Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Mene samo zanima gde ljudi vide Novakovu harizmu? Čovek je bukvalno u minusu 😄 

 

 

Meni se Federer od njih četvorice ubedljivo najmanje sviđa van terena. Ima stav gospodina a čovek je toliko slan kada nije po njegovoj volji da zaista zaslužuje mnogo više prozivanja za to. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, noćna frajla said:

Verujem ti za ta osecanja, pogotovu kada sam sebi dokazujes stvari koje samo ti vidis i osecas.

 

Za Safina sam objasnila ne razumem sta tu nije jasno. Porediti njih dvojicu je besmisleno u svakom smislu.

 

Novak srca siri od 2016-17. Pa nece biti bas da nije bio perspektivan i imao uspehe pre toga i nije bio pretnja i tada.

 

A porediti Novakove ispade sa nekim teskim primerima i nevaljalim momcima tek nema veze. Koliko je Federer samo ispada imao. I jel je fejk sada? Ili se mozda ljudi menjaju, nauce i prihvate neke stvari, sazrevaju i odrastaju pre svega?

 

O ostalim samozadovoljnim kvazi konstatacijama, ne bih dalje.

 

 

Ja sam ovde ravnodusniji u tom segmentu od svakog Djokovicevog fana na ovom forumu i to sam dokazao godinama pisuci na ovom i starom forumu. Istovremeno sam strasveniji prema tenisu kao igri od takodje ogromne vecine ljudi koji pisu ovde. Ja sam tenis pratio i pre Djokovica, dok 90% Srbije nije znalo sta je to. I praticu ga i posle Djokovica, a 90% Srbije ponovo, nece.

 

Za Safina nisi nista objasnila jer je on daleko od tog bezveznjakovica kakvih si pokusala da ga predstavis. Safin je osvajac dva gren slema i jos mnogih titula i zbog svoje neozbiljnosti nije postigao i vise, talenat je svakako imao.

 

Nisi nista objasnila i zbog toga sto popularnost nema veze iskljucivo sa tim koliko je ko pehara osvojio. Da ima, citav svet bi bio ravnodusan prema Kirjosu, a vidimo kako srpski navijaci lece komplekse i brukaju se po njegovom tviteru i dva dana posle meca, dok njega lasno zabole, verovatno mu je i smesno.

 

Koji je to ispad Federer imao? Ja ne mogu da se setim nijednog u rangu Djokovicevih koje sam naveo. Nikada nije terao nekog iz svog boksa niti se svadjao sa publikom, nikada nije pokazivao dva dijametralno suprotna lica na mecevima i na konferencijama.

 

Novak nije bio perspektivan pre 2016? Nista onda, mora da sam ja odigrao onu 2011.

 

I ja sam budala sto gubim vreme na ovo po ko zna koji put u zivotu i sto sam toliki empata i verujem u ljude.

 

Iako odavno znam da ne vredi.

Link to comment
Share on other sites

I Mari je svašta radio prema svom boksu, bilo je tu svojevremeno i nekih većih konflikata čini mi se, samo kamera ne snima uglavnom te stvari u toku meča niti ja na njih obraćam pažnju.

Ali trebalo bi stvarno otvoriti posebnu temu o tome zašto Đokovića ne vole, posle svake njegove veće pobede ove rasprave se ciklično ponavljaju. Razumljivo je još da se time bave navijači po forumima, ali tzv. ozbiljni mediji bi mogli stvarno već da povuku ručnu. Doduše to je uvek dobar znak, odraz frustracije porazima ljubimaca (koje opet ozbiljni mediji ne bi smeli jelte da imaju) kad pobedniku nema prosto šta da se zameri teniski pa se onda izvlače razne sitnice koje ne smetaju kod drugih ali kod njega odjednom štrče i svima idu na živce. Samo neka se nastavi taj narativ, značiće da on nastavlja da pobeđuje. :classic_cool:

Još kad bi batalio taj Savet igrača i Bog da ga vidi...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nicklord said:

Mene samo zanima gde ljudi vide Novakovu harizmu? Čovek je bukvalno u minusu 😄 

 

 

Meni se Federer od njih četvorice ubedljivo najmanje sviđa van terena. Ima stav gospodina a čovek je toliko slan kada nije po njegovoj volji da zaista zaslužuje mnogo više prozivanja za to. 

 

E vidis to lazni gospodin je jako interesantno. Federer moze da bude lazni gospodin. Nema spora. Licno me i ne zanima kakav je ko u svojoj kuci, gledam tenis, necu da ih vodim na pivo.

 

Samo sto se to ne vidi. To zele mnogi da vide kako bi izjednacili njih dvojicu, da obojica budu fake. Moze i Federer biti fake, ali se to kod Djokovica iz aviona vidi.

 

Zato i ovoliko upinjanje njegovih navijaca i coporativno ponavljanje stvari u nadi da ce postati istina.

Link to comment
Share on other sites

Just now, alcesta said:

I Mari je svašta radio prema svom boksu, bilo je tu svojevremeno i nekih većih konflikata čini mi se, samo kamera ne snima uglavnom te stvari u toku meča niti ja na njih obraćam pažnju.

Ali trebalo bi stvarno otvoriti posebnu temu o tome zašto Đokovića ne vole, posle svake njegove veće pobede ove rasprave se ciklično ponavljaju. Razumljivo je još da se time bave navijači po forumima, ali tzv. ozbiljni mediji bi mogli stvarno već da povuku ručnu. Doduše to je uvek dobar znak, odraz frustracije porazima ljubimaca (koje opet ozbiljni mediji ne bi smeli jelte da imaju) kad pobedniku nema prosto šta da se zameri teniski pa se onda izvlače razne sitnice koje ne smetaju kod drugih ali kod njega odjednom štrče i svima idu na živce. Samo neka se nastavi taj narativ, značiće da on nastavlja da pobeđuje. :classic_cool:

Još kad bi batalio taj Savet igrača i Bog da ga vidi...

 

Pa ko Mareja pominje, on je crn bez imalo belog u svakom segmentu. Najmanje harizmatican, najlosiji teniser, najgore se ponasa na terenu, najmanje fer plej igrac, sve najgore.

  • Like 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alcesta said:

I Mari je svašta radio prema svom boksu, bilo je tu svojevremeno i nekih većih konflikata čini mi se, samo kamera ne snima uglavnom te stvari u toku meča niti ja na njih obraćam pažnju.

Ali trebalo bi stvarno otvoriti posebnu temu o tome zašto Đokovića ne vole, posle svake njegove veće pobede ove rasprave se ciklično ponavljaju. Razumljivo je još da se time bave navijači po forumima, ali tzv. ozbiljni mediji bi mogli stvarno već da povuku ručnu. Doduše to je uvek dobar znak, odraz frustracije porazima ljubimaca (koje opet ozbiljni mediji ne bi smeli jelte da imaju) kad pobedniku nema prosto šta da se zameri teniski pa se onda izvlače razne sitnice koje ne smetaju kod drugih ali kod njega odjednom štrče i svima idu na živce. Samo neka se nastavi taj narativ, značiće da on nastavlja da pobeđuje. :classic_cool:

Još kad bi batalio taj Savet igrača i Bog da ga vidi...

 

Meni je uvek bilo zanimljivije zasto se tamo gde ga kao vole na blago neprijatan nacin bave njegovim clanovima porodice koji su za svetske uslove prilicno neupadljivi.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, alcesta said:

Ali trebalo bi stvarno otvoriti posebnu temu o tome zašto Đokovića ne vole, posle svake njegove veće pobede ove rasprave se ciklično ponavljaju

Prva je na novom forumu, valja se :lol_2: Ma kakvi, jednom cemo valjda prestati da se bavimo temom o popularnosti i razlozima kad su karte odavno podeljene a razlozi toliko raznovrsni da su svi u pravu i niko nije u pravu. :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nicklord said:

Mene samo zanima gde ljudi vide Novakovu harizmu? Čovek je bukvalno u minusu 😄 

 

 

Meni se Federer od njih četvorice ubedljivo najmanje sviđa van terena. Ima stav gospodina a čovek je toliko slan kada nije po njegovoj volji da zaista zaslužuje mnogo više prozivanja za to. 

 

Ja stvarno nisam video da je neko od Novakovih navijaca napisao da je harizmatican, mada nisam sve tekstove pazljivo citao pa mozda gresim. Niko od njih trojice nema kapacitet da bude harizmatican, to su opsesivni likovi koji da ne igraju tenis nego se bave naukom ne bi izlazili iz kabineta i laboratorija. Novak jos i ima nekog interesovanja vrednog paznje van tenisa i porodice ali kakva su ta interesovanja bolje da ih nema.:classic_biggrin: Sve ostalo su fondacije koje vodi neko drugi, pazljivo plasirani marketing, sponzorske obaveze i slicno. Harizmaticni ljudi su u nacelu zovijalni, ekspresivni, socijalni, Rodzer, Rafa i Novak su egocentricni predatori usmereni na sebe i sopstvene sposobnosti, cijim karijerama je posveceno najblize okruzenje. Trude se oni ali sve je to totalni fake, ne zato sto oni zele da bude fake vec zato sto prosto ne umeju bolje. Nemaju takav karakter. S druge strane, veliki su sampioni, inteligentni ljudi, ne mozes da budes ono sto su njih trojica postigli a da nemas brojne ljudske kvalitete. To ih izdvaja od drugih mozda i vise nego talenat.

 

Radio sam sa nekim izuzetno harizmaticnim predavacima i izbliza gledao kako zapravo izgleda kad harizmaticna osoba udje u prostoriju. Udje i cao, nema vise nista i nikoga osim njega, nikakav prostor koji bi zauzeo bilo ko drugi. Kao neko telo sa velikom masom i velikom gravitacijom, sve usisaju i vezu za sebe. Malo ljudi poseduje tako nesto.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, McLeod said:

 

E vidis to lazni gospodin je jako interesantno. Federer moze da bude lazni gospodin. Nema spora. Licno me i ne zanima kakav je ko u svojoj kuci, gledam tenis, necu da ih vodim na pivo.

 

Samo sto se to ne vidi. To zele mnogi da vide kako bi izjednacili njih dvojicu, da obojica budu fake. Moze i Federer biti fake, ali se to kod Djokovica iz aviona vidi.

 

Zato i ovoliko upinjanje njegovih navijaca i coporativno ponavljanje stvari u nadi da ce postati istina.

Mnogo ljudi to vidi i kod Federera ali još pre nego što su ga Nadal i Đoković zaustavili stvorena je slika o njemu u medijima i kod ljudi koji ne gledaju tenis osim finala. On je postao GOAT i bezgrešan još 2006-7. i ne možeš ti više promeniti mišljenje većine. Da je recimo Federer imao izjave kao posle US Opena 2011 dok je imao recimo 4 GSa onda bi sve ovo drugačije gledali.

 

Evo ti primer Džordana recimo. On je bukvalno jedno od najvećih govana koje je igralo košarku ali stvari koje je radio na treninzima su postale dostupne svima tek kada je internet omasovljen ali sad je kasno da se menja mišljenje. Džordan je bezgrešni 6/6 GOAT i to je to

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Borko said:

Ja sam ti ga obrisao. Samo nam je jos ta rasprava potrebna.

Nisam ti trazio da ga obrises, i ne znam stvarno zasto si ga obrisao. U tom postu nista uvredjivo i lose nije napisano. Sada videh da je obirsan i post plavog goluba. Ko te bije po usima da izigravas velikog cenzora i da sam procenjujes sta bi bilo kad bi bilo? Jel ovo privatni forum jednog svajcarskog tenisera,  jel si ti placen da unapred procenjujes stvarnu snagu jednog posta, ili to radis iz cistog entuzijazma, kao i neki botovi koji su na slicnim zadacima u ovoj zemlji?

Slusaj Borko, ova prica vise nema smisla, ja na ovu saradu i sramotu od cenzurisanja necu da pristanem .................. imas deset minuta da vratis moj post ili ce ovoga puta stvarno da bude dovidjenja prijatno ......................... 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, zoe Bg said:

Prva je na novom forumu, valja se :lol_2: Ma kakvi, jednom cemo valjda prestati da se bavimo temom o popularnosti i razlozima kad su karte odavno podeljene a razlozi toliko raznovrsni da su svi u pravu i niko nije u pravu. :classic_biggrin: 

 

E sad je postao pravi forum :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jevrem69 said:

Nisam ti trazio da ga obrises, i ne znam stvarno zasto si ga obrisao. U tom postu nista uvredjivo i lose nije napisano. Sada videh da je obirsan i post plavog goluba. Ko te bije po usima da izigravas velikog cenzora i da sam procenjujes sta bi bilo kad bi bilo? Jel ovo privatni forum jednog svajcarskog tenisera,  jel si ti placen da unapred procenjujes stvarnu snagu jednog posta, ili to radis iz cistog entuzijazma, kao i neki botovi koji su na slicnim zadacima u ovoj zemlji?

Slusaj Borko, ova prica vise nema smisla, ja na ovu saradu i sramotu od cenzurisanja necu da pristanem .................. imas deset minuta da vratis moj post ili ce ovoga puta stvarno da bude dovidjenja prijatno ......................... 

Post ne moze da se vrati i da moze ne bi bio vracen. O lobijima i teorijama zavere necemo pa o kome god se pricalo. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nicklord said:

Mnogo ljudi to vidi i kod Federera ali još pre nego što su ga Nadal i Đoković zaustavili stvorena je slika o njemu u medijima i kod ljudi koji ne gledaju tenis osim finala. On je postao GOAT i bezgrešan još 2006-7. i ne možeš ti više promeniti mišljenje većine. Da je recimo Federer imao izjave kao posle US Opena 2011 dok je imao recimo 4 GSa onda bi sve ovo drugačije gledali.

 

Evo ti primer Džordana recimo. On je bukvalno jedno od najvećih govana koje je igralo košarku ali stvari koje je radio na treninzima su postale dostupne svima tek kada je internet omasovljen ali sad je kasno da se menja mišljenje. Džordan je bezgrešni 6/6 GOAT i to je to

 

Ne bi to pokvarilo njegovu auru. On je jednostavno bio unikat i ostace unikat u istoriji sporta. Undisputed najbolji sportista svih vremena, verovatno zauvek. 

 

Kao sto sam rekao, da je Djokovic antiheroj sve vreme, nista ne bi smetalo, imao bi vecu bazu fanova i vise bi ga postovali u tom segmentu.

 

ne znam da li bukvalno iko ko gleda tenis moze njega da omalovazava kao tenisera. Niti sam primetio da to iko radi.

Link to comment
Share on other sites

Just now, zoe Bg said:

Post ne moze da se vrati i da moze ne bi bio vracen. O lobijima i teorijama zavere necemo pa o kome god se pricalo. 

Teorije zavere niko nije pominjao, to si ti Zoe dodala po svom nahodjenju i tu se i vidi prava namera onih koji se ovde bave moderacijom ................... a nije ti ni prvi put ...................... 

Uzivajte u vasem vestackom raju politicke i svake druge korektnosti skrojenom prema najodvratnijim "vrednostima"  21.veka ......................... ovo je cist fasizam u najavi .......................

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jevrem69 said:

Nisam ti trazio da ga obrises, i ne znam stvarno zasto si ga obrisao. U tom postu nista uvredjivo i lose nije napisano. Sada videh da je obirsan i post plavog goluba. Ko te bije po usima da izigravas velikog cenzora i da sam procenjujes sta bi bilo kad bi bilo? Jel ovo privatni forum jednog svajcarskog tenisera,  jel si ti placen da unapred procenjujes stvarnu snagu jednog posta, ili to radis iz cistog entuzijazma, kao i neki botovi koji su na slicnim zadacima u ovoj zemlji?

Slusaj Borko, ova prica vise nema smisla, ja na ovu saradu i sramotu od cenzurisanja necu da pristanem .................. imas deset minuta da vratis moj post ili ce ovoga puta stvarno da bude dovidjenja prijatno ......................... 

Zabole me. Ucenjuj neke druge. Ovde se nece raspravljati kom lobiju pripada Rodzer Federer i ko ga stiti.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, jevrem69 said:

Teorije zavere niko nije pominjao, to si ti Zoe dodala po svom nahodjenju i tu se i vidi prava namera onih koji se ovde bave moderacijom ................... a nije ti ni prvi put ...................... 

Uzivajte u vasem vestackom raju politicke i svake druge korektnosti skrojenom prema najodvratnijim "vrednostima"  21.veka ......................... ovo je cist fasizam u najavi .......................

Nista nisam ucitila vec si ti spominjao moguce njegovo poreklo i razne lobije. To nije diskusija, to je razvijanje neke poente na osnovu traceva. Meni je zao sto ti ne razumes ali slican sadrzaj je uvek bio brisan, nikad se nismo i necemo baviti. 

Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...