Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

1 hour ago, JPM said:

 

Kako je raspičio Omića sinoć... brate smejao sam se bar 5 minuta. A faula nema.

 

Ahaha, da, opaučio ga je pa nek ovaj vidi da li će u budućnosti (Budućnosti hehe) da gleda ka košu.

 

Inače sa onim Plavšinim u napadu nisam čak ni nezadovoljan. Par ok odmotavanja, jedan lep i pravovremen povratan pas gde smo nakon ekstra pasa čini mi se ubacili trojku. Ali u odbrani je užasno nekoordinisan sa pokretima i pravi faulove kao na traci. Jedino je dobro što će protivnici stvarno imati strah da im ovaj ne zavali ozbiljnu dandaru u glavu ako se usude da uđu u pećinu reket.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Pogledace nas sreca i povreda Joela nece biti nije teze prirode. Mjesec dana ocekujem da odsustvuje nas dobri div, koji ni ovo nije zasluzio, jer je trebao u civilu da gleda utakmicu.

 

Nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL, nije ACL

Edited by LevonKendal
Link to comment
Share on other sites

E, Da se Teca pita vec danas bi na treningu trckarali zamena i zamenina zamena. Da se pojaca domaca osnova. Brat Kuzma i brat Frenk. 

Edited by Bejn
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Volter said:

Kada sam video povređenog Bolomboja, nisam razmišljao da nam je sezona gotova, niti o njegovom uticaju na našu igru. Žao mi je pre svega bilo jednog sjajnog čoveka. Ove sezone je još veće uživanje gledati ga, dodao je i šut za 3 poena i imao sam osećaj da kad god je sam neće promašiti. Želim mu što brži oporavak.

 

Opušteno sam gledao sinoć utakmicu, možda je ovo i poslednja sezona ABA lige što svakako ne znači da na nju trebamo gledati kao na razbibrigu. Ta opuštenost je trajala sve do momenta kada je deo navijača krenuo da vređa Nemanjinu ženu i kada su šimpanze ispod koša želele da se obračunaju sa njim. Dobili su dobar odgovor. Majstorisao je Nemanja sinoć, samo zahvaljujući njemu smo pobedili. Teško je očekivati od njega u kontinuitetu dobre igre, ali ove sezone deluje najmotivisanije. Procenti šuta za 3 su mu fenomenalni. 

 

Imao ga je i pre. Ko pamti setice se utakmice nas protiv CSKA u Moskvi gde nam je ubacio msm 3 trojke za kratko vreme, kod njih je igrao na poziciji 4.

Uloga kod nas mu je drugacija vise je unutra i manje ima prostora da sutira za tri.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

nisam expert na temu, ali rekao bih da je joelova povreda mehanicka i nije nuzno posledica nekog umora/premora materijala

hocu da kazem, desava se i nezavisno od potrosnje, tako da nisam siguran koliko bi krivio sam klub za povredu

ono za sta klub jeste kriv je sto jedino na toj poziciji nemamo adekvatnu zamenu

bilo ko drugi da se povredio nekako bi skrpili postojecim snagama, ovde bas teska prica

Edited by NikadProtivKaline
  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako očekujemo iskorak u rezultatima i imidžu kluba kad nam klub vode ljudi koji su dokazano radili protiv rezultata zezde godinama unazad

 

svi se kriju iza tog čovića , i taj dozet i taj vasiljević i svi ostali, nemamo čoveka za koga bar znaš da je zvezdaš i da voli klub pa kažeš jbg pogrešio je i njemu je krivo, ovi nabrojani su x puta dolazili u sukobe sa navijačima,sezoncima, jebe im se rade i primaju plate i voze službena vozila,uzimaju dnevnice...

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, nunilo said:

 

Imao ga je i pre. Ko pamti setice se utakmice nas protiv CSKA u Moskvi gde nam je ubacio msm 3 trojke za kratko vreme, kod njih je igrao na poziciji 4.

Uloga kod nas mu je drugacija vise je unutra i manje ima prostora da sutira za tri.

 

Znam da ga je imao, samo kod nas je uglavnom prošle sezone šutirao za 3 kad je isticalo vreme za napad i nije imao drugog izbora. Ove sezone kad je sam ne razmišlja, protiv Fenera je opalio dve takve trojke i pogodio.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Koji god igrac da dodje umesto Bolomboja povredice se i on tesko. Ako se on povredi i dodje drugi i on ce. Izuzetak su Kuzmic, Petrusev i Kaminski i Tobi. Oni se ne bi povredili jedino. Nijedan tim u EL nema ovakve zamene kao Plavsic i Mitrovic. Muka cak ne da nije za EL on vise ne moze da se bavi kosarkom , nema pozicije za njega i mesta bilo gde. Zbog dva najbesmislenija bekapa ikada na nekoj poziciji u istorji EL i mnogih drugih stvari ko god dodje povredice se, a sezona ne da je gotova, nego sledi tesko brukanje....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, СтелаРоса said:

Bolomboj je centar od 30 minuta u EL i tu ulogu je zasluzio igrama u prosloj sezoni, kao i na pocetku ove. Jasno je da iza njega na 5 nema previse prostora i da je rezerva mogao da bude samo neki backup igrac. Sto naravno ne znaci da su Mitrovic i Plavsic adekvatne rezervne opcije. Mi i da imamo trenutno rezervu u vidu nekog prosecnog EL centra ponovo bi bili u problemu jer je Bolomboj igracina i u 2-3 najbolja igraca ekipe. Jednostavno, veliki udarac za svaki tim je kada mu se povredi tako vazan igrac. Nema ni Pao pravu zamenu za Lesora, niti Monako za Dzejmsa i ove ekipe bi jedno 50% bile slabije kada bi ostali bez takvih igraca.

 

Ako se ispostavi da ce Bolomboj odustvovati duze, mislim da bi trebali da pojurimo Petruseva kao 4/5 igraca i jednu peticu koja moze da odgovori defanzivnim zadacima Sferopulosovog sistema. Jer tesko cemo naci 1:1 zamenu za Bolomboja, gotovo je nemoguce.

Monako ima samo Okoba,Kalatesa i sada Lojda...A Pao ima Yurtsevena na poziciji drugog centra...Nebo i zemlja u odnosu na ovo kod nas...

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

nisam expert na temu, ali rekao bih da je joelova povreda mehanicka i nije nuzno posledica nekog umora/premota materijala

hocu da kazem, desava se i nezavisno od potrosnje, tako da nisam siguran koliko bi krivio sam klub za povredu

ono za sta klub jeste kriv je sto jedino na toj poziciji nemamo adekvatnu zamenu

bilo ko drugi da se povredio nekako bi skrpili postojecim snagama, ovde bas teska prica

Prosti primer je Vilbekin, pokidao ligamente na prvoj utakmici, znači nije bila neka velika potrošnja, pa je Laprovitola doživeo istu povredu, odigrano par kola ACB i Evrolige, tako da bih rekao da je ova Bolombojeva povreda mehaničke prirode, ne može se ovde kriviti klub. Klub je kriv jer nije doveo adekvatnu zamenu, a ne ovako da gledamo u pasulj hoće li biti zdrav čitavu sezonu ili ne.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Delija96 said:

Monako ima samo Okoba,Kalatesa i sada Lojda...A Pao ima Yurtsevena na poziciji drugog centra...Nebo i zemlja u odnosu na ovo kod nas...

Pa okej, taman koliko je Okobo bolji od Yaga ili Yurtseven od Mitrovica toliko je i razlika generalno u kvalitetu nas i tih timova. To su F4 ekipe. Ali ne bi bile F4 kada bi ostali bez Lesora ili Dzejmsa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledajte unazad 5-6 sezona koje smo sve igrače dovodili, pa taj sportski direktor sa saradnicima treba u zatvro da ide na šta smo sve bacali pare, vreme, živce, rezultate

 

ako neko ima vremena nek napravi spisak iz zadnjih 5-6 godina to su šokovi

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, pilif88 said:

Cestitao je Novu Godinu Puklu i ekipi.

 

Sudijama se nisu svidele zelje.

 

Šta je razlog, generalno suđenje, uslovi u hali ili oko onoga sa Nedom?

 

2 minutes ago, Igor_ said:

Znace se danas. Ali nisu bas optimisticni. 

 

Janis je već sinoć rekao da je teška povreda, što ti dovoljno govori o situaciji. Treneri nikad ne objavljuju ništa ako nisu baš sigurni. Uvek su uzdržani.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, JPM said:

 

Šta je razlog, generalno suđenje, uslovi u hali ili oko onoga sa Nedom?

 

 

Janis je već sinoć rekao da je teška povreda, što ti dovoljno govori o situaciji. Treneri nikad ne objavljuju ništa ako nisu baš sigurni. Uvek su uzdržani.

Razlog je da je bilo upaljeno 15ak baklji, bilo je zagušljivo, klizavo...ako sam razumeo on je prvo to reagovao na uslove za igru ovi to nisu fermali onda je krenuo sa čestitanjem ng

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Desiderius said:

Bolomboj nije povredjen zbog nekakve potrošnje,povredjen je jer mu je priklizala noga.Klizavo,loši uslovi u hali

 

 

I da je imao pristojnu zamenu, ništa to ne bi garantovalo. Mnogi igrači se i na treningu povrede. Možda bi samo ta pristojna zamena malo smanjila rizik od povrede. Recimo da je Mitar sinoć valjano odradio posao, možda ne bi ni došlo do povrede. Na svakoj ozbiljnijoj utakmici Bolomboj ne može ni ljudski odmoriti jer Mitar kao sinoć uđe i za minut napravi brljotine. I naravno da Janis razmišlja što pre da vrati Bolomboja.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Cim se Bolomboj povredio,Drcela je krenuo po sudijama smatrajuci da su trebali da prekinu ranije igru i obrisu parket. Ovi ga izbacili,a on kao predsednik kluba nece da izadje. To ni Covke nije radio

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Hroničar985 said:

Prosti primer je Vilbekin, pokidao ligamente na prvoj utakmici, znači nije bila neka velika potrošnja, pa je Laprovitola doživeo istu povredu, odigrano par kola ACB i Evrolige, tako da bih rekao da je ova Bolombojeva povreda mehaničke prirode, ne može se ovde kriviti klub. Klub je kriv jer nije doveo adekvatnu zamenu, a ne ovako da gledamo u pasulj hoće li biti zdrav čitavu sezonu ili ne.

Svi oni imaju potrosnju materijala dugi niz godina zbog ovog ludog sistema takmicenja na svim frontovima.Nije nuzno zamor materijala od ove sezone.

Link to comment
Share on other sites

Povreda Bolomboya je katastrofa ali ovde se baš preteruje. Povrede su nažalost sastavni deo sporta, povređuju se igrači svima, ne samo nama. Ne slažem se ni sa tim da Joel nije trebalo da igra sinoć. U situaciji kad već imamo 2 poraza u ABA ligi i kad za rivala imaš jednu od 2, 3 ekipe koje mogu da te dobiju bez da to bude čudo naravno da je startni centar morao da igra. Videćemo kako će klub reagovati, ni sam ne znam da li da se traži neko od preko bare kao prekobrojan u NBA ili da idemo na neku Petrušev + Kuzmić varijantu, što možda i ne bi bilo baš toliko loše u ovakvoj situaciji. Jasno je i Sferopulosu koliko je sati kad je sinoć morao da posegne za Plavšićem i uprkos brljanjima držao ga je do kraja u igri jer su Omić i Kamenjaš bacali Luku kao krpu po terenu. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Što već neko reče, voleo bi da Džo prođe dobro samo zbog njega samog. Jebeš uspehe i nas proklete bednike željnih top 8 i plejofova. Taj beskompromisni fajter i momčina lično zaslužuje da nastavi da igra kako je započeo i narednih sezona jer je legit top 5 centara, mada rekao bih i 3. Šta drugo osim da se molimo za čudo. 

 

Što se zamena tiče ne znam koliko bi Kabengele mogao da pokrpi reket u sviču, plus bi dodao tihu patnju tupču Kabokla. Možda bi baš taj duo na 5/4 mogao završiti deo posla. Će vidimo šta će smisliti trust mozgova. 

Edited by Molina23
  • Like 5
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...