Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

Izraelski predsednik Jicak Hercog je u intervjuu Bildu izjavio da je pronađena lobanja Nemice Šani Luk, koja je bila na onom napadnutom pograničnom rejvu, ne i telo tj. da joj je odrubljena glava.

 

https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/israels-praesident-ueber-ermordete-shani-diese-tiere-haben-ihr-den-kopf-abgehack-85918778.bild.html

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, attolini said:

 

 

 

Podmeces u rangu smecarskih tabloida, ne interesuje me rasprava u fazonu " Sviram kitom po koncertnom klaviru".

 

 

Ne intresuje tebe nikakva rasprava. Samo nastavi sa svojim poslom. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niz o Palestincima u izraelskim zatvorima. Neki detalji: preko hiljadu u administrativnom pritvoru koji se svakih 6 meseci može produžavati unedogled bez znanja zašto ih drže, više hiljada zakonitih radnika iz Gaze koji su radili u Izraelu su posle Hamasovog napada stavljeni u pritvor, ogromnu većinu osudili vojni sudovi sa stopom osuda od 99,8%, saslušanja za puštanje na slobodu dok se suđenje ne završi traju kraće od 2 minuta, zapisničari imaju predloške u kojima piše da se pritvor produžava i samo menjaju imena i datume, vojni sudovi sude i deci, broj Palestinske dece u izraelskim zatvorima tokom jedne godine veći je od ukupnog broja zatvorenika u Gvantanamu u poslednjih 20, kazna za bacanje kamenja je do 20 godina zatvora, neovlašćene demonstracije, zastave i simboli ili pokušaji uticanja na javno mnjenje na način koji može da ugrozi javni red i mir kažnjavaju se sa do 10 godina zatvora, iz Gaze i Zapadne obale Palestince odvoze u Izrael i sistematski im odbijaju pravo na posete i telefonske pozive, drže ih u prepunim zatvorima i menjaju zakone da bi ih strpali još više u iste ćelije.


Prvi tvit:

 

Spoiler

 

 

 

Ceo niz prilagođen za čitanje:
https://threadreaderapp.com/thread/1718932436174655515.html

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Svako od nas moze da prati sve, ali mediji na ovom jeziku kojim ovde pisemo, tekstovi i komentari raznih analiticara imaju dejstvo, rekla bih kao zmijski otrov, ali nisu toliko snazni vise su kao dejstvo ruske vodke koja se pravi u onim lavorima i kantama...posle toga dodjes sebi ali se siva masa smanjuje...ako sam uspela da docaram taj dojam koji je primetan tak ako dugo nisi u kontaktu sa totalnim neubulozama kojima se bombarduje i ovako neuk i zaparlozen svet. 

 

Analiticari i komentateri pominju civike Gaze u meri za koju se pitam da li sam normalna sto do sada sve vreme mislim da u izraelu kao ni u gazi i wb nema civila, to sto sto ima zena i dece ja nisam nazivala civilima vec hamasovim porodicama ....Ali zahvaljujuci analiticarima koji kao majmuni slusaju jedni drugi pa se onda nadmudruju, eto naucih da civili nemaju struju vodu internet, da imaju zabranu ribolova jer u camcima prenose eksploziv koji prekriju sa par riba - civili da se hrane.

 

A niko od ovih priucenih sveznalica da kaze kako to Hamas ima i struju i vodu i net i skampe? (ortodoksni jew ne jedu skampe ali hamas uziva). Tako mislim da je ovo jedna davno ustanovljena politicka korektnost koja se povlaci jer ko smo mi da kazemo ovo sto ja kazem....

 

Bin Ladenove zene i deca - ni njih nisam smatrala civilima vec sasvim normalnom porodicom teroriste.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, A sad said:

Sta bi drugo bilo nego ukrajinska zavera da se unisti ugled Rusije. 

 

1 hour ago, A sad said:

 

Svetska zavera protiv Rusije, samo ti radi svoj posao i uzivaj. 

 

11 minutes ago, A sad said:

 

Ne intresuje tebe nikakva rasprava. Samo nastavi sa svojim poslom. 

 

 

🤣

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Maharaja said:

Pa dobro, čovek samo ponavlja smernice koje im je dao Peskov. A i Zakharova drži istu liniju.

Nemojte da ste na kraj srca.

Putin je zaista zabrinut zbog stradanje civila u Gazi i zalaze se za mir.

Mozda i posalje neke mirovne snage tamo ?!

Edited by Dragan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, erwin said:

Izraelski predsednik Jicak Hercog je u intervjuu Bildu izjavio da je pronađena lobanja Nemice Šani Luk, koja je bila na onom napadnutom pograničnom rejvu, ne i telo tj. da joj je odrubljena glava.

 

https://www.bild.de/politik/ausland/politik-ausland/israels-praesident-ueber-ermordete-shani-diese-tiere-haben-ihr-den-kopf-abgehack-85918778.bild.html

 

Na izraelskom brifingu ipak kažu da je najverovatnije umrla od pucnja u glavu, tako da je izraelski predsednik Hercog svesno lagao o odrubljivanju glave.
https://twitter.com/bustingbias_com/status/1719031499968942429

 

I majka je rekla da je ubijena još 7.X pucnjem u glavu i izjavila da se barem nije mučila.

Quote

The mother of Shani Louk, a 23-year-old Israeli-German woman whose body was paraded by Hamas militants after their attack on October 7, confirmed her daughter was dead, but said, "at least she didn't suffer." (...)

Louk told the outlet that the Israeli military found a fragment of her daughter's skull indicating she had been shot in the head and killed on October 7th. The rest of her body hasn't been found yet.

https://www.businessinsider.com/shani-louk-dead-mother-reacts-she-didnt-suffer-hamas-israel-2023-10

 

Identifikovana je na osnovu DNK uzorka iz parčeta lobanje, ne cele glave.

Quote

Ricarda Louk said she had been told by the Israeli military that a DNA sample taken from part of a skull bone proved to be Shani's.

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-67260093

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Dragan said:

Nemojte da ste na kraj srca.

Putin je zaista zabrinut zbog stradanje civila u Gazi i zalaze se za mir.

Mozda i posalje neke mirovne snage tamo ?!

 

Ako će mirovne snage da budu, u vidu podmorničara na planinama, onda bolje ne.

 

A evo i "razglednica" iz Kislovodsk-a.

 

 

Čak se i "trinaesti" buni:

 

https://t.me/Separ13_13/21171

 

:lol_2:

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, pierre van hooijdonk said:

 

Izrael je socijalna, ekonomska i tehnološka anomalija današnjice, ne bih njih uzimao za primer kada je u pitanju razvoj i napredak pošto nismo imali slične primere nigde u svetu. Pogotovo ih ne bih uzimao kao primer stvaranja nečega iz ničega pošto je nemoguće očekivati da se nešto slično ponovi među izrazito mladom, neškolovanom i populacijom vođenom dekadentnim i terorističkim idealima.

Zasto da nam Izrael ne bude uzor kako se ispliva iz najveceg pogroma? Prvi Dan postojanja su morali da se brane, 700k protiv desetina miliona, obucenih vojski, kao I iz svog dvorista. Zasto je neko vodjen teroristickim idealima, a neko uspehom? Meni se cini da I bez obzira na Holocaust, I ratove u kojima su se borili protiv mnogo krvozednijeg I brojnijeg neprijatelja, nisu izabrali ideologiju zrtve I to je ta razlika.

I za to su dobili samo mrznju, kad treba da dobiju postovanje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Angelia said:

Zasto da nam Izrael ne bude uzor kako se ispliva iz najveceg pogroma? Prvi Dan postojanja su morali da se brane, 700k protiv desetina miliona, obucenih vojski, kao I iz svog dvorista. Zasto je neko vodjen teroristickim idealima, a neko uspehom?

 

Stvari koje je Izrael postigao na polju ekonomskog i tehnološkog razvitka su za svako poštovanje, ali njihova priča je anomalija koja se dogodila usled specifičnih okolnosti i trenutka. Kao što kažeš na kraju ovog kvota, ogromna je razlika u početnoj tački koju je Izrael imao 1947. i ovoga što Palestina trenutno ima, pre svega u svesti naroda, a onda i poziciji za međunarodnim stolovima. 

 

Izrael je 1947. počeo svoje 'isplivavanje iz najvećeg pogroma' pojačan kolektivnom krivicom (opravdano) većine sveta i sa podrškom kakvu Palestina jednostavno nema. Počnimo od toga da za mnoge ni nema pogroma u Palestini/Gazi, ali i od toga ko su Izraelu bili najveći partneri i davaoci pomoći a ko je to Palestini. Postojala je istinska želja da se na temelju ničega napravi nešto, Palestini je najveći partner upravo Izrael kome izvoze čak 86%(!!!) svoje spoljne trgovine, dok im više od pola uvoza dolazi iz Izraela. Glavni davaoci pomoći su neki od Izraelovih najvećih strateških partnera, dok ih ostali koriste kao strateški asset u bliskoistočnom brlogu kao kontra-teža mrskom Izraelu ili kao jedan od asseta u međureligijskim obračunima glavnih islamskih država.

 

Takođe, ogroman broj stanovnika Palestine je izrazito mlado i neškolovano, a pritom i zadojeno Hamasovim spredanjima u jednom delu teritorije. Narod koji se indoktrinira ili ne školuje jednostavno ne može da uzima Izrael kao uzor kako da krenu napred. Izrael je 1947. imao malu populaciju ali i mnogo školovanih, stručnih, sposobnih ljudi koji su se doselili, pored već pomenutog kapitala... i potrebe za preživljavanjem. Uz dugu tradiciju školovanja, vrednog rada i štednje. Kako izgledaju poslednje tri generacije državljana Palestine?

 

U suštini, naravno da Izrael može (i mora) da posluži kao motiv ili primer kako iz užasno teške situacije doći do nečeg velikog, ali postoji sto i jedan razlog zašto je to nemoguće očekivati ili probati u Palestini. Za početak bi valjalo da ti ljudi nemaju terorističke šabane za lidere u jednom delu, pa onda progresivno poraditi na kolektivnoj svesti, ljudskim pravima i slobodama i promeniti višedecenijsku ploču. Milioni raseljenih ili beskućenih ljudi na liniji preživljavanja, ipak, čini mi se, neće posegnuti za tim rešenjem.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, shonke said:

Antipalestinian Ideas...
ChatGPT...

Mislim, stvarno?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

 

Da sam hteo da upotrebim frazu antipalestinske ideje ja bih to uradio, moj post se odnosi na video ne na stav ovog lika. 

 

ChatGPT generise odgovore iz textdata koliko ja znam, a oni su ocito takvi da je odgovor cak i na to prosto pitanje debilan. 

 

I na forumu da se postavi isto pitanje odgovor bi da, ali sa bezbroj ali i preduslova koji jasno stavljaju do znanja, da je pitanje izuzetno komplikovano da bi se posmatralo kroz crno-bele naocare.. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Izraelski predstavnici se u Savetu bezbednosti pojavili sa žutim Davidovim zvezdama na grudima.

 

Njihov ambasador je izjavio:

Quote

Neki od vas nisu ništa naučili u proteklih 80 godina. Neki od vas su zaboravili zašto je ovo telo osnovano. Dakle, podsetiću vas. Od danas pa nadalje, svaki put kada me pogledate, setićete se šta znači ćutati pred zlom. Baš kao moji dede i babe, kao i dede i babe miliona Jevreja, od sada ćemo moj tim i ja nositi žute zvezde. Nosićemo ovu zvezdu dok se ne probudite i ne osudite zločine Hamasa.


 

Spoiler

 

 

 

Edited by erwin
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Hamas objavio jednominutni video sa tri taokinje u kojem se kritikuje Netanjahu što još nije proglasio primirje i obavio razmenu razmenu talaca za palestinske zatvorenike.

 

(greška je u prevodu, in Shevi = in captivity)

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, erwin said:

Šef UN-ove agencije za Palestinske izbeglice izjavio da ono što se dešavalo i nastavlja da se dešava u Pojasu Gaze predstavlja "nasilno raseljavanje".

 

Zanimljivo, ja bih ga nazvao spasavanje zivota od strane IDFa koji je, imajuci u vidu sta se desilo, neverovatno human i prema mnogima koji to ne zasluzuju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Netanjahu u podužoj video poruci na engleskom odbio primirje i rekao da je sada vreme za rat, pozvao sve države da se izjasne na kojoj strani stoje - varvara ili civilizacije i rekao da se Izrael bori za sve civilizovane nacije širom sveta i da će se boriti sve dok ne pobedi bez obzira na to ko mu pruža podršku.

 

FT objavio da je Netanjahu pokušao da nagovori lidere EU da pritisnu Egipat da primi izbeglice iz Pojasa Gaze. Francuzi, Nemci i Britanci mu rekli da je to nerealno jer se Egipat protivi.

 

Egipatski premijer tokom posete Sinaju rekao da neće dozvoliti da se regionalni problemi rešavaju na egipatski račun.

 

Zamenik generalnog sekretara UN-a za humanitarna pitanja Martin Grifits izjavio da su u UN-u veoma zabrinuti zbog onoga što će se desiti i da trenutna situacija u Gazi može izbledeti u odnosu na ono što dolazi.

 

6 minutes ago, McLeod said:

ja bih ga nazvao spasavanje zivota

 

Tebe bi Netanjahu bez problema primio u vladu imajući u vidu koliko zastupaš njegove interese.

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...