Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Opet mi se desila ista stvar kao i na  onom US openu - ponovo inostranstvo, ponovo skoro ceo lokal navija za Federera (mainly Englezi koji čekaju da im počne finale u kriketu i po neki Žabar), samo po neki Grk i nas par Srba navijamo za Novaka... Oni svaki poen proslavljaju vrlo bučno, mi malo mirnije, ali smo na kraju proslavili pobedu vrlo bučno 😁😁

 

P.S. Jedan debeli matori lik zaslužuje poseban respekt, sedeo je u masi Engleza i sam navijao za Novaka 😂 

 

P.S.S. Loš kvalitet tenisa, but who cares...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Samo je steta sto su uveli TB na 12:12, trebali su da ostave da se finale igra na razliku, pa neka igraju do prekosutra, nikom nece ugroziti nastavak turnira, poslednji je mec.

 

samo ne znam sta bi navijaci a narociti teniseri dobili sa tim kad je teren izakan,teniseri posle dve nedelje na kraju snage ...... mozda povreda nekog od igraca bi dovela do kraja meca 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Bukvalno, ali bukvalno neće se u istoriji bilo kog sporta ponoviti da neko ima 38 punih godina i igra na šampionskom nivou. Imamo primere iz drugih sportova da igrači igraju i sa 39, 40 čak i preko ali niko i nikada na nivou gde je u tom trenutnku najbolji ikada, igra 20 godina i ne staje.

 

Koji je to pobednički mentalitet i šampionski mindset da igraš 20 godina profi tenis, obrneš zemaljsku kuglu 100 puta i i dalje igraš na najvišem nivou. Ne znam. Možda će Novak igrati do 38 (iskreno sumnjam, mislim još 4 pune sezone i to je to) ali i da igra do 38, ne verujem da će moći (ili hteti) ovako da se cima i igra.

 

Beskonačan :Hail: za Feda, zaista.

  • Like 16
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vanjabarsa said:

 

 

ovo od juce ne vazi :classic_tongue:

 

Koliko je Novak juče bio loš (ili koliko je Fed bio dobar na servisu) najbolje govori to da na takvoj travi nije mogao do brejk lopte puna 3 sata. 

 

Dok je u prethodnim godinama na značajno bržoj podlozi dolazio do istih bez problema. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Manoly said:

Pricace se unucima kako smo odrastali i pravili decu u eri Novaka Djokovica, najboljeg sportiste u istoriji ovdasnjeg sporta.

Danas, protiv ovakvog rivala, pokazao je zasto je najbolji i najjaci.

Kapa dole mnogo puta, Novace...


Vec neko duze vreme pricam da mozda nismo ni svesni, jer je "nas" i iz nase epohe, koliko dobrog tj velikog sportistu gledamo.
Najveci broj nedelja na prvom mestu je realan, a ako dodje do neke brojke od 19, 20 (ili vise) GSa svakako kandidat  ne za ovdasnjeg nego celokupnog najboljeg sportistu.

Federeru se takodje iskreno divim. On je bez dileme (naj)elegantniji i (naj)talentovaniji teniser ali nije kompletniji. Ustvari, kad se gledaju teniski elementi i to verovatno jeste ali Djokovic ima neki vanzemaljski um, samopouzdanje i mentalnu snagu. Njegova psiha je nerealna

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Boxy said:

Samo je steta sto su uveli TB na 12:12, trebali su da ostave da se finale igra na razliku, pa neka igraju do prekosutra, nikom nece ugroziti nastavak turnira, poslednji je mec.

 

Kako je Boxy? Je l’ si lepo spavala? ☺️

Kakav je skor sada? 8-4, no? 

IMO, not so goatesque😇

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Steva said:

 

Kako je Boxy? Je l’ si lepo spavala? ☺️

Kakav je skor sada? 8-4, no? 

IMO, not so goatesque😇

 

Nisam spavala, ali ne znam kako ti spavas, 4 je i dalje vece od 2 :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Boxy said:

 

Nisam spavala, ali ne znam kako ti spavas, 4 je i dalje vece od 2 :smiley33:

 

Ulepsala si mi dan kad znam da ti je tesko palo ❤️ jos samo da vidim da li je McL pretekao? ☺️

Nisam ni ja tj. nesto malo... slavilo se do ranih jutarnjih casova 💪🏼

 

Hehe... nema tog broja slemova koji ce da promeni king of clay status 💁🏻‍♂️ a fake-goat price su sve glasnije dok se iscekuje i zvanicna potvrda true-GOATa ☺️

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Darth Steva said:

 

Ulepsala si mi dan kad znam da ti je tesko palo ❤️ jos samo da vidim da li je McL pretekao? ☺️

Nisam ni ja tj. nesto malo... slavilo se do ranih jutarnjih casova 💪🏼

 

Hehe... nema tog broja slemova koji ce da promeni king of clay status 💁🏻‍♂️ a fake-goat price su sve glasnije dok se iscekuje i zvanicna potvrda true-GOATa ☺️

 

Ne znam kako spavas, tog tvog sad terorisu i Fed i Djokovic.

A meni nije problem da ne bude GOAT, ima nesto u stilu igre sto ne moze da se opise titulama.

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, McLeod said:

 

Ovo je pokazna vezba za ono sto sam pricao jos pre pet godina. Cisto da se vidi koliko zapravo Djokovic moze jezivo da odigra i da pobedi i da te pobede nemaju nikakve veze sa njegovom igrom i njegovim nivoom. Imaju veze iskljucivo sa Federerom.

 

Prethodna finala nisu bila ovoliko jeziva da to pokazu, ali je svako ko je to zeleo da vidi video.

 

Kad bi teniseri bili likovi iz video igrica onda bi moglo ovo da se tvrdi bez mnogo dileme. Ovako kada su oni ljudi koji imaju psihu, emocije, strahove, uzbudjenje sve to pada u vodu. 
Jer jesi ti dobrano upravu da je Federer poklonio mnogo toga juce ali dobrano nisi u pravu da to ima veze iskljucivo sa Federerom. Da je sa druge strane mreze bio bilo koji drugi igrac Rodzer bi i tajbrekove oduvao te lagano pobedi, ali Novak definitivno postane druga dimenzija kad dodju prelomni trenuci i to Federer dobro zna. Na tom aspektu je Djokovic jaci i bolji igrac. 
A u individualnom sportu taj faktor psihe i mentalne snage je podjednako bitan kao i tehnicki elementi, servfis, forhend, hn, ritern... Sve to cini kompletnu sliku kod jednog sportiste. 

I ne slazem se bas sa mnogima da je Djokovic odigrao ocajno. Tacno je da je bio ispod svog nivoa, ali za to je zasluzan Federer koji je juce veci deo meca, neracunajuci TB-ove, igrao odlicno. Nerealno dobro je vracao sve i neocekivano je sve stizao, a ne pamtim da mu je bh bio onoliko stabilan, minimalno je poklanjao iz tog udarca. Kretao se kao da ima 28 a ne 38, DS brutalan...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Bez obzira na sve stonse desavalo juce, onolika tenzija i stres, moram da priznam da pp prvu put ne bih toliko bio u autu i da je Fed dobio juce Novaka. Apsolutni naklon za Feda. U tim godinama sa toliko zara, volje... Ono sto je MJ za kosarku, to je RF za tenis. Toliko toga dobrog je uradio za tenis i ovaj sport ce zauvek da se deli na dve epohe. Jedna je pre, druga posle Feda. Pravda i jeste da on ima najvise GS titula.

Naravno, mi, navijaci Novaka, se nadamo, zelimo i verujemo da ce Novak uspeti da bude covek sa najvise GS. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Alen13ASC said:

Moram vam nešto priznati, pratim F1 već 21. godinu, danas otišao kod očuhove sestre na ručak i bukvalno rekao u sebi "jebo F1, Đoković se gleda". I posle skoro 5 sati borbe (ja sam već ranije odpratio 4 uzastopna 24 sata Lemana bez prekida) proslavio sam Đokovićevu pobedu kao da je moj Alonso pobedio.

 

A ono i trka bila bas extra :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Ridji said:

 

I ne slazem se bas sa mnogima da je Djokovic odigrao ocajno.

 

Rekao Nolo juce posle meca da je odigrao na nekih 70% tako da cisto da se zna i prve ruke:

0.7 Novaka Djokovica > najboljeg Federara na Federerovoj podlozi... pametnom dovoljno 💁🏻‍♂️

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Darth Steva said:

 

Rekao Nolo juce posle meca da je odigrao na nekih 70% tako da cisto da se zna i prve ruke:

0.7 Novaka Djokovica > najboljeg Federara na Federerovoj podlozi... pametnom dovoljno 💁🏻‍♂️

 

Veseli te vise ovo od titule na RG 🙂 znao sam da ga volis ❤️

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

I Novak i Rodzer su odigrali na 100 posto njihovih trenutnih mogucnosti. Nije to prvo kolo Kvinsa vec finale Vimbldona, za to se spremas da tu budes na vrhuncu. Ne moze se pricati od 70 od 100 ako tih sto posto ne postoji, da postoje, videli bi ih juce. Tako da je tih 70=100 u ovom trenutku i iluzorno je pricati uopste o tih Novakovih 100 od 100.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...