Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

Ali koliko nama predstavlja problem u ovom modernom fudbalu da branimo polukontre i kontre. Mi ne smemo da napadnemo i da potom dozvolimo protivniku da krene u polukontru jer smo totalno razbijeni u tom trenutku. Haos. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I da se ne lažemo nije samo struka kriva. Jeste naravno da ona snosi krivicu takođe ali je takođe i krivica na igračima. Mi jednostavno nismo zemlja za neke dugoročne uspehe u fudbalu. Nije nikakvo pljuvanje nego realan pogled na našu situaciju u fudbalu.

 

Svakom se desi neki bljesak kao taj na Novom Zelandu. Ali od nas ne može i ne treba da se očekuje da se to ponavlja i ponavlja. Prosto treba se zadovoljiti samim plasmanom na velika takmičenja i to postaviti UVEK kao glavni cilj, sve ostalo za naš fudbal treba biti bonus. Imamo takvu narav da smo vrlo skloni potcenjivanju protivnika, a da sebe ne pogledamo i ne izanaliziramo. Mnogo gledamo fudbal i sport uopšteno crno-belo... bez sredine. A u fudbalu (kao svetski najkonkuretniji sport) i ta sredina čak ima neke nijanse.

Link to comment
Share on other sites

Očekivao sam puno ovaj Ep ali nismo za fudbal i to je to. Za oba gola kriv onaj od 100 miliona u odbrani. Pa pogledajte samo reakciju kod prvog gola, ne zna čovek šta bi više rekao. U kvalifikacijama je ova ista ekipa bila dobra a sada raspad. Imamo neki seljanski mentalitet, sve šta vredi useremo, nema kulta reprezentacije.

Link to comment
Share on other sites

Nista novo nismo videli ali i dalje necemo nista promeniti. Selektor pogubljen,izveo najbolje na teren ali nespremne. Da li nece ili ih nije motivisao ili nemaju premije nije sad ni.bitno. To trener mora da.prepozna kod.ekipe i promeni nesto. Nazalost kod nas je.sistem nezameranja i tapsanja po ramenu najvazniji. Otici ce.Djorovic doci neki Kokezin diplomac i opet isto.

Link to comment
Share on other sites

Nista novo nismo videli ali i dalje necemo nista promeniti. Selektor pogubljen,izveo najbolje na teren ali nespremne. Da li nece ili ih nije motivisao ili nemaju premije nije sad ni.bitno. To trener mora da.prepozna kod.ekipe i promeni nesto. Nazalost kod nas je.sistem nezameranja i tapsanja po ramenu najvazniji. Otici ce.Djorovic doci neki Kokezin diplomac i opet isto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Očigledno da u srpskom fudbalu ne sme da radi ni jedan srpski trener osim ako nikada nije radio u Srbiji i nije učio trenersku školu ovde. Znači ni u jednom klubu od petlića do seniora, ni u jednoj reprezentaciji od petlića do seniora. Jednostavno ne sme ništa njihovo da se prenosi na klince koji ovde žele da pikaju fuzbal. Ja stvarno ne vidim drugi način da presečemo sa ovakvom dekadentnom filozofijom i shvatanjem fudbala i krenemo napred.  

Link to comment
Share on other sites

Na sta Zivkovic lici, jbt, on je sa 18 godina bio bolji igrac nego sad.

 

Djorovic bi morao da se pokaze u naredne dve tekme, mislim za sad je samo po medijima dobar trener, prvi put kad je zapravo javnost imala priliku da vidi kako mu ekipa izgledala- izgledali smo ovako. 

 

Jeste da igraci nisu uigrani, ali ovo mora da se dobija na suv kvalitet. Ima i do njih, poleteli su verovatno svi jer vec igraju za a-tim, i bas zato selektor mora da prepozna sta treba da promeni za narednu utakmicu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nas niko ozbiljan i nije stavljao u ulogu favorita. Neka smo 7,8 reprezentacija po kvalitetu po svim stranim analizama koje su se vršile pred ovo EP. 

 

Činjenica je da smo ovu utakmicu odigrali katastrofalno protiv tima koji smo dobili 1:3 ni pre godinu dana u Austriji. Da stvar bude gora ni Austrija nije nešto predobro odigrala, odigrala je toliko taman da dobije užasnu Srbiju.

Link to comment
Share on other sites

Mi nemamo klupu, tako da nema puno opcija za Djorovića. Jedino sto može da pokuša jeste sa rokadom Živković-Ranđelović, što bi moglo doneti malo više agresivnosti u startu i jednu dobru izmenu za drugo poluvreme jer bi Žiletu možda više prijala takva uloga. 

 

Biće zanimljivo videti i Babića u tandemu sa Milenkovićem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Dosta se ti klinci precenjuju. Da bili su omladinci prvaci sveta pa i evrope ali gdje su sada ti igraci? Gdje onaj Pavlovski sto bio prvak evrope? Nema ga nigdje. A realno minsmo te rezultate imali uz dosta srece pogotovo Paunovic plus sto su ti klinci igrali seniorski fudbal u JSL i to im je bila velika prednost. Od te dvije titule dobili smo par igraca koji mogu biti ozbiljni ali vecina njih ce ostati daleko od najvece scene.

I to je pogrešno takođe. Gledati u budućnost kroz prizmu uspeha mlađih kategorija. Dok ti klinci dođu do seniora 300 čuda se izdešavaju. U redu je praviti igrača ili dva, tri kroz te mlađe kategorije ali očekivati da kao generacijski se prave neki uspesi jer ti je pala "zlatna generacija", koja se uzgred nije dokazala u seniorskom fudbalu još uvek, je malo naivno. 

 

Ne pomaže ni što lažemo sebe. Mi ne možemo da igramo fudbal poseda i napadački i kraj priče. Nemamo pre svega mentalitet za tako nešto. To mora da se menja kroz celokupan sistem i sa drugačijim trenerima i to je vrlo dug i težak proces. Nismo mi za džabe igrali najbolji fudbal kod Antića. Defanzivni, borbeni sa brzim kontrama preko krila. Mi ovaj sistem što igraju Nemci, Francuzi, Danci, Švajcarci, Španci, Ukrajinci, Holanđani, Portugalci, Italijani, Belgijanci, Poljaci, Hrvati Islanđani.. ne možemo da igramo, ne znamo, ne odgovara nam tako nešto očigledno. 

 

Mi moramo da imamo neki naš fazon, kao što recimo Irci imaju svoj stil, tako i mi moramo. To držanje lopte na sredini i napadi iz kreacije kroz sredinu to mi trebamo da zaboravimo. I kome se ne dopada jbg, žalim slučaj, ne mora da gleda. Neka gleda košarku gde znamo da dominiramo i igramo em atraktivno em učinkovito, ili na kraju krajeva neka gleda samo utakmice Zvezde i Partizana u ligi protiv Lučana, Inđije, Čačka itd. gde će imati veći posed lopte i domiraće terenom. 

 

Ali reprezentacija je drugo i ne može tako da igra. Mora da se napravi neki sistem ali onaj koji odgovara nama i našem mentalitetu, a ne koji mi projektujemo u našim glavama gledanjem preko tv-a kako to rade Nemci, Belgijanci, Francuzi itd. pa pošto mi imamo "zlatnu generaciju" i mi bi trebali isto tako. To neće da uspe. Naša snaga treba da ide iz defanzive, čvrstine i borbenosti pa tek onda tehnika i ono što fudbal čini zanimljivim za gledanje. Mi moramo da se naviknemo da je fudbal za nas napraviti dobar rezultat i tu cel apriča završava. Samo tako možemo da budemo konkurentni na duže staze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi svakako nismo 7,8 tim po kvalitetu. Imamo dosta dobre igrace koje standardno igraju u ligama petice, o kojima se prica kao o potencijalnim pojacanjima nekih od najvecih klubova, pominju se avioni-kamioni. Konkretno: Milenkovic, Jovanovic, Lukic, Zivkovic, Radonjic i Jovic su igraci koji igraju u ligama petice, koji vecinom igraju za nas A-tim. Tu je Radunovic koji je dosta dobar golman, i trojac Gajic, Bogosavac i Pantic iz domace lige, koji opet odskacu u toj ligi i standardno igraju (sem Gajica nazalost) i Masovic koji je jedino "iznudjeno" resenje. Sasvim dobar tim, verovatno i najbolji nas u21 tim od one 84 generacije. Jeste klupa nesto slabija, al opet su to vecinom igraci koji su se prosetali kroz kvalifikacije i koji bi trebali da budu ok na ovom nivou. 

 

Nema potrebe da se smisljaju takve stvari poput "losi smo timski" da se opravda ovo od danas. Djorovic je morao mnogo bolje da spremi ovu ekipu, i psihicki i takticki, kad je vec odlucio da povede neke igrace koji nemaju 20 minuta u kvalfikacijama. S druge strane, nemamo srece ni da su nam jako bitni igraci poput Zivkovica i Radonjica u katastrofa formi, al opet je nekako zalaganje danas bilo mizerno. Svi su nesto sami pokusavali da igraju, i to nikako nije dobro. Previse je i defanzivno da izadjemo sa Masovicem i Lukicem (btw, dosta potcenjen igrac), a opet je alternativa "ni na nebu, ni na zemlji" Racic. Boli kolko Grujic ovde fali, cak bi i Luka Ilic daleko vise znacio od Masovica i Racica, ovaj prvi je bas sablonski igrac, drugi ima 1 dobar potez, pa par losih i tako. Prosto nisu za 11, ni koncepcijski, ni po kvalitetu, nit su dobri parnjaci Lukicu. 

 

Imace Djorovic ozbiljan zadatak za sledecu tekmu. Mene bas zanima kako ce se snaci. 

Link to comment
Share on other sites

Markosse gledam fudbal 2 decenije i posebno pratim naše timove od mladih ekipa do seniora i uvek kad smo hteli da igramo nešto što mi nismo prolazili smo ovako. Zašto jednmostavno neko ne sedne u savezu i kaže ko hebe šta gledaoci misle i njhove fantazije kako bi trebala ekipa da igra mi pravimo analizu kako nama odgovara da igramo i tako ćemo igrati. Uvek kad smo glumili ludilo da držimo loptu i da izigravamo na terenu neku ekipu koja se fura na posed lopte i to mrsomuđenje u napadu prolazili smo loše. Jednostavno to nama ne odgovara. Mi moramo da polazimo od čvrste defanzive pa kad se ukaže prilka da raspalimo kontru. A ne da napadamo jalovo ali zato kad nas potivnik napadne onda drži gaće. To ne vodi nikuda. 

 

Nije tačno da mi ne držimo loptu u posedu i ne motamo se oko protivničkog šesnaesterca, problem je što mi iz takve igre ništa ne uradimo kada imamo loptu. Ne odgovara nam takva raspodela uloga na terenu očigledno. Nego organizovanom igrom pokvari igru protivniku, uzmi loptu i napadni kontrom tako već možemo da stvorimo prilike i tako bolje izgledamo na terenu. Mi u svako utakmicu moramo da ulazimo 100% jer ne znamo da krenemo u utakmicu lagano kao pola evropskih ekipa. Da strpljivo gradimo napade i čekamo neku pukotinu u odbrani protivnika da protnemo loptu za šansu. Nama to ne ide. Mi moramo odmah od starta borbeno i čvrsto, tehnike i pasova na sredini što manje. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Markoss said:

...

 

Nema potrebe da se smisljaju takve stvari poput "losi smo timski" da se opravda ovo od danas. Djorovic je morao mnogo bolje da spremi ovu ekipu, i psihicki i takticki, kad je vec odlucio da povede neke igrace koji nemaju 20 minuta u kvalfikacijama. S druge strane, nemamo srece ni da su nam jako bitni igraci poput Zivkovica i Radonjica u katastrofa formi, al opet je nekako zalaganje danas bilo mizerno. Svi su nesto sami pokusavali da igraju, i to nikako nije dobro. Previse je i defanzivno da izadjemo sa Masovicem i Lukicem (btw, dosta potcenjen igrac), a opet je alternativa "ni na nebu, ni na zemlji" Racic. Boli kolko Grujic ovde fali, cak bi i Luka Ilic daleko vise znacio od Masovica i Racica, ovaj prvi je bas sablonski igrac, drugi ima 1 dobar potez, pa par losih i tako. Prosto nisu za 11, ni koncepcijski, ni po kvalitetu, nit su dobri parnjaci Lukicu. 

 

Imace Djorovic ozbiljan zadatak za sledecu tekmu. Mene bas zanima kako ce se snaci. 

 

 

Ma meni Radonjić recimo uopšte nije izgledao da je fizički zapostavljen ili nešto tako. Nego dečko osim onog centaršuta sa vanjskom nije imao jedan dobar potez u utakmici. A to još više boli, jer je sve bilo plod pogrešnih odluka. Poneku je i prošutno dobro uz out liniju i prošao, ali nikako mi nije bilo jasno kako onda sa drugim kontaktom nije krenuo agresivnije prema golu, nego još jednom pravo napred i kao po pravilu mu je lopta bežala u gol out. Ono zalamanje u sredinu je presmešno, jer kao prvo on to ne čini kad je situacija za tako nešto povoljna, nego onako na random, pa se obično zakuca u 3 protivnička igrača i stvori kontru. Da ne govorimo o tome da mu je kontrola lopte u malom prostoru užasna i da on sa takvom nema šta da traži u gužvi. Meni bi on bio prvi kandidat za izmenu. Živković je bio takođe užasan, al se je satrao za svaku loptu. Šteta što je kriterijum toliko nizak, ali jbg tako je.

 

Za Račića neznam odakle ta nedoumica, kao nekad zna da proigra, ali sad ga nije htelo. Ja nisam video jedan dobar potez od njega juče. Ali ajde to. Nego on nezna ni gde treba da stoji na terenu, nit pokazuje želju da barem pokida u defanzivi, kad več ne ume. Mašović dosta bolji, mada i on nije zaslužio prelaznu ocjenu sa svakom drugom loptom vračenom golmanu.

Pantić nevidljiv. Lukić je barem proigrao na 10-ak minuta, kad je došlo do tih promena u drugom poluvremenu. Kao da su ga ovi ranije gušili i da mu se otvorilo više prostora.

 

Razočarao je malo i Jović. Jeste klasa i jasno mi je da nije njegov stil to da trči i konstantno vršši pritisak na štopere, pošto to nije radio ni u Frankfurtu. Ali opet malo bode u oko to da ga je mrzelo da potrči 2 puta u čitavoj utakmici. Ja razumem da neki napadači trebaju tu svežinu u završnici i da če se čuvati gde mogu. Ali kad je 0:1 u 70. minutu, a tvoj tim nije stvorio polu-priliku u čitavoj utakmici, onda grizi. Nema druge

Link to comment
Share on other sites

Mi nikada nismo imali ovoliko povremenih i standardnih A reprezentativaca u postavi, i gubimo od prosečne Austrije.

A sa ovakvim pristupom Nemci će da nas oduče od fudbala. 

 

Šteta za ovu generaciju, ali plašim se da je to to. Mnogo je veći problem, što su nam generacije koje dolaze tek tragične.

 

Ko je krivac? Pa onaj što sedi na čelu saveza i bira "stručnjake". Ne vredi više ni nervoza.

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Naši standardni u ligama petice, naši vanserijski, nema ko bolji, ali kad god treba sve to konkretno videti...ćorak. Čuj naši "standardni", još i favoriti... Šta bi onda trebalo da kažu Španci i Italijani. Prvi gol i akciju kod drugog gola na njihovoj utakmici naši ni u snovima ne mogu izvesti....

Link to comment
Share on other sites

Djorovic mora.da reaguje i vidi ko je spreman da igra 90 minuta pa ako treba neka igraju Randjelovic Lutovac i Zlatanovic od početka. Ekipa je izgledala uzasno i ja poznajuci Djorovica znam da je ozbiljno prisao pripremi ali na terenu teska rekreativna šetnja 95% igrača. Po meni sem golmana jedino Lukic moze da se kaze da je nesto pokusao. Ostali teska mrzovolja a prednjačio je kapiten. 

Link to comment
Share on other sites

Vulo jovanovic zavrsio svoje šlepanje u mladjim selekcijama sa stilom, lomom noge protivniku. alal vera majstore, nema veze tu su suze sa novog zelanda da se pamte. 
Andrijo zivkovic nesudjena zlatna lopta mundijalita ako ostvari pola karijere bambioa tosica nek se sutira u dupe. svakako ga pre 30te treba ocekivati u nekom partizanu ili radnickom da uveseljava ljubitelje domaceg prvenstva, dok rezervisti marselja ni stotinu menadzera i tatinih sinova nece pomoci da postane krsten igrac.

 

Paunov podvig sa ovim momcima svakim danom deluje sve fascinantniji, kao i influens na karijere sergeja mijata & co

 

Dan kad se fss bulumenta smiluje i postavi ga za selektora A tima cu slaviti kao drugi rodjendan. toliko

Link to comment
Share on other sites

A sad malo o tome ko je standardan u ligama petice (analiziraću prvih 11 Nemačke iz utakmice sa Danskom, tj.klub i broj utakmica prošle sezone):

- Nubel (Šalke) ................18 utakmica;

- Klosterman (Lajpcig)....26 (5);

- Tah (Leverkuzen)...........33 (3);

- Baumgartl (Štutgart).....18 (1);

- Henrihs (Monako)..........22 (1);

- Oztunali (Majnc).............15;

- Majer (Herta)...................24;

- Egestajn (Verder).............34 (5);

- Dahu (Dortmund).............14 (1);

- Valdšmit (Frajburg)..........30 (9);

- Rihter (Augsburg).............25 (4).

 

Niko ispod 14 mečeva u sezoni, sem Monaka, sve bundesligaški klubovi. Toliko o standardnosti u ligama petice. Jako precenjujemo ove naše, jako...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Precenjuju ovi nasi sami sebe, kako koja nova generacija nastane sa dobrim klincima, vidi se talenat. Ali jok, mladunci se odma ugledaju na ove starije polufudbalere pa njihovim stopama.

Dobro, imaju jos dve utakmice, mada bas bas tesko.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Azazelkg said:

A sad malo o tome ko je standardan u ligama petice (analiziraću prvih 11 Nemačke iz utakmice sa Danskom, tj.klub i broj utakmica prošle sezone):

- Nubel (Šalke) ................18 utakmica;

- Klosterman (Lajpcig)....26 (5);

- Tah (Leverkuzen)...........33 (3);

- Baumgartl (Štutgart).....18 (1);

- Henrihs (Monako)..........22 (1);

- Oztunali (Majnc).............15;

- Majer (Herta)...................24;

- Egestajn (Verder).............34 (5);

- Dahu (Dortmund).............14 (1);

- Valdšmit (Frajburg)..........30 (9);

- Rihter (Augsburg).............25 (4).

 

Niko ispod 14 mečeva u sezoni, sem Monaka, sve bundesligaški klubovi. Toliko o standardnosti u ligama petice. Jako precenjujemo ove naše, jako...

 

 

A koliko Austrijanaca koji su nas razmontirali juce je standardno bilo gde van domace lige? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...