Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

Faye je idealan kao taj peti visoki. Skroman lik, koji igra sta god zatrazis od njega, kakvu god rolu treba, ne zanimaju ga minuti, sutevi, poeni. Neke utakmice ce mu se otvoriti, neke nece, jer je ipak igrac koji ce EL igrati na energiju pa dve drugo, ali zato je i idealan za petog coveka.

 

A vrednost mu se utrostrucava kad se igra za trofej.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, pepe sancez said:

Nema Borisa 213, mada nije ni bitno. Bitno je da bi od pet igraca unutra samo jedan eventualno u nekim situacijama mogao da brani dvije pozicije, a to je Faje. Ostali to ne mogu ni u ludilu. 

Ne pamtim da je Braun i na cetiri igrao dobru odbranu, ali da kazemo da se nije isticao. Borisa i Odzo trenutno nisu ni na prosjeku. Kuzmica znamo. 

Takodje, nase cetvorke nisu dobre ni u boks autu, ni u cistom zauzimanju pozicije. I u napadu tu nema unutrasnje igre, na ofanzivnom skoku jedino je Mo dobar. 

Tako da kad se sve uzme sa Braunom Mo je cist luksuz, a opet je rjesava neke sistemske probleme. Zato ga nece ni produziti taman da je 70k.

 

Imaju Odzo i Simana veliki prostor za rast i mozemo se nadati da ce taj rast biti veliki, da ce Odzu ruke postati pamucne, a noge kao u Balerine ili da ce Borisa da se pretvoriu Kirilenka vol0,5 ali mala je sansa. 

 

Sve to klasom moze ispeglati Braun, samo da li ce biti konstanta danas, a nikad to nije bio.

 

za lovu za koju igra i za to sto pruza, mo nije nikakv luksuz. a daleko od toga da ne bi bio kompatibilan sa brownom sta vise idealan je kao peti visoki. takdoje brown jeste cesto indolentan i ume da pati od kurcobolje, ali je i te kako prisutan na ofanzivnom skoku, mada generalno nije neki bolesni skakac.

meni je potpris browna bio vrlo predvidiv, tako da nisam ni iznenadjen, ali ni previse odusevljen. kad je dosao u evropu bio je jedan od najboljih amerikanaca i ono u lokomotivi sto je igrao bilo je brutalno. u efesu poslednja prava sezona mu je 2016/17

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kum žoržo said:

 

Vidis, on misli da bas treba da naplati 

dobru sezonu kod nas i ozbiljno je podigao 

svoje zahteve.

 

Nadam se da će uspeti negde da se naplati, zaista.

 

Ipak, jeste on imao dobru sezonu -- ali kao igrač iz senke, koji i ne puni toliko kolone, već je super šraf u određenom sistemu koji nema sredstava da se svuda pruži koliko bi želeo.

 

Ko zna, možda zabode neki lep ugovor u Nemačkoj, Belgiji, ili nekoj sličnoj destinaciji.

 

Ja se i dalje nadam da ćemo naći zajednički jezik i da možemo da uđemo u sezonu sa njim kao petim visokim. Baš bi bio dobar osigurač tu.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kum žoržo said:

 

Vidis, on misli da bas treba da naplati 

dobru sezonu kod nas i ozbiljno je podigao 

svoje zahteve.

 

Ako misli da treba neka proba, ali nesto nisam siguran da ce mnogo uspeti u tome

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Princeton said:

1. Jovic

1-2. Jenkins, Baron

2-3. KC, Dobric, Lazic

3-4. Perper, Davidovac

4. Simanic

4-5. Brown

5. Kuzmic, Ojo

 

Ovo bi meni bilo skoro perfekcija.

 

Uh, baš je nategnuto spolja.

 

Osam igrača, među kojima i Jovic, Jenkins, KC, Beron.. svi igraju sa loptom i treba to posložiti, da svakog iskoristiš što više.

 

Mi nemamo luksuz da takve igrače ne koristimo 100%.

 

Mislim da je jedan od Đenka / KC ipak višak, da bi posložio tim kako valjda i da bi mogla da se smisleno raspodeli minutaža + da se uključe domaći igrači u rotaciju.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, medobrundo said:

 

Uh, baš je nategnuto spolja.

 

Osam igrača, među kojima i Jovic, Jenkins, KC, Beron.. svi igraju sa loptom i treba to posložiti, da svakog iskoristiš što više.

 

Mi nemamo luksuz da takve igrače ne koristimo 100%.

 

Mislim da je jedan od Đenka / KC ipak višak, da bi posložio tim kako valjda i da bi mogla da se smisleno raspodeli minutaža + da se uključe domaći igrači u rotaciju.

Zato je tu drugi(prvi) plej da rastereti

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Боги said:

Очекујем да на овај начин затворимо ростер:

Јовић, Давидовац, Човић
Берон, Риверс, Лазић
Стратос, Добрић 
Браун, Симанић
Кузмић, Оџо, Јовановић/Ристић

С'тим да вероватно имају спремну замену у Пефију или неком странцу за Стефана, и за Стратоса опште познато у лику Јанковића. Потписивањем Риверса верујем да пада у воду свака нада за Ђенку, што значи да ће он да помаже на кецу.


И верујем још нека двојица да попуне број од 15. Вероватно Ненадић, и Раданов ако не оде у ККП.. 

Pretanko je ovo na kecu. Ne smem ni da zamislim na sta ce liciti nasa igra kada bi Jovic sasvim sigurno preskocio nekoliko utakmica u EL.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 utakmice u evroligi, jos duplih vikenda, mnogo putovanja, napora, ocekivanja. Ne moze se u tim uslovima ici sa Jovicem koji je sklon povredama kao jedinim pravim plejmejkerom. Najvaznije pozicije u svakoj ekipi su plej i centar i na obe svaka evroligaska ekipa mora imati dva dobra igraca, cak i naustrb ostale tri pozicije.

 

Sta ako Jovic bude propustao utakmice? Ici sa belom zastavom i Covicem, Davidovcem, Baronom kao organizatorima?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kalistenika u rutini said:

Markus bleji gajbi uz Mango, dobija twiter notifikacuju da je nas novi igrac, i onako stondiran skace i hvata prvi let za Evropu, cigani ga docekuju na aerodromu i krece festa. Cova videvsi kakva je euforja nastala, daje mu ugovor.... 

 

.... a Markus brze bolje oblaci dres, istrcava na parket gde mu bacaju kosku Paun, Seslija, Pot, i Jeremic. 🙂

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites



1. Jovic
1-2. Jenkins, Baron
2-3. KC, Dobric, Lazic
3-4. Perper, Davidovac
4. Simanic
4-5. Brown
5. Kuzmic, Ojo
 
Ovo bi meni bilo skoro perfekcija.


Fali tu kreacije na poziciji 1. Između robusnog i brzog pleja uvek biram ovog drugog. Takođe sam i za mobilne petice sa šutem spolja kao što je Pleiss, ili Kuz ili Ojo previše su mi obojica. Tu bih dao prednost Kuzu jer je pismeniji košarkaš i, što ne reći, inteligentniji od Ojo-a. Naravno, pod uslovom da je u stanju da izdrži sve napore evroligaške sezone.
Link to comment
Share on other sites

Sve mi se čini da će biti pun vagon žestoko razočaranih...

 

Braun je svakako dobar igrač, ali za timove u kakvima je igrao, tipa Lokomotiva, Efes i slično...

 

Nama treba igrač tipa Mo, krvava kolena ol d vej, a ne Erlorika princeza koja se grozi guranja s znojavim muškim tjelima.

 

Bukvalno smo krenuli stopama Budućnosti, umesto da nagradimo novim ugovorom čoveka koji je među najzaslužnijim za sve uspehe koje smo ostvarili, mi kupujemo ocvale tulipane...

Edited by Laki21
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja bi malo sačekao saovim izjednačavanjem Browna sa Clarkom i Zvezde sa Budučnosti. Brown možda stvarno nije u krvava kolena fazonu, ali ono što je Clark pokazao u finalnoj seriji je jedan sasvim drugi nivo bezobrazluka, gde ga je zabolela ona stvar za to dal če njegova ekipa do pobedi, izgubi, ili bude ponižena sa 45 poena razlike. Ja ne verujem da je Brown takav, odnosno takvo ponašanje od njega još nisam video.

 

U Radonjinim vremenima smo bili primer za učbenika, kako izgleda ekipa koja igra timsku košarku, tvrdu odbanu i gde praktično svi ginu za tim. Pa se opet našlo mesto za ponekog umetnika što je igrao van šablona, da podigne tim kad zaškripi u napadu. Dok je budučnost lani bila ekipa koja nije imala ni rep ni glavu. I zato mi ovo poređenje nije na mestu

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...