Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Prejako je ovde naricanje ‘neutralaca’ koji nisu ovako zabrinuti npr.  za civile u Ukrajini, za mesta sravnjena sa zemljom, proterivanje, bijanje civila kao pasa po ulici. Ali ovde joj kuku majko, joj genocid kme kme. 
 

Haha, kako se vremenom suptilno formirala linija na forumu - tacno se zna, russija, palestina, iran i ostale kanalizacije od drzava sa jedne strane a demokratija i normalan kulturan moderan svet sa druge strane.
 

Sto se tice navodnih zlocina idf vojnika, naravno, ako ih je bilo (verovatno jeste, ne zavaravam se tu) tu ne bih ni sudio retardima, samo bi ih pobio. Svakoga ko je u stanju da muci ljudsko bice na zverski nacin bih ubio, svet bi bio bolje mesto za zivot. Jebiga, to je moj stav, smrtna kazna je za mene bolja opcija od kazne da te hranim do kraja zivota i obezbedjujem ti grejanje i postelju o trosku gradjana (naravno ne za sva krivicna dela).

 

Moji stavovi po pitanju gaza govana su malo ‘tvrdji’ jer ako si u stanju da se godinama pripremas za onakav zlocin od prosle godine, da ga pocinis (bilo bi to i krvavije da je bilo vise vremena, ne sumnjam uopste) da slavis nad time, dicis se, vozis leseve kroz ushicen plebs - ti ne treba da postojis i tacka.
 

Izrael radi odlican posao!! 
 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moj sin, vec vise godina ide na festival u UK za provod sa prijateljima koje je stekao u UK, to je mogao biti Izrael, jer isto ima prijatelje tamo. Nije korisnik droge, jednostavno je mlada osoba, sto ne znaci da nisam svesna da je probao marijuanu. Ja nikad nisam, tako se potrefilo, ali nisam moje prijatelje koji jesu probali, nazivala narkomanima. Pogotovo ne bih probala da zrtve teroristickog napada spustim na manje bitne, zato sto su otisli na koncert, ili su duvali marijuanu. Klinci koji su poginuli na koncertu  Ariadne Grande, nisu narkomani, nego su zrtve teroristickog napada.

 

Nije izrael zapoceo napad.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Ako se ne koristi patetika, o mrtvoj deci, onda da probamo sa pricom o radikalizaciji.

Nije valjda nemoguce da stanovnici Gaze nauce da ne napadaju Izrael, pa ce ziveti u miru, da ne dovode krvoloke na vlast - pa mogu nesto da izgrade?

Kakva je poruka teroristima da sve sto treba da urade nakon zlocina je da se sakriju iza zena i dece? Kao sto vidimo tu lekciju su naucili iz proslosti, jer svi odma skoce na Izrael.

Znaci tvoj predlog je da izrael tri da kolju i masakriraju njihovu decu i gradjane, da ne nerviraju Arape?

Ovo sto Izrael radi u Gazi je genocid koji ce izazvati dalju radikalizaciju medju sadasnjom decom. Okrenuo je citav svet protiv sebe + napravio je gomilu buducih vojnika protiv sebe. Ovo sto je uradio Hezbolahu je vrhunski nacin vodjenja rata protiv terorista, ali vec je opet poceo da prelazi liniju gde previse civila gine i pravi nemoguce uslove za zivot istih. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Eddard said:

Ne misli djole da su oni narkomani, već je pokušao da napravi nespretnu analogiju. Te dve stvari, međutim, ne mogu ni u kakvoj stilskoj figuri da se porede. 

Znas ti da sam ja razumna osoba, da ne skacem na svaku definiciju, ali ovo je bilo ruzno.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

Prejako je ovde naricanje ‘neutralaca’ koji nisu ovako zabrinuti npr.  za civile u Ukrajini, za mesta sravnjena sa zemljom, proterivanje, bijanje civila kao pasa po ulici. Ali ovde joj kuku majko, joj genocid kme kme. 
 


 

Zamisli da je narativ o Ukrajini, a rec "Ukrajini" u tvom pasusu zameni sa "Gazi" i dobijamo dvostruke standarde, ali to se tebe ne tice, ti si svoje strane izabrao. Mi "neutralci" smo problematicni jer ne misimo kao ti.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Tezej said:

Ovo sto Izrael radi u Gazi je genocid koji ce izazvati dalju radikalizaciju medju sadasnjom decom. Okrenuo je citav svet protiv sebe + napravio je gomilu buducih vojnika protiv sebe. Ovo sto je uradio Hezbolahu je vrhunski nacin vodjenja rata protiv terorista, ali vec je opet poceo da prelazi liniju gde previse civila gine i pravi nemoguce uslove za zivot istih. 

Ustvari, ovo uopste nije genocid. Za Izrael cak I ako je potpuno opravdana akcija, to se naziva genocid, jer Jews...

 

Bukvalno ovde ne mogu da izmisle opravdanje

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hamilton said:

 

Haha, kako se vremenom suptilno formirala linija na forumu - tacno se zna, russija, palestina, iran i ostale kanalizacije od drzava sa jedne strane a demokratija i normalan kulturan moderan svet sa druge strane.

Sta normalan kulturan svet misli o unistavanju Libije? Skinut diktator, dovedena demokratija, cvece cveta u pustinji... 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Tezej said:

Zamisli da je narativ o Ukrajini, a rec "Ukrajini" u tvom pasusu zameni sa "Gazi" i dobijamo dvostruke standarde, ali to se tebe ne tice, ti si svoje strane izabrao. Mi "neutralci" smo problematicni jer ne misimo kao ti.

Ukrajina nije usla u Rusiju I ubila 50k ljudi, Ukrajina je napadnuta, ukrajina ovde samo moze da se zameni sa reci "izrael"

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Angelia said:

Ustvari, ovo uopste nije genocid. Za Izrael cak I ako je potpuno opravdana akcija, to se naziva genocid, jer Jews...

 

Bukvalno ovde ne mogu da izmisle opravdanje

Evo ti definicija genocida:

The definition contained in Article II of the Convention describes genocide as a crime committed with the intent to destroy a national, ethnic, racial or religious group, in whole or in part.

 

U Srebrenici je presudjen genocid, meni ovo sto Izrael radi u Gazi deluje gore od toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Tezej said:

Evo ti definicija genocida:

The definition contained in Article II of the Convention describes genocide as a crime committed with the intent to destroy a national, ethnic, racial or religious group, in whole or in part.

 

U Srebrenici je presudjen genocid, meni ovo sto Izrael radi u Gazi deluje gore od toga.

Ali u Gazi to nema smisla, izraelci uopste nisu isli da uniste with intent national, ethnic, racial o religious group, upravo suprotno, zrtvovali su svoje vojnike, mlade ljude da ociste teroristicke organizacije a da minimuzuju civilne zrtve. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Ozu said:

Nego, kako se zove ta anticivilizacijska tekovina

 

Terorizam.

I zaslužio je odmazdu ne 1000 puta jaču (što bi fripalestjaneri voleli žovijalno da odvale jer im je tako rečeno na partijskom sastanku, tiktoku i sličnim FSB sredstvima informisanja) nego terminalnu. 

Dok ne nestane s lica zemlje, zajedno s onima koji ga podržavaju.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

Ukrajina nije usla u Rusiju I ubila 50k ljudi, Ukrajina je napadnuta, ukrajina ovde samo moze da se zameni sa reci "izrael"

Brani koliko hoces, tipican dvostruki standard. Uvek moze da se nadje razlog "ali". Izrael drzi Gazu u izolaciji godinama, Izrael siri svoju teritoriju novim Kibucima,...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, wrach said:

ubijanje civila na povrsini od 365 km² (Bahmut je btw oko 40km²)

 

A Geteborg je 447.76 km2.

Zašto pominjem Geteborg..? 

Otprilike iz istog razloga iz kog je u priču ubačena površina Bahmuta?  Metoda "Došlo mi ".

 

9 hours ago, djole said:

Jedino sto znam je sta NIJE resenje - masakriranje civila

 

Naravno.

Ali, desilo se masakr civila 7/10/23  

Zato, organizacija koja stoji iza toga, zajedno sa onima koji je podržavaju, mora biti satrta sa zemljom.

 

Sve manje od toga je, da ponovim, bacanje prašine u oči i propaganda antisemtizma.

Link to comment
Share on other sites

 

3 hours ago, Eddard said:

Ne misli djole da su oni narkomani, već je pokušao da napravi nespretnu analogiju. Te dve stvari, međutim, ne mogu ni u kakvoj stilskoj figuri da se porede. 

Nema tu nista nespretno. Patetika o ubijenim narkomanima je iskoriscena kao pandan Angelijinoj "patetici o mrtvoj deci" i da pokazem kako to zvuci. Pa ima li sta gore na ovom svetu nego kad deca neduzna deca stradaju i onda neko nazove patetikom kad se to spomene? Odvratno da se tako nesto kaze. Ako ja treba da objasnjavam da ne mislim da su ljudi ubijeni 7. oktobra prljavi narkomani koje niko ne treba da zali, e onda jebiga gde smo otisli sa diskusijom.

 

I sta tu tacno ne moze da se poredi? Ubijanje desetina hiljada civila od strane Izraela u prethodnih godinu dana pod narativom da su svi oni potencijalni teroristi ili da svi oni stite teroriste ili sto se nisu pobunili protiv terorista, to je nesto bolje jel? 

 

Evo taj narativ vidimo i ovde:

 

8 hours ago, Angelia said:

Patetika se odnosila na kooegu gore. Ali ajde da se pozabavimo tvojom relativizacijom, mrtvi klinci na festivalu nisu napali nikog, oni su bili na festivalu za mir, I ti izjednacavas teroristicki napad, sa pogibijom civila u ratu, sto cinjenica svakog rata.  

S jedne strane mrtvi klinci koji nisu nikog dirali, s druge strane mrtva deca koja skrivaju teroriste. Pogibija civila sto je cinjenica svakog rata - ne znam u kojim to ratovima su preko pola poginulih zene i deca (a ne znaci ni da su svi odrasli muskarci borci). To se zove drugacije, a ne rat.

4 hours ago, Hamilton said:

Prejako je ovde naricanje ‘neutralaca’ koji nisu ovako zabrinuti npr.  za civile u Ukrajini, za mesta sravnjena sa zemljom, proterivanje, bijanje civila kao pasa po ulici. Ali ovde joj kuku majko, joj genocid kme kme. 
 

Haha, kako se vremenom suptilno formirala linija na forumu - tacno se zna, russija, palestina, iran i ostale kanalizacije od drzava sa jedne strane a demokratija i normalan kulturan moderan svet sa druge strane.
 

Sto se tice navodnih zlocina idf vojnika, naravno, ako ih je bilo (verovatno jeste, ne zavaravam se tu) tu ne bih ni sudio retardima, samo bi ih pobio. Svakoga ko je u stanju da muci ljudsko bice na zverski nacin bih ubio, svet bi bio bolje mesto za zivot. Jebiga, to je moj stav, smrtna kazna je za mene bolja opcija od kazne da te hranim do kraja zivota i obezbedjujem ti grejanje i postelju o trosku gradjana (naravno ne za sva krivicna dela).

 

Moji stavovi po pitanju gaza govana su malo ‘tvrdji’ jer ako si u stanju da se godinama pripremas za onakav zlocin od prosle godine, da ga pocinis (bilo bi to i krvavije da je bilo vise vremena, ne sumnjam uopste) da slavis nad time, dicis se, vozis leseve kroz ushicen plebs - ti ne treba da postojis i tacka.
 

Izrael radi odlican posao!! 

Ti SNS-ovac ako imas nekome nesto da kazes, red je i da kvotujes, a ne da ispaljujes uvrede po principu "ko se pronasao, sam je kriv". To je malo kukavicki.

 

A za tvoje navijanje i padanje u trans gde hiljade neduznih ljudi umire na mesecnom nivou, treba ozbiljno da se zapitas i mozda potrazis pomoc.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ukrajina = Izrael, Izrael se brani na nacin na koji jedino moze, Izrael nije agresor i nije trazio ni sukob sa Palestincima ni sa Libanom. Unistenje Hamasa, povratak talaca i unistenje Hezbolaha su minimum za zavrsetak rata. Pa ako im je stalo do svojih civila i dece, neka pomognu ti koji nista nisu krivi da se ovi uslovi ispune i kraj rata je sutra. Ne vidim sta IDF moze da uradi po tom pitanju. Individualni i potencijalni zlocini ce se istraziti posle rata.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Decenijska okupacija, aneksija, sistemska diskriminacija... i to sve navedeno od International Court of Justice (ICJ). Valjda necemo navedeno vise forumski negirati?

 

Delivering the court's findings, ICJ President Nawaf Salam said it had found that "Israel's... continued presence in the Occupied Palestinian Territory is illegal."

 

"The State of Israel is under the obligation to bring an end to its unlawful presence in the Occupied Palestinian Territory as rapidly as possible," he said.

He said Israel's withdrawal from the Gaza Strip in 2005 did not bring Israel's occupation of that area to an end because it still exercises effective control over it.

 

The court also said Israel should evacuate all of its settlers from the West Bank and East Jerusalem and pay reparations to Palestinians for damages caused by the occupation.

Israel has built about 160 settlements housing some 700,000 Jews in the West Bank and East Jerusalem since 1967. The court said the settlements were illegal. Israel has consistently disputed that they are against international law.
 

The ICJ said Israel's "policies and practices amount to annexation of large parts of the Occupied Palestinian Territory", which it said was against international law, adding that Israel was "not entitled to sovereignty" over any part of the occupied territories.
 

Israel claims sovereignty over the whole of Jerusalem, the eastern half of which it captured in the 1967 Middle East war. It considers the city its indivisible capital - something which is not accepted by the vast majority of the international community.
 

Among its other far-reaching conclusions, the court said Israeli restrictions on Palestinians in the occupied territories constituted "systemic discrimination based on, inter alia, race, religion or ethnic origin". It also said Israel had illegally exploited the Palestinians' natural resources and violated their right to self-determination.


https://www.bbc.com/news/articles/cjerjzxlpvdo 

https://www.icj-cij.org/sites/default/files/case-related/186/186-20240719-adv-01-00-en.pdf


 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, djole said:

Pogibija civila sto je cinjenica svakog rata - ne znam u kojim to ratovima su preko pola poginulih zene i deca (a ne znaci ni da su svi odrasli muskarci borci). To se zove drugacije, a ne rat.

 

Još od Vijetnamskog rata pa do danas u svim ratovima 90% poginulih su civili, samo 10% su vojnici. Vojna tehnologija i vojna medicina su napredovali od Prvog svetskog rata kad su vojnici slati kao ovce na klanje do danas, kad se ratuje avijacijom, raketama i dronovima. Na žalost svakog normalnog ljudskog bića, za civile je isti đavo.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, djole said:

Alo, desetine hiljada civila je poginulo u prethodnih godinu dana, milioni su raseljeni, a oni koji su ostali zive bez elementarnih uslova za zivot. Da li ste vi svesni sta pisete? Kakvu ce to reakciju da izazove kod tog stanovnistva? Cega ce ta deca sutra da se secaju? Zvuka izraelskih aviona koji ih bombarduju, snajpera koji skidaju koga stignu? Treba li biti ne znam kakav genije pa shvatiti da to znaci samo dalju radikalizaciju? Nek i nestane hamas, pojavice se neko novi, to je prosto tako.

 

Zameni "izraelski avioni" sa "saveznički avioni" i "hamas" sa "nacisti" i dobićeš rečenice koje su mogle da se pišu i 1945. posle bombardovanja Berlina ili Drezdena. Pa se u Nemačkoj nije "prosto tako" pojavio neko novi. Kao ni u Japanu posle Hirošime i Nagasakija. Zašto? Zato što je velika većina ljudi u Nemačkoj shvatila da je nacizam koji su oni podržavali zlo i da ne sme više nikad da se ponovi, a tako su učili i svoju decu. E kad palestinski narod shvati da su Hamas i Hezbolah koji su oni podržavali zlo koje ne sme više nikad da se ponovi i počnu tako da uče svoju decu, imaće i oni svoj mir.

  • Like 6
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Hamilton said:

Haha, kako se vremenom suptilno formirala linija na forumu - tacno se zna, russija, palestina, iran i ostale kanalizacije od drzava sa jedne strane a demokratija i normalan kulturan moderan svet sa druge strane.

 

Da ne treba ti možda da budeš primer ovoga svojim pisanjem na forumu? 

 

Što se tiče podrške Hamasu, tokom istraživanja kako bih odgovorila @Eddard-u, pronašla sam info da je Izrael optužio autore anketa i istraživanja da falsifikuju odgovore kako bi prikazali lažnu podršku Hamasu. A oni su dobijali brojke od 40%, pa vi vidite kad Izrael optužuje za lažnu podršku, koliko civila u Gazi zapravo podržava teroriste.

 

Samo se na ovom forumu pojedini bacaju procenama od 80-90%. 

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Stiletto said:

Zašto? Zato što je velika većina ljudi u Nemačkoj shvatila da je nacizam koji su oni podržavali zlo i da ne sme više nikad da se ponovi, a tako su učili i svoju decu. E kad palestinski narod shvati da su Hamas i Hezbolah koji su oni podržavali zlo koje ne sme više nikad da se ponovi i počnu tako da uče svoju decu, imaće i oni svoj mir.

 

Svet bi bio lepše mesto kada bi bio ovako jednostavan i kada bi postojala tako lepa uzročno-posledična veza između dobre namere i mirnog života.

 

Nikakve lepe želje i shvatanja ne bi pomogli Nemcima, niti bi uopšte bilo takvih shvatanja, da nisu imali sreće sa za njih povoljnim geostrateškim/geopolitičkim okolnostima posle rata.

Edited by Smrtokapa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stiletto said:

 

Zameni "izraelski avioni" sa "saveznički avioni" i "hamas" sa "nacisti" i dobićeš rečenice koje su mogle da se pišu i 1945. posle bombardovanja Berlina ili Drezdena. Pa se u Nemačkoj nije "prosto tako" pojavio neko novi. Kao ni u Japanu posle Hirošime i Nagasakija. Zašto? Zato što je velika većina ljudi u Nemačkoj shvatila da je nacizam koji su oni podržavali zlo i da ne sme više nikad da se ponovi, a tako su učili i svoju decu. E kad palestinski narod shvati da su Hamas i Hezbolah koji su oni podržavali zlo koje ne sme više nikad da se ponovi i počnu tako da uče svoju decu, imaće i oni svoj mir.

To nikad nece da se desi, zato sto je nacizam nastao na motivima koji nisu antropoloski, nisu ispravni, sadisticki su, ali su svi ti motivi na nekoj logici (jako losoj, zloj itd). Ali logici sa kakvim takvim racionalnostima u okviorima te sulude, zle i pogresne doktrine.

Sa druge strane, gde ima religioznih fundamentalistickih motiva, nikad nema logike i ikakvog smisla. A ekstremisticki religiozni motivi i narative se koriste za nekakav izgovor i iluziju nekakve etike i produhovljenosti. I to do dotle da zelis da procistis tudji svet koji nije eticki ispravan, i prohovljen kao ti, i onda to radis sadisticki. Tu nema nikakve logike, niti moze da je ima, koliko god puta da restart-ujes igricu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Hamilton said:

Haha, kako se vremenom suptilno formirala linija na forumu - tacno se zna, russija, palestina, iran i ostale kanalizacije od drzava sa jedne strane a demokratija i normalan kulturan moderan svet sa druge strane.

 

6 hours ago, Hamilton said:

Izrael radi odlican posao!! 

 

Užasno mi je žao što nije moguć jedan teleport u 1987-1999. Možda je uteha u tome da su "normalni" danas i "normalni" onda dosta podudarni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fancy said:

 

A Geteborg je 447.76 km2.

Zašto pominjem Geteborg..? 

Otprilike iz istog razloga iz kog je u priču ubačena površina Bahmuta?  Metoda "Došlo mi ".

Bahmut nisam ja ubacio, prelistaj malo, nekom drugom je doslo. Jer vidim ovde menjate saveznike, naciste, ruse, ukraince, palestinace i izraelce kao na igrici. To se lako izjednacava i poredi, iz udobnosti stolice u Srbiji 2024.

 

Kao sto je zabrinjavajuce ono sto Hamilton pise (a 100% sam siguran da ljudi koji ovakve stvari pisu ne bi u hipotetickom scenariju otisli da ciste neku Gazu) isto tako je zabrinjavajuce da umesto da kao moderator malo utices na spustanje tenzija i konstantno etiketiranje ne ucestvujes u istom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...