaci brate da se na kraju sve svodi na neki personalni benefit.

Jer da su u pitanju neki "ideoloski razlozi" ja licno, recimo nikad ne bi menjao neku prekookeansku zemlju anglosaksonskog sveta za neku, bilo koju evropsku zemlju. 


Mešaš babe i žabe, po običaju. Nisam ja menjao Ameriku za Nemačku, već Srbiju, tako da itekako jesu i ideološki razlozi. 

Edited by Eddard
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Eddard said:


Mešaš babe i žabe, po običaju. Nisam ja menjao Ameriku za Nemačku, već Srbiju, tako da itekako jesu i ideološki razlozi. 

A mnogi su iskoristili ovu pogodnost:

"...

sedam godina od potpisivanja sporazuma između domaćih i nemačkih institucija o zapošljavanju medicinskih radnika, u januaru 2013. godine

....Prema podacima koji su stizali iz Nacionalne službe za zapošljavanje, ovakva vrsta međudržavne saradnje zapravo je pružala siguran kanal za pronalaženje posla u inostranstvu. 

Priliku preko NSZ, godišnje je koristilo stotinak medicinara...."

Ne kazem da ti licno spadas u ovu grupu, ali mnogi su iskoristili pogodnosti preko medjudrzavnog sporazuma Srbije i Nemacke. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, bohumilo said:

U Srbiji su stranke desnice bili npr. SPO, DHSS ili LDP, ako uopste postoji više neka od njih..

 

LDP nikada nije bio stranka desnice. 

 

SPO postoji na papiru, imaju i sajt. Ne znam šta je sa DHSS-om.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Darth Bane said:

A mnogi su iskoristili ovu pogodnost:

"...

sedam godina od potpisivanja sporazuma između domaćih i nemačkih institucija o zapošljavanju medicinskih radnika, u januaru 2013. godine

....Prema podacima koji su stizali iz Nacionalne službe za zapošljavanje, ovakva vrsta međudržavne saradnje zapravo je pružala siguran kanal za pronalaženje posla u inostranstvu. 

Priliku preko NSZ, godišnje je koristilo stotinak medicinara...."

Ne kazem da ti licno spadas u ovu grupu, ali mnogi su iskoristili pogodnosti preko medjudrzavnog sporazuma Srbije i Nemacke. 

Možda su iskoristili pogodnost kontrasta u životnim uslovima između jednog radikalskog mafijaškog đubrišta i bilo koje normalne države? Te pogodnosti, nazovimo ih životne podsticaje, će Država, kako vidim, nastaviti da implementira i to u nešto jačem obimu...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

LDP nikada nije bio stranka desnice. 

 

SPO postoji na papiru, imaju i sajt. Ne znam šta je sa DHSS-om.

Ne slažem se, LDP je recimo tamo negde 2007. imao politički program (čiji ekonomski deo je deo pisao Ivan Janković) koji je nešto najbliže npr. politici torijevaca iz vremena Margaret Tačer - što je kvintesencijalna desnica - što je viđeno na naši prostorima (dok su ih vlah Alija i onaj drugi budalaš koji je napisao knjigu o Miloševiću kao heroju antiglobalizma napadali na svom portalu za promociju ekstremnog neoliberalizma i slično). Tj, dok Čeda nije oterao od sebe sve ljude koji su bili pametniji od njega i dok nije odlučeno da vrata glavnog odbora jedne liberalne i demokratske stranke treba da budu otvorena za udbaške generale i egzekutore koji se otvoreno u medijima hvale svojim zločinima, npr:

 

>>Nismo imali milosti, bili smo okrutni jer smo čistili smeće… To je tada bilo kao da sam Bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete… Šta ja sada da se mirim sa nekim kome sam brata ubio… Srbija je većinom bila za četnike, ne za partizane, to vam ja kažem. Srbija je bila vezana za kralja, dinastiju, crkvu, koja je u duši naroda i intelektualce kakav je bio Slobodan Jovanović”>>

izvor

 

(nažalost današnja Srbija je za intelektualce kakav je bio Jovo Kapičić, pa ovakvo svedočenje nije izazvalo poziv policije da gospodin u njihovim prostorijama detaljnije opiše dešavanje iz vremena dok je bio Bog (reagovala je samo nemačka ambasada koja je tražila da se ispitaju navodi o ubijanju nemačkih zarobljenika iz intervjua))

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, bohumilo said:

>>Nismo imali milosti, bili smo okrutni jer smo čistili smeće… To je tada bilo kao da sam Bog. Nije bilo propisa, a mogli ste da sudite i da odlučujete… Šta ja sada da se mirim sa nekim kome sam brata ubio… Srbija je većinom bila za četnike, ne za partizane, to vam ja kažem. Srbija je bila vezana za kralja, dinastiju, crkvu, koja je u duši naroda i intelektualce kakav je bio Slobodan Jovanović”>>

 

Jes' Jovo bio "malo" nezgodan ... Al' si zato tada mogao da spavaš na klupi u parku ...

 

157697353_5184834961589406_8150473209894

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, BartonFink said:

Možda su iskoristili pogodnost kontrasta u životnim uslovima između jednog radikalskog mafijaškog đubrišta i bilo koje normalne države? Te pogodnosti, nazovimo ih životne podsticaje, će Država, kako vidim, nastaviti da implementira i to u nešto jačem obimu...

Pa odatle olaksana priznanja nasih certifikata i diploma i put odlaska u Nemacku - "laganica"! Inace bi bila muka ziva kao za nas ostale koji smo svojevremeno otisli u nekim drugim drzavama. 

Troll off. Ovim prekidam diskusiju o ovome, mislim da smo otisli u off topic. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Darth Bane said:

Pa odatle olaksana priznanja nasih certifikata i diploma i put odlaska u Nemacku - "laganica"! Inace bi bila muka ziva kao za nas ostale koji smo svojevremeno otisli u nekim drugim drzavama. 

Troll off. Ovim prekidam diskusiju o ovome, mislim da smo otisli u off topic. 

Podji od toga da li ovoj i ovakvoj drzavi trebaju obrazovani ljudi ili poslusna marva koja ce da velica Acu Ledjendu i odgovor ce ti se sam nametnuti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...