Jump to content

Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...


Eddard

Bojkot izbora-da ili ne?  

146 members have voted

  1. 1. Da li ste za bojkot izbora koji će se održati sledeće godine?

    • Da
      73
    • Ne
      42
    • Ne znam
      14
    • Ne zanima me
      15
    • Ne želim da odgovorim
      2


Recommended Posts

18 minutes ago, McLeod said:

 

Jovo je jebena legenda ...

Osnuje stranku,pa ga izbace iz nje u roku od par  nedelja ....

Prvo Sefanović pa sada ovo ...

 

Meni je on jako simpatična pojava inače, samo bi trebalo da se mane stranaka i nastavi da poliva razne Krloe i ostale podrepaše po emisijama ....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nije osnovao stranku, nego uclanio se u bivsi Koracev SDU koji je preimenovan.

 

Slucajno mi izbaci na YT Djordje Viskrunin video, ja kliknuo reko daj da vidim sta je to ima 75k pregleda, kakvo polivanje po Ireni Vujovic, vristim od smeha:roflmao:

Edited by Zvezdinho
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mare80 said:

opet pre glasao za DS nego za SSP,za ostale da i ne pričam ..

 

DS neće izaći sam na izbore, ukoliko se i bude izlazilo na izbore. Biće koalicija, to sam sigurna.

 

A što se tiče Jove Bakića..hmm..hajde da ne bude da sam bot 🙂 istine radi- Jovo Bakić je preuzeo stranku od Žarka Koraća.

 

Đilas je ušao u Bulatovićevu stranku i promenjeno je ime.

 

Vuk Jeremić je ušao takođe u postojeću stranku gde je predsednik bio Aleksić i stranka je promenila ime.

 

Ostale stranke bojkot opozicije DS i Dveri su morale da se registruju kada je pre par godina donet novi zakon o registraciji političkih stranaka..i prikupili su potrebnih 10 hiljada potpisa. 

 

Realno, to ni Đilas ( bez obzira na moje pozitivno mišljenje o njemu ) a ni Jeremić nisu morali da rade.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Devojka Luke Razića said:

DS neće izaći sam na izbore, ukoliko se i bude izlazilo na izbore. Biće koalicija, to sam sigurna.

 

Pa dobro,znam da će izaći na izbore u koaliciji, nisam toliki politčki analfabeta,a verujem da nije ni Lutovac .... 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/6/2021 at 2:44 PM, Klotzen said:

https://www.danas.rs/politika/valentina-rekovic-usla-u-ssp/

 

Rekovićka pristupila SSP. Nisam siguran da je ovo pametno u ovom trenutku. Jes da se izvinila i priznala grešku ali nije ona još za "prvi red". Nadam se da neće biti u prvom planu bar dok ne prođu ovi izbori. Mini penal za SNS jer će sad ovaj transfer da iskoriste tokom pregovora za pljuvačinu.

 

Problem sa tom Rekovickom je ko im je skupljao potpise. Dobili su svega 20 000 glasova.

 

Zato je njeno pristupanje jako problematicno, ona bi trebalo kao i svi ti Zivkovici, Trifunovici, Velje Ilici i slicni bude van politike ne samo zbog ucesca na cirkuskoj predstavi vladara, nego i zbog svega onog sto predstavljaju te kombi strancice.

 

Ne moze svako da se bavi politikom, osim u Vucicevoj Srbiji i na prvim predsednickim izborima koje je organizovao Milosevic. Ne mozes da izadjes na izbore, dobijes ispod 1% na njima i da se i dalje bavis politikom.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Možda nam da odgovor na to ko im je skupljao glasove. Realno ako to ne kaže onda ne vidim ni smisao njenog ulaska u SSP. No to ne treba sad očekivati jer sad je poslednje što im treba da gube vreme na raspravu sa tim strankama.

 

Edited by Klotzen
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da ulaskom Valentine Rekovic u SSP da je krug  razbijen I sad ponovo svako moze sa svakim.

Ovo je bas WTF momenat I Djilasu je izgleda dogorelo do noktiju. Mozda je bila normalna saradnja

sa strankama koje su izasle na izbore, ali ovo je novi nivo, legitimizacija otvorenog karijerizma.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Još je optuživali ovi sektaši da joj je Đilas šef. On je bojkotovao izbore, ali je kao nju nagovorio da izađe da bi razbijao opoziciju. Sećam se gomile tih tekstova, čak i onih otpadnika iz DSa, Kene i sličnih, gde optužuju Đilasa za to. I on im mrtav ladan pokloni penal da seru kako su bili u pravu. A od Rekovićke realno ne dobija ništa. Baš wtf potez.

 

On realno i ne može da sruši Vučića jer ima agendu koji će orkovi da eksploatišu doveka. Ali Marinika obećava. Možda joj je vreme da pravi svoju stranku... Ako ima para :smiley2:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Issey said:

On realno i ne može da sruši Vučića jer ima agendu koji će orkovi da eksploatišu doveka. Ali Marinika obećava. Možda joj je vreme da pravi svoju stranku... Ako ima para :smiley2:

Ni ona realno nema high ceiling u politickoj karijeri u Srbiji, tj ne preterano visi od ove reputacije koju trenutno uziva.
Ipak je previse Rumunka i previse zensko za nase drustvo da bi kao nosilac liste dobila vecinu. I previse je stranaka promenila. Uvek ce to moci da joj nabiju na nos. Jbg, sama je kriva.

 

A da je ne isticu kao buducu vodju opozicije nije tacno. Malo ko je iz opozicije dobio toliko prostora da skuplja poene. Ja bih voleo da je vidim na mestu nekog bitnog ministra npr, ali put do rusenja Ace Srbina sa vlasti je jako dug i trnovit iz sadasnje perspektive.

Link to comment
Share on other sites

Marinika naravno ostaje sa Djilasom za sada, zasto bi trenutno, dok joj jos uvek raste prepoznatljivost 

I rejting kretala u 'neku svoju pricu' (ako je ovo moderni srpski govor tj)

Djilazz joj je realno dosta toga omogucio u logistickom I svakom smislu. 

Postoji doduse mogucnost da je njena politicka moc vec naduvana, bez obzira na percepciju.

 

Tesko da ona kao kandidat za izbore moze da napravi neki uspeh. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, RatzenStadt said:

Ni ona realno nema high ceiling u politickoj karijeri u Srbiji, tj ne preterano visi od ove reputacije koju trenutno uziva.
Ipak je previse Rumunka i previse zensko za nase drustvo da bi kao nosilac liste dobila vecinu. I previse je stranaka promenila. Uvek ce to moci da joj nabiju na nos. Jbg, sama je kriva.

 

A da je ne isticu kao buducu vodju opozicije nije tacno. Malo ko je iz opozicije dobio toliko prostora da skuplja poene. Ja bih voleo da je vidim na mestu nekog bitnog ministra npr, ali put do rusenja Ace Srbina sa vlasti je jako dug i trnovit iz sadasnje perspektive.

 

Za šta je sama kriva? Što je Rumunka ili što je promenila nekoliko stranaka? Ne znam kakve to veze ima, te njene promene stranaka nisu njena krivica nego iznenadna promena politike lidera stranaka u kojima je bila, Čanka pa Živkovića. Obojica su postali Vučićevi pioni. I žena više nije videla sebe tu. Veliki greh stvarno. Od kad je ja pratim nije promenila priču ni za milimetar.

 

Trenutno je ubedljivo najpopularniji opozicioni političar, a da li će moći da napravi veći uspeh, videćemo. Nema baš mnogo izbora, a ni vremena...

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Issey said:

 

Za šta je sama kriva? Što je Rumunka ili što je promenila nekoliko stranaka? Ne znam kakve to veze ima, te njene promene stranaka nisu njena krivica nego iznenadna promena politike lidera stranaka u kojima je bila, Čanka pa Živkovića. Obojica su postali Vučićevi pioni. I žena više nije videla sebe tu. Veliki greh stvarno. Od kad je ja pratim nije promenila priču ni za milimetar.

 

Trenutno je ubedljivo najpopularniji opozicioni političar, a da li će moći da napravi veći uspeh, videćemo. Nema baš mnogo izbora, a ni vremena...

 

B: ovo drugo, naravno.

Za ostatak upisa nemam komentar. Ne pratim previse politiku, a pre svega ne dovoljno dugo. Imam njen sazet rezime na uvid i nista vise od informacija. Recimo da si u pravu.

Edited by RatzenStadt
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Ja mislim da ulaskom Valentine Rekovic u SSP da je krug  razbijen I sad ponovo svako moze sa svakim.

Ovo je bas WTF momenat I Djilasu je izgleda dogorelo do noktiju. Mozda je bila normalna saradnja

sa strankama koje su izasle na izbore, ali ovo je novi nivo, legitimizacija otvorenog karijerizma.

 

 

 

Nije, jer ona je nebitan igrač. Videlo dete na vreme da treba da beži iz planinske vukojebine, upisalo politikologiju i shvatilo da pošto već ne može da zaradi 'leba od rada, može da glumi političara ili da se sprema za neku NVO kako bi nastavila da živi kao izdržavano lice.

 

Čika Đido joj je dao barbiku i čašu mleka, a kad dete to izgustira, ili će da se ugura u neki državni organ ili u NVO. Njemu nit' u džep, nit' iz džepa, osim troška za barbiku i tetrapak mleka.

Link to comment
Share on other sites

@Issey je vec pomenuo slucaj Marinike Tepic i zasto je besmislica ono sto je Saruman urlao na konferencijama kada je pominjao nju kao preletaca.

 

Marinika Tepic je promenila tri stranke, sve tri stranke se formalno zalazu za skoro iste stvari i obe stranke koje je napustila su fakticki propale i samo formalno postoje na politickoj sceni.

 

Maja Gojkovic je, recimo, takodje promenila samo tri stranke - SRS -> njena NP -> SNS, ali je problem sto je ta njena NP bila prvo sa DSS i NS, pa je otisla sa Dinkicem, pa sa DS, da bi na kraju usla u SNS. Znaci, kao da je nasa Maja bila u svim tim partijama jer je NP = Maja Gojkovic. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gotivim Mariniku,ali ne moze ona da bude nosilac protiv psihopate. Prvo sto je desno orjentisani mrze vise od Djilasa, a drugo sto bi i nju prozdrali preko tv-a,mozda bi uzela odredjeni broj glasova, ali to bi bilo smesno za neku ozbiljniju borbu. Ona treba da bude pozadinac, pa ako se srusi psihopata da joj se da pravosudje 🙂

 

Jasna je prica da ako opozicija nije krenula da trazi neku licnost koja odgovara desnim jer ce levi i centrasi svakako glasati za svakog ko ima sanse da dobije psihopatu onda mozemo cekati samo da nas bombardaju i nabace sankcije kao za Slobu pa da  se ljudi zapitaju,a to se nece desiti.

 

Ovo nece stati samo od sebe. Opzicija je morala i dan danas samo da prica o Savamali i redom a ne da stave to pod tepih i idu iz afere u aferu. Radi ih ko majmune i sem ako ne bude nekog unutrasnjeg sloma a nece ga biti u sns-u mi cemo ove gledati ko zna jos koliko.

 

Gligorije, Bodiroga, jbm li ga ko im padne na pamet ne znam te desnicare gradjansko orjentisane da poture i da bar pokusamo...sa ovom opozicijom mozemo samo da mastamo da mogu da doguraju do 20% svi kolektivno..

 

Neka nada tinja za Beograd, NS sumnjam da moze pasti, ali moze biti knap, Nis ne znam...to mora biti all in, ali preveslace ih kao i uvek..

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, LosmiSK said:

Gotivim Mariniku,ali ne moze ona da bude nosilac protiv psihopate. Prvo sto je desno orjentisani mrze vise od Djilasa, a drugo sto bi i nju prozdrali preko tv-a,mozda bi uzela odredjeni broj glasova, ali to bi bilo smesno za neku ozbiljniju borbu. Ona treba da bude pozadinac, pa ako se srusi psihopata da joj se da pravosudje 🙂

 

Jasna je prica da ako opozicija nije krenula da trazi neku licnost koja odgovara desnim jer ce levi i centrasi svakako glasati za svakog ko ima sanse da dobije psihopatu onda mozemo cekati samo da nas bombardaju i nabace sankcije kao za Slobu pa da  se ljudi zapitaju,a to se nece desiti.

 

Ovo nece stati samo od sebe. Opzicija je morala i dan danas samo da prica o Savamali i redom a ne da stave to pod tepih i idu iz afere u aferu. Radi ih ko majmune i sem ako ne bude nekog unutrasnjeg sloma a nece ga biti u sns-u mi cemo ove gledati ko zna jos koliko.

 

Gligorije, Bodiroga, jbm li ga ko im padne na pamet ne znam te desnicare gradjansko orjentisane da poture i da bar pokusamo...sa ovom opozicijom mozemo samo da mastamo da mogu da doguraju do 20% svi kolektivno..

 

Neka nada tinja za Beograd, NS sumnjam da moze pasti, ali moze biti knap, Nis ne znam...to mora biti all in, ali preveslace ih kao i uvek..

 

Kad spominješ desno orijentisane birače i stranke da li misliš na Jeremićevu Narodnu stranku i na Dveri? 

 

Mislim, a i videlo se javno, da je Narodna stranka mnogo veći problem od Dveri.

 

Ovo je Boško Obradović napisao na Instagramu

 

" „Spreman sam da javno podržim zajedničku platformu opozicije i zajedničku delegaciju, koju bi činila dva nestranačka stručnjaka, koja bi govorila u ime svih nas “

 

Verujem da bi Dveri podržale i zajedničkog kandidata opozicije. 

 

Za NS ne znam.   

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Devojka Luke Razića said:

 

Kad spominješ desno orijentisane birače i stranke da li misliš na Jeremićevu Narodnu stranku i na Dveri? 

 

Mislim, a i videlo se javno, da je Narodna stranka mnogo veći problem od Dveri.

 

Ovo je Boško Obradović napisao na Instagramu

 

" „Spreman sam da javno podržim zajedničku platformu opozicije i zajedničku delegaciju, koju bi činila dva nestranačka stručnjaka, koja bi govorila u ime svih nas “

 

Verujem da bi Dveri podržale i zajedničkog kandidata opozicije. 

 

Za NS ne znam.   

 

 

Jok,mislim na Balkan Info fanove, extremne desnicare itd...Koji ne mogu takolako prihvatiti Djilasa,Mariniku pa cak i Jeremica

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, LosmiSK said:

Jok,mislim na Balkan Info fanove, extremne desnicare itd...Koji ne mogu takolako prihvatiti Djilasa,Mariniku pa cak i Jeremica

 

Pa hajde onda da Srdjana Noga kandidujemo za predsednika ....

Kome se da izvineš j...e za njihove glasove...

I onako će im Služba poturiti nekog jurodivca da pokupi njihove glasove ...

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da bi opozicija trebalo da uci malo od Belog Preletacevica i Sase Jankovica, odnosno njihovog objektivno gledano uspeha. Koji nije ni blizu dovoljan, da se razumemo, ali, da se podsetimo sta smo tu imali.

 

Imali smo jednog prakticno antikandidata koji je na fejsbuku postao senzacija i bukvalno za dzabe objektivno razvalio jer niko veze nije imao ko je on. A nije ih ni interesovalo. Uzeo duplo vise glasova od Jeremica koji je ulupao milione evra u kampanju.

 

Imali smo Sasu Jankovica koji je bio drugi, "samo" zato sto smo percipirali da je svoj posao radio posteno, nije imao afere, izgledao je kao covek i pricao je normalno i pristojno.

 

Kad pogledas sad unazad sta je bilo s njima i nije preterano bitno, bitno je sta je vodilo do glasova za njih tada - zabole me dupe ovo je sve ionako sprdnja, bar da im jebemo mater kolektivno (Beli) i ovaj covek zaista deluje kao neko ko bi obavljao javnu funkciju casno i posteno, kao i do sada (Jankovic).

 

I zajedno su imali skoro milion glasova. Dakle, za milion glasova bilo je dovoljno da se izvuku iz kuce oni koji se politika smucila uz ko im jebe mater i neka da kazemo gradjansko/legalisticko mutantska opcija koja je samo zelela da ima nekoga iole pristojnog za predsednika, u prevodu, da nije Vucic.

 

Je l' vidite koliko su tu niski kriterijumi?

 

Za cetiri jebene godine, opozicija u opstem smislu ne samo da ne moze da se dogovori, nego ni u najavi nema kandidata, i ne samo to, mesecima se prica o pregovaracima za izbore sa Djukom Bizonom i Orlicem, ako se Imperator umilostivi i toliko "visoku" ekipu da im posalje, za koje svi znaju da ce propasti unapred, i ni tu nema nikakvog konsenzusa niti imena u najavi, i cemu sve to.

 

O cemu mi pricamo rodjaci, to neko treba da ih pita.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • Lobotomija changed the title to Opozicija u Srbiji - istine, zablude, bojkot i trojanski konji...
  • 40Wins pinned and unpinned this topic
  • 40Wins locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...