Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

3 hours ago, ИEsA IlIC said:

 

ovaj ti si ocenio kao smesnu tvrdnju da je ovo nikad vidjeno gazenje u po primerima kad smo dobijali objektivno vise nego slabije timove od proslogodisnje bud i partizana i to nekim normalnim razlikama, pa si onda presao na pricu kako su par i bud u stvari nikakvo merilo a sad navodis da se bud cele sezone sramoti u gostima. koliko ja vidim oni su samo od f4 timova izgubili 30+ i to je cinjenica. 

mani se prazne price i navedi neki primer gde je vidnjeno ovakvo gazenje u po. bilo gde. 

 

prvo nije tacno da je jedino prvu tekmu odigrao na visem nivou od uobicajenog. i nije tacno da je izdominirao u trenutcima kad se protivnik vec predao,vec je i sam bio i te kako veliki deo tog rasrafljavanja. mozes ti da pises sta hoces ja sam ti izneo cinjenice. i da ti sad trolujes. 

i rekao sam za drugi mec za komsijama. i bili je bio ocajan, index 2, svi su bili ocajni. osim naravno dr stratosa 😍 dok nije iskljucen.

jel shvatas uopste pod kakvim je pritiskom bio vepar? u celom po? osim je sto potpuno sokantno i neocekivano postao/ostao jedini plej bio je najvise vredjan i pod posebnim pritiskom skoro sa svih strana. mi smo ga cele sezone pljuvali, komsije i titogradjani ga mrze zbog tate, bukvalno u ta tri gostujuca meca je bio pod posebnim pritiskom i uopste ne cudi sto je bio manje vise uzasan. 

da ponovim igrao je protiv ekipa sa po tri odlicna pleja. renfro, jaramaz, nikolic. pa cole, jackson, gordic. i bio je u svakom domacem mecu na nivou vecem od uobicajenog. ja sam ti izneo cinjenice a ti opet mozes samo svoje subjektivno misljenje. 

 

nego da se vratimo na prvi mec. pa i da je samo taj mec odigrao na nivou visem od uobicajenog dovoljno je. jer da nismo izvukli taj mec tesko bi mi izvukli majstoricu uopste. sto znaci da bi sve otislo u krasni, sto znaci da bi nas mrski rival i trinkijeri izbacili, sto znaci da ne bi bilo el ove sezone, sto znaci da sad ne bi bilo brauna, gista, djenke, kuzmica... 

44-54, ekipa je u soku zbog povrede reglanda, izgledamo ocajno na terenu, komsije nas imaju, za 6 ipo minuta smo dali 5 poena... 

 

 

evo cinjenice... od 44-54 vezao 6 poena, jednom stvorio visak za prvu trojku dd, drugi put probio pa ostavio samog na sutu dd. 57-59, vratio nas je u must win tekmu. 

4/4, erbol trojka :), pa asist za dobrica i vodjstvo, potom trojcica za 68-63. solidno, solidno. apsolutan non factor. suludi ulaz cemo zanemariti, ali i tu je dobro ispalo.

pa jos jedan asist za trojku berona. pa rutinski pik sa cirbesom koga je spojio sa kosem za 2+1. 

jos jedan odlican prodor, podvukao se ispod lendejla. non factor. mislim da je u 99% poena od ovog reza ucestvovao vepar. 😆 i nastavlja se, probio i osavio na zicer dd posle kojeg je bila nesportska renfroa. glup prekrsaj nad renfroom u bonusu, poklonio dva bacanja. ne sude prekrsaj pejdza, nerezonski uzima trojku. promasuje bitno bacanje, mozda za pobedu. do tad 5/5. malo je zagovnjao na kraju, ali do tad vodja tima!

produzetak 87-89, dd mu uvaljuje loptu na 4 sec do kraja i ide lagana la bomba. opet ulaz za 91-91. cak je izborio loptu za nas u skoku sa njankovicem. 😄 igrao je jedno 19 min bez prekida. sve u svemu statistika stvarno ne pokazuje koliko je stvarno bio dobar i koliko je uticao na tekmu. 

midjet gejmcejndzer. zna talijan posao. 

i kakva majstorija dd, lomljenje njankovica i 2+1 preko lendejla :Hail: 

 

toliko. da je ovo odigrao neki amer bilo bi svrsavanja, bajke bi se ispredale... 

ovako vepar bio solidan tj. manje stetan nego obicno tj. na visem nivou od uobicajenog tj. samo je smanjio stetu sa drugog kraja gde smo samo zbog njega i preko njega primili jedno 1000 poena...

i tako... hvala tetka vesni i gazdi. i vepru. i ako je samo ova tekma, dosta je. bez nje ne bi bilo el. 

 

sectore izvini, to sam zaboravio da napomenem. 😊

 

 

Ne vredi prijatelju, mržnja i pakost zalsepljuju. Bolje ga zovi Vepar i Čvarak, mnogo je konstruktivnije.

A i shvati da samo nas par ovde nije igralo košarku na nivou NBA i EL.

Ovi su bili bolji od Vepra...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, red_white said:

Grant je igrac koga prizeljkujem od samog starta PR, posto sam video sta od plejeva ima preko bare. Odlican kradljivac lopti, izuzetno brz, mnogo brzi igrac od Nelsona. Nije suter, ima dobar prodor, solidan dodavac, preko 4as na 20min igre. Daleko je on ozbiljniji igrac od Nelsona, legao bi samo tako na nas roster.

 

da se razumemo, ja bih bio vrlo zadovoljan, da ne kažem oduševljen kada bi ga potpisali. samo mislim da narod na tekmi ne bi cenio njegov učinak, možda grešim 

Link to comment
Share on other sites

 
 
0
 Advanced issues found
 
 
 
9 hours ago, ИEsA IlIC said:

 

 

pravo pitanje je zasto ga nije uzeo nijedan el klub? 😉

 

 

pa ne znam bas da je bio najbolji igrac, mozda napadacki ali i to je upitno pored stratosa koji je bukvalno pokidao skoro svaku bitnu tekmu i to za neke mizerne minutaze. a imao je najvecu slobodu u igri i trosio najvise lopti tako da nije ni cudo sto ima solidne brojke. u odbrani zbog gradje konstantan problem + veliki broj izgubljenih lopti (prosecno skoro 3 u ec i 2.5 u aba).

protiv monaka kuci nas unistio sa osam izgubljenih. nesumnjivo je da se radi o talentovanom i dobrom igracu, daleko kvalitetnijem od vepra, ali ovo su cinjenice. takodje slabo vrti pik i nije uspostavio saradnju sa centrima. trojke u aba 31%, u ec 34%. recimo vepar u aba ima 32%, a borisa 45% na istom broju pokusaja kao joe. u ec u top 16 joe ima 29%, a vepar 45%. reglandov index je 14.7, veprov 10.4. stl/to joe 5.2/2.8, vepar 3.2/0.6. u aba vepar 5/1, joe 5.7/2.5.

uz sve to joe je taj koji je vodja tima i ima potpunu slobodu i trosi najvise poseda. 

 

nema dileme da su nam centri prodisali od kako se joe povredio. i ono sto je najvaznije u celoj prici i najbitnije. dobili smo momke koji vade stvar. dobili smo dd i dobrica kao legitimne clanove rotacije. dobili smo vise opcija u igri, vise spustanja na centre. e sad sve smo to mogli dobiti i ranije da vepar nije bio u rotaciji ili da je umesto joea bio neki jovicoliki plej. i stoji da je vepar nekako kocio duo koji resava stvar ali stoji i da je joe nije bio dobro resenje zbog svega navedenog. 

vepar je tokom veceg dela sezone sve do po imao sporednu ulogu i bio los do prosecan. ne moze se reci da je on krivac za probleme u nasoj igri. joe je bio prva zvezda tima, neko ko je trebao da nosi i razigra ekipu, neko ko je trosio najvise poseda, neko ko je trebao da hrani cirbesa i odza od kojih smo svakako vise ocekivali na pocetku sezone i generalno smo sve do po aba malo dobili.

u odbrani i jedan i drugi su krs pre svega zbog fizickih predispozicija. 

vepar je igrao za 80k, joe za 350-400k.

 

Ne mozes da udjes u diskusiju sa ovakvom pricom. Ovo sto si napisao je totalna nebuloza. Po kojim parametrima su centri prodisali? Nema bas nikakve logike, statisticki ,ocima, ma bilo cim. Povredio se na prvom mecu ABA polufinalu. Koje opcije smo dobili a da ih nismo imali?

 

Ti znas koliko poena se primalo preko vepra i koji je on igrac nas u rotaciji? 8-9 i to samo zato sto je drugi plej.

 

Pasus ispod tek nema smisla. Sta smo mi to lose igrali pod Joe, naveo si par tekmi? Si ti ovo pijan pisao, cela prica ti vuce da je FilipMVP a Regland kocio igru. Siguran sam da si priznat na RSB kao eminentan strucnjak i da se dive tvojim disertacijama.

Sve ove nebuloze kada si uporedjivao stats ova dva igraca i pozicije u timu, ne treba ni komentarisati. Po tebi je uvek lkase biti lider tima, nego role player. Imas mnogo zanimljvih opazanja, ali imam vremena samo za ovo.

 

Odbrana je isto deo kosarke, pa treba videti kako se i koliko primalo. Ko je ponistio njihove centre, da su doprinos dali i KC, Dobric, Ojo, Beron,Deda, Lazic,Faye i Zirbes. Igrali su i odbranu zamisli. Pa vidis koliko su dali poena centri KKP i KKB a koliko spoljna linija.

 

 Regland do povrede je bio nas lider, dok su Beron i Perper imali nesto sporednije uloge i sta konkretno nije valjalo do Reglandove povrede? On je i dobar defanzivac, agresivan na lopti, i poprilicno fizicki jak, nije def specijalac ali pokusaj izjednacavanje sa Filipom je odron tvog posta. Zamisli, otisao je u Dacku,a ne u giganta evropske kosarke KAOD.

 

Igrao je FC napadacki dobro, iznad ocekivanja, ali na nivou sezone je to jako mali uzorak, kao i Dede, Simanica i Dobrica. Da ne ulazim u psihologiju gostujuceg terena. Ipak  zadnja imaju da ponude buducnost. 

 

Znam da vas obuzima sreca na 8ppg i 5.5apg na mecevima finala ali da postavljate postove gde izjednacavate Joe sa Filipom i diskutujete o visini plata,, uloga je sramotno. Niti volite vise Zvezdu od navijaca koji ga zovu veprom, sta vise vi zagoravte nepotizam i skroz je degutantno.

 

Kao i prica gde se poteze, ko je bolji srpski plej od fmp, dok na drugim pozicijama ima po 2,3 stranca. Fali vama jos Nebojsine ljubavi, posto ocigledno je niste dobili dovoljno kada se morate jos dokazivati po forumima

 

Ono sto je najgore, ovakvi upisi samo i izazivaju kontra efekat i otezavaju Filipu igranje, posto se  jos nije navikao natatin sistem u klubu, gde igra samo...ceo zivot.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne bih rekao da Filipu smeta ovakav većinski forumski stav o njemu, naprotiv, što su ga više pljuvali on je uzvraćao te šlajmarice dobrim igrama kada je bilo najvažnije.

To ipak ne znači da je legit EL igrač, nadam se da je neće ni igrati ali da je zaslužio mesto u rosteru zaslužio je.

S obzirom da se to ne stišava i pored osvojenih titula i povratka u EL u meni se budi inat i želim mu zbog takvih da ostane u Zvezdi dokle god želi.

 

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kod nas je sve crno belo, ako si protiv neceg ili nekog nipodastavas i dobre stvari koje je uradio, ako si za nekog slepo ga branis.

Tako ovi sto slepo pljuju Covica jr. nece da priznaju da je realno jedan od zasluznijih sto smo u EL , sto neko rece samo za prvu tekmu protiv Par.treba mu odati priznanje. Kao argument se spominju losa gostovanja buducnosti, a ne spominje se kako smo mi igrali u gostima i ne razmatra sta bi bilo da smo izgubili tu prvu utakmicu.

 

Sa druge strane Covicevi svedoci nece da priznaju da Filip nije uopste trebao da bude u poziciji da od njega zavisi bilo sta, da nije trebao da bude u EC timu , a kamoli u EL timu.

Poenta je da je Filip realno odigrao odlican PO, da je EC bio ocajan i da je regularni deo jadrana odigrao u skladu sa mogucnostima i da je on po meni ok ABA igrac i nista vise. To sto je u jednom momentu odigrao van svojih mogucnosti ne bi trebalo da bude reper i bicu realno razocaran ako on bude u 12 u EL, kao neka zamena da odmori nekog protiv mzt-a je vise nego dobar, ali nije za EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vidi stvarno. Ja mislio da je igrao za 1,6. Pa da se negdje provucemo sa navodnih 600k sto smo nudili Jovicu. Pisi propalo.

 

Inace, gledam malo hajlajtse jutros, ima tu dosta kvaliteta. Recimo Kadim Alen, sto smo ga htjeli za vrijeme Radonje djeluje mnogo ispoliranije. Demetrius Dzekson je isto odlican. Neuporedivi sa onim Naz Mitru Longom ili Pejtonom jr. Mozda bi Demetrius bio i najveca bomba za Evropu. Djeluje cvrst i brz kao Mekejleb, a boljeg suta.

Edited by pepe sancez
Link to comment
Share on other sites

Ovih dana ništa me nije interesovalo oko potencijalnih pojačanja, pratio sam samo Kuzmicevo stanje i oporavak.
Stvari dobro idu i najbitnije da se više ne dovodi u pitanje život. Sledeća najbitnija stvar je da se i njegov prijatelj oporavi, juče sam citao da je još uvek na aparatima i mnogo teze nego Ognjen. Ako/kad i on izadje iz životne opasnosti ja bih zaboravio priču o traženju zamene za Kuzmica za sezonu

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pepe sancez said:

Vidi stvarno. Ja mislio da je igrao za 1,6. Pa da se negdje provucemo sa navodnih 600k sto smo nudili Jovicu. Pisi propalo.

 

Inace, gledam malo hajlajtse jutros, ima tu dosta kvaliteta. Recimo Kadim Alen, sto smo ga htjeli za vrijeme Radonje djeluje mnogo ispoliranije. Demetrius Dzekson je isto odlican. Neuporedivi sa onim Naz Mitru Longom ili Pejtonom jr. Mozda bi Demetrius bio i najveca bomba za Evropu. Djeluje cvrst i brz kao Mekejleb, a boljeg suta.

To već može, kapariši ...

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Ridji said:

Ovih dana ništa me nije interesovalo oko potencijalnih pojačanja, pratio sam samo Kuzmicevo stanje i oporavak.
Stvari dobro idu i najbitnije da se više ne dovodi u pitanje život. Sledeća najbitnija stvar je da se i njegov prijatelj oporavi, juče sam citao da je još uvek na aparatima i mnogo teze nego Ognjen. Ako/kad i on izadje iz životne opasnosti ja bih zaboravio priču o traženju zamene za Kuzmica za sezonu

Probudio se i Ogijev prijatelj iz kome. Dise samostalno, svjestan je , komunicira. Dace Bog da bude sve uredu sa obojicom.

Edited by City
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

ne vidim kakve to ima veze jedno sa drugim?

Ima veze za Kuzmica, jer on je vozio, sigurno ne bi odmah ustao iz kreveta i uzeo loptu ako mu je poginuo prijatelj u nesreći koju je najverovatnije on izazvao
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, dekkard said:

 

To ipak ne znači da je legit EL igrač, nadam se da je neće ni igrati ali da je zaslužio mesto u rosteru zaslužio je.

 

 

 

 

smatraš da nije el igrač i nadas se da neće imati minute ali je zaslužio mesto. zanimljivo. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

 

 

Inace, gledam malo hajlajtse jutros, ima tu dosta kvaliteta. Recimo Kadim Alen, sto smo ga htjeli za vrijeme Radonje djeluje mnogo ispoliranije. 

 

kadeem the dream ima two way contract sa knicksima. ulazis merryju i pillsu u igrača. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pepe sancez said:

Vidi stvarno. Ja mislio da je igrao za 1,6. Pa da se negdje provucemo sa navodnih 600k sto smo nudili Jovicu. Pisi propalo.

 

Od Niksa vuče garantovani 4-godišnji ugovor koji su tri tima preuzimala ...kroz Njujork prva, Bulsi dve sezone i zadnja najskuplja u Orlandu. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...