Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

11 minutes ago, Sunshine State said:

U Gazi je 1975. zivelo oko 340 000 ljudi, danas (procena) oko 2.2 miliona.

 

1991. fertility rate bio preko 8 dece po zeni, danas "pao" na 4.4.

 

Sta li je ideja i plan tih ljudi, da se u limitiranom prostoru toliko uvecavaju?

 

"Kod sirotinje se uvecavaju samo snovi i deca"

 

 

Ima nesto i do toga da su se Palestinci iz ostatka Izraela preseljavali silom prilika u Gazu.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Smrtokapa said:

 

A šta drugo ima u životu za te ljude sem toga? Da ne postoji možda neki drugi način da se ostvare ili ostave neki trag iza sebe?

Ostvarili su se ljudi u Singapuru i Hongkongu, ali sa 1 detetom.

Link to comment
Share on other sites

ovo sto se desava je sve samo ne neocekivano.godinama,decenijama se lece simptomi bolesti a uzrok nikako.sad su svi u cudu ne-delima jednih i drgih. desni,levi,ultraradikalni ,ortodoksni i td. izmileli i nista pametno i korisno ne rade.zacarani krug kome se ne vidi kraj.trajace ovo jos najmanje koliko postoji problem,ako se ne dozovu pameti svi redom.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja, ma koliko neupućena bila, nisam očekivala da se svet ovako podeli.

Što se pak tog tvita tiče, on može biti i fejk, zaprimiće se.

A ima još mnogo ružniji, da ga ne kačim sad, na štetu Izraela.

I nikako da mi se ukaže prilika, pa evo je sad-UN, za moga života, ništa nisu napravile, i slobodno se mogu raspustiti.

Link to comment
Share on other sites

samo jos da kazem da sam dozivela 7.10. sirene za uzbunu ( sizela,sto bi vi rekli) , gospode dragi nista jezivije mi se u zivotu nije desilo .kako ste vi onih(koliko dana ne secam se ) preziveli ,svaka vam cast.a tek posle onu konfuziju sa obe strane ,posto smo bili u palestinskom delu vitlejema nikad necu da zaboravim.ne poznajem ni jednog palestinca/ku ali zato medju jevrejima imam prijatelje i zahvaljujuci njima smo se evakuisali.

palestinci su bili koliko toliko korektni,izbrisali su nam sve slike i video zapise sa telefona i pustili nas ....

 

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, double fault said:

samo jos da kazem da sam dozivela 7.10. sirene za uzbunu ( sizela,sto bi vi rekli) , gospode dragi nista jezivije mi se u zivotu nije desilo .kako ste vi onih(koliko dana ne secam se ) preziveli ,svaka vam cast.a tek posle onu konfuziju sa obe strane ,posto smo bili u palestinskom delu vitlejema nikad necu da zaboravim.ne poznajem ni jednog palestinca/ku ali zato medju jevrejima imam prijatelje i zahvaljujuci njima smo se evakuisali.

palestinci su bili koliko toliko korektni,izbrisali su nam sve slike i video zapise sa telefona i pustili nas ....

 

Ne mogu se tačno setiti citata iz "Petrijinog venca", kad kaže nešto kao čovek je najgora živina, na sve se navikne...

Prvih par dana je bilo gadno, posle su komentari bili otprilike e ova je bila blizu...

Nisam znala da si to preživela I drago mi je da si se izvukla.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, DJ_Vasa said:

 

Pa ako je faktički opravdao terirističke napade, onda mu se poserem na istinu da je terorizam opravdan. Ne mogu da pojmim da postoji ikakva situacija u kojoj je terorizam opravdan.

Ako neko tvrdi da se napad nije desio u vakumu, to ne znači automatski da se opravdava terorizam. Nekako mi je bezveze učitavati šefu UN-a, niko normalan ne bi opravdavao ona zverstva Hamasa.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Helena said:

Ne mogu se tačno setiti citata iz "Petrijinog venca", kad kaže nešto kao čovek je najgora živina, na sve se navikne...

 

“Čovek ti je taka živina – sve zaboravlja. Ne znam kaki bol da ima, najzad će uvek da ga odboluje i da zaboravi. I produži da živi ko da ga i nije zadesilo ništa strašno. Pamti još ponešto od to, nije da je baš sve zaboravio, ali i to nekako kroz maglu, ko da se desilo nekom drugom, ne njemu. Tak`a je to strvina. Voli da živi, živina.”

 

 

Citat je iz knjige, u filmu je malo skraćeno.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, attolini said:

 

Da se razumemo , Izrael moze da se razume, ali samo u koordinatnom sistemu gde su glavni vektori- bezbednost, strateski interesi gde se niko ne odrice istine da bi jedan bio sit drugi mora da umre.. 

 

 

Ovako planeta fercera od pećine do danas.

Da li postoji nešto drugo? Kad se skinu sve maske da li se ijedna država, koja to može, ponaša drugačije?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Smrtokapa said:

A šta drugo ima u životu za te ljude sem toga? Da ne postoji možda neki drugi način da se ostvare ili ostave neki trag iza sebe?

 

Zaboravlja se na deo motivacije koji potiče iz straha da će biti proterani, izumreti ili da više neće biti Palestinaca na svetu. Mnogo se potcenjuje kolektivna svest ali i kolektivno nesvesno. 

 

Najjače mi je spominjanje Singapura, mislim možemo i o Kini i politici 1 deteta... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

Zaboravlja se na deo motivacije koji potiče iz straha da će biti proterani, izumreti ili da više neće biti Palestinaca na svetu. Mnogo se potcenjuje kolektivna svest ali i kolektivno nesvesno. 

 

 

Ovo je identična motivacija i Izraelaca.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Sebe diskredituješ iz ozbiljne diskusije čim napišeš da svi stanovnici Gaze podržavaju Hamas - faktički ih izjednačavaš sa Hamasom. 
Pa dobro nije 100% nego 50%. Ako isključimo decu do 18 godina kojih ima 50%, znači da 25% deklarisano podržava hamas. To je 550 hiljada. Minimum.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Izrael posle ovoga počeo da aktivno sjebava napore UN-a za deeskalacijom i dostavom humanitarne pomoći da ih "nauči lekciji" tako što će uskraćivati vize članovima misija UN-a i njegovih agencija.
 
Spoiler

 

 
 
Malo im je što najveća svetska sila stoji iza njih svojom propagandom, oružjem, razaračima i avionima, već bi da ućutkaju i onih par glasova kritike u međunarodnim forumima.
 

Covek bi pomislio da Izrael sprovodi globalnu cenzuru a kod njih u medijima isto postoje kritike.
Uzgred, to sta je taj kreten izjavio je sramotno, relativizujuce i za svaku osudu. Ostavka je minimum. Pročitaj pa komentarišite.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, shonke said:

Pa dobro nije 100% nego 50%. Ako isključimo decu do 18 godina kojih ima 50%, znači da 25% deklarisano podržava hamas. To je 550 hiljada. Minimum.

 

Ako neko može da objasni kakve veze ima da li Hamas u Gazi ima 150, 550 ili 950 hiljada pristalica, bio bih zahvalan.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Izrael ima jednu od najjačih vojski na svetu, verovatno najjaču obaveštajnu službu na svetu, podršku USA i nemerljiv uticaj u medijima, UN itd. Palestinci nemaju ništa od toga.

Tako je, ali ne govorim o tome, nego o motivaciji koju si navela da je ista za obe strane.

To i čini ovaj sukob nerešivim i strašnim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pre toga je nedvosmisleno osudio užasan teroristički napad bez presedana, kako je rekao, imaš klip gore.
 
Smisao je da UN ne treba da se bavi samo posledicama Hamasovog napada već rešavanjem celokupnog jebenog problema.
 
Teško da bi Hamas mogao da regrutuje tolike ljude da su Palestinci zadovoljni svojim statusom i da imaju neku perspektivu u životu.
Čuveno, "da ALI..."

cvrc milojka...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

 

Izrael ima jednu od najjačih vojski na svetu, verovatno najjaču obaveštajnu službu na svetu, podršku USA i nemerljiv uticaj u medijima, UN itd. Palestinci nemaju ništa od toga.

Da Palestinci imaju to, nijedan jevrejin ne bi bio živ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Clash said:

Tako je, ali ne govorim o tome, nego o motivaciji koju si navela da je ista za obe strane.

To i čini ovaj sukob nerešivim i strašnim.

 

To jeste tačno, meni je jasno da položaj Izraela u najmanju ruku nije povoljan, ali ovo što trenutno rade ne može nikad imati moju podršku.

 

Izvini ako sam zvučala grubo, samo mi pritisak ode na 200 u sekundi. :classic_smile:

 

3 minutes ago, Maharaja said:

Da Palestinci imaju to, nijedan jevrejin ne bi bio živ...

 

Ovo nije vredno komentarisanja.

Edited by DameTime
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DameTime said:

 

To jeste tačno, meni je jasno da položaj Izraela u najmanju ruku nije povoljan, ali ovo što trenutno rade ne može nikad imati moju podršku.

 

Izvini ako sam zvučala grubo, samo mi pritisak ode na 200 u sekundi. :classic_smile:

 

 

Ovo nije vredno komentarisanja.

komentarisala ili ne, nažalost je istina.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...