Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 minutes ago, DameTime said:

 

Srećna sam samo što nisam slušala ovo lika kako komentariše. Našla sam strim sa nekim bugarskim komentatorom, jako sam se zabavila. 

Kako je u sekundi usao u ekstazu pa odma u depresiju.Kao navijac. :)

Al jebiga to je tako kad si ostrascen pa i ja bi isto tako komentarisao. :D

Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Kako je u sekundi usao u ekstazu pa odma u depresiju.Kao navijac. 🙂

Al jebiga to je tako kad si ostrascen pa i ja bi isto tako komentarisao. 😄

 

On je jednostavno iritantan do bola. Za tebe već ne znam, nisam imala priliku da procenim :classic_tongue:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odličan, ma vrhunski posao Nenada Jakovljevića u skautingu Partizanove igre. Spremljen ceo playbook, uvek su znali na koji način brane i timske kretnje ali i kako da nateraju pojedinačno igrače da izbace iz zone komfora. Bez preterivanja je čovek doneo pola pobede Virtusu večeras.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Virtus je mozda i druga najlosija ekipa u EL (ni senka onog Virtusa od prosle sezone nisu), ali su dovoljno iskusni (i vise nego dovoljno) da znaju da je sve sto je trebalo da rade da stalno budu u egalu i onda postoje sanse za pobedu. Jer, da su vodili 10 razlike i dozvolili seriju, publika bi se ukljucila u mec i sanse ne bi imali. Pitajte Armani i Maccabi iz prosle sezone kako su se proveli u tom scenariju.

 

Sutra ocekujem 2/2, nije sad Real neka sila od tima (koliko seniora imaju, 11 ili 12?), ali KKCZ zaista ne bi smela vise da dobija najjace ekipe u gostima. Posle toga cemo videti, duplo kolo obecava, ali sve je moguce. Ne bih se bunio ni u slucaju negativnog rezultata ako je mec u egalu, to je sport i kosarka, nekad tim za koji navijas (ili u ovom slucaju protiv koga navijas) dobije, nekad izgubi. Nema niceg lepseg nego kada se kosarkaska utakmica zavrsi kosem ili promasajem u poslednjoj sekundi pri egal rezultatu.

 

Sto se tice ostalih ekipa, od ovih osam jacih, Armani tesko da ce se izvuci sa onakvom bekovskom linijom (dzabe i fenomenalni igraci na 3 i 4), a ni ostali klubovi nisu nista posebno (niko od njih). Svako tu svakog moze da dobije. Sto se tice osam najlosijih klubova (nemacki duo, francuski duo, Zalgiris, Baskonia, Maccabi, Virtus), tu samo Baske sa 10 seniora i Zalgiris sa Franciscom i Smailagicem kao najboljim stranim igracima vidim kao iznenadjenja. Ovo ostalo ce lagano uzeti sest poslednjih pozicija.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni se dopala ova vecerasnja utakmica Partizana i Virtusa, jer je nekako bilo dosta inteziteta, borbenosti i dosta rezultatske neizvesnosti. Nekako sam i osecao da ce Virtus dobiti jer su bili u prilepku sve vreme, Partizan nije iskoristio svoje sanse i energiju Tyriqe Jonesa da se odlepi vise i prelomi. Frenchijev sut na kraju je zaista epic momenat ;D 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Srećna sam samo što nisam slušala ovo lika kako komentariše. Našla sam strim sa nekim bugarskim komentatorom, jako sam se zabavila. 

  

 

   EL TV je zakon, je gledam tamo i Zvezdu i Partizan...licno me najvise nervira sto previse kukaju kad krene lose...dok je Kuzma bio na Zvezdi on je jos pojacavao utisak...

   zato 3600 cini mi da je cela sezona, imas sve utakmice i uzivaj...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, hakeem said:

  

 

   EL TV je zakon, je gledam tamo i Zvezdu i Partizan...licno me najvise nervira sto previse kukaju kad krene lose...dok je Kuzma bio na Zvezdi on je jos pojacavao utisak...

   zato 3600 cini mi da je cela sezona, imas sve utakmice i uzivaj...

Kupio sam pre 15 dana. 

4.428 din mi je skinuto sa računa.

 

Uzeo sam prvi put, čini mi se da postoji neki popust za one koji obnavljaju.

Edited by No name
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DameTime said:

 

Nikako da uplatim to, uz kod 6.75 range dua čini mi se, ali mogla bih uskoro. Naši su zaista nepodnošljivi :classic_biggrin:

 

Meni su odbojni jer navijaju za KKP i KKCZ i hajde sto navijaju (to je subjektivni osecaj) nego sto nijednom recju ne smeju da zucnu o budzetima ta dva kluba, a kao su neka opoziciona televizija.

 

Tako dobijemo sizofreniju u kojem N1 na svom sajtu objavljuje kriticke tekstove i vesti o vecnoj vlasti u Srbiji, ali zato nema nijedne kritike onoga sto SNS radi u kosarci (da ne pricam o izlivu nacionalizma kada se prica o regionalnoj kosarci).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, bergkamp bcd said:

Sutra ocekujem 2/2, nije sad Real neka sila od tima (koliko seniora imaju, 11 ili 12?), ali KKCZ zaista ne bi smela vise da dobija najjace ekipe u gostima.

Uvešće nam sankcije?

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne, nego ne zelim da ih gledam u borbi za F4 EL, a nema dovoljno jakih ekipa u EL protiv kojih je moguce da se ispegla pobeda u Istanbulu ili Madridu (ili Barceloni, Monacu i takvim gostovanjima).

 

Realno, u EL i KKP i KKCZ imaju 3 tipa meceva:

 

Gostovanja najjacim ekipama (Barca, Real, Atina 1 i 2, Istanbul 1 i 2, derbi, Monaco i ajde Milano) - to je 9 meceva i to je realno da izgube.

 

Onda idu osam meceva kod kuce koji su ziceri: Maccabi, Zalgiris, Baskonia, Alba, ASVEL, Bayern, Virtus i Paris Basket. To je 8-9.

 

Sve ostalo su mecevi na kojima su i KKP (a pogotovo KKCZ) ili blagi favoriti ili u najboljem slucaju, blagi autsajderi. Devet teskih meceva kod kuce i osam najlaskih gostovanja. Sa svim pobedama (naravno, to se nece desiti), to je skor 25-9, dakle potrebno je da se dese jos devet poraza.

 

Trenutno je KKCZ na 0 (poraz od Barce kod kuce, pobeda u Istanbulu), KKP je na -2 (Baskonia u gostima, Virtus kod kuce).

Edited by bergkamp bcd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bergkamp bcd said:

Ne, nego ne zelim da ih gledam u borbi za F4 EL, a nema dovoljno jakih ekipa u EL protiv kojih je moguce da se ispegla pobeda u Istanbulu ili Madridu (ili Barceloni, Monacu i takvim gostovanjima).

To sto ti ne zelis da ih gledas u borbi za F4 nikoga ovde ne zanima.

  • Like 7
  • Thanks 7
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, bergkamp bcd said:

Meni su odbojni jer navijaju za KKP i KKCZ i hajde sto navijaju (to je subjektivni osecaj) nego sto nijednom recju ne smeju da zucnu o budzetima ta dva kluba, a kao su neka opoziciona televizija.

 

Kakva opoziciona televizija, momci snimaju podcast i zezaju se? 

 

14 minutes ago, bergkamp bcd said:

Tako dobijemo sizofreniju u kojem N1 na svom sajtu objavljuje kriticke tekstove i vesti o vecnoj vlasti u Srbiji, ali zato nema nijedne kritike onoga sto SNS radi u kosarci (da ne pricam o izlivu nacionalizma kada se prica o regionalnoj kosarci).

 

Uozbilji se 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

To sto ti ne zelis da ih gledas u borbi za F4 nikoga ovde ne zanima.

 

Ne interesuje me da li nekoga zanima ili ne zanima, ne zanima ni mene da citam saljive komentare navijaca KKCZ kada KKP gubi protiv Virtusa, pa ih citam. Ljudi navijaju da KKP izgubi i to je sasvim legitimno.

 

Napisao sam vec, ako hocete brisite svaki hejt post sa klupskih tema, ali ova tema je neutralna i svako ima pravo na svoje misljenje, simpatije i antipatije.

 

5 minutes ago, DameTime said:

Kakva opoziciona televizija, momci snimaju podcast i zezaju se? 

 

Ja sam pisao o komentatorima meceva na SK, my bad ako sam pogresio.

 

5 minutes ago, DameTime said:

 

Uozbilji se 😄 

 

Sta uozbilji se, niko njih ne tera da se proglasavaju bastionom slobode misljenja i kritike vlasti, mogli bi to da pocnu da rade i kada su dva od cetiri stuba srpske kosarke u pitanju.

Edited by bergkamp bcd
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, bergkamp bcd said:

Ja sam pisao o komentatorima meceva na SK, my bad ako sam pogresio.

 

Sta uozbilji se, niko njih ne tera da se proglasavaju bastionom slobode misljenja i kritike vlasti, mogli bi to da pocnu da rade i kada su dva od cetiri stuba srpske kosarke u pitanju.

 

Aha, ti si mislio na ove naše komentatore, ne na podcastere iz Leskovca. I my bad je očigledno, sorry :classic_smile:

 

S tim se slažem, ali mislim da niko ne gaji iluzije da je SK neki bastion novinarske slobode.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, DameTime said:

Aha, ti si mislio na ove naše komentatore, ne na podcastere iz Leskovca. I my bad je očigledno, sorry :classic_smile:

 

S tim se slažem, ali mislim da niko ne gaji iluzije da je SK neki bastion novinarske slobode.

 

Ocigledno da sam ishitreno reagovao, jednostavno su me iznervirali odredjeni igraci u plavim dresovima u mecu EC.

 

Sto se tice komentatora, vec sam napisao da smatram da je logicno da navijaju za KKP i KKCZ kada prenose njihove meceve, ali, kao sto kazes, SK zaista ne moze da se smatra bastionom bilo kakve slobode (isto mislim i za Djokovica, OK mi je sto navijaju i ja navijam za njega, ali to ne znaci da neko ne moze da kritikuje neke njegove stavove - to nisam primetio na SK).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, bergkamp bcd said:

Sto se tice komentatora, vec sam napisao da smatram da je logicno da navijaju za KKP i KKCZ kada prenose njihove meceve, ali, kao sto kazes, SK zaista ne moze da se smatra bastionom bilo kakve slobode (isto mislim i za Djokovica, OK mi je sto navijaju i ja navijam za njega, ali to ne znaci da neko ne moze da kritikuje neke njegove stavove - to nisam primetio na SK).

 

Možda je logično da navijaju, ali to Vlahovića ne čini prijatnijim za slušanje dok prenosi KKP. Ok, onaj momenat sa Punterom protiv Reala je bio kul, zato što je sama utakmica bila za pamćenje pa je i on mogao da prođe.

 

Kovačić i Plavšić su meni isto meh kad prenose KKCZ, Plavšić mi je bio okej samo kad je prenosio repstaciju.

 

Ja volim španske komentatore jer se oni oduševljavaju potezima sa obe strane kad je utakmica dobra, nebitno što navijaju za klub iz svoje zemlje. Pogledati kako su oduševljeno opisivali atmosferu u Areni.

 

Što se tiče Novaka, koliko znam Viško je prenosio na SK. On je u početku kritikovao Noleta pa je valjda Srki malo popričao sa njim i od tada idu samo pohvale.

 

edit: možda je to period sa RTS-a, pa posle na SK hvalospevi, neko će bolje znati

Edited by DameTime
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, No name said:

Kupio sam pre 15 dana. 

4.428 din mi je skinuto sa računa.

 

Uzeo sam prvi put, čini mi se da postoji neki popust za one koji obnavljaju.

uz kod 6.75 sto napisa @DameTime je 15% popusta bilo...ja sam obnavljao i ista je ta cena bila bez koda...

 

  bila je neka fora prosle godine da preko VPN-a stavis Tursku i onda je bilo negde  oko 2000 za sezonu...ali svakako ni ovo nije previse...

Link to comment
Share on other sites

Sinoc posle utakmice ide ona emisija na SK, mislim da se zove 3 sekunde. I krajickom oka vidim neke sumanute procente za 3 Nilikine i Bonge, a ugasen ton. Nisam bio siguran oko konteksta.

 

Pogledam sad.

 

Prva 4 kola, Nilikina 9/14 za 3, Bonga 11/19. Boles'.

 

I tu je Haos neki dan lepo rekao, jako je tesko ovi procenti da ostanu a nesto ce morati da ih nadomesti. Banki je jako malo otvorenih suteva dozvolio juce plus suv kvalitet ovih veterančina i eto ga brejk.

 

Vreme radi u korist KKPa.Što je Žoc rekao davno, u ovoj fazi sam zadovoljan kad se ne sudaraju na treninzima. I imaju sreću da imaju nestvaran rapsored, sa minimum putovanja, dovoljno vremena za odmor i trening. Opet, rotacija 7 igrača kada si doveo 15ak novih, ne kapiram baš. Grobosi, jel Washington umoran, kažnjen, povređen ili prosto skroz neuklopljen da ne može da uđe i proba da pogodi nešto kao suvi SG?

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Što se tiče KKP svaki igrači igra u potpunosti sa mojim očekivanjima prije početka sezone osim Jonesa koji ih je debelo premašio, za sad. Ovo jeste priličan kiks ali nije smak svijeta svakako a Washington i Mike bi mogli da podignu plafon ekipe.

 

Virtus mi je uz Monaco najdosadnija ekipa za gledanje u takmičenju.

Link to comment
Share on other sites

Virtus je odmah prodisao malo kada su dali više slobode igračima poput Morgana i Tuckera koji imaju puls i energiju, umesto mrtvaka Hacketta i Belinellija, a na njihovu sreću ni kamenorezac Pajola nije sinoć igrao. 

 

Što se Partizana tiče (a i Zvezde, kad smo kod toga), videćemo šta će biti ideja kada trojka ne bude upadala sa blizu 50%. To je potpuno neodrživo. 

 

Ja sam pričao za Daviesa čim je potpisao o kakvom se igraču radi, na šta su se razni Šćepani Šćekići čudili i dervišovali a sada vidim da su obrnuli priču.

  • Like 4
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...