Jump to content

Bundesliga


Xpert

Recommended Posts

Nakon sto je Keln izjednacio Dortmund kao da je prestao da igra, do tada su nesto i pokusavali. Izgledalo je kao da vise osluskuju sta se tamo desava nego sto pokusavaju da preokrenu rezultat, sto je suludo jer nisu zavisili ni od koga. Na kraju su postigli gol za 2:2, kao sto to obicno i bude, da se malo ponadaju. Zao mi je Reusa, covek je tamo 11 godina, odbio Bayern 100 puta, ovo je trebalo da bude trenutak koji ceka citav zivot, ali jebiga.

Edited by Del Piero
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Mozda gresim , ali gotovo da nisam video Rummeniggea na stadionu ove sezone. Hoeness se i vidjao, ali Karl kao da je u zemlju propao. Britanski tabloidi ga optuzuju da je on smestio Khanu i Salihamdzicu smenu i najavljuju moguci povratak.

Link to comment
Share on other sites

On 5/27/2023 at 5:21 PM, advokat kuče, tečefon said:

Interesuje me komentar @Darth Steva na ovaj razvoj situacije.


Hehe… bukvalno nisam ni znao kakvo je stanje na tabeli, sad videh.

Sta reci… kad se podvuce crta, dodje mu na to da  su u nemackom fudbalu svi podjednako odvratni, Bajern zato sto je Bajern a svi ostali zato sto su Bajernove kuckice i srecni su zbog toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Hajdenhajm je danas ostvario promociju u Bundesligu, prvi put u istoriji, u triler završnici preokretom sa dva postignuta gola duboko u nadoknadi vremena. Gradić od 50k stanovnika, sa stadionom kapaciteta 15k, bez velikih finansijskih investicija i predvođen lokalnim momkom koji je zadužio mesto trenera još 2007-e, samo par meseci nakon što je okačio kopačke o klin kao dugogodišnji kapiten tog tima, dok su još igrali polu-profesionalni fudbal u petom rangu takmičenja. Lepa sportska priča 🙂  


HSV polako postaje najveći luzer evropskog fudbala. Već peta sezona za redom koju provode u Cvajti. Sramotan podatak za velikana evropskog fudbala. I pored toga, ovu sezonu završavaju na osmom mestu u Evropi po prosečnoj poseti na stadionu (prošle godine bili deveti). Nešto preko 50k gledalaca u proseku. Prve tri godine u Cvajti su završili kao četvrti na tabeli, što je prva pozicija ispod crte, a prethodnu i ovu obezbedili baraž sa trećeg mesta. Ne dajem im previše šansi u dvomeču sa Štutgartom. Al' ko zna. Prošle godine sam bio ubeđen da će proći Hertu u baražu, pa su dobili po nosu.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pratio sam cvajtu poprilično, jer pada dosta golova i igra se otvoren fudbal, utakmice su zanimljive. Hajdenhajm valjda ima samo nemačke igrače u svom rosteru. Beste i Klajndajst su ozbiljni igrači koji bi za većinu bundesligaša bili sasvim solidna pojačanja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Ako Lajpcig uspe da odrzi visok tempo tokom cele sezone, imacemo zanimljiviju trku za titulu nego prosle sezone. Jeste da je to za neke na dugom stapu, ali mislim da mogu da osvoje vise poena nego u sezonama kada je Dortmund bio drugi i imao preko 70.

 

Kod Bajerna je porazavujuce da se ovoliko cekalo na dve pozicije i tek sto su resili poziciju startnog spica, a brani im lik koji bi samo u Bohumu i novim prvoligasima bio starter. Atipicno je za njih da opipavaju trziste i da nemaju brzu reakciju nego cekaju ko i drugi, mogli su do sada dovesti golmana kad se vec toliko cekalo za Kejna.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobroTM , Nagelsmann im je jos uvek na platnom spisku :classic_biggrin:, tako da ne moraju previse da tragaju za novim trenerom ( mada, ubedjen sam da je sledeci trener bavaraca Cavi Alonso).

Laički, ostale ekipe nemaj "kapacitet" da ugroze Bayern u trci od 34 kola, dok su ovakva iznenađenja kad se igra na 1 utakmicu moguca. Dobar broj ekipa je sličnog kvaliteta i npr Leipzig nema sanse da u kontinentu pobeđuje,kako kuci tako i na strani  i bice tu dosta gubitka bodova ( isto kao Dortmund, Leverkuzen, Eintracht ... )

 

Btw, Bundesliga je overrated :classic_biggrin: 

 

tGWkhC2.jpg

FEInQlp.jpg

 

Zaboravio da napisem, neka lokalna 8 liga, stadion koji je u vlasništvu kluba i koji prima cca 18K, se renovira ( nova travnata podloga) , jer je grad konkurisao za domaćinstvo jednoj od reprezentacija učesnica EP sledece godine ( grupa koja se igra u Stuttgart-u). 

Edited by Fat Zadd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Razlog zasto Lajpcig shvatam ozbiljno je zato sto su napravili sledeca tri poteza koja su malo i atipicna za nemacko trziste sem ako nisi Bajern:

 

1. Produzili Olma na jos tri godine

2. Oborili klupski rekord sa potpisom Opende

3. Doveli Simonsa na pozajmicu, iako nista sa njim ne dobijaju finansijski, veliki boost za ovakav roster.

 

Da su im Sesko i Baumgartner bili najveca pojacanja, pa bio bi znak pitanja da li mogu do top4, takvi igraci se obicno ne transofrmisu brzo u nosioce i treba se malo duze cekati na njihov razvoj. Isto tako treba napomenuti da je pre dve sezone Olmo bio bitniji igrac od Nkunkua i da bi njegovim transferom on trebao najvise da profitira. Mislim da kako bude odmicala sezona da ce razlika izmedju ovog i proslosezonskog tima biti manja i da nema velike razlike u klasi, ali na njihovu zalost nema stopera koji moze da bude na nivou Gvardiola i to ce vec biti veci izazov kako ce pozadi stvari da funkcionisu i kako ce da kliknu stoperi i bekovi. Sreca pa su imali samo jedan odlazak, inace bi im trebalo vise vremena za uigravanje. To sto je Rose prosao sa ovim timom pripreme i sto je ovo uglavnom njegova selekcija je veliki plus.

 

Da napomenem da je Lajpcig na kraju prosle sezone zaostajao samo pet bodova i da je bodove najvise prosipao u periodu kada Nkunku nije igrao(januar i februar)+slab start sezone koji je promovisao aktuelnog trenera. Mislim da je na njih dosao red da se loze da osvajaju Bundesligu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...