Jump to content

Bundesliga


Xpert

Recommended Posts

Juce sam bacio pogled na Dortmund pola sata, na sta lici napad jebote zivot i koliko su skoro pa bezopasni. Nisu kompletni, ali treba tu puno stvari da klikne da bi se pomerili iz trenutne tacke. Iz mog laickog ugla jeste veci wtf sto je Roze dobio samo jednu sezonu i sansu dobio ponovo Terzic. U odbrani deluju koliko-toliko stabilnije. Svaka godina slicna prica sa novim trenerima i otpustanjem prethodnika, dve godine udaljeni od borbe za titulu. Ili vise two years away from being two years away.

 

Posto dugo nisam gledao na Eurosportu prenose, ovo juce sto sam gledao na EONu mi deluje na prvu loptu kvalitetnije odradjen prenos. Nije da cu da gledam svaki vikend(jer mi fantazi nije zarazan), juce se tako pogodilo.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jutros sanjao neku emisiju o Borusiji iz Dortmunda i na tapeti se nasao Volf, gleda se njegova statistika iz ove sezone i poredi sa ranijim, prica se o njegovom napretku i kako postaje jedna od stabilnijih karika u Borusiji. I ljudi oko mene pricaju kako mu je legla promena i steta sto ga par sezona ranije nisu pomerili na RB posto se znalo da ce imati skromnu minutazu pored konkurencije. Gledao sam danas rurski derbi, ali posto sam trebao uskoro da izadjem resio sam da se okupam. Propustio sam gol i ne znam sta se desava i kasnije vidim snimak akcije i centarsut Volfa sa leve strane za jedini gol na mecu. Svasta 😄

 

Ne secam se jos od Klopa da je neko imao tako dobar odnos sa igracima kao Terzic. Meni se od svih igraca najmanje svidja Mukoko, mnogo je sebican i uskratio je Borusiju za par golova, ali njegov osmeh na kraju meca pre nego sto se zagrli sa Terzicem. Zna covek kako da dopre i do takvih igraca. Cak ni odbrana ne deluje toliko lose(prosla nedelja je los dan uz izostanak Kobela), samo je problem sto napred ne mogu da uspostave neki kontinuitet i hemiju. Previse se igraca promeni usred raznih faktora, a najstandardniji je Modeste je osrednji spic i privremena zamena, ne mozes na njega da se oslanjas dugorocno.

 

Na moju zalost nisam stigao da overim Lajpcig-Menhengladbah (nisam mogao da pustim EON na Telekomovom wifiu). Gledacu sigurno i jedne i druge vise u narednom periodu.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Adejemi je bombona, sa njim napadi Dortmunda su dosta tecniji i opasniji. U stanju je lako da se otarasi cuvara, velika opasnost po gol protivnika. Znacice puno u nastavku sezone.

 

Malen izgleda ko da ima 35 godina. Osisao se na celavo, dalabu.😄 Dobro igra i fali mu gol da krunise dobru partiju. Da imaju neko krilo ili spica umesto Modestea, Keln bi do sada primio tri gola. Nekako mi je Modeste odsecen, dok su ova trojica iza njega dobro kliknuli. Prvi put posle duzeg vremena ima Dortmund brza i ubojita krila, iako su obojica u prethodnom klubu bili devetke.

Link to comment
Share on other sites

Znao sam da ne stizem na prvo poluvreme Verder-Gladbah, palim EON i vidim 4:0 za Verder.

 

Sta se koji kurac desilo.😄

 

Pogledam rezultate i deluju mi da su nikad zanimljiviji, svako svakog gangbanguje. 3:0, 4:0, 5:1. Iskreno ne zanima me sto ce i ove sezone titulu da osvoji Bajern, gleda se zbog manjih timova.

 

Zbog tih nekih regionalnih podela, derbija, geografije i istorije, Nemci su mi postali vremenom zanimljivi. Zbog Marjana Mijailovica sam vise gledao Nemce. I sa jedne strane mi je to bilo zanimljivo, ''Turcin'' koji prenosi Nemce i eurosport je nasao slicnog Turcina.😄 Bio sam mnogo smoren kada je SK izgubio Bundesligu 2009, Nemci su bili jedan od glavnih razloga zasto sam se okrenuo ka strimovima u sezoni 09/10. Mnogo sam bio srecan majmun kada sam cuo da ce lokalna kablovska televizija da uvrsti Eurosport u listu kanala oktobra 2010.

Link to comment
Share on other sites

Mogao je Modest da ih usere na kraju, barem izbegnut poraz. Oba gola idu na dusu Mejeru, ali pored nedostatka prvog golmana opet veliki gep izmedju Bajernovih i Dortmundovih startnih 11. Mislio sam da ce biti 0:3 za Bajern.

 

Odlican mec.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
16 minutes ago, gledan van, ludilo 1 said:


Vidim Mane je izišao van, pretpostavljam da nije ništa ozbiljnije nego ne želi riskirati pred SP…kako je tebi izgledalo?

Mislim da je preventivno izasao. Vratio se ali onda opet trazio izmjenu, nije htio rizikovati. 

 

Svaka cast i Werderu, izasli ljudi da igraju fudbal. Zamalo i da budu nagradjeni ovom gpuposcu Upamecana

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Mnogo Aler znaci za napad Dortmunda, vise stvaraju sansi, a i uvek povuce vise igraca sa sobom, pa se stvori visak. Lakse Dortmund dolazi do golova, Adejemi dolazi do izrazaja. Jesenas je to bilo vise njegovo soliranje gde vidis da ima skill, ali nema sa kim da igra u malom prostoru a i odbrani je lakse da ga neutralise. Sada sa Alerom stvari na terenu deluju dosta lakse za njega. 

 

Bez Alera, sigurno bi napravili 2-3 kiksa u ova cetiri kola i po formi bi licili na Dortmund na kraju sezone. Dobro se pozicionira i ima osecaj za gol, pa ako on ne udje u gol sansu, neko od njegovih saigraca ce. Asistirao kod pobednickog gola u Majncu, bio na lopti kod drugog gola u Leverkuzenu i sada zabio za 3:1 nakon kojih se lakse disalo, mada mislim da Frajburg danas ne bi bio veliki zalogaj.

 

Ne bih nista dirao napred, Malen i Rejna najbolje da pocnu sa klupe. Neki put se zacudim koliko Brandtu fali malo da bude klasa ispod Rojsovog prajma. Zasluzio je danas da da gol, definitivno je kliknuo sa ovim igracima i karijera mu ponovo ide uzlaznom pitanjom, ali ima te neke momente kada ti se cini da je dileja od fudbalera i kada ne moze da doda saigracu kako treba kada salje duzi pas.

Edited by Ta'veren
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fudbaleri dortmundske Borusije ce u nedelju protiv Herte,istrcati u specijalno dizajniranim dresovima koji nose naziv "ugalj i gvozdje" koji predstavljaju poveznicu sa istorijom Dortmunda i cele rurske oblasti.

Dortmund_coal_and_steel_kit.jpg?quality=

Crna boja simbolise ugalj,a matalni print gvozdje..dok je u sam dres utisnuta mapa grada.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...