Jump to content

Proizvodnja u SFRJ


Amigo

Recommended Posts

30 minutes ago, Janne240 said:

Znam naravno na šta je on mislio...ja kažem šta ja pamtim iz svoje osnovne škole iz perioda SFRJ, recimo.

BTW, to je bila izvanredna pomoc pri ucenju. 

Edited by mrd
skinuo :) Da nema zabune. :)
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Yoyogi said:

Nije ti to reljefna karta, to je politička. Mada bi bilo lepo da je ostala takva.

Yoyogi, nije politicka, to je ta nema mapa. Zna se koje su politicke nose oznake i u bojama su, sa manje geografskih pojmova.

Link to comment
Share on other sites

Bila je interesantna, kome e je trebala izvanredna pomoc tada nije mogao da koristi racunare, telefone ili je bio glupak. 😄

 

U to vreme se lako razlikovalo ko želi da uči a ko je zainteresovan za burgijanje. Mogao je ako je želeo da se potrudi a da ne uči, da napravi neki reljef na klupi. 😄

Link to comment
Share on other sites

Just now, Janne240 said:

Yoyogi, nije politicka, to je ta nema mapa. Zna se koje su politicke nose oznake i u bojama su, sa manje geografskih pojmova.

Pa kako da je nazovemo? Sa granicama SFRJ. Onda da pitamo mrd člana šta je mislio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Yoyogi said:

Pa kako da je nazovemo? Sa granicama SFRJ. Onda da pitamo mrd člana šta je mislio.

Nema mapa SFRJ, nije politička, šta je hteo i koju podvalu da pokrene tipa zaostalosti onda je to druga čivija za navijanje.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZnajJova said:

 

Objasni mi, molim te, zašto nije bila?

Procitaj post, gde si video rec nije?

Citaj sta pise, ne ucitavaj!

:roflmao:

Bila je izvanredna podrska u edukativnom smislu, posto je potencirala kriticno misljenje i korisceno je da se markiraju industrijski centri u vezi sa rudnim resorima id. Na karti SFRJ to veza bisnisa i rude nije imala mnogo veze, ali na nemoj karti Evrope je moglo da se postavi pitanje pokazati indurstrijska postrojenja i rudne resorse, kako bi djaci videli i dobijali bazna znanja iz ekonomije i biznisa. 

Opet napominjem da to nisu koristili svi mislim da se to u Srbiji zove nastavnici, a ne profesori. :)

 

P.S.

Citaj sta pisem, Nemoj da mslis sta sam hteo da kazem. Ako hocu da kazem nesto lose, ja cu tako i napisati. Nisam ja rastao u haustoru. Mi seljani smo naucili da budemo otvoreni i kazemo sta mislimo. Zbog toga nas papani i ne vole.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mrd said:

Procitaj post, gde si video rec nije?

Citaj sta pise, ne ucitavaj!

:roflmao:

Bila je izvanredna podrska u edukativnom smislu, posto je potencirala kriticno misljenje i korisceno je da se markiraju industrijski centri u vezi sa rudnim resorima id. Na karti SFRJ to veza bisnisa i rude nije imala mnogo veze, ali na nemoj karti Evrope je moglo da se postavi pitanje pokazati indurstrijska postrojenja i rudne resorse, kako bi djaci videli i dobijali bazna znanja iz ekonomije i biznisa. 

Opet napominjem da to nisu koristili svi mislim da se to u Srbiji zove nastavnici, a ne profesori. 🙂

 

P.S.

Citaj sta pisem, Nemoj da mslis sta sam hteo da kazem. Ako hocu da kazem nesto lose, ja cu tako i napisati. Nisam ja rastao u haustoru. Mi seljani smo naucili da budemo otvoreni i kazemo sta mislimo. Zbog toga nas papani i ne vole.

Bravo mrd-e! Nije sramora reci da si seljak !! 

Link to comment
Share on other sites

Ne može on da se na pravi pametan...u Srbiji se to zovu nastavnici, zovu se naravno svugde u osnovnim školama, zavisi samo koliko dugo su kod učitelja, kako će ih oslovljavati stvar je vaspitanja.

 

Profesori su svugde u srednjim školama i na fakultetima, s možda nekim izuzecima u nekim drugim obrazovnim sistemima.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Darth Bane said:

Bravo mrd-e! Nije sramora reci da si seljak !! 

Kamo sreće da se tako i oseća. 😄 pa da priznanje bude autentično ako je iz nekog sela, nije problem. Nego je klasična blasfemija u komentaru.

 

Mrd ko te ne zna, skupo bi te platio.😅

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mrd said:

Procitaj post, gde si video rec nije?

Citaj sta pise, ne ucitavaj!

:roflmao:

Bila je izvanredna podrska u edukativnom smislu, posto je potencirala kriticno misljenje i korisceno je da se markiraju industrijski centri u vezi sa rudnim resorima id. Na karti SFRJ to veza bisnisa i rude nije imala mnogo veze, ali na nemoj karti Evrope je moglo da se postavi pitanje pokazati indurstrijska postrojenja i rudne resorse, kako bi djaci videli i dobijali bazna znanja iz ekonomije i biznisa. 

Opet napominjem da to nisu koristili svi mislim da se to u Srbiji zove nastavnici, a ne profesori. :)

 

P.S.

Citaj sta pisem, Nemoj da mslis sta sam hteo da kazem. Ako hocu da kazem nesto lose, ja cu tako i napisati. Nisam ja rastao u haustoru. Mi seljani smo naucili da budemo otvoreni i kazemo sta mislimo. Zbog toga nas papani i ne vole.

 

BTW, to je bila izvanredna pomoc pri ucenju. :) ... ja sam na ovo odgovorio.

 

Znači, neme karte su služile da bi djaci u osnovnoj školi u SFRJ ... kako bi djaci videli i dobijali bazna znanja iz ekonomije i biznisa. Auh, ovo je prejako :23:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Janne240 said:

Ne može on da se na pravi pametan...u Srbiji se to zovu nastavnici, zovu se naravno svugde u osnovnim školama, zavisi samo koliko dugo su kod učitelja, kako će ih oslovljavati stvar je vaspitanja.

 

Profesori su svugde u srednjim školama i na fakultetima, s možda nekim izuzecima u nekim drugim obrazovnim sistemima.

Vidi, kao prvo malo da se smirite, moze da pomogne. Kad mozak groznicavo radi, prividjaju se stvari!

Ja sam ozbiljan kad kazem da mislim da se u osnovnoj skoli instruktor zove nastavnik, posto se na nekim drugim mestima i u srednjoj skoli zove nastavnik.

Dopustices da se neke stvari zaboravljaju. Najvaznije je da je covek svestan svog neznanja i da pita. Oni koji misle da sve znaju, cesto ispadnu glupi u drustvu i posle sve dublje padaju.

Daklem citaj sta pise, nemoj da pokusavas da zakljucis sta ko misli, posto ti ne ide. Da se ne bi lose osecao, ne ide nikome da cita misli, bar jos uvek nismo to uspelis da razvijemo.

Da ostanem pri temi, to cak ne u exYU nisu uspeli da otkriju, da jesu ne bi bilo 23 miliona ljudi u exYU, komunisti bi potamanili mnogo vise.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, urosg3 said:

neme karte Srbije dan danas su didaktičko sredstvo pored debilizama tipa pametne table i informatička učionica u školama u Srbiji, ah proklete komunjare njihova ruka dan danas ne da Srbiji da se razmahne

 

Mislim da se neme karte i pametne table medjusobno ne potiru.Oba alata su dobra.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ZnajJova said:

 

Mislim da se neme karte i pametne table medjusobno ne potiru.Oba alata su dobra.

da koriste se da neko zaradi kintu:

Dobar ti stojim da se u oš "Bora Stanković" na Banjici ni u jednoj učionici iako postoje ne koriste u nastavi.
One su ispunile svrhu, neko ih je kupio, postavio i to je to. Zadovoljile su potrebu, da taj zaradi. To im je didaktička svrha

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ZnajJova said:

 

BTW, to je bila izvanredna pomoc pri ucenju. :) ... ja sam na ovo odgovorio.

 

Znači, neme karte su služile da bi djaci u osnovnoj školi u SFRJ ... kako bi djaci videli i dobijali bazna znanja iz ekonomije i biznisa. Auh, ovo je prejako :23:

Eto promenio sam. To kad se nasmeje nije negacija izjave, vec dobro raspolozenje. :)

😞 moze da bude neraspolozenje, ali svakako nije negacija.

Prema tome citaj napisano, smileys su samo za raspolozenje. Text je za komunikaciju. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

  • A sad locked and unlocked this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...