Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

4 minutes ago, urosg3 said:

da koriste se da neko zaradi kintu:

Dobar ti stojim da se u oš "Bora Stanković" na Banjici ni u jednoj učionici iako postoje ne koriste u nastavi.
One su ispunile svrhu, neko ih je kupio, postavio i to je to. Zadovoljile su potrebu, da taj zaradi. To im je didaktička svrha

Ako su te pametne karte "smart-boards", mozes mirno da spavas, mnogi nastavnici u US ih ne koriste, a imaju. Valjda su suvise "smart".

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Eto promenio sam. To kad se nasmeje nije negacija izjave, vec dobro raspolozenje. :)

😞 moze da bude neraspolozenje, ali svakako nije negacija.

Prema tome citaj napisano, smileys su samo za raspolozenje. Text je za komunikaciju. 

 

Važi :classic_ninja:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

Ako su te pametne karte "smart-boards", mozes mirno da spavas, mnogi nastavnici u US ih ne koriste, a imaju. Valjda su suvise "smart".

baš te.
Stoje kao ukras u učionici i svedoče...
Ko je ovo jebote kupio i zašto

Link to comment
Share on other sites

Just now, urosg3 said:

baš te.
Stoje kao ukras u učionici i svedoče...
Ko je ovo jebote kupio i zašto

To je bila politicka odluka. Neko je morao da unapredi obrazovanje i da ide na novu politicku poziciju. Mnogi superintendents su to uradili u US. Odlican alat, dozvoljava da se svako predavanje i sve sto je napisano na casu snimi, ali mnogi to nece. :) 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mrd said:

To je bila politicka odluka. Neko je morao da unapredi obrazovanje i da ide na novu politicku poziciju. Mnogi superintendents su to uradili u US. Odlican alat, dozvoljava da se svako predavanje i sve sto je napisano na casu snimi, ali mnogi to nece. 🙂 

muka je da neće, i to je to.
Ko bre Srbina da natera na pametnu tablu, alo bre nije to ovo Švecka

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

baš te.
Stoje kao ukras u učionici i svedoče...
Ko je ovo jebote kupio i zašto

 

Šta će ljudi ... hteli su 1987. da nabave "smart-boards" ,ali nisu imali novca (šta bi drugo mogao biti razlog ? ).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ZnajJova said:

 

Šta će ljudi ... hteli su 1987. da nabave "smart-boards" ,ali nisu imali novca (šta bi drugo mogao biti razlog ? ).

Koja 1987? Promasio si bar za 15 godina.

Edited by mrd
Skinuo :) da ne bude zabune :)
Link to comment
Share on other sites

Just now, ZnajJova said:

 

Šta će ljudi ... hteli su 1987. da nabave "smart-boards" ,ali nisu imali novca (šta bi drugo mogao biti razlog ? ).

ma 1987. je bilo smart teachers, pa su table bile nebitne, danas imamo teachers koji imaju smart table.

Ali ko je u prosveti da je hteo da se zaposli 1987. morao je da prođe školovanje, ko je zapošljen danas može i da kupi diplomi, ali da plati svaku ratu do kraja.

U oba slučaja su komiteti SKJ i SNS morali da odobre.
Šta je bolje bem moga možda ovaj što je platio sve rate na vreme

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, urosg3 said:

molim lepo, 3 incidenta u Arco areni? hmmm...
1x je slučajno
2x  koincidencija
3x je pravilo

Tu umotvorinu su smislili inferiorni .Cenim da ih deremo u Kinama 2 razlike. Pri rezultatu 88 : 88, Jokić dobija blokadu, lopta se odbija o parket, "češe" se o Jokićev trbuščić i završava u košu. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, urosg3 said:

ma 1987. je bilo smart teachers, pa su table bile nebitne, danas imamo teachers koji imaju smart table.

Ali ko je u prosveti da je hteo da se zaposli 1987. morao je da prođe školovanje, ko je zapošljen danas može i da kupi diplomi, ali da plati svaku ratu do kraja.

U oba slučaja su komiteti SKJ i SNS morali da odobre.
Šta je bolje bem moga možda ovaj što je platio sve rate na vreme

Slažem se.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

ma 1987. je bilo smart teachers, pa su table bile nebitne, danas imamo teachers koji imaju smart table.

Ali ko je u prosveti da je hteo da se zaposli 1987. morao je da prođe školovanje, ko je zapošljen danas može i da kupi diplomi, ali da plati svaku ratu do kraja.

U oba slučaja su komiteti SKJ i SNS morali da odobre.
Šta je bolje bem moga možda ovaj što je platio sve rate na vreme

Ma da li je bilo baš tako?  Znam nastavnice engleskog koje su se zaposlile smesta, bez veza i muvanja, baš 1980-ih.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Janne240 said:

 

Ne bi bila svetska sila, ne bi dominirala svetom niko nije bio megaloman ni ludak, ali bi bila u rangu visokorazvijenih zemalja. TO potpisujem kao doktorsku disertaciju, odmah!

Samo je trebao da se nadje neko da finansira taj projekat blagostanja.

A zasto to nikad nije moglo da uspe - pogledaj ovaj citat dole:

 

1 hour ago, ZnajJova said:

 

Sve dok imam izbor, raditi 8h, kupati se po morima i banjama i voziti se Yugom, ili raditi 18h da bi nekog seljačeta iz bilo koje vukojebine napravio multimilionerom ... biram Yugo i kupanje, pa makar Yugo išao na konjsku zapregu, a ja se kupao u lokalnim rekama, neprijatnog mirisa (o Bože) kako to već neko reče, i ostade živ.

 

Hteo bih, posthumno, da se zahvalim svim Osmanlijama,Habsburgovcima,Obrenovićima,Karadjordjevićima, i drugu Titi ... što su me, na barem neko vreme, spasili tostera, kadilaka, John Deere i ostalih proizvoda  koje su pravili ljudi koji su radili 18h dnevno.

 

Jbt, kakvo ispiranje mozga...

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ZnajJova said:

 

Nisam veruj mi... izračunaj ponovo.

Onda pisemo o drugim stvarima. 1987 nije bilo mozda 10 PC racunara u celom Jugoslovenskom skolstvu, a ne smart-boards. Ja sam se zeznuo za 10 godina, ali sam siguran da na nase podrucje nisu stigle odmah po pojavljivanju. Ranije je bilo nesto sto se zvalo responder i omogucavalo je instruktoru da testira djake as they teach. Znaci svaka klupa je imala birac odgovora, predavac je imao lokacijski na svom ekranu odgovor pojedinog djaka. :)

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Angelia said:

Samo je trebao da se nadje neko da finansira taj projekat blagostanja.

A zasto to nikad nije moglo da uspe - pogledaj ovaj citat dole:

 

 

 

 

Da. Jadna je svaka zemlja koja svoje blagostanje zasniva na 18h radnom vremenu, uvozu robovske radne snage, segregaciji, rasizmu, kolonijalizmu ili bedno prikrivenom kolonijalizmu, koja svoje blagostanje štiti tako što na svakih 300km ima vojnu bazu, a tamo gde ne može da je ima napravi krvoproliće da bi je dobila. 

 

Da se na kratko vratimo temi: živeo Yugo 45 (onaj kome sam čistio karburator na svakih 50 km, jer sam zbog Američkog "faktora mira i stabilnosti na Balkanu" sipao benzin iz koka-kolinih flaša).

 

Zašto je ovaj svet ovakav, pogledajte ovaj citat gore.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, mrd said:

Onda pisemo o drugim stvarima. 1987 nije bilo mozda 10 PC racunara u celom Jugoslovenskom skolstvu, a ne smart-boards. Ja sam se zeznuo za 10 godina, ali sam siguran da na nase podrucje nisu stigle odmah po pojavljivanju. Ranije je bilo nesto sto se zvalo responder i omogucavalo je instruktoru da testira djake as they teach. Znaci svaka klupa je imala birac odgovora, predavac je imao lokacijski na svom ekranu odgovor pojedinog djaka. :)

 

Nismo se razumeli...sve ok.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Angelia said:

Samo je trebao da se nadje neko da finansira taj projekat blagostanja.

A zasto to nikad nije moglo da uspe - pogledaj ovaj citat dole:

 

 

 

Super, nije uspelo, e zato smo zalužili ovo.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, urosg3 said:

Super, nije uspelo, e zato smo zalužili ovo.

Ja ne pricam o zasluzili ili ne, poenta da smo to napravili, izmedju ostalog je i posledica toga da su ljudi zeleli da zive u iluziji blagostanja na tudj racun.

A to nije moglo da traje.

Kontam ja vas koji poredite sada stanje u SR pa vam SFRJ deluje ko Atlantida, ali poenta i jeste u tome da je bila samo mit. Zato se i urusila.

Ja bih stvarno volela da je to bilo odrzivo i stvarno, mislim minus komunizam i ostali idiotluci kao sto je samoupravljanje, pricam samo o ideji da se lepo zivelo.

Ali nije. Cak ni to nije tacno, mozda 70tih, i to je to. Ostalo se sve zivelo uglavnom u bedi.

Sad pomalo zavidim ovim zapadnim susedima, izgleda da su oni bolje prolazili u to vreme....

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Angelia said:

Ja ne pricam o zasluzili ili ne, poenta da smo to napravili, izmedju ostalog je i posledica toga da su ljudi zeleli da zive u iluziji blagostanja na tudj racun.

A to nije moglo da traje.

Kontam ja vas koji poredite sada stanje u SR pa vam SFRJ deluje ko Atlantida, ali poenta i jeste u tome da je bila samo mit. Zato se i urusila.

Ja bih stvarno volela da je to bilo odrzivo i stvarno, mislim minus komunizam i ostali idiotluci kao sto je samoupravljanje, pricam samo o ideji da se lepo zivelo.

Ali nije. Cak ni to nije tacno, mozda 70tih, i to je to. Ostalo se sve zivelo uglavnom u bedi.

Sad pomalo zavidim ovim zapadnim susedima, izgleda da su oni bolje prolazili u to vreme....

oni su susedi imali nekakvu ideju, plan, kakav je takav njihov je.
A mi smo imali Vođe

Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...