Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

4 hours ago, Milos 3.14 said:

Ako igra odbranu upola kao tata onda moze :).

Inace Pejton senior mi je jedan od najboljih plejmerkera svih vremena, jedini koji je koliko toliko cuvao Dzordana. Obozavao sam Sonikse.

Ako se dobro secam Joe Dumars je najbolje branio Jordana ali Pejton odmah iza njega. Ako je i upola kao cale KUPUJ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Naša Posla said:

Apsolutno saglasan!!!

Ovaj momak bi bio pojačanje za razliku od “Mitroglua” 😏

I ne treba omalovažavati bilo koji klub, samim tim ni Kalev, jer sam siguran da bi mali broj vas pravilno napisao naziv kluba iz koga je došao Bili Beron 🙄

Pravda za Tonija i Kalev!!! 🙌🏻😂😎

 

Auuuuu plej koji zakucava. Pakuj odmah.

Vec par godina to nismo imali 🙂

Stvarno lepo deluje na ovom klipu. Osecaj za prostor i asistenciju. Moze jako i do samog kraja. Ne plasi se da ide na zakucavanje ni preko visokih igraca.

Vidim po nekoj statistici da je kamenjar za 3 ( 16% na koledzu, 23% u NBA na 145 utakmica) ali sut za 3 nam najmanje treba od pleja. FT je takodje slabo 58% koledz i 65% NBA

U Kalev-u je bio nesto bolji sa 34% za 3 ali FT i dalje slabo sa 65%

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, ivan9 said:

 

Auuuuu plej koji zakucava. Pakuj odmah.

Vec par godina to nismo imali 🙂

Stvarno lepo deluje na ovom klipu. Osecaj za prostor i asistenciju. Moze jako i do samog kraja. Ne plasi se da ide na zakucavanje ni preko visokih igraca.

Vidim po nekoj statistici da je kamenjar za 3 ( 16% na koledzu, 23% u NBA na 145 utakmica) ali sut za 3 nam najmanje treba od pleja. FT je takodje slabo 58% koledz i 65% NBA

U Kalev-u je bio nesto bolji sa 34% za 3 ali FT i dalje slabo sa 65%

 

Kako sut za 3 nije bitan od pleja???

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Del Piero said:

Uvek su i bile nase utakmice u 7. Svaka ekipa ima svoj standardan termin.



Super je termin u 19h za nas iz unutrašnjosti što bi smo gledali basket, a radimo ujutro.  Bar sam ja, dok sam dolazio na EL, kukao a onaj termin u 21 jer brate mili vratim se kući u 03:00, a treba da budem čio vedar i veseo od 08:00

Edited by Stondisha
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, VoodooDerina said:

 

Odžo je često ostajao posle treninga i mislim da se kod njega i video napredak tokom sezone.

Odzo trenira najvise na svetu. Kazu da takvog radnika nisu videli kod nas. Evidentan je napredak koje je ostvario kada je dosao a mislim da ove sezone uz dobrog pleja moze odigrati sezonu zivota. Bas lep raspored, nisam sumnjao da ce nas sreca pogledati.

Link to comment
Share on other sites

@Kankkunen

 

Gde su sta rade lorenzo brown i isaiah taylor?

 

Payton pegla vrhunsku odbranu, ali misslim da je nml trenutno bolji igrac. Obojca bi bili neki kompromis i ne bas ono sto nam treba s tim sto za paytona nisam ni siguran da bi mogao da bude prvi play

 

Sto bi rekao bosa tanjevic, mislim da bi ojo trebalo vise da tapka tenisku lopticu

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Nate said:

Sto bi rekao bosa tanjevic, mislim da bi ojo trebalo vise da tapka tenisku lopticu

 

Jednom rukom vodi kosarkasku loptu, a drugom kontrolise/hvata/juggles tenisku lopticu. Vjezbanje fokusa, perifernog vida, anticipacije, refleksa. Treba i dosta brzine stopala, speed ledder drills. Valjda to vec rade. Ne treba puno raditi, samo pametno i kontrolisano.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, pepe sancez said:

Je li jos uvijek Makabi u prici za Dzerian Granta? Mozemo li se tu umijesati? Ili njegovog nasljednika na Notre Dame. Oni prave tehnicki dobre kosarkase.

 

ako pričate o bivšem igraču knicksa jerian grantu, njega bi navijači terali iz kluba nakon mesec dana. bolje chasson randle, ubija za tri, igra kontrolisan basket, može da se provuče u odbrani 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Ako se ne varam, on je imao kratak izlet u Evropu, u Realu i nije se dugo zadrzao? 

Inace deluje kao ok opcija

 

igrao je u realu sezonu a nešto pre tipa 4 godine u nimbruku. nisam ga gledao u evropi, samo u nba 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, VoodooDerina said:

 

Nikako, samo smo gazili protivnike u play off-u onako kako niko nije ni u ligi SFRJ od kada pratim košarku.

 

Pratis kosarku samo poslednje dve sezone?

 

U sezoni 2015-16, prvo je u polufinalu pociscena Cedevita sa ukupno 17 razlike, pa onda i Mega sa 3:0 i ukupno 40 razlike. Znam, recices da je Mega bila osakacena povredama, a ja ti kazem da Partizan i Buducnost apsolutno nisu bili nikakvo merilo ni za sta.

 

Pogledati kako smo prolazili sa istim tim Filipom i njegovom minutazom u gostima protiv Valensije, Unikahe, pa cak i takvih klubova kao sto su Limoz, Bresa, Ulm.

 

Jednostavno ne moze da prodje teza da je Filip za bilo sta zasluzan, igrali smo protiv ekipe koja bi se u finalu mucila i protiv Krke ili Olimpije bez prednosti domaceg terena.

 

3 hours ago, Green23 said:

Au, kakav raspored na početku @Pao , Fener, @Makabi, Barsa, @Efes, Himki, Real.

 

Interesantno da smo domaćini u tri utakmice zaredom. Himki, Real i Asvel. I u poslednja dva kola smo gosti.

 

Mozemo da dobijemo bilo koju od ovih ekipa kod kuce ako ne budu igrali punom snagom. Mislim da prvih pet kola tesko mozemo ikoga da dobijemo, posle samo treba gledati da se ne raspadnemo pod pritiskom. Naravno, teza da je ovoj ekipi jedino bitno da bude bolja od Buducnosti, Partizana, Cedevite je neprihvatljiva.

 

Uzasno ce biti vazan taj plejmejker, a sami smo sebi pucali u nogu insistiranjem da je Filip Covic taj koji mora da bude jedina alternativa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

 

ako pričate o bivšem igraču knicksa jerian grantu, njega bi navijači terali iz kluba nakon mesec dana. bolje chasson randle, ubija za tri, igra kontrolisan basket, može da se provuče u odbrani 

Vidim igrao i Niksima. Je li mjerilo to sto su ga navijaci Niksa tjerali 😄 sala, mala. Pitanje je sa kakvim ocekivanjima su ga docekali, bio je prilicno visok pik. U sustini mi i mozemo da dovedemo covjeka koji bude odbacen otuda. Znaci, mora da ne valja za njih.

 

A razmisljam da nam treba igrac koji je plej po vokaciji, a ne skorer koji je spusten na mjesto pleja. Po ovome kako je Tomic igrao rekao bih da je to njemu jos vaznije nego Radonji. Zato sam i pomenuo Granta, dovodi se u vezu sa Makabijem, znaci Evropa je moguca opcija, a plej je cijeli zivot. 

I Rendl je isti primjer, ali ja njega definitivno nisam pratio preko bare. Ono sto sam vidio u Realu je bilo slabo.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, pepe sancez said:

Vidim igrao i Niksima. Je li mjerilo to sto su ga navijaci Niksa tjerali 😄 sala, mala. Pitanje je sa kakvim ocekivanjima su ga docekali, bio je prilicno visok pik. U sustini mi i mozemo da dovedemo covjeka koji bude odbacen otuda. Znaci, mora da ne valja za njih.

 

A razmisljam da nam treba igrac koji je plej po vokaciji, a ne skorer koji je spusten na mjesto pleja. Po ovome kako je Tomic igrao rekao bih da je to njemu jos vaznije nego Radonji. Zato sam i pomenuo Granta, dovodi se u vezu sa Makabijem, znaci Evropa je moguca opcija, a plej je cijeli zivot. 

I Rendl je isti primjer, ali ja njega definitivno nisam pratio preko bare. Ono sto sam vidio u Realu je bilo slabo.

 

 

 

jerian grant in a nutshell:

odličan defanzivac, solidan do onako plej (bolji u tranziciji nego u postavljenom napadu), očajan kamenjar iz svih pozicija 

 

u teoriji admiral nelson, u praksi out za metar dana imho 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Babaduka said:

Chason Randle je plej koliko i Baron znaci nije, moze on to da prevede i da se guza ali je mnogo manje efektivan. Njegova igra je bolja od lopte. Ja nemam nista protiv skorera na pleju, al da igra odbranu...

 

nije za poređenje sa baronom, bolji je plej. ali da, nije spektakl u odbrani 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, goldberg said:

 

Pratis kosarku samo poslednje dve sezone?

 

U sezoni 2015-16, prvo je u polufinalu pociscena Cedevita sa ukupno 17 razlike, pa onda i Mega sa 3:0 i ukupno 40 razlike. Znam, recices da je Mega bila osakacena povredama, a ja ti kazem da Partizan i Buducnost apsolutno nisu bili nikakvo merilo ni za sta.

 

Pogledati kako smo prolazili sa istim tim Filipom i njegovom minutazom u gostima protiv Valensije, Unikahe, pa cak i takvih klubova kao sto su Limoz, Bresa, Ulm.

 

Jednostavno ne moze da prodje teza da je Filip za bilo sta zasluzan, igrali smo protiv ekipe koja bi se u finalu mucila i protiv Krke ili Olimpije bez prednosti domaceg terena.

 

 

Mozemo da dobijemo bilo koju od ovih ekipa kod kuce ako ne budu igrali punom snagom. Mislim da prvih pet kola tesko mozemo ikoga da dobijemo, posle samo treba gledati da se ne raspadnemo pod pritiskom. Naravno, teza da je ovoj ekipi jedino bitno da bude bolja od Buducnosti, Partizana, Cedevite je neprihvatljiva.

 

Uzasno ce biti vazan taj plejmejker, a sami smo sebi pucali u nogu insistiranjem da je Filip Covic taj koji mora da bude jedina alternativa.

 

Mržnja zamagljuje vid i objektivno rasuđivanje. Kakvo poređenje Mege i Budućnosti čiji je jedan igrač koštao kao doslovce kao čitav tim Mege koja se u finalu pojavila samo da sparinguje sa Zvezdom.
Filip Čović je bio jedan od igrača tima koji je osvojio ABA ligu i igraće Evroligu. Da li se to nekome  na forumu sviđa ili ne njegovog oca savršeno zabole, jer je klub apsolutno njegovo gazdinstvo.

 

Sve ovo nema nikakve veze sa tim da je Regland bio poguban po tim i da je nakon njegovog izostanka mašina počela da melje.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, VoodooDerina said:

 

Mržnja zamagljuje vid i objektivno rasuđivanje.

 

 

U ovom slucaju je u pitanju trolovanje, ne mrznja.

 

Quote

Kakvo poređenje Mege i Budućnosti čiji je jedan igrač koštao kao doslovce kao čitav tim Mege koja se u finalu pojavila samo da sparinguje sa Zvezdom.

 

 

Namerno sam napravio ekstremno poredjenje da bih ukazao da Buducnost kao tim nije nikakvo merilo uspesnosti. Ekipa koja izgubi sa preko 100 razlike na 3 gostovanja u finalu i koja u toku sezone ima ukupno 5 ili 6 pobeda u gostima nije ozbiljna ekipa, nije TIM. 

 

Ako ti se ne svidja primer sa Megom, ima i sezona 2016/17:

 

Crvena zvezda - Buducnost: 82:67, 57:63, 82:59

Crvena zvezda - Cedevita: 81:66, 84:73, 77:61

 

Quote


Filip Čović je bio jedan od igrača tima koji je osvojio ABA ligu i igraće Evroligu. Da li se to nekome  na forumu sviđa ili ne njegovog oca savršeno zabole, jer je klub apsolutno njegovo gazdinstvo.

 

Vidi, ne moze istovremeno da vazi da je totalno nebitno sta se pise na forumu o nekom igracu i da se pise da je taj igrac za nesto zasluzan. Jedno iskljucuje drugo.

 

Ako je klub njegovo gazdinstvo (propustio sam kada je to klub privatizovan), on moze da stavi i svoju cerku da igra pleja i sasvim je nebitno sto ona ne ume da igra kosarku. Ako, sa druge strane, Filip Covic ima kvalitet i ako je to teza, zasto se pominje cija je lopta? I kako to da se samo u njegovom slucaju pominje da je nebitno sta misli forum, a ne i u slucaju drugih igraca koje su treneri forsirali, a smatrano je da ne treba da igraju u klubu?

 

Bez uvrede, nabacivanje prvog pa drugog stava je jasan znak da je jedini cilj tvog posta da svi koji imaju drugacije misljenje, narodski receno, mogu samo da pate. To za mene nije prihvatljivo ponasanje na jednom diskusionom forumu.

 

Quote

Sve ovo nema nikakve veze sa tim da je Regland bio poguban po tim i da je nakon njegovog izostanka mašina počela da melje.

 

Slobodno vidi vrh mog odgovora i rec trolovanje jer je ovo knjiski primer tog pojma. Jedan forumas je naveo argumente i rezultate u regionalnoj ligi za vreme dok je Ragland bio prvi plej kao odgovor na ovu tvoju recenicu i ti si u odgovoru meni opet ponovio tu recenicu.

 

Sloboda misljenja je jedna lepa praksa, ali ima i svoje lose strane.

 

Edited by goldberg
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...