Jump to content

Mladje selekcije (U21, U19, U17)


Drug Crni

Recommended Posts

13 hours ago, kumalija said:

Možda sam poglup, ali vidim da su nam većina igrača rođena 1996 godine. Pa kako oni nastupaju na U21 prvenstvu?

Mogu sudjelovati igraci rodjeni 1.1.1996. i mladji!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Danas krece Evropsko prvenstvo za igrace do 21. godine. Prvenstvo se odrzava u Italiji i San Marinu. Ucestvuje ukupno 12 ekipa, rasporedjenih u 3 grupe sa po 4 ekipe. U polufinale ce proci prvoplasirane ekipe iz grupa i najbolja drugoplasirana ekipa.  Krenucu redom sa predstavljanjem ekipa. Pokasucu da izdvojim neke najtalentovanije i najzanimljivije fudbalere, koji bi mogli da obiljeze ovo prvenstvo, i koji predstavljaju buducnost fudbala. Ima tu dosta i poznatih imena, a ima i onih koji su manje poznati siroj fudbalskoj javnosti.

 

Grupa A: Italija, Spanija, Belgija, Poljska.

 

ITALIJA:

 

Domacini sampionata su skupili ozbiljnu ekipu i vaze za jednog od glavnih favorita za titulu. Tu je odredjen broj igraca koji vec nastupaju za seniorski tim. Glavne uzdanice ekipe ce biti: Chieza i Kean. Juventus i jos par ekipa vec dugo vremena zele u svoje redove da dovedu Chiezu. Kean je dobio vecu priliku u finisu sezone i veoma je dobro to iskoristio. Tu je i talentovani vezista Kaljarija, Nikolo Barela. Igrac sjajne tehnike i pregleda igre. Mnogi ga porede sa Markom Veratijem. Ustalio se u seniorskom timu Azura, a Inter je ozbiljno zagrizao da ga dovede ovog ljeta. Na sredini terena je jos jedan veliki talenat, Nicolo Zaniolo iz Rome. Inter ga se prelako odrekao. Na golu ce biti Alex Meret, odlicni golman Napolija. Podrsku u napadu ce davati i Patrick Cutrone, koji ima odlican osjecaj za gol. Tu je jos par zanimljivih igraca: Mancini(Atalanta), Orsolini(Bolonja), Mandragora(Udineze), Pelegrini iz Rome. Bas su jak tim doveli Azuri. Danas igraju prvi mec sa Spancima, veliki derbi. Pocetak je u 21h. 

 

SPANIJA:

 

Spanci su uvijek jaki na prvenstvima mladih. Imaju opet dosta zanimljivu ekipu, punu klase i tehnike. Dani Sebaljos je prije 2 godine proglasen za najboljeg igraca prvenstva i ponovo ce predvoditi svoju selekciju. Drustvo na sredini terena ce mu praviti Fabian Ruiz. Tu je Dani Olmo, koji je eksplodirao u Dinamu. Carlos Soler iz Valensije, Pablo Fornals, novi igrac West Hema. Treba obratiti paznju na Mikela Oyarzabala, talentovano krilo Real Sosijedada. Za golove ce biti zaduzen Borja Mayoral, najbolji strijelac reprezentacije u kvalifikacijama. 

 

BELGIJA:

 

Belgijanci su oslabljeni neigranjem napadaca Dimate. Njegov izostanak ce pokusati da nadoknati Lukebakio. Radi se o napadacu Fortune Dizeldorf. Proslavio se hat-trickom protiv Bajerna. Kljucni igrac za njih je Schrijvers, vezni igrac  Briza. Najveci talenat je Yari Verschaeren. Radi se o klincu koji ima tek 17 godina i predstavlja buducnost Belgijskog fudbala. Tu je jos i Mbenza iz Hadersfilda.

 

POLJSKA:

 

Poljaci na papiru nemaju nesto kvalitetnu ekipu. Vecina igraca nastupa u domacoj ligi. Najveca uzdanica je Dawid Kownacki, prvi strijelac kvalifikacija. Autsajderi su u ovoj grupi, ali ih ne treba previse potcijeniti.

 

Grupa B: Njemacka, Srbija, Danska, Austrija.

 

NJEMACKA:

 

Aktuelni sampioni su ponovo u uzem krugu favorita. Mozda nemaju bas toliko talenta kao neke selekcije, ali oni se uvijek vise oslanjaju na snagu kolektiva i sistem igre. Najzanimljiviji igraci su: Florian Neuhaus iz Menhengladbaha, braca Egestein iz Verdera, Waldschmidt, napadac Frajburga. Odbranom ce komandovati Tah iz Leverkuzena. Radi se o igracu nevjerovatnih fizikalija, porede ga najvise sa Boatengom. Tu je i odlicni desni bek Lajpciga, Lukas Klosterman.

 

SRBIJA:

 

Vjerujem da je vecina forumasa upoznata sa kvalitetima selekcije Srbije. Tako da necu reci nista pametno. Na papiru je to dosta zanimljiva ekipa. Sve oci su uprte u Luku Jovica. Milenkovic bi trebao da donese sigurnost odbrani. Partneri ce mu biti Jovanovic ili Babic. Desno bi Gajic trebao da igra, na lijevoj strani odbrane, Bogosovac ili Terzic. Na sredini su sigurni Lukic i Danilo Pantic. Krila ce biti Radonjic i Zivkovic. Mislim da ce bas od ucinka njih dvojice zavisiti dosta uspjeh Srbije. To su 2 igraca koja mogu da prave ozbiljnu razliku na ovom nivou, ali nijesu bas u idealnoj formi. U napadu mogu da pomognu: Randjelovic, Zlatanovic, Joveljic. Ima Srbija solidan broj opcija. Prva utakmica je vjerovatno presudna, dobro bi bilo da se krene sa pobjedom. 

 

DANSKA:

 

Danci imaju solidnu ekipu, nijesu uopste naivni. Najbolji igrac je vjerovatno Robert Skov, clan Kopenhagena i najbolji igrac domaceg sampionata. Tu je Jacub Larsen Iz Dortmunda. Na sredini je snazni Phil Billing, igrac Hadersfilda. Dosao je i stoper Sampdorije, Joachim Andersen. Paznju treba obratiti i na: Andreas Skov Olsena, tek mu je 19 godina i zavrsio je sezonu kao drugi strijelac lige. Clan je Nordsjilanda, vjerovatno ga se sjecaju navijaci Partizana, postigao je gol u Humskoj.

 

AUSTRIJA:

 

Oni su bili rival Srbiji u kvalifikacijama. U Austrijj su porazeni 3:1, u Srbiji nije bilo golova. Prosjecna ekipa sa par dobrih igraca. Najvise se isticu Xavier Schlager i Hannes Wolf, clanovi Salzburga.

 

Grupa C: Engleska, Francuska, Hrvatska, Rumunija

 

ENGLESKA:

 

Po kladionicama Englezi su prvi favoriti za titulu. Imaju brutalan sastav i barem 15 dobrih fudbalera. Po mom misljenju, Van-Bissaka je najbolji igrac ove ekipe. Momak je defanzivna zvijer i savrsen je u igri 1 na 1. Malo se ko naigrao fudbala u PL pored njega. Foden i Maddison su tehnicki najjaci igraci, oni ce biti zaduzeni za kreaciju igre. Tamy Abraham je bio jedan od kljucnih igraca Ville ,u povratku u PL. Calvert-Lewin i Solanke ce pomagati u napadu, kao i brzonogo krilo Lestera, Demarai Gray. U sastavu je i Ryan Sesegnon, koji nije bas odusevio u Fulamu ove sezone. Tu je i dosta igraca iz one generacije koja je postala prvak svijeta prije 2 godine.

 

 

FRANCUSKA:

 

Nista manje nije talentovana ni seleckija Francuske. Oni vec godinama izbacuju ogroman broj mladih igraca. U odbrani ce igrati tandem iz Lajpciga: Konate-Upamecano. Iz Liona su pozvani: Aouar, Tousart i Dembele. Prvi spic ce biti Dembele, a sa klupe ce sansu cekati napadac Majnca, Jean-Philippe Mateta. Tu su i dva napadaca iz Lila, Bamba i Ikone.

 

HRVATSKA:

 

Nikola Vlasic je glavna uzdanica Hrvatske. Odigrao je odlicnu sezonu u CSKA, posebno se istakao igrama u LS. Josip Brekalo je najopasniji napadac, brz  i nezgodan igrac. Basic igra standardno u Bordou, Benkovic i Katic nastupaju za najvece rivale Skotske. Borna Sosa je takodje zanimljiv igrac. Tu je i nekoliko igraca iz njihovog prvenstva Solidna ekipa je Hrvatska, ali nijesu im bas velike sanse da izadju iz ove grupe. I njima je prvi mec kljucan, morace da savladaju Rumune. Dobro bi bilo i da neko od kolega iz Hrvatske napisu koju rijec.

 

 

RUMUNIJA:

 

To je ekipa koja je sastavljena pretezno od igraca iz domace lige. Vitorul daje cak 6 igraca. Najvise paznje privlaci Hagi, sin legende Rumunskog fudbala. Njega odlikuje veoma jak udarac sa distance. U napadu ce dosta zavisiti od 2 igraca Steaue, Florijena Comana i Denisa Mana. Napadac Palerma, Puscas je standardan u A selekciji. Njegovo prisustvo ce dosta znaciti. Imaju dobrog golmana, Radu brani standardno za Djenovu.

 

 

Imao sam nekih problema u kucanju, sa zakasnjem sam ispisao ovu poslednju grupu. Koliko ja znam, nije nijedna sportska televizija(SK, Arena, Eurosport) odlucila da prenosi prvenstvo, ali ce RTS prenositi vecinu meceva. Termini utakmica su 18:30 i 21:00. Danas otvaraju prvenstvo Poljska i Belgija, a onda kasnije spektakl: Italija-Spanija.

 

 

 

 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Puno sreće i navijaću za naše normalno kao i uvek, ali mi se ništa ne sviđa ovo oko reprezentacija sada. Mislim da je sve u nekom haosu i da ćemo podbaciti debelo. 

 

Kako ide ovo za sledeće OI, koliko ekipa sa ovog prvenstva se plasira na OI?

Link to comment
Share on other sites

Satnica: 

17.06.:

SRBIJA - Austrija.        18:30;

Nemačka -Danska.      21:00.

18.06.:

Rumunija - Hrvatska.   18:30;

Engleska - Francuska.  21:00.

19.06.:

Španija - Belgija.           18:30;

Italija - Poljska.              21:00.

20.06.:

Danska - Austrija.          18:30;

Nemačka - SRBIJA.       21:00.     

21.06.:

Engleska - Rumunija.     18:30;

Francuska - Hrvatska.    21:00.

22.06.:

Belgija - Italija.                 21:00;

Španija - Poljska.             21:00.

23.06.:

Austrija - Nemačka.         21:00;

Danska - Srbija.                21:00.

24.06.:

Hrvatska - Engleska.       21:00;

Francuska - Rumunija.    21:00.

27.06.:

Polufinale 1.                      18:00;

Polufinale 2.                       21:00.

30.06.:

Finale.                                 20:45. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Markoss said:

Jasno je da je jedina dilema bila Masovic ili Racic, al posto je ovaj prvi bolji u defanzivi, dobio je prednost. Eventualno Radunovic ili Rosic, s obzirom da se Radunovic sveze oporavio od teske povrede. 

Da je tu Grujić, ni te dileme ne bi bilo ...

 

9 minutes ago, perkos said:

Prijatno me Đora iznenadio izostavljanjem Uroša nejakog

Izvinjotka na neinformisanosti, koji je taj?

Link to comment
Share on other sites

Da je Gruja tu mislim da bi on više bio umesto Pantića nego Mašovića? Mašović je od svih njih najviše defanzivni vezni. Lukić je u kvalifikacijama igrao baš dobro. Ne znam ja mislim da od tog igrača može ispasti baš zverka veznjak. Napredovao je od kad igra u inostranstvu.

 

Od svih ovih igrača najviše bih voleo da Živković pokida prvenstvo i da tera onu Benficu u majčinu. Vreme prolazi a on osim povremenog bljeska, ništa nije napravio. Ogroman je potencijal da tako propadne. Nerealno mi je da igrač sa takvim IQ-om može da propadne tako lako, iako su se ovi u Benfici opasno potrudili da ga upropaste.

 

Od Radonjića ništa ne očekujem pa ako zablista biće mi iznenađenje.

 

Jel pomislio neko još da mafioza u savezu čeka ishod ovog EP-a pa ako ispadne dobro da postave Đorovića za selektora A reprezentacije? :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...