Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Mislim da je prerano donositi zakljucke o igri Zvezde. Pocetak je sezone, Zvezda je relativno rutinski prosla Suduvu, tim nije losiji u odnosu na proslu godinu a jos ima vremena za pojacanja. Tek ce se videti kvalitet Zvezde u narednim utakmicama. Naravno, crna mrlja utakmice je idiotski start Gobeljica. Ne treba toliko kritikovati. Videcemo. Uz malo srece Zvezda moze igrati opet LS. Samo da se izbegnu mine tipa Ajax. Protiv Helsinkija ce biti bolje i ubedljivije sigurno. Jos se trazi igra, jos se kombinuje, pa pobogu ljudi tek je sredina jula. Ne moze se ocekivati neka leprsava igra.

Edited by Jonnhy Clash
Link to comment
Share on other sites

Da je dao za 1 1, Zvezda bi dala jos 3 komada do 90 minute, igrali smo odlicno i ovo je bila najbolja utakmica jos od januara. Citam sada izjave Marina i Milojevica, koji kazu da smo odlicno odigrali, ako ako, dele moje misljenje, a oni sigurno znaju vise fudbala i od mene i od vas ovde na forumu.

To sto vecina ovde voli da vredja i kritikuje, to je neka druga stvar o kojoj ne bih ovde sada pisao.

 

Suduva je za ovaj deo takmicenja sasvim dobar rival i uostalom, oni su imali najjaci koeficijent od svih nenosioca. Ponavljam, lanjski tim je odigrao dosta prosecno kvalfiikacije , mucenje sa Spartaksom ( gol iz ofsajda Bena u finisu ), mucenje sa Trnavom ( epsko mucenje dodao bih ) i user sa Salcburgom u revansu, ne znam zaista sta ste se uvatili tog tim, ubedjen sam da bi tim sa Boacijem, Marinom, Benom i Ivanicem, odigrao 10x fudbalskije u revansu u Saclburgu.

Ali eto, usli smo u Ls i onda se mnogi stvari zaboravljaju.

 

Naravno da nam nedostaju Degenek , Krsticic i Radonjic i sa njima bi smo bili jaci, ali opet kazem, igraci dolaze i odlaze, kako mozete da ocekujete da ovde neko ostane duze od 2 sezone, pa i toliko, ako dodje ponuda koja se ne odbija i ako sam igrac zeli da ode, kao Degenek npr. Doveli smo zamene koje su odlicne, Marin, Ivanic i Ben, plus Boaci su bonus na lanjske kvalifikacije, ok nemamo Radonjic tipa krilo, ali ko kaze da samo tako moze i mora da se igra fudbal. Ne secam se da smo briljarali sa Radonjicem u timu, jebeno mucenje sa Spartaksom i Trnavom i fudbalski bol za oci i zvezdasku naciju, e tako su izgledali ti susreti, a ovo sinoc je bila poezija naspram  tih igara.

 

Pricaju o nekoj " tihoj jezi od igre " sto mi govori da pojedinci ocito imaju neki drugaciji televizor kod kuce, juce smo istrcali jedno 15ak kontri , kao nikada ranije, odigrali presing kao nikada ranije i trcali fenomenalno, i to u situaciji 11 na 10.

Nemam nikakve zamerke, osim starta za crveni i cinjenice da smo  masili mnogo sansi, pa umesto 5 1, bilo je samo 2 1.

 

Ali ako, pljujte Marina i Milojevica i vredjajte ovaj tim, briga njih sta forumasi ovde pisu, niti vas citaju niti vase misljenje utice na njihov rad, budite sigurni u to.

Jebote, razumem kritiku za sramotu u Kupu, veci deo polusezone, kad su se vukli po terenu, ali kad odigraju ovako sa ovoliko trcanja i zelje, a vi nastavite da pricate isti pricu, to mi govori da je svaka diskusija ovde besmislena i nema nikakve veze sa stanjem na terenu, vec sa nekim fiks idejama koje veze nemaju sa fudbalom.

 

Prvi sam ih kritikovao za drugi deo polusezone, koji je bio uzasan, los, bedan, vucenje po terenu i sta sve ne, ovo sinoc je bilo odlicno i nema sta da se doda na to.

 

 

Edited by Ljubitelj baklave
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Itekako sve ima veze samo što neko hoće o tome da piše a nekome je dovoljno što smo bolji od partizana!

Da ih ne pogađa šta se piše po forumima ne bi slali razne provokatore da nam objasne da je Terzić bezgrešan .  

Link to comment
Share on other sites

Daleko je ono sinoc od dobrog fudbala, opet je falilo trcanja bez lopte narocito u prvom poluvremenu iako smo ih odmah otvorili, sve se svodilo na individualne pasove Marina i Bena, Ivanic ponovo mlak iako je definitivno jasno da momak ume...

Videlo se i po Miloju koliko je pod presijom, koju je na ovaj ili onaj nacin sebi navukao. Svaka reakcija kod klupe to je govorila.

Jovancic je sinoc bio ubedljivo najslabija karika, njega i Jovicica ne vredi uparivati u srcu veznog reda, nema smisla prevashodno zbog mogucnosti kretanja i pasova unapred.

Ima, naravno, i pozitivnih stvari, deluje bolje kad se otvara protivnik i sa vise prostora ispred njihovog gola, uz to zbog kretenskog starta Gobeljica i Boaci nije ostao do kraja meca, bili bi sigurno ubojitiji u poslednjih pola sata.

 

Svakako nas ne ceka lagan mec protiv Finaca, mada i oni su verovatno samo za naijansu kvalitetniji od Suduve, vidim da su se sinoc vadili protiv Farana.

Link to comment
Share on other sites

NIje bilo lose sinoc, nije ni neka Bog zna kakva predstava. Cekam trenutak preloma, ili da Miloje ukapira da ne moze igrati Evropu sa triom Marin Ivanic Ben  ili  da plati ceh rezultatima  sto kaze nas narod  ili dza ili bu. Nemam drugo objasnjenje. MOmku iz Suduve zelim brz i uspesan oporavak, stvarno mi je zao kad se bilo koji sportista povredi.

Helsinki je jos jedan duel da podignemo formu ali ne treba se zavaravati njima, jesu igrali sa nekim levatorima  samo 2:2 ali to moramo rutisnki odraditi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ljubitelj baklave said:

 

Pricaju o nekoj " tihoj jezi od igre " sto mi govori da pojedinci ocito imaju neki drugaciji televizor kod kuce, juce smo istrcali jedno 15ak kontri , kao nikada ranije, odigrali presing kao nikada ranije i trcali fenomenalno, i to u situaciji 11 na 10.

Nemam nikakve zamerke, osim starta za crveni i cinjenice da smo  masili mnogo sansi, pa umesto 5 1, bilo je samo 2 1.

 

Ali ako, pljujte Marina i Milojevica i vredjajte ovaj tim, briga njih sta forumasi ovde pisu, niti vas citaju niti vase misljenje utice na njihov rad, budite sigurni u to.

Mi smo istrčali kontre, kada su oni krenuli na sve ili ništa. Inače igra bez ideje. Vraćanje lopte golmanu sa svoje polovine, je samo dokaz te bezidejne igre. 

Niko ovde nikada nije pljuvao Marina, ne izmišljaj. 

Ja Milojeviću najviše zameram to uparivanje Jovičića i Jovančiča, to je samoubistvo. Ta formacija može da prođe ako imaš igrače koji znaju sa loptom, inače je totalni promašaj, a to se i pokazalo u ova dva meča. Moram da kažem da je Jovičić bio jako solidan, ali Jovančić, ali organizacija napada...

Mora mnooogo bolje inače će i sa Fincima biti problema. Ozbiljnih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Vukanović je za 10ak minuta pokazao više nego Ivanić za preostalo vreme, i deluje bi da bi mogli biti opasniji po levoj strani sa njim.

Pošto je jasno da Milojević ne menja lako postavu, ono bar da mu da jedno poluvreme da vidimo kako bi trio Vukan - Marin - Ben funkcionisao. 

Ivanić mi je bukvalno rezerva Marinu za manje bitne utakmice a sada glumi levo krilo iako nema igru za to.

Mislim da će Jovančić prodisati sa Kanjasom u postavi, ali ostaje da vidimo. Stvarno je Jovičić juče bolje izgledao, ali to može i da zavara. 

Milunović mi deluje sve bolje, ali ovaj protivnik može da zavara. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Milunović će biti dobar, samo da ga upare sa pravim igračem. Ne znam koliko je povreda koju je imao uticala na njega, ali nadam se da će to biti dobro. Inače Slavickas ima dvostruki prelom i verovatno je završio sa fudbalom. Tuga.

 

Ne znam šta da kažem, ali nisam siguran da Gobeljić zaslužuje posle ovoga drugu šansu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, ZiS said:

 

Bas...imam osecaj da igraju Kanjas i Tomane, bili bi nezadovoljni zasto ne igra Jander...da igraju sva trojica, pitanje bi bilo zasto nema Gajica i Vulica...i tako..izgleda je postalo moderno kritikovati sve i svja, cisto da smo u bandwagon-u...🤨

Namerno sam ostavio danas da ti odgovorim, da ne upadam kad je vec mec poceo.

Nije onaj moj upis bio samo cisto da se opljune kao sto si ti naveo, meni samo nije jasno kako dovedemo igrace i onda njih nema nigde, zar nije logicno da se tim uigrava od prvog kola a ne kad u trecem/cetvrtom dodjes do nekog tezeg protivnika gurnes nekog u vatru i posle automatski imas alibi kad on odigra nesto losije, a nakon toga ga celu sezonu drzis po tribinama i klupama.. Ja bih najvise voleo da mi udjemo i ove i sledece godine u LS, i da padnu jos klubova kao Liverpul u Beogradu, i sigurno to nije napisano cisto da se opljune...

Nije mi samo jasno kako uvek isti likovi na forumu skoce da brane cim se napise da nesto nije dobro, po meni prelazni rok je ocajno odradjen a imao je potencijala da bude dosta dobar, sacuvas Marina i umesto da sto pre dovedes nekog na mesto Jovicica da se uigraju, tebi jos uvek igra Jovicic kojeg ces po svoj prilici da prodas do kraja roka. Gajic opravdano nije u timu i tu nemam sta da kazem, morali su ili Gobeljic ili Stojkovic, ali ocekujem Gajica za drugo kolo. I kao slag na torti prelaznog roka ti ulazis u kvalifikacije sa 3 stopera, od kojih je jedan Pankov koji je povredjen, pozicija stopera nam je najtanja i mi ne dovedemo igraca koji moze da pravi razliku na toj poziciji. 

O brazilcu ne znam sta da mislim, ovaj nas na pretstavljanju govori sjajan je levi bek, ima brzinu i odlican centarsut, a onda rec ima igrac i kaze da je vezni a da je u apolonu silom prilika igrao beka i da moze da posluzi na vise pozicija... 

Imamo lep kostur tima, nadam se da nije kasno da se dovede dobar stoper, i da se Jovicic zameni za Canasom, uz Gajica na beku to bi trebalo da izgleda mnogo bolje, inace moram da pohvalim kontre naseg tima, nekoliko puta smo se jako dobro transformisali i brzo stvarali ispred gola protivnika, bas mi se svideo to, tacno se vidi da se vezbalo dosta to na pripremama.

Edit: Crni Gobeljic, zavrsi karijeru coveku.. Marakana nije videla onako grub start od Simunicevog starta nad Sulejmanijem.. Ili mozda onog Drincica nad Jovicicem ako je to bilo na Marakani.

Edited by Igor028
Link to comment
Share on other sites

@Igor028 Pa nije bas tako...Kafu je sa aerodroma igrao utakmicu, Ebisilio isto u prethodnim kvalifikacijama protiv te iste Suduve..ima jos primera, mnogo vise nego ovih koje ti pominjes...Ostavlja li ko mogucnost da su se ti ljudi zaista povredili...

Edited by ZiS
Link to comment
Share on other sites

Vrlo pristojno je bilo.

Dosta brža igra i solidno kretanje.

Postoji velika razlika u kvalitetu igrača u napadu u odnosu na defanzivce. 

Milunović jako dobar, Rodić u drugom poluvremenu solidan ali se nadam Žanderu.

Gobeljić, šta reći, nije momak za CZ i to je to.

Mi dosta potencijala imamo u Tomaneu, Kanjasu, Žanderu, Vuliću, Ebisiliju, Gajiću, Jevtoviću,Pankovu. Treba ih integrisati što pre.

Očekujem i HJK da prođemo, mislim i lakše i da dovedemo Degeneka.

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ZiS said:

@Igor028 Pa nije bas tako...Kafu je sa aerodroma igrao utakmicu, Ebisilio isto u prethodnim kvalifikacijama protiv te iste Suduve..ima jos primera, mnogo vise nego ovih koje ti pominjes...Ostavlja li ko mogucnost da su se ti ljudi zaista povredili...

Igrao je iz aviona, sve si sam reko.. O tome ja i pricam, godinama dovodimo igrace koji nisu spremni i koji ne odrade pripreme sa klubom. Sve i da su povredjeni koje su sanse da ti se tri igraca povrede i da pritom imaju istu povredu a da su sva trojica u trenutku potpisivanja ugovora bili makar na 70% fizicke spreme sto bi bilo logicno, inace u suprotnom ih ne dovodis ako ti treba instant pojacanje.. 

Ebisilio bi kad si ga vec pomenuo na ovakav nas tim igrao jako dobar fudbal, i ubedjen sam bio bi u top3 igraca, ali tu ocigledno ulogu igra neka druga stvar...

Ocekujem da nasi do kraja roka prodaju Jovicica i Bena, a da i Stojkovica poklone nekome kao Savica. 

I da vidim tog Vulica vise, nisam ga gledao a vidim da ga dosta ljudi hvali, nadam se da ce da opravda ocekivanja.

Link to comment
Share on other sites

Kakva kurčeva grupna faza, mi sa ovakvom igrom nećemo proći 3. rundu. Ovu ekipu bi prošlogodišnja Trnava razmontirala bez problema, pa pregazili bi nas bez problema i pretrčali. Iskreno se nadam da ćemo pronaći način da to izglda bolje i da će Tomane i Kanjas biti pojačanja u pravom smislu te reči, ali iskreno sumnjam.

 

Glavonja konstantno pokušava da gradi igru kroz sistem koji očigledno ne funkcioniše, ali je on toliko sujetan da ne želi da menja niti sistem niti delove tog sistema.

1. Bekovi ne mogu da igraju ono što se od njih očekuje

2. Štoperi su nam tromi, spori i nekompatibilni

3. Vezni red nije u stanju da iznese loptu protiv presinga Suduve 🧐🤔:ajme:

4. Krila nam glume igrači koji to nikad nisu igrali

 

Ranije smo barem imali neki identitet, bili smo tvrda ekipa koja je se organizovano branila i koja je preko kontri mogla ugroziti svakog, a sad kroz pas igru pokušavamo da stvorimo šanse, a nismo u stanju da rešimo presing fakin Suduve.

 

Glavonja je niz vodu pustio jedinog levog beka koji bio u stanju da odigra ono što se od njega traži, a prethodno mu nije dao šansu u rešenom prvenstvu, već je gurao jebenog mesara Gobeljića na levu stranu.

 

Živim za dana kad će se neko od klinaca popišati u "znanje" Glavonji i dokazati da je bio govno na kvadrat i da je uzimao procente, i to na način kako je to Luka Jović uradio lažnom grofu. I tad je svuda po netu bilo RSB izaslanika koji su dolazili i pametovali kako su nam za taj sistem igre potrebniji Sikira ili Orlando Blum. I onda seru kako su oni "veliki Zvezdaši", a mirno gledaju kako menadžersko-mafijaško-kumovska klika uništava sve što valja, i još daju legitimitet tim potezima!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa ne znam sta ljudi ocekuju? U ovom sistemu takmicenja bukvalno pauze nema...2 nedelje i pocinju pripreme za novu sezonu...sasvim je normalno da igraci koji dodju imaju odredjenih problema sa prilagodjavanjem, plus sto Kanjas i nije bas bio u prvom planu u Paoku ovu polusezonu, ako sam dobro razumeo...Nije tragedija da preskoce prvo ili drugo kolo kvalifikacija, za to nam i ne treba pojacanje...uvesce se kroz trening u tim i ako su pravi, pokazace to na terenu.

Link to comment
Share on other sites

Sve što smo mogli da uradimo pogrešno, uradili smo.

 

Treba ti krilo - ostavi Jevtovića da godinu dana greje klupu, a Jirku pošalji na kaljenje kod eminentnog stručnjaka Sima Krunića.

Treba ti bek koji zna da centrira - jedinog krštenog desnog guraj levo, a jedinog levog koji zna da centrira prodaj u Fiorentinu jer je Hajdin ispred njega u rotaciji.

Hoćeš da igraš na kontre pa ti treba brzina u veznom redu - dovedi Ivanića koji se ni po čemu ne uklapa u fizionomiju ekipe.

Imaš dva visoka, snažna, sporija štopera - dovedi trećeg koji je identičan tip. Aj bar smo doveli Pankova sad, pa to malo popravlja utisak.

Bena je trebalo prodati zimus na konto neverovatne statistike koju je imao.

Pavkova je trebalo prodati još posle Liverpula, dok je hajp bio na najvišem nivou.

Meanwhile, u stručnom štabu nam kumovi i Supić, sportski direktor i trener ne gledaju dalje od Superige i igrača koji igraju, ili su igrali, u Grčkoj, a Terzić i dalje spinuje i uverava nas da je sve super i da idemo opet u LŠ.

 

Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi, koja je garancija da bi Terzic pokidao evropsku sezonu tj. predsezonu na poziciji levog beka? Nadam se da ce se Rodic konsolidovati i biti i ofanzivno upotrebljiv u predsezoni. 

Proslu predsedonu smo odigrali bez spica, forum je brujao o nemogucnosti plasmana u LS jer zaboga kakva je to igra bila u odnosu na sezonu pre... Svaka sezona nosi nesto novo. Novu igru, nove okolnosti. Zelim da verujem da cemo videti Jevtovica na krilu. Ocigledno je potreban jedan dobar half. Prosle godine smo se krpili po pozicijama i uspeli da dodjemo do rezultata. Ne bih isljucio i da cemo ove predsezone da se krpimo na zadnjem veznom. 

Sve u svemu, Suduva je ekspresno ugasila kriticare Boacija. Neka igra protv Helnsikija dovede do povratka vere u bekove i ja cu kao optimista docekati trece kolo kvalifikacija. Naravno, da sve to treba da se desi i da bi svi voleli, ali eto Boaci je proradio, proradice, prodisace i drugi delovi ekipe.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...