Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Defanzivni zadaci su sastavni deo igre bez obzira na poziciju...Za milione mozes da prodas samo klinca koji je dobar u oba pravca i pritom ekstra talentovan, tacnije nesto sto Evrpoljani nemaju u svom pogonu...Nije bas da se takvi radjaju svaki dan...S obzirom na broj stanovnika i stanje nam u drzavi, da ne govorim o fudbalskoj infrastrukturi i uslovima koji su na nivou Albanije (cak i nize), kod nas se proizvede solidan broj igraca koji naprave korektnu karijeru...Naravno da moze bolje ali za tako nesto prvo svaka fudbalska sredina treba da ima uslove za rad, zatim ljudi koji rade sa mladjim kategorijama da budu pristojno placeni...Da li znate recimo da grad Novi Sad ima samo jedan teren sa vestackom podlogom koji je u vlasnistvu saveza i izdaje se? A recimo jedan Seged (klub) ima 2...Dobro odavde i izadje neki igrac na kakvim livadama se radi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://mondo.rs/Kolumne/Nesa-Petrovic/a1348737/Zoran-Sliskovic-fudbaler-Zeljeznicar-intervju-Nebojsa-Petrovic-kolumna.html

 

Odličan intervju. Deo koji ima veze sa nama:

 

""Meni je bilo najslađe da igram protiv Crvene zvezde. Sjajna atmosfera, puna 'Marakana', niko te ne čuva. Naigraš se fudbala i nema veze što si primio tri, četiri komada. Mislim da smo samo jednom izvukli 2:2 i posle šutirali penale… dao sam gol iz penala… Ti znaš da ćeš izgubiti, ali ako si pravi igrač, imaš prostora da se razmahneš. Zvezda je uvek bila šmekerska ekipa, igrali su bez markacije, na gol više… A najteže je bilo protiv Hajduka. Čvrsta ekipa, svi jaki, visoki...".

 

 

A nekako najtužniji je taj boldovani deo. Od šmekerske ekipe koja igra na gol više, mi se srozašmo na šta god je več ovo što možemo danas da gledamo...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, L' Imperatore said:

https://mondo.rs/Kolumne/Nesa-Petrovic/a1348737/Zoran-Sliskovic-fudbaler-Zeljeznicar-intervju-Nebojsa-Petrovic-kolumna.html

 

Odličan intervju. Deo koji ima veze sa nama:

 

""Meni je bilo najslađe da igram protiv Crvene zvezde. Sjajna atmosfera, puna 'Marakana', niko te ne čuva. Naigraš se fudbala i nema veze što si primio tri, četiri komada. Mislim da smo samo jednom izvukli 2:2 i posle šutirali penale… dao sam gol iz penala… Ti znaš da ćeš izgubiti, ali ako si pravi igrač, imaš prostora da se razmahneš. Zvezda je uvek bila šmekerska ekipa, igrali su bez markacije, na gol više… A najteže je bilo protiv Hajduka. Čvrsta ekipa, svi jaki, visoki...".

 

 

A nekako najtužniji je taj boldovani deo. Od šmekerske ekipe koja igra na gol više, mi se srozašmo na šta god je več ovo što možemo danas da gledamo...

 

 

E bas o tome pričam.

Postali smo strogo defanzivna ekipa.

Batadjorizam u punom jeku i sjaju.

Igramo ko Hajduk.

Iz Kule.

Kakve atomske navale smo imali, nije bio problem ako primimo gol, dacemo 2,3...sad kad primimo gol pitanje je samo koliko cemo jos da primimo, jer tad treba da napadnemo a sa takvom postavom na terenu to ne ide protiv ozbiljnih ekipa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Laki Decembarski said:

Pravimo li mi(Zvezda,ceo Srpski fudbal) išta više od igrača sem zadnjih veznih?

Zato i zaostajemo za modernim fudbalom...

Nigde Piksija, sve neki Šabanadžovići(uz svo uvažavanje Refika),ali sve sami igrači bez vizije šta će s loptom kad predju centar a da je ne vrate štoperu ili beku...

 

Pa eto ti Bogdan Jocic kog su prodali isto jer decko nije hteo da bude rezerva u Graficaru, zato sto je poznato da tek tamo postoje talovi i kombinacije i da ne igras ako nemas pravog menadzera, zato je npr mali Pantovic trazio da ide bilo gde, sreca pa se Vozdovac javio. 

 

Taj Jocic je plej u pravom smislu te reci. Imao je brdo mana pre svega u kontinuitetu, konstantnosti, motivaciji, ali po fudbalskom znanju, decko za Real Madrid. Samo jbg, treba raditi s njim, nauciti ga necemu, al lakse je prodati ga u Veronu i prodavati posle pricu kako eto nije previse talentovan. Mene je on bas zivcirao jer je znao da ne igra po 80 miinuta i onda u zadnjih deset minuta predribla tri igraca i da gol, ili pruzi neki pas ala Kanga iz najboljih dana i resi tekmu. 

Link to comment
Share on other sites

Posle duzeg vrrmena pisem ovde,da bog sacuva sta su Terzic i co uradili sa klibom za ove dve godine. Tone para su pokradene, ispromasivali sa pojacanjima, dve LS su bacene niz vetar, mi posle dve LS izgledamo kao Hirosima. Jaci smo igracki bili pre tri godine nego danas. Trebs njega i Mrkelu na terazije obesiti, lopovi smrdljivi.

Stankovica treba istrpeti, ne moze on odmah da isporuci sta mi zelimo, ali moze da stavi malo sapu apropo svog imena na sumnjive transfere. Pozitivno mi jw sto vidi da nam treba napadac, zadnji vezni i stoper. Pod hitno moramo da se oslobadjamo balasti proslosti,Tomane, Boaci, Pavkov, Jovicic, I ovih nekoliko domacih igraca koje smo na kilo dovodili tipa Meleg i co...
Stankovic mora da dovede kvalitetnog igraca hu vezi kao parnjaka Sanogu i stopera kako zna i umw. Na bekovima smo osudjeni na Gobeljica i Rodica, ali to moze da se istrpi ako imamo dva dobra igraca u vezi koji znaju sa loptom a pozadi dva stopera koji znaju nesto i nisu spori kao puz.

Pokloniti ako treba Ivanica i Milunovica takodje, svw su to igraci koji nisu za Zvezdu, sa druge strane ostavio bih onog Jirku, ne znam zasto ali mo se cini da nam je tskav trkac potreban i da ga treba isforsirsti na krilu , ako se pravilno upotrebi moze da bude koristan, uglavnom je fizicki spreman igrac.

Da nam bog pomogne u ova dva kola na startu, jedino da nas usere da ovaj St Galen bude sampion pa da imamo kakve takve sanse. Lako mozeemo da dozivimo debakl i da prospemo svw sto smo dobro uradili u ove dve godine. Kada je inace zreb?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, ZiS said:

Defanzivni zadaci su sastavni deo igre bez obzira na poziciju...Za milione mozes da prodas samo klinca koji je dobar u oba pravca i pritom ekstra talentovan, tacnije nesto sto Evrpoljani nemaju u svom pogonu...Nije bas da se takvi radjaju svaki dan...S obzirom na broj stanovnika i stanje nam u drzavi, da ne govorim o fudbalskoj infrastrukturi i uslovima koji su na nivou Albanije (cak i nize), kod nas se proizvede solidan broj igraca koji naprave korektnu karijeru...Naravno da moze bolje ali za tako nesto prvo svaka fudbalska sredina treba da ima uslove za rad, zatim ljudi koji rade sa mladjim kategorijama da budu pristojno placeni...Da li znate recimo da grad Novi Sad ima samo jedan teren sa vestackom podlogom koji je u vlasnistvu saveza i izdaje se? A recimo jedan Seged (klub) ima 2...Dobro odavde i izadje neki igrac na kakvim livadama se radi...

 

Dodao bih, na prvom mestu "školovani"... Ovo što imam prilike da vidim u mom selu, je jednom rečju, katastrofa... A nije da nema talentovane dece u Kruševcu, naprotiv...

Ako ne odu put BGDa, jednostavno se izgube i nikada ne postanu ozbiljni igrači, sve zbog neškolovanih trenera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, Helmet said:

Posle duzeg vrrmena pisem ovde,da bog sacuva sta su Terzic i co uradili sa klibom za ove dve godine. Tone para su pokradene, ispromasivali sa pojacanjima, dve LS su bacene niz vetar, mi posle dve LS izgledamo kao Hirosima. Jaci smo igracki bili pre tri godine nego danas. Trebs njega i Mrkelu na terazije obesiti, lopovi smrdljivi.

Stankovica treba istrpeti, ne moze on odmah da isporuci sta mi zelimo, ali moze da stavi malo sapu apropo svog imena na sumnjive transfere. Pozitivno mi jw sto vidi da nam treba napadac, zadnji vezni i stoper. Pod hitno moramo da se oslobadjamo balasti proslosti,Tomane, Boaci, Pavkov, Jovicic, I ovih nekoliko domacih igraca koje smo na kilo dovodili tipa Meleg i co...
Stankovic mora da dovede kvalitetnog igraca hu vezi kao parnjaka Sanogu i stopera kako zna i umw. Na bekovima smo osudjeni na Gobeljica i Rodica, ali to moze da se istrpi ako imamo dva dobra igraca u vezi koji znaju sa loptom a pozadi dva stopera koji znaju nesto i nisu spori kao puz.

Pokloniti ako treba Ivanica i Milunovica takodje, svw su to igraci koji nisu za Zvezdu, sa druge strane ostavio bih onog Jirku, ne znam zasto ali mo se cini da nam je tskav trkac potreban i da ga treba isforsirsti na krilu , ako se pravilno upotrebi moze da bude koristan, uglavnom je fizicki spreman igrac.

Da nam bog pomogne u ova dva kola na startu, jedino da nas usere da ovaj St Galen bude sampion pa da imamo kakve takve sanse. Lako mozeemo da dozivimo debakl i da prospemo svw sto smo dobro uradili u ove dve godine. Kada je inace zreb?

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 

Bilo bi lijepo da stavi šapu na transfer svog sina za početak. Žrijeb za prvo kolo je 09.08. a za drugo dan poslije, još se ne zna iz kojeg kola krećemo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Markoss said:

 

Pa eto ti Bogdan Jocic kog su prodali isto jer decko nije hteo da bude rezerva u Graficaru, zato sto je poznato da tek tamo postoje talovi i kombinacije i da ne igras ako nemas pravog menadzera, zato je npr mali Pantovic trazio da ide bilo gde, sreca pa se Vozdovac javio. 

 

Taj Jocic je plej u pravom smislu te reci. Imao je brdo mana pre svega u kontinuitetu, konstantnosti, motivaciji, ali po fudbalskom znanju, decko za Real Madrid. Samo jbg, treba raditi s njim, nauciti ga necemu, al lakse je prodati ga u Veronu i prodavati posle pricu kako eto nije previse talentovan. Mene je on bas zivcirao jer je znao da ne igra po 80 miinuta i onda u zadnjih deset minuta predribla tri igraca i da gol, ili pruzi neki pas ala Kanga iz najboljih dana i resi tekmu. 

 

Тог малог знам лично јер му је тетка моја пријатељица, иначе родом из Книна, била у Барију :classic_cool:

А што се болдованог тиче, ко да га научи? Психољуб, Корморан или Џин и слични који су продефиловали и дефилују.

Једина у нашим условима права ствар је била оставити Марина по сваку цијену и онда када играш против Инђија и Јавора, ставиш Марина на задњег везног испред њега клинце и онда их разиграва. Тако се најбоље учи. Ако и за шта ваља ова лига то је управо за то...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Константин said:

 

Једина у нашим условима права ствар је била оставити Марина по сваку цијену 

Samo je problem da li bi Marin ostao “po svaku cenu” . 

 

Nadam se da ce uprava pojuriti Kangu, s’obzirom na to da ne treba izdvajati obestecenje.

 

Joj, kakve su ovo “patke” za ovog stopera iz Lacija 🙈

Do duse, sad novinari mogu da raspale mastu Stankovic + Serija A = zainteresovani smo za svakog drugog igraca 😅

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, merosina said:

Samo je problem da li bi Marin ostao “po svaku cenu” . 

 

 

Само неколико балвана са озбиљним примањима да нисмо доводили могли смо да Марину понудимо бланко уговор. Има 2 године како причам да су се Марину и Борјану морали понудити бланко уговори. Тај квалитет код нас више наћи нећеш а од продаје се нећеш обогатити. Стара је пословица; "добар мајстор никад није скуп" (најскупљи су лоши). На фудбалски преведено добре фудбалере плати а балване не доводи пошто су само трошак. Шансу поред доказаних фудбалера давати још само клинцима јер су још "сировина" за обраду. Наравно ово вриједи за нормалан фудбалски клуб...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stanković sve više počije da mi ide na testise sa ovim svojim šablonsko-amatersko-kafanskim izjavama. Noge su nam bile teške! Igrali ste protiv amatera koji nisu redovno trenirali, a sereš o teškim nogama i "kvalitetnom radu"! Sine jedva 2-0 protiv trećeligaša, celo poluvreme nismo stvorili šansu. Šta ti sereš i kome sereš?

 

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Liska Manjina said:

Stanković sve više počije da mi ide na testise sa ovim svojim šablonsko-amatersko-kafanskim izjavama. Noge su nam bile teške! Šta ti sereš majko rođena? Igrali ste protiv amatera koji nisu redovno trenirali, a sereš o teškim nogama i "kvalitetnom radu"! Sine jedva 2-0 protiv trećeligaša, celo poluvreme nismo stvorili šansu. Šta ti sereš i kome sereš?

 

Mislim da je jasno koliko Deki (ne) moze da uklopi ekipu i stvori sistem igre kojim ce dolaziti do rezultata, uz neku prepoznatljivost same igre, kretanje igraca, fizicku spremu narocito u ovim nenormalnim okolnostima po profi sportiste.

Apsolutno se ne radi o jednom, dva, tri pripremna meca, radi se o evidentnom nemaru kluba, ali i slabom znanju trenera, koji ce bez prave kritike ponavljati fraze kako su igraci fenomenalni, kako su mu kao sinovu rodjeni, a da na terenu vec u avgustu popiju samar u kvalif na prvoj prepreci jer nema osnovnih preduslova da mu tim izgleda makar ok u tom, za Zvezdu najvaznijem mometu sezone.

Nakon toga nije vazno koliko ce se naigrati protiv Zlatibora, Rada, Vose...

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Manoly said:

Mislim da je jasno koliko Deki (ne) moze da uklopi ekipu i stvori sistem igre kojim ce dolaziti do rezultata, uz neku prepoznatljivost same igre, kretanje igraca, fizicku spremu narocito u ovim nenormalnim okolnostima po profi sportiste.

Apsolutno se ne radi o jednom, dva, tri pripremna meca, radi se o evidentnom nemaru kluba, ali i slabom znanju trenera, koji ce bez prave kritike ponavljati fraze kako su igraci fenomenalni, kako su mu kao sinovu rodjeni, a da na terenu vec u avgustu popiju samar u kvalif na prvoj prepreci jer nema osnovnih preduslova da mu tim izgleda makar ok u tom, za Zvezdu najvaznijem mometu sezone.

Nakon toga nije vazno koliko ce se naigrati protiv Zlatibora, Rada, Vose...

Suduva bi ove godine mogla biti kobna, naročito ako se bude igrala samo jedna utkamica i ta utakmica bude u gostima. U suštini ne postoji niti jedna ekipa koja učestvuje u kvalifikacijama, a protiv koje bih ja bio ubeđen u pobedu (Malta, Lihtenštajn, Andora, San Marino excluded). Garantujem vam da bi ovakva Zvezda ispala od Flore iz Talina, ako bi se igralo u Estoniji.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Liska Manjina said:

Suduva bi ove godine mogla biti kobna, naročito ako se bude igrala samo jedna utkamica i ta utakmica bude u gostima. U suštini ne postoji niti jedna ekipa koja učestvuje u kvalifikacijama, a protiv koje bih ja bio ubeđen u pobedu (Malta, Lihtenštajn, Andora, San Marino excluded). Garantujem vam da bi ovakva Zvezda ispala od Flore iz Talina, ako bi se igralo u Estoniji.

Donekle se slazem, ima nesto i do tog individualnog kvaliteta ponekog igraca koji moze da iskoci u nekoj tako bezveznoj tekmi i donese prolaz.

Ali sasvim je jasno da sistema nema, onoga sto je Zvezdu u letnjim kvalif krasilo prethodnih sezona, koliko god znam da i sam nisi bio fan Milojeve taktike...

Prosto je, ako nema pravog odnosa trenera i staba sa igracima, gde se zna ko sta igra i cija je uloga i kada primenjiva, nema ni taktike/takmicarskog pristupa/sistema na terenu u takmicarskim mecevima.

Link to comment
Share on other sites

Ma opšte je poznato da su priče tipa teške noge, jedva stojimo na nogama, ne mogu da kontrolišem loptu i slične gluposti , posle bazičnog dela priprema, gde je fokus na fizičkoj pripremi igrača , urbana legenda i totalna glupost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kakav smećarski tekst na mocartu, u suštini hvale malog Lazetića, a u stvari stvaraju zaleđinu za Stankovića i co kako bi lakše doneli odluku da malom uskrate priliku u prvom timu. U suštini priča se kako se oni "boje" da mu daju šansu pošto je momak previše dobar i to bi na njegova leđa navuklo veliki pritisak "zvezdaške javnosti". Kakav smećarski tekst, kakve su to lopuže. Kakvu poruku šaljemo našoj deci? Jeste, bolji ste od prvotimaca, ali je za vaše dobro bolje da vam ne damo priliku iako je zaslužujete.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Liska Manjina said:

U suštini priča se kako se oni "boje" da mu daju šansu pošto je momak previše dobar i to bi na njegova leđa navuklo veliki pritisak "zvezdaške javnosti"

Budalaštine. 

Kvalitetan mladi igrač je uvek imao podršku navijača, ali uvek, čak mislim da su pod manjim pritiskom nego iskusniji igrači. Ne davati nekome šansu zato što se "plaše pritiska" je nešto najgluplje što su mogli da napišu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Liska Manjina said:

Kakav smećarski tekst na mocartu, u suštini hvale malog Lazetića, a u stvari stvaraju zaleđinu za Stankovića i co kako bi lakše doneli odluku da malom uskrate priliku u prvom timu. U suštini priča se kako se oni "boje" da mu daju šansu pošto je momak previše dobar i to bi na njegova leđa navuklo veliki pritisak "zvezdaške javnosti". Kakav smećarski tekst, kakve su to lopuže. Kakvu poruku šaljemo našoj deci? Jeste, bolji ste od prvotimaca, ali je za vaše dobro bolje da vam ne damo priliku iako je zaslužujete.

 

Nije problem u onom ko je napisao taj tekst, jer nista nije slagao. Problem je u onima koji tako razmisljaju. Odnosno, ako vec tako razmisljas, onda ga ni ne povedes na pripreme, a ne sklanjas ga jajarski tamo da gledamo blamiranje Krstovica juce celo prvo poluvreme. 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

Prodali Garsiju za 2.5m $ u Rasing.
Steta meni se cini da je on mogao mnogo vise jos je mlad.

 

Sumnjam da on moze mnogo bolje od ovog, bas prosecno krilo, brzinac, bez tela i inteligencije. Dobro smo i ovo izvukli sto se obestecenja tice. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...