Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

2 hours ago, Milijaš #10 said:

Dobar tekst

http://sportklub.rs/Fudbal/Champions-League/a309862-Milojevic-nastavlja-da-pomera-granice-srpskog-fudbala.html?fbclid=IwAR3fqAdCfZcS0DlpbFQSxxQusvLIE0cCAOQXkG0qZ1lcxR5T5XYNiUmW8JM

 

Tezak debakl s kartama, ja verujem da nije pola stadiona imalo placene karte.

Ja sam rekao da mi ne pada na pamet da platim jer je bezobrazluk. Naravno da sam imao karte i to za centar, za nula dinara. Pozz Pantovicu.

 

Daj nabavi neku kartu za zapad za Totnem, dajem prvoklasni domaci ajvar u kompenzaciju.

  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Valjda je Milojevic konacno shvatio da od Jovancica nema leba ....Kao i od Van Parle..

 

Kao i da je Boaci nas najbolji centarfor. 

 

Nekako kod nas igrac kad pruzi naj partiju preseli se na klupu.

Pankov protiv Kopenhagena  i Vukanovic protiv Jang Bojsa....i klupa.

 

Nemogu da razumem nasu upravu da stvarno misle da je narod pun para.Cene karata su bas previsoke.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pavijan2 said:

Sve isto važi i za Tortilju iz Tondele

da, al sam vise govorio iz finansijskog ugla, posto tortilja nije placena ni trecinu.. al opet ostaje poanta, da u ovoj situaciji sa limitacijom stranaca na 4, on nikako nije dobro resenje(iako je borben i tako to)..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Valja shvatiti da se u novije doba na fudbalskim pijacama za 1.5m teško može dovesti iole pristojan igrač, a da baš nije dobro iskautiran (čitaj iskopan negde ispod nekog kamena).,za to valja imati dobru skauting službu, a ne transfmarkt aplikaciju i poveci phone book kojekakvih menadžerskih prevaranata. Ima dobar serijal na Tifo football o tome kako se urušava LaMasia i kako su mnogi iskoristili taj momenat i za male pare pokupili talente (čitaj Olmo npr u Dinamu). Koliko može da te košta 2-3 čoveka sa solidnim znanjem fudbala koji bi sedeli u par centara? Sumnjam više od 300k EUR godišnje. To su pare koje mi bacimo za mesec dana na kojekakvu drvnu građu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mi smo zimus doveli Vulića, Vukanovića, Ivanića, Milunovića, Gajića, Krstovića i Jirku.

Ivanic 1,3 miliona

Jirka 750  000

Vukanović 350 000

Krstović 250 000

Vulić 200 000

Gajić free

Milunovic free

 

U zbiru 2.850.000 evra plus pare za slobodne ugovore, provizije itd.

Pojedinci su vec doneli veliki benefit, dok se od drugih tek ocekuje.

I na zimu moramo da dovedemo dobre igrace iz LLSL, moj pik je Lukic kao zamena za Pavkova.

Link to comment
Share on other sites

Na zimu jedino moramo da smanjimo igracki kadar, a ne da kupujemo opet na kilo razne LLSL igrace koji zablistaju na mesec-dva.

 

Znaci, ako moze, Babic out, Jovancic out, Ivanic out, Simic out, Jevtovic out, Pavkov out, Ben out (ili novi ugovor). Plus smanjenje broja stranaca za bar 2 komada.

Sad da dovedemo napadaca da bude treca rezerva Boaciju i Tomaneu, pored zivog Krstovica. Plus sto taj ima vec 28 godina. Prostim recima, koji ce nam?
 

Treba nam na prolece max 18 igraca + sve ostalo mladjarija. Naravno, to se nece desiti, ali pisem o onome sto moramo. A svakako ne moramo tog Lukica umesto Pavkova, jer i za Pavkova vise nema mesta.

Link to comment
Share on other sites

Dinamo iz Zagreba i Slavija iz Praga su ekipe koje uzimaju sve sto vredi iz njihovih liga. To je dobar posao, rezultati to pokazuju.

Mi Vulica da je Spanac ne bismo mogli da kupimo, a po meni skoro plemenitijeg veznog nismo doveli iz lige.

Ako padne odluka o ogranicenju stranaca imacemo odlicnu situaciju da napravimo dobar sastav, tacnije i bolji nego sad.

 

Edited by Milijaš #10
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Manoly said:

Da li bi rekao da je Milojevic trener za Zvezdu?

Znam sta si pisao pre i kasnije ali eto zanima me da li je on trener koji je po tebi ostavio trag za ove dve i kusur godine, ali bez price o njegovom "duplom licu" tj kako je to bilo prve sezone itd... 

 

 

Што питаш кад све знаш шата сам писао и како мислим, не може одговор да буде са да или не.

Милојевић мора да створи игру иначе ћемо овисити о срећи. Са оволиким и оваквим фондом играча домаћу лигу морамо да мељемо да играмо озбиљан фудбал. У Европи за почетак само да нема сеоског бункера. То је залог за будућност а ви можете бити опијени резултатима колико год хоћете.

 

13 hours ago, komseeja said:

Velicamo pobedu nad Liverpulom ali da smo se stalno napadali ko zna kako bi prosli.

Први ти је упис, извини али баш плитак. Као прво није нико очекивао да стално нападамо Ливерпул јер за то капацитет немамо па није јасно што лупеташ о томе?  Најбитније је било шта нисмо радили а то је јајарски бункер, играли смо чврсто и јако близу до играча, зато на м се исплатило иако не мора увијек јер је то фудбал. Када смо јајарили против тог истог Ливерпула је било 4-0, ПСЖ-а 6-1 а Бајерна 3-0, тј. питање је само ко је са друге стране и колико расположен односно колико комада ћемо добити.

Гледао сам вечерас Салцбург, на 3-0 су дошли на 3-3 јер су играли читаво вријеме фудбал, пасови, транзиција, брзина, да су јајарили вјероватно не би примили 4 него 6 комада а дали би 1 или ниједан. Навијачи презадовољни без обзира на пораз, а богами побрали симпатије и код Енглеза.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milijaš #10 said:

Dinamo iz Zagreba i Slavija iz Praga su ekipe koje uzimaju sve sto vredi iz njihovih liga. To je dobar posao, rezultati to pokazuju.

Mi Vulica da je Spanac ne bismo mogli da kupimo, a po meni skoro plemenitijeg veznog nismo doveli iz lige.

Ako padne odluka o ogranicenju stranaca imacemo odlicnu situaciju da napravimo dobar sastav, tacnije i bolji nego sad.

 

Pa eto, imamo Vulica, nema potrebe da kupujemo novog. Imamo Petrovica, Krstovica, imamo valjda i nesto iz svoje skole. 

Popunjeni smo na svim pozicijama i dovodjenje novih igraca samo moze Milojevicu da pravi veci problem, ako se ne oslobodimo ovih sto sam nabrojao. 

 

Odluka o ogranicenju stranaca moze da padne tek na sledece leto, tako da ima vremena za tu pricu. 

Link to comment
Share on other sites

Kakvog Krstovica? Je li iko ikada video nesto od tog Krstovica da ima veze s fudbalom. Osima da igra na poziciji Rajinog, sta je on pokazao? Sta je njegov kvalitet uopste?

 

Bolje da igraju Nikolic i Gavric. Kakav crni Krstovic.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tsva said:

Kakvog Krstovica? Je li iko ikada video nesto od tog Krstovica da ima veze s fudbalom. Osima da igra na poziciji Rajinog, sta je on pokazao? Sta je njegov kvalitet uopste?

 

Bolje da igraju Nikolic i Gavric. Kakav crni Krstovic.

 

Polako s Krstovicem. Slusao sam sta Dejo misli o njemu. Dejo mnogo veruje u njega.

Iz Graficara Erakovic, Gavric i Marong su vec sad za CZ.

Link to comment
Share on other sites

U vezi VLP...

 

Kada dovedes igraca sa 28 godina, ne dovodis ga da bi mu cena u buducnosti rasla, vec zato sto je formiran igrač u najboljim godinama i kao takav treba da donese instant kvalitet. Posebno ako je placen za nase uslove prilicno dobro. Ne samo da nije doneo instant kvalitet, već je 3 jake utakmice odigrao ispod proseka. Ja licno nemam neko strpljenje za njega jer nije doveden da bi u aprilu bio u formi. Videćemo ga naredne 2 utakmice u LŠ...

 

Koliko sam u pravu govori primer Garsije, koji je znatno mladji igrac koji još uvek traži sebe. U prvoj utakmici posle 2 treninga odigrao je dobar meč i dao gol koji je bio zlata vredan i praktično sebe otplatio. Dakle ili umes ili ne umes. VLP za sada baš ne ume.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uvek mora neko zrtveno jagnje da postoji. To je sad VLP. Pustite momka na miru da igra fudbal, mesec dana je u klubu. Dođe Azar u RM pa je nespreman i ne pruža ništa. Gledajte malo fudbal po svetu i kako stvari funkcionišu. Tako se i za Kanjasa pisalo, ranije za Kangu... Polako, možda sledećeg leta baš VLP "donese" LŠ.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Van La Para je promasaj, skoro sam siguran da on nece proigrati, jednostavno mi njegov govor tela ne daje neku nadu. Igrac koji je navikao da igra bez pritiska, neobavezan fudbal i kao takav ce se malo teze uklopiti na ovakvu atmosferu. U Londonu mor apoceti Vukanovic, za takvu utakmicu je mnogo korisniji igrac jer igra pozrtvovano za tim i ako nista bice bar neki faktor u defanzivi. Mrkela i Pantovic su za sut kartu, prvi vec dva prelazna roka radi katastrofalan posao i sto zbog propalih transfera sto zbog promasaja sa strancima, izbio nam je ogroman novac iz dzepa,a drugi zbog cene karata. Na zimu bi po svaku cenu morali da se otarasimo dva stranca i nekoliko domacih igraca koji su nam cist visak. Mora se ovom JIrki dati neka sansa, pa makar ga koristili kao beka, ja i dalje mislim da tu ima materijala za obradu. Ne treba dovoditi apsolutno nikoga, mora se rascistiti ovaj buckuris i liferovati Mrkela koji ne zna gde bije i ponasa se kao pijani milioner.

 

Tomane je borben igrac, on nije promasaj ali je utroseno mesto stranca za rezernog spica sto je u nasoj situaciji veliki propust. ON jos nije dobio sansu kako treba i nebih da donosim ishitrene zakljucke, vidi se da ima zelju i da grize sto je jako bitno. Sto se igre tice, ima nekih pomaka, vidi se da MIlojevic pokusava da trgne ekipu i da ih oslobodi losih navika, sto nece biti lako ni brzo. Ali on jednostavno mora da shvati da niko ne zeli da gleda mucenje i uspavanku sa raznoraznim LL ligasima i cuvanje 1:0 uz kradju vremena. To je sramota za Zvezdu i moze on da patetise na konferencijama za stampu i glumi zrtvu do sutra, jednostavno ovo sto je on i njegova ekipa odigrala do sada u LL ligi je teska sramota.

Nem on bas toliko slab igracki kadar da mu tim nema ni glavu ni rep. Meni se cini da mi imamo dva ozbiljan problema:

 

1) Mentalitet, iz nekog neshvatljivog razloga igramo isto kao protiv Bajerna i Indjije, igraci su pokupili tu naviku da igraju totalno defanzivno i da se brane zonski sto je u danasnjem fudbalu neprihvatljivo. Umesto da se igra presing i da se odmah pritisne protivnicka kreacija, mi kako Bajernu, tako i LL ligasima dozvoljavamo da dolaze do 30-tak metara od naseg gola skroz neometani. To je MIlojevicev ogroman propust i greska. AKo povedemo, krece automatsk uspavanka i zatvaranje utakmice, pracena seljackom kradjom vremena i totalnim antifudbalom, sto za posledicu ima posetu od 5-6000 gledalaca na domacim utakmicama, jednostavno to niko nece da gleda.

 

2) Nemotivisanost, cak i rezervisti, koji treba u normalnim sredinama da grizu kako bi postali starteri, kod nas su jos gori od startera. Da li su odnosi u svlacionici naruseni, da li je preglomazan igracki kadar pa oni koji su na klupi smatraju da nema sanse da istisnu ove sto startuju ili je nesto drugo u pitanju ne znam, ali odavno nisam video letargicniju ekipu od nase u nekim utakmicama. Derbi gde treba da se grize, mi udjemo kao da igramo prijateljsku sa Graficarom. To su neke stvari koje zasluzuju opravdanu kritiku, malo se preteruje, ali Milojevic ima obilno putera po glavi za ovakve stvari, on jednostavno mora da shvati da  Zvezda trazi konstantno napredovanje i prilagodjavanje. Meni se cini da je on ostao zarobljen u onoj prvoj sezoni i da pokusava od ove ekipe da pravi onu sa Kangom i kompanijom...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Константин said:

Када смо јајарили против тог истог Ливерпула је било 4-0, ПСЖ-а 6-1 а Бајерна 3-0, тј. питање је само ко је са друге стране и колико расположен односно колико комада ћемо добити.

Гледао сам вечерас Салцбург, на 3-0 су дошли на 3-3 јер су играли читаво вријеме фудбал, пасови, транзиција, брзина, да су јајарили вјероватно не би примили 4 него 6 комада а дали би 1 или ниједан. Навијачи презадовољни без обзира на пораз, а богами побрали симпатије и код Енглеза.

 

Ti mecevi su bili u gostima. Zaista je poptuno besmisleno uzimati takva gostovanja, protiv najvecih favorita za osvajanje LS, k'o neki argument. Na stranu to da je protiv Bayerna odigran veoma dobar mec, narocito ako se u obzir uzme ekstremno velika razlika u kvalitetu. Nikakvog "jajarenja" tu nije bilo. Protiv PSG-a je takodje dosta toga dobro izgledalo u prvoj polovini 1.poluvremena, tj. prije tog prvog primljenog gola. Kasnije su se pogubili konci, al' to su stvari koje se na ovom nivou desavaju i mnogo iskusnijim i boljim ekipama. Roma je svojevremeno primila 7 golova na Old Trafordu, a u odbrani su imali dokazane igrace(Panucci, Mexes, Chivu...) i generalno veoma dobru ekipu. Besiktas je primio 8 golova na tom istom Anfieldu. Celtic je primio 7 golova od Barcelone. Slavia Prague je primila 7 golova od Arsenala. Genk je primio 7 golova od Valencie. Basel, koji je ovdje vazda bio neka "zvijezda vodilja" kako bi trebalo da izgledaju Zvezda/Partizan, primio je ne tako davno 7 golova na toj istoj Allianz Areni. Shakhtar Donetsk je takodje ne tako davno utrpao 7 komada (jos jednoj "zvijezdi vodilji") BATE Borisovu i to na njihovom terenu. Vjerujem da je bilo jos takvih rezultata...

 

Sto se tice Salzburga, stoji sve sto si rekao o njihovoj igri. Al' ne vidim na koji nacin je to relevantno u prici o Zvezdi, s obzirom na to da su trenutna stanja u kojima se ova dva kluba nalaze bukvalno neuporediva. Pa taj Salzburg je samo ove sezone na pojacanja stukao bar 25 miliona. Mozda cak i vise. Imaju pun racku nekih filijala i povezanosti sa drugim klubovima. Leipzig, i to dok je jos igrao u 2. ligi, kupi Bruna za 5 miliona, a onda ga odmah proslijedi Salzburgu na pozajmicu. I onda se on tamo vodi k'o "Free Transfer" i pomislio bi covjek da ovi kao ubadaju s pojacanjima bez ulozenog evra, a zapravo je kupljen njihovim (Red Bull-ovim) novcem koji samo ide drugim tokovima. Isto tako, Lepzig kupi Damaria za skoro 10 miliona i onda ga proslijedi Salzburgu na pozajmicu. Osim kratkog perioda pocetkom 90-ih godina, Salzburg je do ulaska Red Bull-a bio teski prosjek cak i u domacim okvirima. Prakticno 90% onoga sto su osvojili, ostvareno je u ovoj 15-godisnjoj "Red Bull eri". Samim tim, poprilicno je jasno sta pravi razliku. Salzburg ima bar 18-19 stranaca u timu, tj. bukvalno su legija stranaca.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...