Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

Ove rijeci Golderga me podsjetise prethodnih godina kakva se propaganda bila uprla protiv nas u Srb medijima, ali vrhunac mi je bio kad sam slušao nekog Ristica ili Glisica iz SNS-a, prije nekog finala kkcz-kkb, pojma nemam ko je on,  valjda neki izvrsni odbor partije, kako pljuje, on je nesto smatrao u jutarnjem programu, komentarisao broj slobodnih bacanja 😂, alo predsjednik izv.odbora neke partije...uprli su bili, i kusi i repati, dok smo bili, da kazem, konkurentni, tj dok je postojala bojazan da se planovi mogu pokvariti. Posle se preslo na Žoca.  Zluradi bi rekli da se vidi jedna linija-koalicija - klub, politika, DB, mediji....

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Ove rijeci Golderga me podsjetise prethodnih godina kakva se propaganda bila uprla protiv nas u Srb medijima, ali vrhunac mi je bio kad sam slušao nekog Ristica ili Glisica iz SNS-a, prije nekog finala kkcz-kkb, pojma nemam ko je on,  valjda neki izvrsni odbor partije, kako pljuje, on je nesto smatrao u jutarnjem programu, komentarisao broj slobodnih bacanja 😂, alo predsjednik izv.odbora neke partije...uprli su bili, i kusi i repati, dok smo bili, da kazem, konkurentni, tj dok je postojala bojazan da se planovi mogu pokvariti. Posle se preslo na Žoca.  Zluradi bi rekli da se vidi jedna linija-koalicija - klub, politika, DB, mediji....

 

Stari udbaški MO koji je Teča sa ponosom koristio.

 

Ključ je prepoznati ko je u datom trenutku 1) najveća pretnja 2) diskreditovati ga 3) aktivno verglati o tome zašto je pretnja za srbiju/košarku/decu/stabilnost države.

 

Nekad je to Vujošević, nekad "oni što obnavljaju toranj u Vukovaru", nekad Bokan, nekad političke struje u PG/CG (uvek pogodno upleti i SPC u ove priče), nekad Ostoja, nekad Savić, nekad Obradović, nekad čudnovato drveće aka Javor, nekad Tom Ford Boltauzer, nekad Milija, nekad ABA. Suština je da si okružen neprijateljima, nekad su spoljašnji veći od unutrašnjih, ali zlo nikad ne spava pa se valja upozoravati na teške dane i upustiti u borbu. Zvuči poznato...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu na sve da ti odgovaram po 100 puta 🙂 

 

Evo ukratko:

 

  

38 minutes ago, bergkamp bcd said:

Svi oni koji su za to da KKP i KKCZ dobiju stalno ucesce u EL jer "tradicija", jer "atmosfera", jer "mi volimo kosarku".

A te licence su izmislili Zvezda i Partizan? 

Pa da Buducnost ima, moze, ili bilo koji drugi klub iz ABA, itekako bi i oni jurili ove licence. 

 

46 minutes ago, bergkamp bcd said:

Posle je pocela da se igra za plasman u EL, jedne sezone je KKB osvojila ligu i to je u Srbiji predstavljeno kao da je horda razbojnika dosla, uzela taoce i sama sebe proglasila za ucesnikom EL. Nesto se ne secam da se u CG ili u Hrvatskoj ili u Sloveniji na taj nacin prihvatao poraz na terenu.

Sad, mozemo da diskutujemo o tome kakav je to "poraz na terenu" bio ali hajde da ne ulazimo u to... bolje.

Ako pod ovim boldom smatras Coviceva saopstenja, batali me toga. 

 

49 minutes ago, bergkamp bcd said:

Ne znam ko je pisao da je za stanje u Ciboni kriv bilo ko od gorepomenutih?

Pa ti to prakticno tako predstavljas. Kao da su Partizan i Zvezda krivi sto imaju tolike budzete i sto igraju EL. 

 

50 minutes ago, bergkamp bcd said:

ABA liga nista ne garantuje upravo zbog KKP i KKCZ koji su i uveli taj princip kesiranja miliona za licence. Pa je onda EL shvatila sa kim ima posla, pa sad moze da muze te klubove u stilu "ko da vise".

 

Da su i KKP i KKCZ imali stav da samo sampion ABA lige igra EL inace niko iz regiona nece igrati, mozda bi i nesto svi zajedno postigli. Ionako ne postoje vise od 20 klubova u Evropi koji uopste mogu i zele da bacaju toliku kolicinu novca na ucesce u EL.

E bas suprotno. Nisu KKP i KKCZ nista uveli kao princip, vec je najpre ABA dozvolila da izgubi prohodnost time sto, kako ja razumem po onom sto je pisano, nisu obnovili ugovor sa EL koji ABA ligi garantuje barem to jedno free mesto i eventualno jedno placeno. I onda je EL mogla da radi sta hoce. A ne sta se vecitima radilo.

 

Da, bas smo debili, niko nam nije trazio a mi dajemo po milion svake sezone. 

 

 

50 minutes ago, bergkamp bcd said:

I sad ti od mene trazis razumevanje i simpatiju za takav oportunizam, pa zasto onda tu da stanemo? Zasto ne bih pokazao razumevanje i za svakog SNSovca, pocev od botova, pa do preletaca, pa i oni se samo bore za svoje interese, a sve druge ko sisa, principe ko sisa.

Bukvalno neuporedivo. Ne mogu ni da ti objasnjavam koliko nije uporedivo, da je zapravo kontra. Suvise su sitni sati za tako nesto... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kooineeperk said:

A te licence su izmislili Zvezda i Partizan? 

Pa da Buducnost ima, moze, ili bilo koji drugi klub iz ABA, itekako bi i oni jurili ove licence. 

 

Licence je izmislila EL, ali Buducnost ni bilo koji drugi klub sa ovih prostora nemaju nikakvu sansu za njih, osim ako neko ima taticu na vlasti koji moze da im obezbedi 20+ miliona evra.

 

E tu bi se ocekivalo od novinara, sportskih radnika, selektora i ostalih da pokrenu pitanje da li je normalno da dva kluba iz Srbije imaju tolike budzete umesto sto verglaju o stetnosti ABA lige.

 

Just now, Kooineeperk said:

Sad, mozemo da diskutujemo o tome kakav je to "poraz na terenu" bio ali hajde da ne ulazimo u to... bolje.

Ako pod ovim boldom smatras Coviceva saopstenja, batali me toga. 

 

Nije samo Covic u pitanju, napisao je @Nemam_ti_kad sta se sve desavalo u jednoj drugoj seriji kada su SNSovci analizirali odnos slobodnih bacanja u PG.

 

Just now, Kooineeperk said:

Pa ti to prakticno tako predstavljas. Kao da su Partizan i Zvezda krivi sto imaju tolike budzete i sto igraju EL. 

 

Krivci su vlast u Srbiji koja pumpa tolike pare u te klubove, javnost koja guta sve to i trazi jos i EL koja je postavila sistem u kojem mozes da igras sa najboljima samo ako plivas u parama.

 

Just now, Kooineeperk said:

E bas suprotno. Nisu KKP i KKCZ nista uveli kao princip, vec je najpre ABA dozvolila da izgubi prohodnost time sto, kako ja razumem po onom sto je pisano, nisu obnovili ugovor sa EL koji ABA ligi garantuje barem to jedno free mesto i eventualno jedno placeno. I onda je EL mogla da radi sta hoce. A ne sta se vecitima radilo.

 

To Covic tako hoce da predstavi - realnost je da je ugovor isticao i da nije bilo zajednickog stava da ce ili sampion da igra ili niko nece igrati.

 

Da se dva kluba nisu pocela bahatiti sa nenormalnim sumama novca, EL bi nastavila sa praksom da sampion ide direktno u njihovo takmicenje.

 

Just now, Kooineeperk said:

Da, bas smo debili, niko nam nije trazio a mi dajemo po milion svake sezone. 

 

Ne, nego su KKP i KKCZ poceli sa pricom kako samo oni treba da igraju EL, nikada nisu imali problem da daju i vise od milion evra samo da igraju, KKP je jedno dva puta opusteno ubacen, a da nije svoje mesto zasluzio na terenu (KKCZ jednom), dakle, poslat je signal da u regionu postoje samo dva kluba koja su spremna da plate koliko god treba samo da igraju tu EL, normalno da ce onda i sampion ABA lige poceti da placa pozivnicu.

 

Just now, Kooineeperk said:

Bukvalno neuporedivo. Ne mogu ni da ti objasnjavam koliko nije uporedivo, da je zapravo kontra. Suvise su sitni sati za tako nesto...

 

Sta je neuporedivo?

 

Taj SNSovac koji napise 50 komentara na nekom portalu potpisan kao "Lazar", "Stevan", "Milica", "Kristina", "Sloba", "Ana", itd. ce da ti kaze da se on bori za sebe, da je takav sistem, da on mora da hrani porodicu, da on, eto, moze i da prestane to da radi i SNS i Vucic ce nastaviti da kradu desetine miliona evra. Isto sto se pise za KKP i KKCZ ovde - samo sto taj SNS bot barem ima materijalnu korist od podrzavanja tog rezima.

 

A sto se tice dvolicnosti, pa KKP, KKCZ i javnost koja je podrzava su potpuno isti kao Branislav Lecic koji je bio grlati opozicionar sve dok nije poceo da ima korist od SNS, od tada prica drugu pricu. E tako i nasa javnost, klubovi, sportski radnici, licence su zlo, licence su protiv sporta, kako je moguce da su samo pare bitne i ko ima vise da plati, a onda, kada sami mogu da kupe sebi trajno mesto, onda je EL super.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nemam_ti_kad said:

Ove rijeci Golderga me podsjetise prethodnih godina kakva se propaganda bila uprla protiv nas u Srb medijima, ali vrhunac mi je bio kad sam slušao nekog Ristica ili Glisica iz SNS-a, prije nekog finala kkcz-kkb, pojma nemam ko je on,  valjda neki izvrsni odbor partije, kako pljuje, on je nesto smatrao u jutarnjem programu, komentarisao broj slobodnih bacanja 😂, alo predsjednik izv.odbora neke partije...uprli su bili, i kusi i repati, dok smo bili, da kazem, konkurentni, tj dok je postojala bojazan da se planovi mogu pokvariti. Posle se preslo na Žoca.  Zluradi bi rekli da se vidi jedna linija-koalicija - klub, politika, DB, mediji....

 

Sve ovo je istina što kažeš, što i dalje ne potire činjenicu da je Budućnost takođe mafijaški projekat koji se koristio raznim sredstvima ne bi li dobio naklonost sudija i ostvario "prednost domaćeg terena", najblaže rečeno. Ne čitam CG medije ali čisto sumnjam da se u njima sa ljubavlju ili makar neutralnošću pisalo i piše o KKCZ. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, bergkamp bcd said:

Licence je izmislila EL, ali Buducnost ni bilo koji drugi klub sa ovih prostora nemaju nikakvu sansu za njih, osim ako neko ima taticu na vlasti koji moze da im obezbedi 20+ miliona evra.

 

E tu bi se ocekivalo od novinara, sportskih radnika, selektora i ostalih da pokrenu pitanje da li je normalno da dva kluba iz Srbije imaju tolike budzete umesto sto verglaju o stetnosti ABA lige.

I po 100. put: Kakve to veze sa Zvezdom i Partizanom, sta nas briga za to? Da li briga one sa A licencom za one bez licence, za ostale klubove u svojim nacionalnim ligama? Daj, malo razumnije gledaj na stvari. Ja jesam utopista ali ti imas te neke utopisticke poglede na svet koje su nerealnije i od mojih. Ali to ti vazi samo kad je to negativno po vecite, ali kad je u pitanju KK Dubai recimo onda je to "manje zlo"... 

 

Eto, samo toliko ovaj put, mislim da je dovoljno da se vidi nedoslednost. 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

a sa druge strane sve preposteni sportski radnici gavrilo pljuvacka pajovic i dragan banana kokain bokan

 

Istina, ali u zavisnosti od Udbasevog protivnika, svi su postajali to, pa cak i Zeljko i Savic, koji su bivsi kosarkasi (i u sportu vec 30+ godina) i nemaju nikakve veze sa bilo cim slicnim. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Magia said:

 

Istina, ali u zavisnosti od Udbasevog protivnika, svi su postajali to, pa cak i Zeljko i Savic, koji su bivsi kosarkasi (i u sportu vec 30+ godina) i nemaju nikakve veze sa bilo cim slicnim. 

kako to mislis?

jel udbas terao pajovica da ulece sudijama u svlacionicu, pljuje protivnika i sve ostalo?

da li je udbas narucio sleper banana za bokana?

 

za savica ne bih rekao da je na nivou ove dvojice, iako i on voli da se zadrzi sa sudijama na poluvremenu u jednom prijateljskom razgovoru

 

sve to naravno ne dobacuje do nivoa zlobe i toksicnosti koju emituje novoizabrani predsednik kss

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, NikadProtivKaline said:

kako to mislis?

jel udbas terao pajovica da ulece sudijama u svlacionicu, pljuje protivnika i sve ostalo?

da li je udbas narucio sleper banana za bokana?

 

za savica ne bih rekao da je na nivou ove dvojice, iako i on voli da se zadrzi sa sudijama na poluvremenu u jednom prijateljskom razgovoru

 

sve to naravno ne dobacuje do nivoa zlobe i toksicnosti koju emituje novoizabrani predsednik kss

 

Mislim da bi Udbas to napravio u javnosti od svakog protivnika, sto ne umanjuje lose radnje pomenutog dvojca. 

 

Pogledaj nivo mrznje prema Zeljku, koji bukvalno eto mozes da kazes da je licemeran i da je los gubitnik, ali van toga bukvalno nista drugo. Udbas je to kreirao odlicno, to je moja poenta. 

 

Za Savica je ta prica vec debunked, s obzirom da je bilo vise forumasa na toj samoj utakmici i objasnili su sta se desilo i gde je bio Savic, ali upravo na tom primeru se pokazuje majstorstvo Udbasa. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Priča kaže da udbaš, kao najgori od svih, daje protivnicima dve opcije. Jednu, da okrenu drugi obraz i izgube, i drugu, da pokušaju da se služe istim sredstvima kao i on da bi imali šanse za pobedu. Pa iz tog ugla, udbaš zaista "tera" Pajovića da uleće u svlačionice i Željka i Savića da rade ono što inače, kao fini ljudi, ne bi.

 

U tom narativu je udbaš iskonski izvor sveg zla, kao najveće govno koje svojim dodirom pretvara sve oko sebe u govno.

A ima i onaj drugi narativ, gde udbaš svojim govnjivim prisustvom samo osvetljava kolika su govna i ovi ostali, samo pre njega nisu bili u prilici i potrebi da to pokažu.

 

Mogu li oba da budu tačna?

Link to comment
Share on other sites

Udbaš nije onaj koji je stvorio trenutnu situaciju. Udbaš je samo najefikasnije koristi. Najbolje pliva u blatu. Mnogi bi da budu udbaši, ili su probali kao recimo alhemičar iz transilvanije. On je bio iznogud pre iznoguda. Opet, mojne smo sobarice.

 

7 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa iz tog ugla, udbaš zaista "tera" Pajovića da uleće u svlačionice i Željka i Savića da rade ono što inače, kao fini ljudi, ne bi.

 

Hoćeš reći da on izvlači taj govnjarski potencijal iz njih. Ne možeš dobrog čoveka naterati da bude govno ako on to u sebi nema.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Svaki čovek u sebi ima sposobnost da bude govno, samo je pitanje situacije koja će to da aktivira. To nas, naravno, ne abolira odgovornosti, jer na kraju svako sam odlučuje kako će da postupi u datoj situaciji.

That being said, nije Čovićeva odgovornost kako se drugi ponašaju, iako njegovo prisustvo može biti facilitator određenog načina ponašanja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, NikadProtivKaline said:

jedno je nivo mrznje koji emituje prema nekome, a drugo sta taj neko radi

da pajovic i bokan nisu to sto jesu, on ne bi mogao da ih ucini siledzijama i kriminalcima

kao sto ne moze ni zeljka, iako sigurno zeli

moze samo da emituje mrznju i toksicnost

 

Apsolutno se slazem, ali on ocigledno uspeva da dotera nivoe mrznje i progura svoje narative - pogledaj samo izlazak Zeljka na teren kada se igra derbi. 

 

9 minutes ago, Smrtokapa said:

Pa iz tog ugla, udbaš zaista "tera" Pajovića da uleće u svlačionice i Željka i Savića da rade ono što inače, kao fini ljudi, ne bi.

 

Ja samo ne znam sta Zeljko i Savic rade, da se dovode u slicnu narativu? Kao sto rekoh, mozda neka glupa izjava, licemerstvo ili tako nesto, ali to apsolutno ne znaci da bi trebalo da budu u slicnom narativu, niti da se postavljaju kao dve strane iste medalje. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, DameTime said:

Svaki čovek u sebi ima sposobnost da bude govno, samo je pitanje situacije koja će to da aktivira. To nas, naravno, ne abolira odgovornosti, jer na kraju svako sam odlučuje kako će da postupi u datoj situaciji.

That being said, nije Čovićeva odgovornost kako se drugi ponašaju, iako njegovo prisustvo može biti facilitator određenog načina ponašanja.

 

Delimično se slažem u delu da se poštenje dokazuje samo u određenim kriznim trenucima, a ne deklarativno. Svi mi mislimo da smo divni, naravno 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Ta Tečina podmuklost i toksičnost se vidi i na primeru Savića, poprilično se uvažilo kako je zvao Evroligu da tužaka kako se Topić našao u protokolu iako nije registrovan. Ako ne grešim, Teča je to prvi put obelodanio u onoj konferenciji na parketu u Pioniru i manje-više prebacio krivicu za suspenziju na Savića, iako je Evroliga imala par tačaka, između ostalog i glavnu, a to je iskrivljeni finansijski izveštaji...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Ta Tečina podmuklost i toksičnost se vidi i na primeru Savića, poprilično se uvažilo kako je zvao Evroligu da tužaka kako se Topić našao u protokolu iako nije registrovan. Ako ne grešim, Teča je to prvi put obelodanio u onoj konferenciji na parketu u Pioniru i manje-više prebacio krivicu za suspenziju na Savića, iako je Evroliga imala par tačaka, između ostalog i glavnu, a to je iskrivljeni finansijski izveštaji...

 

Ovakve stvari niko od nas nikada nije demantovao. Baš naprotiv. Taj narativ je možda prošao kod šipkaša, mada nije ni tamo, veruj mi, makar dok sam ja čitao mrtvi RSB.

Link to comment
Share on other sites

Just now, JPM said:

 

Ovakve stvari niko od nas nikada nije demantovao. Baš naprotiv. Taj narativ je možda prošao kod šipkaša, mada nije ni tamo, veruj mi, makar dok sam ja čitao mrtvi RSB.

 

Čini mi se da sam ovde potkačinjao na listanju Savićevih grijehova. Možda grešim, ali svakako se Teča postarao da prema triu Željko, Savić, Ostoja ispaljuje individualne ali i grupne otrovne strelice, a istorija i poznavanje Tečinog opusa nas uči da poprilično ne bira sredstva teme kojima će napadati i diskreditovati. To ne znači da su mete uvek Majke Tereze, ali eto, činjenica je da pod baražnom paljbom Tečonija bude i strela koje se zadrže ili makar podsvesno iskumuju kod kreiranja mišljenja navijača.

Link to comment
Share on other sites

Pa naravno, to je način na koji Čović funkcioniše. Konstantno blato, stalne tenzije, peckanja, prozivanja. Da ljudi gledaju u desnu ruku dok ih on krade levom. To odavno nije nova stvar, samo ja ti napominjem sa idejom da to retko gde prolazi više, ljude možeš da lažeš neko vreme, ali ne možeš sve ljude da lažeš sve vreme.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Magia said:

Ja samo ne znam sta Zeljko i Savic rade, da se dovode u slicnu narativu? Kao sto rekoh, mozda neka glupa izjava, licemerstvo ili tako nesto, ali to apsolutno ne znaci da bi trebalo da budu u slicnom narativu, niti da se postavljaju kao dve strane iste medalje. 

zeljko i savic nisu u slicnom narativu, iako ni oni nisu cvecke kakvim nekad zele da se predstave

ali sve je to macija kasalj u odnosu na udbasa

 

pajovic i bokan(a oko njih je i krenula ova rasprava) zapravo idu u istu recenicu sa udbasem

Link to comment
Share on other sites

Odnosi će biti slično toksični kad god su Zve i Par rezultatski blizu. Nije bilo samo do Duje, nije ni samo do Čove, iako su njihovi doprinosi nemerljivi.

Svi ostali su neuporedivi i ne idu u taj koš (da ne bude zabune, kad se kaže da Duja i Čova idu u isti koš misli se samo na košarku, ne ceo lični opus, politiku, biznis i sl).

Savić, Obradović, pa i Ostoja - meni su svaki ponaosob antipatični iz po nekog razloga, a prevashodno zato što su u Partizanu. Nisu ni blizu kluba Čova&Duja.

Iz Zvezde i ne vidim da postoji neki kandidat za sada, jer se i u ovakvim ostrašćenim raspravama, pored Čovića, potežu tek Vesara i Pauk, sporadično.

Što se mene tiče, Čova i Duja to su srca dva...

Znam da se mnogi Grobari ježe na prethodnu rečenicu, njihovo pravo, kao što je i moje da mislim kako mislim.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...